Posts by konrino

    Power creep- jest, no i nic z tym nie zrobię ani ja, ani ty, ani nikt inny


    Nikt nie narzeka na onyksy, bo dali nam już nie raz jasno do zrozumienia, że "ludzie wydali na nie kasę to nie można ich zmienić", więc nie dziwię się, że gracze sobie odpuścili.

    Dlatego tak samo będzie z tymi skrzydłami :p

    Ludzie ale narzekacie na to,że oddalamy się od balansu.Doszły skrzydła,tak jak pisałem nie są nie wiadomo jak silne porównując je do onyxów. Idąc waszym tokiem rozumowania to właśnie onyxy nas najbardziej oddalają od rzekomego balansu jeśli chodzi strikte o itemy. Jakoś nie widzę masowego narzekania na te skrzydła mimo,że są już kilka lat.Zamiast narzekać na jakieś marne skrzydełka popatrzcie w przeciągu 2 lat jaki powercreeping wprowadzili do tej gry.To jest rzecz,którą powinni się zająć,bo jak ma wyjść nowy akt i osoby na endgamie z większością bajerów ma nadal spota czyścić na 2 spacje to jedyne wyzwanie w tej grze jakie będzie to zakręcenie kołem i wylosowanie głównej nagrody.Powracając do tematu skrzydeł wydaje mi się,że nadal wielu z was nie rozumie,że stun nie jest nakładany przy zadawanym hicie tylko otrzymywanym coś jak kajdany,sam fakt kolejnego rng stuna w pvp mi się nie podoba ale nie zachwieją one nie wiadomo jak rozgrywką.


    Jeśli chodzi o feedback ze strony Art i Alarius wydaję mi się,że opinia dwóch panów mało wniesie do zmiany tych skrzydeł.Entwell wprowadza coś co ludzie będą chcieli kupić,bo dam im to jakąś przewagę tak działa większość gier f2p gameforga więc wasze masowe narzekanie mało co pomoże - przykład? 4 lata ze zbugowaną zenaską nadal leci :p

    Według mnie aktualna ilość exp eventów jest przesadzona.Gracze,którzy od ponad roku mają max lvl nie dostali,żadnego sensownego contentu do gry.Został zapowiedziany akt 7 i na tym się skończyło.Fajnie było by dostać jakieś informację,a nie tylko "newsa" z włoskiego ile ma być misji i npctów oraz jakiś wygląd mobów "orków'

    Fajna gierka.
    >Miej słabe PvP przez brak zbalansowanych kart i myślenia z głową a propo redukcji dmg etc.
    >A MOŻE DODAMY SKRZYDŁA CO STUNA WALĄ CO HITA Z SZANSA 7%?

    Przyznam troche słaba akcja dla graczy nastawionych na ten aspekt gry.

    Stun jest przy dostawaniu hitu,a nie zadawaniu go.Nie zmienia to faktu,że skrzydła do pvp nie są najlepsze,a ludzie nastawieni pod ten aspekt gry będą tylko celować w najlepsze itemy. Skrzydła może i sensowne na jakąś holkę czy inne sp nie grane praktycznie wgl w turniejach ligach i arenach.

    Połowa tytułów dla s2 dla postaci,które nigdy nie dorównają aktualnej topce z s1 (moje osobiste zdanie) - to już samo za siebie mówi.
    Najgorszą rzeczą,która boli to jest to,że rzecz która powinna być od początku gry jest wprowadzona za pieniążki w 2019 roku w nostale.
    Nie lepszą rzeczą byłoby możliwość kupienia tego tytułu ale również dać opcję mega trudnego grindu na tego "boskiego"???

    W Akcie 6 brakowało mi też tego, że niby była to fabuła, to jednak nie było tego nostalgicznego filmiku na początku aktu, misje nie mają kategorii „głównej” tylko są tymi niebieskimi questami. Fajnie jakby akt 7 powrócił do mechaniki z aktów 1-5, czyli filmik na początku główny quest itd.

    Mi też tego mega brakowało,bo równie dobrze cały akt 6.1 czy 6.2 może być brany jako po prostu dodatkowe misje,a nie fabułę.

    1. Czego dotyczy pomysł/propozycja?: Aktu 7


    2. Dokładny opis pomysłu/propozycji:


    Został zapowiedziany akt 7,który podobno jest już w połowie.Nie wiem do końca czy jest to odpowiedni temat albo czy wgl łapie się pod to ale warto spróbować może Alarius przekaże grupie projektowej Entwell i coś zaczerpną z tego wątku.
    Mam kilka ciekawych pomysłów jak akt 7 powinien wyglądać,a czego powinniśmy uniknąć aby grało się nam end-gameowcom przyjemniej (bo raczej akt 7 tylko do tego będzie przeznaczony)


    1.Kamienie czasoprzestrzeni
    Ile to już lat od ostatniego cp? Z kilka będzie,bo psuedo cp na amore nie liczę.Chciałbym powrotu cp,ponieważ jest to duży część fabuły tej gry oraz uważam,że skoro w akcie 6 zostało to pominięte to w akcie 7 można to naprawić.
    Chciałbym aby w fabule pojawiło się kilka cp na dany aw lvl ( o ile mają zwiększać aw w a7) załóżmy cp na aw 50-55-60-63-65-68-70.Fajnie też by było gdyby w cp były wymagające pokoje czasowe oraz bardziej rozbudowane,niż "idź przed siebie,wyczyść wszystkie potwory w ostatnim pomieszczeniu".


