Turniej PVP (Edycja 9) - Regulamin

 • Regulamin Turnieju:

  1. Zakaz używania potów / przekąsek / eliksirów wzmacniających / dopalaczy / tarotów / runy/ kwiatków/ itp.. Każde użycie kończy się przegraną rundą dla osoby która wykorzystała dany przedmiot.

  2. Zakaz otrzymywania przed pojedynkiem buffów od innych graczy tudzież świnek/ wydr / sów / puszków itd. Każde wykroczenie kończy się przegraną rundą.

  3. Dodajemy do party sędziego po czym blokujemy PT aby nikt nam nie przeszkodził w trakcie walki.

  4. Każdy uczestnik turnieju musi mieć założony amulet widma, amulet na 5/6 sp (jeżeli osoba nie będzie miała założonego amuletu a wygra rundę jest ona powtarzana), zaś gdy nie ma założonego i przegra rundę to wtedy nie (logiczne).

  5. Zabronione jest siadanie podczas pojedynku, wychodzenie z areny, wchodzenie na schodki.

  6. Zakaz wskakiwania postaciami na zwykłej arenie w posągi.

  7. Zakazane jest korzystanie z pomocy partnerów i petów podczas walk.

  8. Podczas walki na arenie mogą przebywać jedynie zawodnicy i sędziowie. W przypadku gdy ktoś będzie w obrębie areny, walka może zostać wstrzymana. SP typu Gladiator, jeśli ubije kogoś przypadkowo z "lasta" dostaje buffa, którego normalnie nie jest w stanie sobie rzucić.

  9. Górna część stroju jedynie % bez jakichkolwiek debuffów, dolna część albo % albo +2 speeda/ +1 speed i defy. ZABRONIONE JEST UŻYWANIE STROJÓW KTÓRE MAJA STUNY A TAKŻE REDUKCJE OBRAŻEŃ, KOSTIUMÓW PLAŻOWYCH, ZESTAWU KOSTIUMOWEGO WIEDŹMY LODU ITP.!

  10. Nakaz posiadania założonej na siebie wróżki podczas walki.

  11. Niewidka u zwiadowcy oraz sina jest dozwolona pod warunkiem, że zaraz po zniknięciu zacznie on bić przeciwnika, co za tym idzie, niewidka dozwolona jest dopiero po komendzie "START". Dłuższa zwłoka niż 5 sec po zniknięciu na uderzenie będzie związana z upomnieniem zawodnika i powtórzeniem rundy. Jeżeli w kolejnej rundzie zawodnik zrobi to samo, runda zostanie przyznana dla przeciwnika. Natomiast gdy będzie widoczne to iż osoba przegrywająca ewidentnie przedłuża niewidkę, przegra ona od razu rundę. Reguła 5 sekund nie dotyczy walk sina w których przeciwnik ewidentnie ucieka przed przeciwnikiem i nie pozwala mu wykonać akcji związanej z wyjściem z niewidki (czyli po ludzku: sin wbija na niewidkę, a przeciwnik ucieka na drugi koniec mapy). Zasada 5 sekund dotyczy również uśpienia Posejdona.

  12. Zabronione jest rzucanie poświęcenia u mnichów na sędziów, partnerów itp.

  13. Zabronione jest używanie wszelakich czitów, a także bugowania skilli (mowa tutaj również o podwójnym użyciu na czapce laureny "Mentalna absorbcja" na karcie SP: Prorok).

  14. Jeżeli po otrzymaniu efektu "Iluzja" (Skill proroka), gracz będzie celowo wchodził na schody lub opuszczał obszar areny zostanie ukarany przegraną rundą.

  15. Przed walka gracze zobowiązani są do uderzenia sędziego lub innej osoby spacją, w celu wykluczenia możliwości posiadania charge.

  16. Dozwolone jest używanie Rogów Caligora, Czapki Laureny oraz Rógu Ereni itp.

  17. Zakaz walki kartami: Kurczak, Pajama, Jajamaru, Pirat

  18. Zakaz używania Luksusowych Wysokich Obcasów Zenas oraz Aureoli Zenas (buty na 30aw lvl z rajdu Zenas/ czapka na 50 aw lvl)

  19. Po wybraniu SP przez zawodników i ogłoszeniu ich przez sędziego, zawodnicy nie mogą opuszczać areny aż do zakończenia rundy. Zabronione jest również pożyczanie resów, masek i innych przedmiotów w obrębie ARENY.

  20. W przypadku walki mnich vs mnich zawodnicy podają swoje buffy sędziemu.

  21. Magowie posiadający rózgę na 45 aw lvl, mają zakaz atakowania w Cienie Onyksa (w tej klasie postaci, atak pozwala na odzyskanie HP). Jeśli sędzia uzna to za celowe zagranie, zawodnik przegrywa rundę, jeśli za nieumyślne - jest ona powtarzana (maksymalnie powtórzenie = 1).

