[Feedback] Event Wielkanocny

• Hej!

Przed nami kolejna edycja eventu wielkanocnego. W tym roku dodano nowego zwierzaka do ewolucji, wzmocniono ewolucyjną owcę i wilka. Jest też nowa misja na kolejny tytuł i trochę zmian w niektórych pudełkach rajdu.

Jak Wam się podobają te zmiany?

• Akurat tego eventu nie znam ale jakoś wole zimowe zobaczymy zacznę grać, ciekawi mnie gdzie wymieniać te jaja bo coś chyba przeoczyłam albo nie zostało napisane

• Akurat tego eventu nie znam ale jakoś wole zimowe zobaczymy zacznę grać, ciekawi mnie gdzie wymieniać te jaja bo coś chyba przeoczyłam albo nie zostało napisane

5 złotych pisanek wymieniasz u Mimi Mentor.

Podobają mi się zmiany w Złotej Chmurze i Mroźnym Wilku, nawet jeśli nie dają buffów, to są dobrą, darmową alternatywą dla graczy. Według nosa...ek, chomik daje wzmocnioną plagę z szansą 10%, ciekawe.

• Największą wadą eventów jest to, że po tygodniu już nikt ich nie robi. Przez pierwsze 10 dni można coś pograć, zrobić rajd, sprzedać boxa za 100k itp. ale później niestety już nie da się znaleźć teamu do rajdów, chociaż po tym co widzę to na internationalu kondycja eventów jest wysoko dobra, i przez długi okres czasu można fajnie pograć w event. Jednak jak się domyślam, na pozostałych serwerach event już pewnie umarł. Dzieje się tak, bo jak wiadomo wraz z upływem czasu, eventowych itemów jest coraz więcej, a ich cena maleje. Stąd też nie opłaca się robić już rajdów. Aby rajdy były opłacalne w robieniu od początku do końca eventu, należało by wprowadzić jakieś nagrody nie tracące na wartości. Np. zwiększyć ilość złota wypadającego z bossa, zwiększyć ilość otrzymanej reputacji po ukończeniu rajdu, czy też (jak już kiedyś wspominałem) Specjalne famowe misje dzienne w trakcie eventów - link do kliknięcia.

• Swoją drogą ewolucyjne pety są bardzo dobre do tankowania, lecz gracze otrzymali za darmo krzakogona centuriona, więc to trochę bez sensu. Szkoda tylko, że ten nowy chomik nie ma dbf na poziomie 5. Wtedy byłby coś warty ze względu na swój użyteczny w rajdach i walkach z bossami dbf. To samo z serafinem, mógłby mieć dbf na 5 poz. i większą szanse na wbicie. Wiadomo można by było się czepiać, że pety są użyteczne w wieży nieba, lecz na tym etapie gry jest 10-20% graczy a wielu z nich i tak omija wieże nieba. Poza tym teamy z innymi petami wydają się ciekawsze. Można by było się też czepić, że gdyby chomik i serafin mieli debuff na poz 5, to rajdy by schodziły w 10 sekund, lecz należy pamiętać, że ich dbf ma 10% i 5% szans na wbicie, krótszy czas i słabsze efekty niż słynna kostka, z którą i tak się robi większość rajdów na s1.

• Największą wadą eventów jest to, że po tygodniu już nikt ich nie robi. Przez pierwsze 10 dni można coś pograć, zrobić rajd, sprzedać boxa za 100k itp. ale później niestety już nie da się znaleźć teamu do rajdów, chociaż po tym co widzę to na internationalu kondycja eventów jest wysoko dobra, i przez długi okres czasu można fajnie pograć w event. Jednak jak się domyślam, na pozostałych serwerach event już pewnie umarł. Dzieje się tak, bo jak wiadomo wraz z upływem czasu, eventowych itemów jest coraz więcej, a ich cena maleje. Stąd też nie opłaca się robić już rajdów. Aby rajdy były opłacalne w robieniu od początku do końca eventu, należało by wprowadzić jakieś nagrody nie tracące na wartości. Np. zwiększyć ilość złota wypadającego z bossa, zwiększyć ilość otrzymanej reputacji po ukończeniu rajdu, czy też (jak już kiedyś wspominałem) Specjalne famowe misje dzienne w trakcie eventów - link do kliknięcia.

Tutaj wielkanocny event jest wyjątkiem od reguły. Boxy na Feniksie sięgają od 600k+ wzwyż,a owoce ewolucji stoją od 2kk+. Dlaczego? Maksymalne ewolucje aż trzech zwierzaków (w zasadzie to dwóch, bo Inferno można kupić w NM) są potrzebne do jednej z najsilniejszej kombinacji petów do Wieży Nieba.

Swoją drogą fajnie, że nie wspomnieli w changelogu, że kamienie pp z rajdu zająca zostały usunięte, a zastąpiony wytrychami i durnymi przynętami.

Swoją drogą ewolucyjne pety są bardzo dobre do tankowania, lecz gracze otrzymali za darmo krzakogona centuriona, więc to trochę bez sensu. Szkoda tylko, że ten nowy chomik nie ma dbf na poziomie 5. Wtedy byłby coś warty ze względu na swój użyteczny w rajdach i walkach z bossami dbf. To samo z serafinem, mógłby mieć dbf na 5 poz. i większą szanse na wbicie. Wiadomo można by było się czepiać, że pety są użyteczne w wieży nieba, lecz na tym etapie gry jest 10-20% graczy a wielu z nich i tak omija wieże nieba. Poza tym teamy z innymi petami wydają się ciekawsze. Można by było się też czepić, że gdyby chomik i serafin mieli debuff na poz 5, to rajdy by schodziły w 10 sekund, lecz należy pamiętać, że ich dbf ma 10% i 5% szans na wbicie, krótszy czas i słabsze efekty niż słynna kostka, z którą i tak się robi większość rajdów na s1.

Powiem tak, gdyby nie fakt, że istnieją pety dające nam buffy na dmg itp. to myślę, że każdy by wyczekiwał wielkanocnego eventu, aby móc mieć jakiegokolwiek peta ewo, nawet chick norris. Zgodzę się, że pety są wyjątkowo dobre w tankowaniu, ich debuffy/buffy są równie ciekawe.

Propozycja podniesienia debuffu Serafina na 5 poziom została odrzucona. Chomik również został odrzucony przez Quality Assurance, nie tyle co z powodu -20% def, a z powodu dość mocnej redukcji hp/mp. Na bossach rajdowych nie zrobiłoby to różnicy, w PVP co najwyżej osobom bez Aw, ale nie oszukujmy się... Większość graczy wolałoby mieć stałe 10% dps niż liczyć na to, że wbije debuff. Twierdzenie, że 10-20% graczy jest na poziomie awlvl i dostępu do Wieży Nieba jest największą bzdurą, którą słyszałem w ostatnim czasie. Nie, jest to większy odsetek.

I tak zadziwili mnie tym boostem owcy i wilka. Buffów nie dadzą im dlatego, że nie są to pety premium i nie można ich kupić w NM <- taką dostałem odpowiedź od QA. p2w.

• Twierdzenie, że 10-20% graczy jest na poziomie awlvl i dostępu do Wieży Nieba jest największą bzdurą, którą słyszałem w ostatnim czasie. Nie, jest to większy odsetek.

Tu mi bardziej chodziło o internationala niż feniksa. Osobiście uważam, że już się nie opłaca grać na feniksie.