    2.Zwiększenie awlvl
    Gra brnie ciągle do przodu więc uważam,że gracze powinni ciągle się rozwijać fajnie gdyby powstały nowe expowiska podobne do tych z a6.1 (może mniej tych wszystkich górek i nie potrzebnych zbugowanych tekstur) oraz zwiększyć aw do 60-70 aw,gdzie przelicznik expa na godzinę będzie zmniejszony.


    3.Fabuła
    Uważam także że za fabułe na akcie 7 powinniśmy zostać wynagrodzeni jakimś wartościowym unikalnym przedmiotem oraz zdobywać za misję % awlvla. Nie mówię tutaj o drastycznym skoku załóżmy 3 awlvl na 50 aw za fabułę ale,żeby chociaż ten jeden lvl był do zdobycia za misję.
    Także uważam,że wejście na nowy akt powinien zostać ograniczony barierką awlvlową. Nie wyobrażam sobie,żeby osoby,które zaczynają dopiero swoją przygodę z aw brnęły od razu na mapy aktu 7.Niech gracze,którzy starali się wcześniej też zostaną tym wynagrodzeni i niech wejście na ten akt będzie chociaż od 38awlvla.
    Ułatwi to podzielenie się spotami (halo exp eventy i rp2),a także da motywację niższym lvlom aby rozwijały swoją postać,bo aktualnie jeśli mówimy o graniu,a nie o casulowym wejściu w niedziele na grę to awlvl jest niezbędny.


    4.Ekwipunek oraz przedmioty
    Co do nowego ekwipunku (pierwsza druga broń oraz zbroja) nie jestem do końca przekonany to do całej reszty uważam,że powinno zostać wprowadzone.
    -Dodanie nowej biżuterii w której będziemy mieli możliwość użycia cellon 10
    -Dodanie nowych masek/czapek
    -Możliwość zdobycia unikalnego skina do broni/skrzydeł na norma
    -Możliwość złapania jakiegoś nowego peta,bo system łapania zwierzaków umarł
    -Dodanie nowych umiejętności pasywnych
    -Z map aktu 7 powinny lecieć itemy z których zwróci się chociaż odpał na expa tak jak na akcie 5 (magmarosy/giganty) w akcie 6 tego na pewno zabrakło i przez kilkadziesiąt/kilkaset godzin expa jedynymi rzeczami wartościowymi jakie możemy stamtąd wynieść to relikwie po kilkadziesiąt k i pióra (które i tak zostały dodane po którejś aktualizacji)
    mowa tu o jakiś resach/czapkach/maskach z niskim drop ratio z którego można chociaż kilka kk wyciągnąć.
    -Wykorzystanie pieczęci Cienia zenas - jest to item który dostajemy pod koniec zwykłej fabuły i w sumie tyle.Leży w moim ekwipunku od kilku ładnych lat i nadal czekam,aż coś z tym zrobią.
    *Może rozbudowanie skilli na normie,byłoby ciekawie :P


    5.Misje dzienne/famowe
    Uważam,że misje dzienne powinny stanowić również dużą część tego aktu oraz powinny być odpowiednio wymagające aby akt za szybko się nie znudził.Nagrodą może być mała ilość awlvla albo jakiś przedmiot do craftingu.
    Sądzę też,że nowy rajd/rajdy powinny się znaleźć w dziennych misjach rodzinnych aby rozbudować lekko ten system.


    6.Nowy rajd/rajdy
    Dobrze wszyscy wiemy,że nowy rajd albo rajdy pojawią się w akcie 7.Według mnie nie do pomyślenia jest aby skonstruować ten rajd tak jak rajd fernon. Okej może rajd fernon dla niektórych jest ciężki jest wymagający dla niższych lvli ale kurde w końcu ma być to rajd dla end-gamemowców.
    -Chciałbym aby rajd nie był ograniczony czasem realnym tzn.Możliwość zrobienia tego rajdu jest tylko w czwartki o 3 w nocy przez dwie godziny.Jest to czysta głupota,która psuje tylko grę.Niech powrócą kilka godzinne maratony oraz niech zdobycie pieczęci będzie też jakimś wyzwaniem,można zastosować tutaj system cp z a6.1.
    -Większa złożoność niż przebiegnięcie się do bossa i zabicie go.Rajd powinien trwać długo oraz powinien mieć jakieś wyzwania(coś podobnego do a6.1) lub jakieś dźwignie mini bossy (wszystkie rajdy do a5.1) coś co pozwoli do współpracy oraz wspólnej zabawy.
    -Nagrody powinny być przeznaczone na nowe poziomy oraz powinny być ciężkie do zdobycia.
    -Inny element niż na akcie 6,może woda będzie tu dobrym pomysłem
    -Wykorzystanie różnych kart specjalisty na rajdzie,a nie tylko tych które są używane od 3 lat (dg/zwiad/[wojownicy akurat mają duży sp pool])
    * Fajnie gdyby dodali jeszcze jakiś rajd podobny do draco glacerusa takie limity dla aw lvli ale to tylko takie małe marzenie :P


