Event: Polowanie na Yeti

  • Czy podoba Ci się propozycja? 4

    1. Tak (2) 50%
    2. Nie (1) 25%
    3. Nie mam zdania (1) 25%

    Polowanie na Yeti, byłby to dodatek do eventu zimowego, posiadający misje dzienne, jednorazowe oraz misje nielimitowane.

    Główną tematyką tego wydarzenia byłoby upolowanie siejącej w Himalajach spustoszenie bestii poprzez ukończenie rajdu.

    Obok Minilandu w Nosville stał by NPC Thomas, jest on uciekinierem ze swojej rodzinnej osady w Himalajach, u niego można byłoby przyjmować wymienione poniżej misje.

    Misja nielimitowana: Polowanie na Yeti

    - Thomas: Hej, poszukiwaczu, pomóż mi!

    - Gracz: Nie mam czasu! Śpieszę się.

    - Thomas: Proszę! To pilne.

    - Gracz: Niech będzie, w czym mogę Ci pomóc?

    - Thomas: Moją rodzinną wioskę zaatakował olbrzymi potwór, nikt poza mną nie przeżył. Owy potwór pojawił się znikąd, nasza wioska ucierpiała jako pierwsza, po zniszczeniu jednej wioski, potwór atakuje kolejne. Tylko Ty możesz go powstrzymać. Proszę nie pozwól by ucierpiało więcej osób.

    - Gracz: W jaki sposób mogę pokonać tego potwora?

    - Thomas: Jeżeli przyniesiesz mi 30x Legendarny Fragment Pieczęci, to wytworze portal *(Pieczęć Rajdu: Polowanie na Yeti)*, który przeniesie Cię w miejsce przebywania potwora.

    - Gracz: Skąd mogę wziąć te Fragmenty?

    - Thomas: Poluj na potwory, które mają siłę podobną do twojej. *(10% szansy na drop z moba +/- 15lvl)*

    - Gracz: Zrobię co w mojej mocy.

    *Pojawia się komunikat "Czy chcesz wymienić 30x Legenarny Fragement Pieczęci na Pieczęć Rajdu: Polowanie na Yeti"*


    Misja dzienna: Trofeum

    - Gracz: Udało mi się zgładzić tego potwora.

    - Thomas: Jako dowód pokaż mi Trofeum Yetiego *(Przedmiot wypadający z boxów rajdu)*, a w zamian otrzymasz Himalajską Skrzynie Skrabów

    - Gracz: Oto one.

    *Pojawia się komunikat: "Czy na pewno chcesz wymienić"*




    Misja jednorazowa: Szkolenie Łowcy

    - Gracz: Thomas, w jaki sposób mogę pokonać potwora Yetiego?

    - Thomas: Musisz stać się jednym z nas, oraz nabyć specjalne umiejętności łowieckie. Znam jedną osobę, która może Cię wyszkolić.

    - Gracz: Kto to jest? Mówiłeś, że tylko ty przeżyłeś.

    - Thomas: Z mojej wioski przeżyłem tylko ja, lecz Yeti w ostatnim czasie zniszczył ich bardzo wiele.

    - Gracz: Więc kim jest osoba, która ma mnie wyszkolić?

    - Thomas: To Drole, zapalony poszukiwacz przygód, posiada niezwykłe umiejętności łowieckie. Znajdziesz go w Midgardzie. Tamtejsze legendy o smoku Fafnirze przykuły jego uwagę.

    *Gracz musi udać się do Drole`a, aby z nim porozmawiać*

    - Gracz: Czy to ty jesteś Drole, słynny poszukiwacz przygód?

    - Drole: Kto mówi!?

    - Gracz: Przysłał mnie Thomas, powiedział, że mogę nauczyć się od Ciebie sztuki łowiectwa.

    - Drole: Ahah! Czułem w kościach, że zjawi się dziś ktoś taki!

    - Gracz: Czy możesz mnie nauczyć swych umiejętności?

    - Drole: Nie ma nic za darmo... Hehe

    - Gracz: Co oczekujesz w zamian?

    - Drole: Nie mam co do garnka włożyć w ostatnim czasie, na początku dostarcz mi 20 Pszenicy.

    *Gdy gracz dostarczy pszenice, Drole odpowiada*

    - Drole: Teraz, dostarcz mi 20 Warzyw

    *Gracz dostarcza Warzywa*

    - Drole: Potrzebuje również złota na nową strzelbę.

    *Gracz musi dostarczyć 300k golda*

    - Drole: A więc, niech rozpocznie się trening! ...

    *Proponuję w tym miejscu dodać time skip, ewentualnie zabijanie mobów w Midgardzie*

    - Gracz: Ufff! Padam z nóg. Ten 2 dniowy wyczerpujący trening w samym sercu Midgardu dał mi się we znaki.

