Nowinki o fuzjach i balancingu • 60d08a73-a62e-4bf0-8905-983df7d62cb0CommUpdateTnT2.jpg

  Witajcie NosGracze!


  Zaczynamy ostatni kwartał roku i chcielibyśmy z tej okazji po raz kolejny podzielić się z Wami naszymi planami i problemami. Dzisiaj pogadamy sobie przede wszystkim na dwa duże tematy: międzynarodowe fuzje oraz następna aktualizacja balancingu - i dlaczego ani jedno ani drugie nie jest jeszcze gotowe!

  W ostatnim tygodniu musieliśmy podjąć trudną decyzję o przesunięciu zaplanowanych na listopad tego roku fuzji na następny rok. Zdajemy sobie sprawę z tego, że wielu z Was to frustruje i absolutnie Was rozumiemy, ponieważ nas denerwuje to jeszcze bardziej. Chcielibyśmy Was zatem jak najprędzej poinformować o przyczynach tego działania oraz o nadchodzących zmianach.


  Celem fuzji jest scalenie małych społeczności w duże, ale w taki sposób, by wszyscy gracze mogli nadal korzystać z wybranej lokalizacji językowej gry. Ponieważ NosTale posiada obecnie 9 oddzielnych instalacji i baz danych dla każdego języka, fuzje międzynarodowych serwerów są znacznie bardziej skomplikowane niż na poziomie krajowym.

  Aby po drodze nie pogubić nieopatrznie żadnych kont i zapewnić bezpieczny przebieg fuzji, będziemy potrzebować niestety więcej nakładów czasu, niż dotychczas zakładaliśmy. No ale dosyć już tych wymówek! Kiedy w końcu możecie liczyć na fuzje? Mamy nadzieję, że jak najwcześniej w nowym roku. Nie mamy dla Was jeszcze dokładnego terminu, ale będziemy Was informować na bieżąco.


  A co to wszystko ma wspólnego z długo wyczekiwaną aktualizacją balancingu? Spokojnie, nie zapomnieliśmy o tym. Często dociera do nas krytyka, że nie wprowadzamy wystarczająco dużo, a tym bardziej drastycznych zmian. Chcemy zareagować na Wasze życzenia i pracujemy już nawet nad paroma koncepcjami. Ale że nie chcemy zrujnować balancingu gry nieprzemyślanymi zmianami, co niestety udało się nam już w przeszłości, wymyśliliśmy inne rozwiązanie.


  Publiczny Serwer Testowy i Eksperymentalny (PuSTEk, nad nazwą jeszcze pracujemy)! Chcemy poznać Wasze zdanie na temat naszych decyzji i dlatego pracujemy nad publicznym serwerem testowym, na którym będziecie mogli przetestować nasze eksperymentalne zmiany i modyfikacje. Oczywiście chcemy poznać opinie wszystkich Społeczności, dlatego nie mamy zamiaru otwierać serwera ekskluzywnego dla języka angielskiego. Po dokonaniu międzynarodowej fuzji i połączenia baz danych planujemy otworzyć serwer testowy jako oddzielny, międzynarodowy serwer, na którym będziecie mogli szaleć do woli.


  Następna duża aktualizacja balancingu będzie zatem powiązana bezpośrednio z fuzjami. No to w tym roku już nic nas nie czeka, co? Spokojnie, nadal pracujemy nad paroma ciekawymi projektami, które zawitają do w gry w przeciągu następnych miesięcy. A jeśli wyjmiecie wędkę z szafy i otworzycie szeroko oczy, to być może uda Wam się wyłowić nawet niejedną wskazówkę dotyczącą naszego następnego specjalisty.


  Jak zawsze bardzo Wam dziękujemy za wyrozumiałość i zaufanie i przepraszamy za zwłokę. To dzięki Wam NosTale po 13 latach nadal tętni życiem, za co jesteśmy Wam niezmiernie wdzięczni. Wspaniałego października i do następnego przeczytania!


  Wasz zespół NosTale

  Community Manager
  GAMEFORGE