    7.Mapy i potwory
    -Uważam,że expowiska powinny być na tyle wymagające oraz wynagradzające aby expić w dwie może nawet trzy osoby.W końcu jest to gra MmoRpg,a nie singleplayer.Po co nam system grupy skoro wgl go nie wykorzystujemy poza minilandem?
    -Potwory powinny być naprawdę twardę i dawać odpowiednią ilośc aw.Nie wyobrażam sobie zlurać całą mapę i zabić wszystkie moby na 2 skille aoe.
    -Resp powinnien być odpowiednio szybki aby nie czekać kilka minut na moby
    -tak jak już wcześniej wspomniałem mniej gór bram i innych pierdół ze zbugowanymi teksturami przez,które człowiek dostaje białej gorączki.
    -Więcej map,niż tak naprawdę jedna wykorzystywana na akcie 6.Wiem powiecie ale można przecież teraz expić na bp4 na rp1 - tak można ale gracze zawsze chcą tego co najlepsze i najszybsze dlatego o ile mapy powinny różnić się od siebie to nie powinny odstawać wiele ze zdobywanym doświadczeniem na nich.



    Aktualnie to wszystko co mi wpadło do głowy.Chętnie spotkam się ze słowami krytyki oraz poznam wasze zdanie i wysłucham waszych pomysłów.
    Pozdrawiam



    3. Zrzuty ekranu bądź dodatkowe materiały prezentujące pomysł (niewymagane):


    4. Jakie korzyści (wady i zalety) wniesie do gry ta zmiana?:
    Korzyści :
    Patrz punkt 2


    Wady :
    Brak

    Jeśli bedzie to wprowadzone z godzinami,które już spędziliśmy to najbardziej na tak.

    Poza wrzuceniem jakiegoś random typa posta z dopiskiem "companion" i jpgiem to trochę mało tych informacji XD


    Z tego co widzę to gościu na tym forum wrzuca zawsze splash arty ale bez dokładnego info co to dokładnie jest więc imo zostało nam tylko czekać na jakieś info z hong kongu.

    Co nie zmienia faktu,że ktoś wyciągnął argument,że aktualna liczba kronik pomoże słabszym graczom dogonić topkę powiedzcie mi jak to jest możliwe skoro nadal tylko topkę będzie stać na te eq?
    Będziecie mieli 10kk więcej każdego weekendu ale nadal będzie płacz,że ekwipunek taki drogi.


    Nie wiem próbujecie na siłę zatrzymać rozwój gry Mmorpg co dla mnie jest śmieszne XD

    Czytając ten wątek można się nabawić sporo śmiechu jak i zażenowania.
    80% osób zaprzeczający ten pomysł to osoby bez wysokiego poziomu bohatera nie mówiąc tu już o 50.Większość graczy w ostatnich etapach gry posiada już karty dokończone lub prawie dokończone,ma wbity max lvl max jobe większość przydatnych strojów i akcesoriów oraz ekwipunek z sensownymi osło. Na takim etapie na którym znajduje się naprawdę sporo osób.Osoby które w 60% stanowią tą społeczność (dla mnie 60 lvle siedzące w 2019 roku pod studnią to nie społeczność,a facebook z darmową opcją gry),nie mają co robić i się powoli nudzą.Kiedy wy zaczynaliście robić rajdy erenii zenas my robiliśmy je x czasu.Rajdy fernon,które są jedyną atrakcją dla end-game'u mają zostać cofnięte do roku 2018? Każda gra Mmo z roku na rok się rozwija co za tym idzie gracze są coraz silniejsi i ciężej ich dogonić.Wysuwając argumenty,że topka mniej zarobi,a słabsi gracze będą mieli łatwiej dogonić te osoby to jest to argument na poziomie 5 latka który rozwiązał pierwsze zadanie matematyczne.Załóżmy,że ten pomysł zostanie odrzucony już wam to przedstawiam jak będzie to wyglądać : Kroniki bedą coraz drozsze,moze i low lvle więcej zarobią a high lvle stracą trochę więcej golda (który nie jest problemem) i powiedzcie mi jak tymi kilkoma kk mają dogonić topkę? Skoro ekwipunku nie będzie to równomiernie za tym idzie brak możliwości dogonienia topki oraz ekwipunek z cen 2-5kkk (bo mówimy o eq topki) skoczy do cen 5-10kkk,bo będzie coraz cięższy do zdobycia.