  22. Osoba biorąca udział w turnieju PvP ma możliwość nie stawienia się na pierwszy termin walki, natomiast kolejne niestawienie się tego samego zawodnika na tą samą walkę skutkuje jej przegraną, wynikiem 5:0.

  23. Jeżeli w trakcie walki nastąpiło złamanie regulaminu, ale sędzia uzna ze nie miało to wpływu na wynik walki, to walka nie musi być unieważniona.

  24. Sędzia ma również prawo przerwać walkę, gdy uzna iż jedna z osób gra ewidentnie na czas. W tym wypadku ów osoba przegrywa rundę. W przypadku długich walk, które nie idą ku końcowi (np. War vs War), sędzia ma prawo przerwać walkę i poprosić zawodników o ponowny wybór SP.

  25. Przed rozpoczęciem walki osoba ma obowiązek podania do jakiej frakcji należy.

  26. Przeciwników traktujmy z szacunkiem, gdyż może się to skończyć upomnieniem, a czasem nawet i surowsza kara.

  27. Decyzje sędziego są niepodważalne. W sprawach spornych sędzia podejmuje ostateczna decyzje.

  28. Osoba walcząca powinna pamiętać (np. zapisując) swoje picki i bany. Sędzie w trakcie walki nie będzie informował zawodnika o tym ile razy wybierał i banował daną kartę, oraz ile razy i co banował jego przeciwnik.

  29. Buffy, które można dawać sobie przed odliczaniem, a także te które można dawać tylko na odliczaniu. Ma to zapobiec zbędnemu czekaniu, a także dać szanse łukom na 45 aw lvl. W późniejszym etapie walki buffy można dawać jak sie chce.

  30a. Buffy które gracz może dać tylko podczas odliczania:

  1) Łucznik

  Rang - Sokole Oko

  DH -Duch Furii

  2) Wojownik

  War - Stalowa Skóra

  Crus - Święty Żywioł

  Berek - Berserker

  3) Mag

  VC - Pancerz Magmy

  Prorok - Mignięcie

  Arcymag - Pas do wyprzedzania


  31. System Wyboru oraz Banowania SP:

  Przed rozpoczęciem walki gracz wybiera 3 SP którymi będzie mógł walczyć w danej walce.

  Przedstawia je sędziemu, zaś później sędzia przekazuje do ogółu. Każdy z graczy może zablokować daną SP przeciwnikowi maksymalnie 2 razy (może to być również pod rząd),a także 2 razy poinformować sędziego iż nic nie banuje (daje nam to 8 banów, bo w 9 rundzie gdy wynik wynosi 4:4 nie ma już co banować). Zawodnik natomiast każdą kartę może użyć 3 razy.


  Osoba biorąca udział w turnieju w pełni akceptuje regulamin!!!


  Informacje dotyczące dnia i godziny walk, zawodnicy będą otrzymywali 1 dzień przed ich terminem. Bardzo proszę o potwierdzanie otrzymanych notek z data i godziną walki (mowa tutaj o pierwszym terminie walki, pozostałych terminów nie trzeba potwierdzać).


  Osobom które nie stawią się na walki w pierwszym terminie, zostanie wyznaczony drugi termin.

  Jeżeli na drugim terminie nie stawił się zawodnik który był na terminie pierwszym, zostaje wystosowany termin ostateczny (na dzień kolejny) (jeżeli było 1:1 w nieobecnościach),


  Gracz sam może szukać sędziego i swojego przeciwnika (np. gdy wie że nie będzie to na planowym terminie walki) by zawalczyć wcześniej (sędzia musi być z innej fam niż zawodnicy, chyba że dostanie zgodę.

  Nie ważne co inni myślą o tobie! Liczy się tylko to co ty myślisz o nich!

  The post was edited 1 time, last by Corderos ().

 • Hi, sporo tych zasad, zróbcie kiedyś prawdziwe pvp, a nie ustawki, wszystkie chwyty dozwolone, buffki z ml, tego typu sprawy, wchodzi ci czapka to używaj tej nieśmiertelności, taka gra, atak onyksa z buffem z rózgi na 45aw jest mechaniką/umiejętnością, jesteś w stanie tak ogarnąć to korzystaj, wszystkie stroje dozwolone, pety, partnery, no po prostu wszystko. To będzie też dobry pokaz jak ta gierka jest poroniona w tym momencie z balansem.  Mam nadzieję, że będzie ktoś z nowymi skrzydłami i spowoduje ban tych skrzydeł na następnej edycji

 • Skoro tak bardzo tego chcesz to organizuj swoj turniej ;) mimo ze jest to w dziale dyskusji (poniewaz stary dzial turniejow usuneli) nie dewaguje tutaj nad zasadami turnieju tylko je przedstawiam!

  Nie ważne co inni myślą o tobie! Liczy się tylko to co ty myślisz o nich!

