NosTale Discord - Zasady użytkowania, bezpieczeństwo i wsparcie

 • STRUKTURA OFICJALNEGO DISCORDA NOSTALE

  Oficjalny serwer Discorda NosTale jest obsługiwany w pełni przez firmę Gameforge oraz członków zespołu Nostale ze wszystkich społeczności. Został on podzielony w następujący sposób:

  Announcements

  • #discord-rules - zamieszczone są tu obowiązujące zasady na oficjalnym serwerze Discorda, które obowiązują na wszystkich jego kanałach,
  • #news - znajdziesz tutaj najważniejsze informacje wraz z ogłoszeniami o grze i o firmie,
  • #welcome - na tym kanale wyświetlane są wiadomości powitalne za każdym razem, kiedy pojawia się nowy użytkownik serwera.

  International

  • #mimis-debate-team - tutaj możesz prowadzić dyskusje dotyczące gry w języku angielskim,
  • #nostale-tavern - tutaj możesz prowadzić rozmowy niekoniecznie związane z grą,
  • #sorayas-art-collection - tutaj możesz dzielić się grafikami związanymi z nostale, np.: FanArty, rendery, tapety na pulpit itp.,
  • #discord-feedbacks - tutaj możesz zgłosić sugestie dotyczące naszego serwera Discord.

  Community

  Tutaj znajdują się kanały wszystkich społeczności NosTale. Na każdym z nich obowiązuje użytkowanie wyłącznie języka danej społeczności.


  Każdy kanał językowy posiada ikonę "Przypięte wiadomości". Po jej użyciu znajdziesz wszystkie najistotniejsze informacje dotyczące zasad panujących na Discordzie, ogłoszenia o przerwach technicznych, konkursach i innych.

  ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~  BEZPIECZEŃSTWO

  Na początek musisz upewnić się, że trafiłeś na oficjalny serwer NosTale Discord. Możesz dołączyć do serwera za pomocą tego linku zapraszającego: https://discord.gg/mRgdmxM

  Pamiętaj! Inne serwery Discorda o tematyce NosTale nie są pod opieką firmy ani członków zespołu.


  JAK MOGĘ POZNAĆ, ŻE ROZMAWIAM Z CZŁONKIEM ZESPOŁU NOSTALE?

  a. Role przypisane na serwerze

  Na serwerze Discorda każdy użytkownik ma przypisaną "rolę" na liście użytkowników . Wszyscy członkowie zespołu mają przypisaną rolę "NosTale Team" i pojawiają się na liście o tej samej nazwie oraz innych listach ze specjalnymi rangami. Ponadto, jeśli klikniesz ich nick, to zobaczysz przypisaną rolę w oknie profilu użytkownika.
  b. Kolor nazwy użytkownika

  Wszyscy członkowie zespołu NosTale posiadają ten sam kolor co rola, do której zostali przypisani na serwerze Discorda. Dla przykładu, jeżeli rola "NosTale Team" jest koloru czerwonego, to nick członka zespołu wyświetla się w tym samym kolorze zarówno na liście użytkowników online, jak i podczas pisania na kanale. Z drugiej strony użytkownicy, którzy nie należą do zespołu będą mieli szary i różowy kolor w swoich nickach.

  Rola "Nitro Booster" nie stanowi powiązania z zespołem NosTale.
  c. Nazwa użytkownika i Discord tag

  • Nazwa użytkownika - wszyscy członkowie zespołu, po kliknięciu ich nazwy użytkownika będą mieli następującą kombinację: [Pozycja] Nick (język społeczności), np.: [BA|GA] Shauna (PL), [BA|GA|Tester] Alarius (PL), [GM|MOD] Volveremos (PL), [SGM] Cythelia (FR), [GA|BA] Morry (RU|EN). Nie myl nazw użytkowników z nazwami, jakie będą wyświetlały się na serwerze, ponieważ mogą zostać użyte przez inną osobę. Musisz kliknąć nick użytkownika, aby sprawdzić jego prawdziwy nick. Ważne: niektórzy teamowcy mają więcej znaczników lub oznaczeń językowych. Ma to związek z pełnieniem różnych funkcji w różnych społecznościach.
  • Discord tag - oprócz nazwy użytkownika każe konto posiada tag, który wyświetlany jest po nazwie użytkownika z poprzedzającym symbolem #, np.: Shauna#7847. Ta liczba zmienia się w zależności od użytkownika i można ją zobaczyć po kliknięciu nazwy użytkownika serwera.