    *Misja została ukończona, jako nagrodę gracz odbiera Kartę Specjalisty Łowcy Yeti. Sp znika po zakończeniu ewentu (tak jak sp pirata)*


    Umiejętności Karty Specjalisty Łowcy Yeti:

    Łowca Yeti ma ataki długodystansowe, jego bronią jest muszkiet.

    Atak podstawowy: Z prawdopodobieństwem 3% wytwarza Zamroczenie

    Skill: Wystrzał Pułapką (Gracz wystrzeliwuje wielką siatkę): Z prawdopodobieństwem 20% wytwarza Zamroczenie (Nie mam pojęcia jaki czas odnowienia, gdyż nie wiem ile średnio czasu zajmuje zbicie pół paska hp bossa)

    Skill: Rzut Bolasami (polecam sprawdzić co to jest): Z prawdopodobieństwem 10% wytwarza Zamroczenie.



    Rajd Polowanie na Yeti:

    Jest to rajd procentowy. Maksymalna liczba uczestników wynosi 8/8. Do ukończenia rajdu najlepszą drużyną było by 6 osób z Sp Łowcy Yeti oraz 2 osoby z Sp Niszczyciela. Sam rajd wygląda następująco:

    Boss, czyli Yeti stoi po środku mapy, na wprost niego na skraju mapy są 4 domy, każdy w innym kierunku. Co pół paska zdrowia Yeti szarżuje do losowo wybranego domu. Szarża trwa 5 sekund, po zakończeniu szarży Yeti niszczy dom. Jeżeli dom zostanie zniszczony, to drużyna przegrywa rajd. Aby zapobiec zniszczeniu domu, drużyna musi zestunować Yetiego w trakcie szarży, wtedy wróci on na swoje początkowe miejsce. Aby rajd nie był za łatwy, dzięki stunowi desa z ulta. to Yeti z prawdopodobieństwem 75% nie otrzymywał by negatywnych efektów na poziomie 3, (tylko 3). Yeti co jakiś czas atakuje graczy na trzy sposoby. Pierwszym jest atak podstawowy za pomocą swoich łap, drugi zdarzałby się rzadko, Yeti gryzł by gracza zabierając mu 90% hp, i tym samym lecząc się o pewną wartość. Trzeci atak nie zadaje obrażeń, lecz zamraża, wyglądało by to tak, że Yeti zieje lodowatym powietrzem (tak jak Lord Draco ogniem) i zamraża wrogów, efekt zamrożenia jest taki jak na rajdzie glacerusa podczas wichury. Gracze mogą odmrozić zamrożonych towarzyszy. Co jakiś czas Yeti spawni moby, są nimi Zawzięta Szprota oraz Śnieżny Lew.


    Drop z rajdu:

    -Yeti

    -Pojazd Jeździec Yaka

    -Tytuł "Łowca Yeti"

    -Trofeum Yetiego

    -Zwój Ochrony Wyposażenia x1

    -Treser Zwierzątka Rudolfa x1

    -Pióro Anioła x5

    -Zielony Klejnot x1

    -Wykwintna Karma Dla Zwierzaka x1

    -Duży Eliksir Życia x15

    -Lekarstwo Dla Partnera x1


    Yeti - Zwierzak wyglądający jak "Oswojony Yeti", lecz posiadający mocniejsze statystyki bazowe, podczas swojej obrony otrzymane obrażenia zostają zmniejszone z szansą 40% o 50%, i daje graczowi buffa. Buff zwiększa wszystkie obrony gracza o 10% i "Do 4 poziomu włącznie prawdopodobieństwo nieotrzymania negatywnego efektu wynosi 5%"

    Jeździec Yaka - Prędkość 21, prędkość na Glacernonie 23. Podczas używania pojazdu gracz posiada stałego buffa zwiększającego wszystkie obrony o 5%. Z dopalaczem prędkości teleportuje 5 pól do przodu.

    Tytuł "Łowca Yeti" - atak krótkodystansowy zostaje zwiększony o 2% i obrona ataków magicznych zostaje zwiększona o 2%

    Drop z rajdu może się wydawać zbyt dobry, dlatego proszę,aby przedmioty: Yeti, Jeździec Yaka i Tytuł "Łowca Yeti" wypadały bardzo rzadko. Przynajmniej tak rzadko jak Kozaki Kertosa ;)


    Drop z Himalajskiej Skrzyni Skrabów:

    -Pudełko z Kapeluszami Uniwersalnymi

    -Bilet Umiejętności Partnera (pojedyńczy) x1

    -Plecak Poszukiwacza Przygód (10dni)

    -Karty Tarota x1

    -Błogosławieństwo Ancelloan x3

    -Treser Zwierzątka Rudolfa x2

    -Eliksir Doświadczenia x1

    -Niebieski Klejnot x1

    -Pióro Anioła x10

    -Kryształ Pełni Księżyca x10

    Piszcie swoje propozycje odnośnie ewentualnych zmian w tematyce tego eventu.:Szeroki Uśmiech: