Nowy proces logowania - konto Gameforge Login

  • Drodzy NosGracze,


    jak wiecie, NosTale zyskało nowy proces logowania. To uproszczony system, dzięki któremu możliwe jest logowanie się za pomocą jednego konta głównego, czyli konta Gameforge. Jest to nie tylko zmiana procesu logowania, ale też zmiana wyglądu klienta gry. Chcielibyśmy poznać Wasze opinie nt. tej nowej funkcji. Co wam się w niej podoba, a co nie? Czy macie jakieś pomysły zmian? Wasze opinie przekazane zostaną grupie projektowej NosTale, czyli osobom, które odpowiedzialne są za rozwój gry.


    Pozdrowienia,
    Zespół NosTale.pl

  • Według mnie +
    Płynne przejścia pomiędzy logowaniami, przed chwilą zresztą sprawdziłam jak to się sprawuje, co prawda nadal trwa przerwa, więc zakończyło się na wyłączeniu gry, ale na pierwszy rzut oka płynność, ułatwienie, a nawet wygląd całego systemu jest co najmniej w porządku.
    Oby nie miało to swoich wad, ale o tym się przekonamy.

  • Rozumiem, że gdy posiadam dwa konta Nostale to mogę podczas logowania się na nie użyć jednego adresu e-mail, czy i tak pozostają te e-maile osobne dla każdego konta?

  • Rozumiem, że gdy posiadam dwa konta Nostale to mogę podczas logowania się na nie użyć jednego adresu e-mail, czy i tak pozostają te e-maile osobne dla każdego konta?

    Możesz dodać inne konto do jednego konta głównego, czyli konta Gameforge. :) Po prostu musisz wprowadzić nazwę innego konta, jego hasło i ponownie wybrać e-mail właściwy dla konta Gameforge - wtedy zostanie ono do niego przypisane. Kiedy następnym razem się zalogujesz, ukaże Ci się przewijane menu z wyborem kont.

  • Nie mam póki co możliwości przetestowania systemu, ale nasuwa mi się jedno pytanie, na które nie znalazłem odpowiedzi w FAQ.
    Po przypięciu konta nostale do konta gameforge istnieje możliwość odpięcia go bez konieczności kontaktowania się z supportem?
    I druga sprawa: czy można zignorować konto gameforge i dalej logować się bezpośrednio do gry loginem i hasłem z nt?
    I jeszcze trzecia sprawa czy jest możliwość zalogowania się na jedno konto gameforge na kilku komputerach naraz?

  • @Alarius
    a gdy podczas logowania na drugie konto podałem e-maila z drugiego konta zamiast z tego pierwszego to już zepsułem? :D

    Zarządzanie kontem Gameforge nie będzie już możliwe poprzez stronę główną gry, a przez stronę: https://gameforge.com/pl_PL/home.
    W kwestii problemów z adresem e-mail/kradzieżą, trzeba już kontaktować się z Systemem Zgłoszeń Gameforge.


    Nie mam póki co możliwości przetestowania systemu, ale nasuwa mi się jedno pytanie, na które nie znalazłem odpowiedzi w FAQ.
    Po przypięciu konta nostale do konta gameforge istnieje możliwość odpięcia go bez konieczności kontaktowania się z supportem?
    I druga sprawa: czy można zignorować konto gameforge i dalej logować się bezpośrednio do gry loginem i hasłem z nt?
    I jeszcze trzecia sprawa czy jest możliwość zalogowania się na jedno konto gameforge na kilku komputerach naraz?

    Jak wyżej. Tak, możesz w dalszym toku logować się wedle starej metody, ale pamiętaj, że za każdym będziesz musiał pominąć logowanie za pomocą nowego systemu. Najpierw standardowo musisz wprowadzić do nowych okien swoje dane dostępowe (nazwę konta i hasło), a potem kliknąć na "Pomiń".

  • Moim zdaniem okno wygląda super i można pomyśleć o przyłączeniu do niego patchera. Wystarczyłby jedynie pasek z % aktualizacji, ale to tylko taka propozycja.


    Myślę, że okno po lewej stronie, które daje opcję zmiany konta jest dużo za duże. Można by tam dodać jeszcze inne opcje związane z usługami Gameforge'a / Entwella.


    + Wg mnie "Wyloguj" z prawego górnego rogu powinno zostać przesunięte gdzieś indziej, a minimalizację i krzyżyk zostawić tak, jak są. Przyciski jeden pod drugim, to nie jest raczej dobre rozwiązanie.
    "Wyloguj" proponuję przesunąć pod "GRAJ TERAZ".


    + Zwiększyć logo NosTale lub dopasować je odpowiednio do rozdzielczości, bo teraz się trochę pikselizuje >.<


    + "Przejdź bezpośrednio do gry ze swoim kontem Gameforge." zmieniłbym na "Wejdź do gry za pomocą swojego konta Gameforge." lub po prostu "Wejdź do gry za pomocą konta Gameforge."

    The post was edited 1 time, last by Piekar ().

  • Według mnie to okno jest bezsensu, tylko dłużej się włącza gre i gdy sie chce zalogować na inne konto trzeba wyłaczyć i włączyc całe NT

  • Brakuje mi opcji wylogowania się z konta, tak po prostu, żeby była możliwość zmienienia konta a nie absolutne wyłączenie gry. Teraz jest tak, że jeśli chcesz zmienić konto w nt musisz wyłączyć całkowicie grę i przeklikiwać się przez te wszystkie okienka jeszcze raz :/ Mogłaby istnieć jakaś opcja "wyloguj" która przenosiłaby do okna z wyborem konta nostale.

  • @Alarius w jaki sposób można aktualnie zmienić login do danej postaci bo gdy ma się kilka to po prostu jest do emaila dopisywana kolejna cyferka?

    Zmienić login danej postaci? Hmmm... Rejestracja konta w dalszym toku przebiega przez stronę główną gry. Ustalasz wtedy unikatowy login, który nie podlega zmianie. Jeśli chcesz dodać konto to do swojego konta głównego Gameforge, to jego login pozostaje na równi z innymi. To tak, jakbyś do worka wkładał różne zakupy, gdzie każdy inny produkt ma swoją nazwę i unikalny charakter. Wszystkie postaci pozostają na swoich miejscach. Kiedy już przyłączysz dane konta do konta głównego Gameforge (za pomocą jednego adresu e-mail, oczywiście) z panelu możesz wybrać konto o unikatowym loginie wybranym przez Ciebie w momencie rejestracji. Wygląda to tak:



    Klikając na odpowiednią zakładkę, na której znajduje się nazwa Twojego konta, bezpośrednio przejdziesz do wyboru serwera. Proces logowania będzie oczywiście rozbudowywany o inne funkcje. Głównym priorytetem jest zapewnienie bezpieczeństwa konta.