  Jeżeli masz wątpliwości co do rozmówcy, wystarczy kliknąć jego nick na liście NosTale Team oraz nazwę wyświetlaną w wiadomości na serwerze. Nazwa użytkownika i Discord tag powinny być zgodne z nazwą wyświetlaną na liście członków zespołu NosTale.


  JAK MOGĘ POZNAĆ, ŻE ROZMAWIAM Z OSZUSTEM?

  a. Członkowie zespołu nie udzielą Ci wsparcia za pośrednictwem kanałów Discorda ani w prywatnej wiadomości

  Członkowie zespołu nie udzielą Ci wsparcia przez prywatną wiadomość ani na kanale Discord. Nie zaproszą Cię również na specjalny kanał supportowy. Możesz zadawać pytania dotyczące gry i forum w języku swojej społeczności i na jej kanale. Również członek zespołu nie zaprosi Cię do rozmowy w prywatnej wiadomości.


  Jeżeli ktoś próbuje skontaktować się z Tobą przez prywatną wiadomość lub na kanale, podając się za członka zespołu NosTale, jest najprawdopodobniej oszustem, który próbuje przejąć Twoje konto i dane. Jeśli spotkasz się z taką sytuacją, to nie udostępniaj żadnych informacji temu użytkownikowi. Niezwłocznie powiadom członka zespołu NosTale.


  b. Członkowie zespołu nie będą kontaktowali się z Tobą w sprawie kar i blokad w grze/forum przez Discorda

  Wszelkie sprawy związane z karami i blokadami rozpatrywane są wyłącznie przez System Zgłoszeń. Żaden z członków zespołu nie będzie kontaktował się z Tobą, aby omówić aktualne kary lub poinstruować o tym, jak im zapobiec. Jeżeli ktoś napisze do Ciebie z prośbą o informacje dotyczących konta i danych logowania, aby zapobiec potencjalnej blokadzie/karze to jest on najprawdopodobniej oszustem.


  Pamiętaj! Nie udostępniaj żadnych informacji. Natychmiast powiadom jednego z członków zespołu!


  c. Członkowie zespołu nigdy nie poproszą Cię o prywatne informacje lub dane dotyczące kont

  Żaden członek zespołu nie udzieli Ci wsparcia w przypadku problemów z kontem, danymi logowania ani innymi usługami firmy Gameforge. Żaden teamowiec nie zapyta Cię o e-mail, login, hasło oraz inne dane osobowe. Nie przekazuj tych danych nikomu! Nawet członkowi zespołu! Jedynym miejscem, gdzie możesz zostać poproszony o takowe dane (z wyjątkiem hasła) jest System Zgłoszeń.


  Jeżeli jakiś użytkownik skontaktuje się z Tobą, podając się za członka zespołu, w celu uzyskania informacji odnośnie konta, prywatnych danych logowań w innych usługach Gameforge to możesz być pewien, że jest złodziejem kont. Nie udzielaj mu żadnych informacji, tylko natychmiast poinformuj członków zespołu!


  d. Członkowie zespołu podają linki wyłącznie do oficjalnych platform Gameforge

  Istnieje wiele stron, które próbują naśladować oficjalne strony ofert Gameforge, a ich celem jest przejęcie danych logowania. Wprowadzenie w nich danych powoduje kradzieże kont. Jeżeli masz wątpliwości co do wiarygodności linku podawanego przez użytkownika Discord, zawsze możesz go zweryfikować z tymi, które zostały podane w launcherze gry i na oficjalnym forum NosTale.pl.