 • Tu mi się wydaje, że będą resetować jak to będzie umyślny hit czy coś.  Mnie ciekawi banowanie sp, jak msw ma 4 sp, a nie 8 do wyboru, imo powinno dać się zablokować jedno sp w wypadku tej klasy, ale nie ja robię zasady, może to dobry pomysł i będzie w kolejnej edycji księgi zasad ustawek.

 • Proponuję czytać ze zrozumieniem i nie tylko sam regulamin ;) to się dowiecie na czym polega turniej, albo zaczekajcie na faktyczną jego realizację a nie sadzicie tu farmazony

  Nie ważne co inni myślą o tobie! Liczy się tylko to co ty myślisz o nich!

 • no chyba biorace w tym udzial osoby chca sie sprawdzic na ile sa silne ze swoimi sp/eq i chyba nie pozyczaja tego na te zawody? a nawet jak pozycza to jak to chcesz sprawdzic???


  piszecie chyba tylko zeby sie przyczepic albo pospamowac jak ten typo z kotem w kolku


  super inicjatywa ze strony graczy szkoda ze teamek nie moze nic z tym pomoc no i fajnie by bylo zobaczyc taki turniej 3 vs 3 ale to trudniejsze do realizacji pozdro elo

 • Proponuję czytać ze zrozumieniem i nie tylko sam regulamin ;) to się dowiecie na czym polega turniej, albo zaczekajcie na faktyczną jego realizację a nie sadzicie tu farmazony

  no, no popytałem i wyszlo ze za przypadkowe uderzenie onyxa 2 razy bo ktos ma pecha traci mecz. kek

 • Uczestnik mógłby np. wysyłać screenami swoje EQ do prowadzących. Gdyby okazało się, że zakłada lepsze EQ - dyskwalifikacja.


  Resy, wróżki, a nawet czasami bronie i zbroje które są najlepsze w famce przenoszone są z osoby na osobę, więc komentarz o przyczepianiu się to dopiero jest żart.

 • Nie wiem czemu reagujesz na największego forumowego tro***, trochę ironicznie pewnie sobie niektórzy pomyślą, ale ja jeszcze napiszę coś z sensem no i często ożywiam tematy dla Lucka.


  A co do opa, temat otwarty, można sobie podyskutować o zasadach, nic się już w nich nie zmieni, ale może coś fajnego się wymyśli na następny raz, ale to ty tu jesteś pro elitarnym pvperowcem i my się nie znamy. Inicjatywa tak, fajna, przecież to już się ciągnie te 9 edycji, gdyby nie było super, lub nie byłoby wzięcia to byłyby z 3.


  W sumie tak restrykcyjne zasady co do "mechanik" gry i wyboru wyposażenia (stroje na przykład) pokazują jak w tej grze jest rozwalony balans na wszystkie strony.

  Przywołuję Jarvey , w końcu padło jego słowo.

  Don't talk about Turcja

  7c58abcdfa85e801cce2d1442dfeaceb.png


  YZawrfM.gif

  The post was edited 1 time, last by Laurie ().

 • Jakby byl zakaz pozyczania eq, to nie byloby tak duzych nagrod. Hajs musi wrocic do rodziny ktora to organizuje :D

  szukanie dramy takimi tekstami.

  Jednak zgadzam się.

  Typek x walczy setem A

  potem typek y walczy setem A bo sobie pozyczaja. przychodzi co do czego nagle gdy maja rownolegle walki/walcza miedzy sobą wyglada to zabawnie. Ja bym dal owy zakaz.

 • Jesli ktos tak robi wewnatrz famki dla 100kk to prosze o kontakt. Na dana chwile raczej wiecej hajsu wywala na perfumy przy przekladaniu niz to ma racji bytu dla 100kk na famke

  Nie ważne co inni myślą o tobie! Liczy się tylko to co ty myślisz o nich!

 • Jakby byl zakaz pozyczania eq, to nie byloby tak duzych nagrod. Hajs musi wrocic do rodziny ktora to organizuje :D

  Bardzo mnie zastanawia jak moja famka Raiva, w ktorej jestem sam na tym zyska


  no, no popytałem i wyszlo ze za przypadkowe uderzenie onyxa 2 razy bo ktos ma pecha traci mecz. kek

  Ciekawe od kogo to wiesz bo ja np. Wiem ze gdy takie cos wystapi to dana walka jest powtarzana a jesli to sie powtarza nagminnie, to owa runda przypada przeciwnikowi

  Nie ważne co inni myślą o tobie! Liczy się tylko to co ty myślisz o nich!

 • No wiem to, ale no raczej pisząc zasadę zakładasz coś takiego czyż nie? Nie to, że się jakoś czepiam bo wiem, że szansa to zaledwie 0.05% pewnie. Ale mimo wszystko zapytałem bo byłem ciekawy co w właśnie takiej sytuacji gdy sędzia widzi, że te 2 razy były totalnym przypadkiem..
  Zauważyłem, że każdą wiad. traktujecie jak atak(?) XD