Posts by Horacy

    Okej, jestem po godzinie rajdów.
    Spróbowałem dwóch opcji:

    Przez pierwsze 15 minut, podjęliśmy się ukończenia rajdów, we dwójkę (Dg+zwiadowca+kostka). Mieliśmy oczko, ładowanie, wk, blue, holly - podstawowe buffy i rajd wydaję się wciąż dość prosty. HP bossowi ucieka zaskakująco szybko. Podejrzewam, że może być to wina zbugowanych mieczów (w pierwszych minutach rajdu, odstęp między dwoma zrzutami mieczów jest znacznie mniejszy, niżeli kolejnych). Czyli debuff na Fernonce jest dłuższy.
    Problem zaczyna się, gdy pod koniec rajdu masz 0 żyć, bo nupy po prostu umierają, a rajd kończy się failem. xD
    Ogólnie 1+3 wyglądają bardzo dobrze, jeżeli nupy wyposażone są w średnie reski i armor, coby nie zdychały od pierwszego przyciągnięcia fernonki.
    Po kilku rajdach 1+3. spróbowaliśmy 1+1, czyli 4 osoby bijące (dg i 3 zwiadów). W zestawie buffów był jeden cruss, holy, wk i blue.
    Życie bossa spadało znacznie wolniej, niżeli we dwóch. To pokazuje jak duże znaczenie mają buffy. No ale każdy miał tylko jedno konto więcej, więc kontrola nad mniejszą utratą żyć, była znacznie większa.

    Myślę, że te zmiany będą sprzyjać drużynom 8 graczy. Silniejsze osoby będą zadawać obrażenia na kartach typu dg, zwiadowca, a osoby słabsze ubiorą SP typowo pod buffy (wk, holy, crus, rang). Każda z tych ośmiu osób coś uderzy, będą buffy, a ponadto każdy też weźmie część mobów na siebie, dzięki czemu rajd stanie się prostszy i mniej stresujący.
    Nie wiem jak ocenić te zmiany, bo z 30 rajdów na godzinę, zrobiło się 15. Dziwny zabieg, ze względu na to, że jest to rajd starego już aktu. To moje pierwsze spostrzeżenia. W weekend sprawdzę jeszcze ósemki, zobaczę jak to będzie wyglądać.

    Oczywiście usuwanie buffów w roomie z boosem - totalna głupota.

    Dziwne zmiany, wprowadzone w dziwnym okresie czasu.


    Quote


    złoto zostanie zredukowane o 50%,

    Zmiana ta nie ma absolutnie sensu, jeśli nie ciągnie za sobą kolejnej zmiany, która ułatwiłaby zdobywanie Kronik Akashica. Jeśli zostawi się to w obecnym stanie, rajd zostanie całkowicie zabity, bo trudność rajdu wzrosła diametralnie, a profit z niego został zmniejszony o połowę.
    Proponowałbym w tym wypadku zmniejszenie wymaganych punktów aktywności na Caligorze o połowę, co powinno przyczynić się do pojawienia większej ilości pieczątek.


    Quote
    • punkty życia bossa zostaną zwiększone o 20%,
    • zostanie zmieniony buff "Żywioł Mroku Krem":
      * zwiększone obrażenia w walce wręcz: 100% → 60%,
      * zwiększone obrażenia dystansowe: 110% → 50%
      * zwiększone obrażenia magiczne: 120% → 70%

    To jedyna zmiana Nieukończonej Fernon, która ma jakikolwiek sens. Rajd end-game'owy, który w tej chwili był robiony w 30 sekund - coś ewidentnie nie tak. Rozumiem więc wzmocnienie samego bossa. Nasuwa się tylko pytanie: po co? Trochę za późno na takie zmiany, bo jest to już rajd z zeszłego aktu, który będzie co raz to mniej ważny dla samej gry. Może to jakieś zmiany wprowadzające w akt 7.2, któż wie. Aczkolwiek bez jakichkolwiek informacji, zmiana dobra ale spóźniona.


    Quote


    wszystkie buffy gracza zostaną usunięte po wejściu na mapę rajdu.

    Tego nawet nie wiem jak skomentować.
    To byłaby świetna zmiana dwa lata temu, gdyby działała na wszystkich rajdach, gdy korzystanie z wielu kont w tym samym czasie, na jednym urządzeniu było nielegalne.
    Wzmocnienie bossa rajdu było ok, ale brak buffów sprawia, że rajd będzie a wykonalny dla wielu słabszych składów, a praktycznie nieopłacalny dla tych, którzy będą w stanie ukończyć rajd. Oczywiście mowa o ośmioosobowych drużynach. Za to otwierają się drzwi dla rajdów 1+3 (twoje konto+trzy dodatkowe nupy), bo będzie można wsadzić do rajdu wszystkie potrzebne buffy. Jednym słowem ograniczenie gry zespołowej i kolejny rajd, który będzie się opłacał robiąc go z nupami.


    To takie pierwsze spostrzeżenia. Więcej dowiemy się po 16, ale myślę, że wiele nie zmieni się w tej kwestii.

    1. Czego dotyczy pomysł/propozycja?:

    System sezonów(?) w BTK, zmienne nagrody za monety.


    2. Dokładny opis pomysłu/propozycji:

    Propozycja opiera się o dwa różne systemy:
       Pierwszy polegałby na zmianie nagród, które możemy uzyskać przez wytworzenie za monety. Po dłuższym czasie każdy wycraftuje sobie każdą z nagród i potencjał nowego systemu lekko będzie się marnował. Proponowałbym, aby nagrody te zmieniały się przykładowo co miesiąc/dwa. Zestawy nagród mogłyby być ruchome, to znaczy, po kilku miesiącach by wracały.


       Druga propozycja opiera się o stały event organizowany przez Zespół. Nie wiem jak bardzo statystyki pojedynczego gracza z BTK, są dostępne dla administracji, ale jeśli możliwości na to pozwalają, fajnie byłoby stworzyć coś na wzór sezonów w innych grach (lol, apex, czy po prostu większość obecnych gier kooperatywnych). Co powiedzmy trzy miesiące, trzy najlepsze osoby zdobywały by super-ultra nagrodę za najlepsze wyniki na BTK. Może i tytuł? Ale to już potrzebna jest ingerencja twórców gry.


    3. Zrzuty ekranu bądź dodatkowe materiały prezentujące pomysł (niewymagane):


    4. Jakie korzyści (wady i zalety) wniesie do gry ta zmiana?:

    Zmienne nagrody mocno urozmaicą BTK i cały czas gracz będzie miał parcie, aby uczestniczyć w tym wydarzeniu, natomiast sezonowe nagrody rozdawane przez Zespół zbudują ciekawą rywalizację wokół BTK.

    Wielka szkoda, ze jako gracz jestem zmuszony do tego legendarnego połączenia konta z Gameforge. Wczesniej bylo to bardzo podkreślone, jednak nie trzeba było tego robić. Szkoda, ze obecnie nie ma innego wyjścia. Cos takiego powinno być całkowicie opcjonalne, przecież nie każdy chce, aby jego konto integrowało się z czymkolwiek innym.

    Trochę jakby zmusić gracza, do połączenia konta z Facebookiem, czy innym kontem Google. Paradoksalne, prawda? A jednak schemat identyczny.