  Oficjalne linki w ofercie NosTale to:


  Jeżeli natrafisz na fałszywą stronę internetową Systemu Zgłoszeń, gry, witryn obiecujących darmowe ND/złoto/przedmioty lub zakręcenie Kołem Fortuny w zamian za wprowadzenie danych logowania do konta to pod żadnym pozorem tego nie rób! Zgłoś taką stronę niezwłocznie do zespołu NosTale.


  e. Członkowie zespołu nie udostępniają plików do pobierania

  Pliki udostępniane na różnych komunikatorach mogą zawierać różnego rodzaju szkodliwe oprogramowania, które mogą wpłynąć na bezpieczeństwo Twoich kont i danych zgromadzonych na komputerze. Członkowie zespołu nie udostępnią Ci plików do pobrania przez Discorda, z wyjątkiem linku do oficjalnej strony gry, jeżeli konieczne jest pobranie przez Ciebie launchera i każdy inny plik, który będzie udostępniany na oficjalnej stronie Gameforge.


  Zawsze sprawdzaj tożsamość osób, które przesyłają Ci linki do pobrania oraz zachowaj ostrożność w przypadku przekazywanych plików przez inne osoby!


  f. Zwykły użytkownik nie posiada roli ani specjalnego koloru, jego nazwa i Discord tag nie będą pasowały do żadnego członka zespołu NosTale na liście

  Normalni użytkownicy posiadają nicki w kolorze szarym i nie wyświetlają się na liście NosTale Team. Nie posiadają roli po kliknięciu na ich nazwę w karcie profilowej. Jeżeli masz podejrzenia, że ktoś próbuje podszyć się pod członka zespołu NosTale to kliknij na jego nick z wiadomości oraz na nazwę z listy NosTale Team i sprawdź, czy nazwa konta i Discord Tag są ze sobą zgodne. Jeżeli nie są one zgodne to oznacza, że rozmawiasz z oszustem, którego należy natychmiast zgłosić do członków zespołu.  ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~  POMOC I ZGŁOSZENIA NARUSZENIA ZASAD

  W jaki sposób poprosić o pomoc?

  Jeżeli potrzebujesz zapytać o coś zespół NosTale, możesz po prostu porozmawiać na kanale w języku danej społeczności, w której grasz i poprosić o pomoc jednego z członków zespołu. Jeżeli w Twojej społeczności będzie online jedna z osób wsparcia, wtedy uzyskasz od niej odpowiedź. Pamiętaj, że członkowie zespołu nie zawsze są online. Warto zwrócić uwagę również na status "Dostępny", "Zaraz wracam", "Nie przeszkadzać".


  ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~


  ZASADY OBOWIĄZUJĄCE NA SERWERZE DISCORD

  Dołączając do naszego Discorda zgadzasz się przestrzegać następujących zasad 8)


  -> W sekcjach międzynarodowych obowiązuje język angielski!
  -> W sekcjach społecznościowych musisz wypowiadać się w języku obowiązującym na danym kanale.
  -> Publikowanie treści pornograficznych, ekstremistycznie politycznych lub religijnych, niemoralnych, reklamowych, a także treści naruszających obowiązujące prawo jest zabronione.
  -> Prosimy o powstrzymanie się od używania nieodpowiedniego i obraźliwego języka.
  -> Spam i Off-topic są w większym stopniu dozwolone, ale proszę to robić w #nostale-tavern!
  -> Nie udostępniaj linków reklamowych produktów/usług, które nie są własnością ani nie są dystrybuowane przez Gameforge.
  -> Prosimy o szanowanie innych użytkowników!
  -> Nie udostępniaj prywatnych danych, takich jak adresy e-mail lub hasła za pośrednictwem kanałów Discorda. Nasz zespół nigdy nie poprosi Cię o poufne informacje za pośrednictwem Discorda.
  -> Nie podszywaj się pod członków zespołu!  Dodatkowe informacje:
  -> Nie będziemy rozpatrywać zgłoszeń dotyczących kont na Discordzie! Proszę skorzystać z Systemu Zgłoszeń, aby uzyskać wsparcia!
  -> Oficjalne ogłoszenia nadal będą przekazywane za pośrednictwem innych oficjalnych kanałów (strona główna, forum, Facebook, Instagram, Twitter).
  -> Zespół NosTale, pomimo obecności na Discordzie (w tym pracownicy Gameforge), może nie być aktywny przez cały czas ze względu na wypełnianie innych obowiązków.  *** Podziękowania dla [BA|SGM] Steffie (ES|EN) ***