Zmiana resów podczas walki

 • Czy chcę inną formę zmiany resów? 19

  1. tak (3) 16%
  2. nie (16) 84%

  Proponuję odebrać/zmienić możliwość zakładania rekawic i butów podczas walki. Skoro kwiatka nie można podnieść podczas walki, wejść na pojazd nie można podczas walki, zdjąć i założyć karty nie można podczas walki i wiele wiele innych. Nielogiczne jest, że dwóch typków się bije i zamiast używać skilli rozbiera buty i zakłada inne buty xD. To tak jak podczas walki na ringu zawodnicy przestaliby się bić, i zaczęli zmieniać sobie rekawice bokserskie. Niech producent gry wprowadzi coś normalnego, świeżego i wygodnego, by mozna było w jakiś cywilizowany sposób zmienic ten res. Nie doszukuję się jakiejś wielkiej logiki i wielkiego realizmu dla gry fantasy, ale jest tyle mozliwości. Znamy tyle przypadków, że ludzie podczas zmiany resów potracili swoje buty i ręce itd. rozumiem też, że resy można na pasek dać. ale umówmy się rękawice to przedmiot a nie jakiś tam buff czy coś innego. Tymbardziej, że tak wygląda. Nie wiem jak wygląda to z punktu technicznego, że np. jest jakaś walka na BTK i w jednej chwili część osób zmienia buty i rękawice czy ma to wpływ na obciążenie serwera. Ktoś może powiedzieć, no halo ale to są chińskie bajki tu wszystko jest możliwe i ma to swój urok. Zgodzę się, ale akurat zmiana rękawic i butów to ogromny wyjątek, to jest głupie i bezsensowne grzebanie sobie w plecaku podczas walki. Ludzie wydają dużo pieniędzy na gre, człowiek jak robot popełnia błędy i omsknie mu się ręka i wyrzuci ważny item, za który zapłacił realny pieniądz.

  The post was edited 6 times, last by Dafcey ().

 • Nie wiem kto zakłada eq i klika enter żeby wyrzucić item. Ja tam wolę sobie zmienić res podczas expienia, czy coś, w pvp też jest fajnie, dodaje to kolejną czynność do zarządzania, nie jest to micro managment na poziomie starcrafta, ale coś tam jest.

 • Znamy tyle przypadków, że ludzie podczas zmiany resów potracili swoje buty i ręce itd.

  W ciągu swojej 10 letniej gry, ani razu nie słyszałem o czymś takim. Na wyposażenie wystarczy kliknąć dwa razy, lub przeciągnąć na pasek klawiszy i stamtąd raz wcisnąć odpowiedni przycisk klawiatury. Żeby wyrzucić item, jak Laurie wspomniała, trzeba dodatkowo wcisnąć enter lub Potwierdź, nie widzę jak ktoś podczas walki miałby je stracić.

  Chętnie poznam jakieś ogarnięte osoby (inne niż ty, zakładam), którym taka sytuacja się przytrafiła.


  Quote

  np. jest jakaś walka na BTK i w jednej chwili część osób zmienia buty i rękawice czy ma to wpływ na obciążenie serwera

  Nie ma najmniejszego wpływu, nawet jakby cały kanał w jednej chwili zaczął zmieniać resy.


  Nielogiczne jest, że dwóch typków się bije i zamiast używać skilli rozbiera buty i zakłada inne buty xD.

  Tu się zgodzę, ale równie dobrze może zmienić jakąkolwiek inną (poza SP) część wyposażenia.

  Ta gra nie ma zdefiniowanego "trybu walki" (po stronie serwera), aby coś takiego móc dodać.


  Niech producent gry wprowadzi coś normalnego, świeżego i wygodnego, by mozna było w jakiś cywilizowany sposób zmienic ten res.

  Od jakiegoś czasu jest - hotkeye.


  Skoro kwiatka nie można podnieść podczas walki

  Hę? Można normalnie podnieść kwiatka podczas walki.


  wejść na pojazd nie można podczas walki

  Można, tylko mogą ci przerwać. Wystarczy się poruszyć o jedna kratkę, aby klient zareagował i pozwolił użyć przedmiot pojazdu. To "miękkie" ograniczenie jest tylko po to, aby podczas klikania skilli jak przypadkiem naciśniesz też coś innego, to aby to nie przeszkodziło.

 • Że jak (za)bijesz mobki to nie możesz "zbierać" przedmiotów ze studni czy jakiś tam kwiatków (jaskinia duchów/a3 i 4) bo jest CD.

 • Że jak (za)bijesz mobki to nie możesz "zbierać" przedmiotów ze studni czy jakiś tam kwiatków (jaskinia duchów/a3 i 4) bo jest CD.

  Dziękuję, teraz to wszystko ma sens.
  Rozmowa z NPC (bo tym są kwiatki itp.) jest zablokowana podczas walki, aby przypadkiem ktoś nie zaczął podnosić kwiatka, albo - gorzej - pojawił mu się dialog.

 • Dziękuję, teraz to wszystko ma sens.
  Rozmowa z NPC (bo tym są kwiatki itp.) jest zablokowana podczas walki, aby przypadkiem ktoś nie zaczął podnosić kwiatka, albo - gorzej - pojawił mu się dialog.

  Szkoda że działa to jak działa i nie można np petem tankować potworka i w tym czasie podnosić kwiatka (patrz jaskinia duchów gdzie moby są agresywne), bo hurr durr jesteś w walce xD