Posts by Jarvey

Myślę też, że dość dobrym pomysłem byłoby też organizowanie tych rajdów cyklicznie, tak jak bb/btk/łamacz. Powiedzmy, że odbywałyby się one co 15-30min, przy czym pieczątki zostałyby całkowicie wycofane z użytku, ponownie można by było handlować pudełkami rajdu, ale też samymi żołędziami. W tym wypadku należałoby też zmniejszyć wymaganą liczbę uczestników na rajdzie meteorytów od 5+, natomiast na rajdzie króla krzakogona do 10 (5 osób/team).

Witajcie, swego czasu zostały wprowadzone zmiany w rajdach Valhalli, tj. owcza farma, inwazja meteorytów, obrona króla krzakogonów, które między innymi uniemożliwiły sprzedaż pudełek rajdu, handlu pieczęciami. Do uczestnictwa w rajdach od zmian potrzebna jest pieczęć, tak więc nadużywanie tego na multikontach zostało ograniczone. Niestety, zmiany te sprawiły, że rajdy, które w teorii powinny być organizowane spontanicznie, są organizowane odświętnie (król krzakogon to już w ogóle ewenement) o ile w ogóle. Czy Waszym zdaniem minirajdy potrzebują jakichś zmian, które zachęciłyby ponownie do uczestnictwa? Zapraszam do dyskusji.

Z każdym kolejnym itemem, który jest broken, oddalamy się do balansu, zamiast się zbliżyć. Jeśli faktycznie Entwell miałby równoważyć grę, zahaczając m.in. o skrzydła sp, przedmioty, to właśnie dodając te skrzydła strzelił sobie w stopę. Art   Alarius nie wiem jak się mają feedbacki odnośnie tych skrzydeł w innych krajach, ale u nas jak na razie wszyscy są tego samego zdania - są za mocne.

Przy obecnych wartościach HP, nawet zaproponowane przez Ciebie zwiększenie utraty HP będzie miało średni efekt. Ja bym zaproponował nakładanie się spaleń, tj. jeśli wejdzie słabsze i średnie spalenie, wówczas oba przekształcają się w jedno, za to dość silne, jak chociażby płonący ogień piekielny, które ma Mroczuś lub cokolwiek innego, w miarę silnego, ale nie przesadzonego. Dodatkowo zmniejszyłbym zasięg tych skilli do 10, góra 11 komórek, bo 13 to jest dużo za dużo (gdzie u blue 14 komórek to już ogólnie niezłe). W pożodze fajnie by wyglądał efekt zadawania dodatkowych obrażeń, dzięki eksplozji, która wystąpiła z pewnym prawdopodobieństwem. W tarczy many koniecznie zwiększenie speeda. Nawet pokusiłbym się o dodanie gdzieś jakiegoś efektu, zmniejszającego obronę magiczną.

Zaproponowany pomysł twojej ściany ognia można by było przekształcić na coś w stylu mgiełki zwiada, tj. rzucasz go non-targetem, płonie we wskazanym miejscu przez określony czas i zadaje obrażenia (czerwony dmg), ale obawiam się, że Entwell aż tak bardzo nie zmieni obecnego formatu tego skilla.

Zwróć uwagę, że z pudełek chociażby owcy, mamy możliwość wydropienia nawet 25 zwykłych żołędzi z pojedynczego pudełka. Poza tym mamy też szansę wylosować brązowy, srebrny i złoty żołądź, co przedkłada się na zaoszczędzony czas, potrzebny do otrzymania dostatecznej ilości żołędzi od zwierzaka, by móc zrobić złoty żołądź. Jeśli rzeczywiście tak jest, jak pisze -Spark i ma wystarczająco dużo piek, by pozwolić sobie na farmienie żołędzi na owcach, to w dość krótkim czasie mógłby wydropić kapelusz. Nadal twierdzisz, że otrzymywanie od peta max 5 żołędzi jest złe, a farmienie tego na nupy (gdzie ogólnie powinno to być robione na spontanie, bez uciekania się do takich rzeczy) jest ok?

Jak każdy wie, obecnie rajdy Valhalli przez restrykcyjne wymogi nie cieszą się dużym zainteresowaniem. Dlatego też wymyśliłem alternatywę do zdobywania żołędzi, mianowicie: jeśli towarzyszy nam jakikolwiek kolorowy norm krzak, dostajemy losowo co godzinę: 1/3/5 zwykłych żołędzi. Jeśli krzakogon umrze, czas oczekiwania na otrzymanie żołędzi zostaje zresetowany. Myślę, że to dobry pomysł na wykorzystanie starego, dobrego zwierzaka, podczas gdy jesteśmy AFK.

Utrudnienie Yertiranda będzie wiązało się z diametralnie zmniejszoną ilością nagród z pudełek owego rajdu, w tym m.in: kostiumu wikinga, niezbędnego do zrobienia rajdu Fafnira. Owszem, można zrobić misję dzienną na kostium, ale grudki dropi się w miejscu, które nakłada na postać klątwę Fafnira i nie wiem czy uśmiechałoby się graczom dropić itemy mając ciągle 1HP. No to teraz w ogóle Yertirand i Fafnir będzie organizowany odświętnie, dwie pieczenie na jednym ogniu, sprytne!

Ostatnia odpowiedź od NosTale z FB wygląda następująco:

"This is still work in progress. With act 7 upcoming we also need to look at the changes made to the game in this update and factor it into any balancing changes. But it is not forgotten or ignored!"

W skrócie mówiąc: W 2020 albo później może będzie balans

Może to nie jest najlepszy filmik obrazujący redukcję obrażeń, dzięki Perti, no ale zawsze jakiś jest. Zresztą, przecież sam Art możesz sprawdzić na testowym, jak to wygląda, mając ze sobą Perti, jakikolwiek kostium dający redukcję i niektóre bufy łucznika (desa/ranga/cs) lub odznakę czarnego żówia na 25aw dla MSW.