Dozownik karmy dla zwierzaka

  • Zmiana systemu karmienia noskumpla 33

    1. Tak (31) 94%
    2. Nie (2) 6%

    Dodanie noskumplowi slotu w którym umieścić można karmę, która automatycznie będzie mu dozowana, gdy ten będzie jej potrzebował (np. gdy lojalność spadnie do pewnej wartości, automatycznie zużywana będzie karma aż do osiągnięcia przez peta maksimum lojalności). Dozownik(odblokowanie slotu) mógłby być do zdobycia za Nosdolary, z pudła jakiegoś rajdu lub do odblokowania po spędzeniu razem z noskumplem określonej ilości godzin(mechanika Tajemniczego Jaja)/zabiciu określonej ilości potworów/osiągnięciu przez noskumpla np. 75 poziomu.


    Opcja prostsza do zaimplementowania (chyba) - dodanie w ofercie Ewy Energy nowej karmy, która przywraca 500 lojalności, czy też sprawia że noskumpel odzyskuje od razu maksimum lojalności. Oczywiście karma byłaby proporcjonalnie droższa.

    Jest jeszcze jedna opcja, którą byłaby zmiana polegająca na tym, że noskumpla nie trzeba by było namierzać, by go nakarmić. Po użyciu karmy, karmiony by był noskumpel który nam aktualnie towarzyszy.



    Dlaczego?


    Spadająca lojalność noskumpla jest dokuczliwa podczas robienia rajdów/expienia gdzie pet wiele razy umiera (lojalność spada dosyć szybko, a obrażony noskumpel potrafi wiele namieszać). Noskumpla można karmić tylko gdy mamy go namierzonego, jeśli coś go zabije, od nowa musimy go namierzać, przy jednym kliknięciu nie byłoby problemu, ale gdy lojalność peta osiąga 0! to trzeba się trochę naklikać (jest to uciążliwe i irytujące). Jak dobrze wiemy lojalność noskumpla lubi spadać do zera, gdy się najwięcej dzieje i dodatkowe skupianie uwagi na noskumplu, którego należałoby niezwłocznie nakarmić często powoduje tylko większy chaos.

  • Proponuje roównież dodanie lalek dla petów które po śmierci zwierzaka przywracają mu całe hp.

  • Mhm...to jeszcze może automatyczne bieganie na spocie? Automatyczne kilkanie umiejętności? Wydaje mi się, że w sumie to zróbmy z NosTale autoclickera podobnego jak te na telefony no bo to wszystko jest takie M Ę C Z Ą C E . Naprawdę nie przesadzajmy co jak co ale aktualnie w grze jest tona ważniejszych spraw, a wy chcecie dodać jakiś nonsens bo wam się nie chce kilkać?

    Jestem fanem litery Q. Moje życie definiuje tylko ta jedna literka!

  • Fajny pomysl, lecz 1 karma wystarczy to mozna drogo dac.

    Na tak.

    A i nadal dziala bug, ze jak sie spami na karme w minilandzie po uzyciu dzwonku to lojalnosc peta wzrasta a karma sie nie traci ^^

  • Fajny pomysl, lecz 1 karma wystarczy to mozna drogo dac.

    Na tak.

    A i nadal dziala bug, ze jak sie spami na karme w minilandzie po uzyciu dzwonku to lojalnosc peta wzrasta a karma sie nie traci ^^

    xD wsm nawet nie wiedziałem, ale to jest nonsens 10 karmy kosztuje 3k xD.

  • Mhm...to jeszcze może automatyczne bieganie na spocie? Automatyczne kilkanie umiejętności? Wydaje mi się, że w sumie to zróbmy z NosTale autoclickera podobnego jak te na telefony no bo to wszystko jest takie M Ę C Z Ą C E . Naprawdę nie przesadzajmy co jak co ale aktualnie w grze jest tona ważniejszych spraw, a wy chcecie dodać jakiś nonsens bo wam się nie chce kilkać?

    Nie wiem kolego gdzie wyczytałeś że proponuję wprowadzenie automatycznego biegania, a co do umiejętności, to SPP może rzucać autmatycznie (serio, sprawdź sobie) :) Nie mówię że mechanika lojalności peta jest zła, ale na pewno sposób karmienia jest słaby i fajnie by było jakby coś zostało tam zmienione. Naprawdę nie wymaga to jakichś znaczących poprawek, a znacznie może uprzyjemnić, a nawet urozmaicić rozgrywkę. Jak masz jeszcze jakieś wątpliwości to pisz, może to Ty masz jednak rację i uda Ci się nas przekonać, a co do tej TONY ważnych spraw to przecież forum stoi otworem dla każdego zalogowanego użytkownika, wiec na co jeszcze czekasz, zamiast biadolić i narzekać dodaj swój post, może się przyjmie ;-) A no i też nikt nie pisał że to jakaś super ważna sprawa, tak jak pozostałe 90% postów - ten proponuje usprawnienie systemu, który nie do końca się sprawdza w teraźniejszym NosTale.

  • Nie chcę nic mówić, ale partnerzy mają lojalność która w ogóle nie spada, a ich traktuje się tak samo jak nie gorzej. To jest dopiero niewolnictwo, a oni w ogóle się nie buntują. Za to zwierzak się obraża.


    To jeszcze raz od siebie dodam. Pomysł jest mi obojętny, potrafię na tyle w micromanagment w tej gierce gdzie micro starcrafta się chowa, że podczas zabijania umiem kliknąć pęta, a potem 10 razy przycisk na klawiaturze nie przerywając ataku, ale jak miałby wchodzić to nie powinien być płatny, tylko do zdobycia za granie, ci którzy potrzebowali by tego już na teraz natychmiast minutę po wprowadzeniu do gry mogliby sobie kupić za pieniądze.


    Ale nie ja tu o tym decyduję, tylko rolnicy którzy doją nostale.

  • Ta lojalność miała swoje zastosowanie w koreańskiej wersji gry.

    Powinna zostać usunięta razem z strzałami do długiego łuku i innymi useless itemkami.

  • Nie chcę nic mówić, ale partnerzy mają lojalność która w ogóle nie spada, a ich traktuje się tak samo jak nie gorzej. To jest dopiero niewolnictwo, a oni w ogóle się nie buntują. Za to zwierzak się obraża.


    To jeszcze raz od siebie dodam. Pomysł jest mi obojętny, potrafię na tyle w micromanagment w tej gierce gdzie micro starcrafta się chowa, że podczas zabijania umiem kliknąć pęta, a potem 10 razy przycisk na klawiaturze nie przerywając ataku, ale jak miałby wchodzić to nie powinien być płatny, tylko do zdobycia za granie, ci którzy potrzebowali by tego już na teraz natychmiast minutę po wprowadzeniu do gry mogliby sobie kupić za pieniądze.


    Ale nie ja tu o tym decyduję, tylko rolnicy którzy doją nostale.

    Karmienie peta nie jest trudne, ale jest irytujące i owszem da się go nakarmić w trakcie akcji i nie trzeba być jakimś manualnym bogiem, ale moim zdaniem ta mechanika jest po prostu zbędna i nic nie wnosi do gry oprócz irytacji gracza (przynajmniej w tej formie w jakiej jest teraz), więc przydałaby się jakaś zmiana. Partner się nie obraża (dzięki bogu) i nie ubolewam z tego powodu, ale kiedyś się zastanawiałem po co to jest i czy mieli z tym jakieś niezrealizowane plany i co do partnera to może niech lepiej zostanie tak jak jest :Hmmmm:

  • Nie wiem kolego gdzie wyczytałeś że proponuję wprowadzenie automatycznego biegania, a co do umiejętności, to SPP może rzucać autmatycznie (serio, sprawdź sobie) :) Nie mówię że mechanika lojalności peta jest zła, ale na pewno sposób karmienia jest słaby i fajnie by było jakby coś zostało tam zmienione. Naprawdę nie wymaga to jakichś znaczących poprawek, a znacznie może uprzyjemnić, a nawet urozmaicić rozgrywkę. Jak masz jeszcze jakieś wątpliwości to pisz, może to Ty masz jednak rację i uda Ci się nas przekonać, a co do tej TONY ważnych spraw to przecież forum stoi otworem dla każdego zalogowanego użytkownika, wiec na co jeszcze czekasz, zamiast biadolić i narzekać dodaj swój post, może się przyjmie ;-) A no i też nikt nie pisał że to jakaś super ważna sprawa, tak jak pozostałe 90% postów - ten proponuje usprawnienie systemu, który nie do końca się sprawdza w teraźniejszym NosTale.

    Nigdzie nie napisałem, że proponujesz wprowadzenie automatycznego biegania lecz to był wniosek wychodzący z zamysłu twojej propozycji. Tak SPP może używać umiejętności co i tak nie ma większego sensu bo wątpię byś istotne skile takie jak u aegira itp. chciał by były używane w randomowym momencie. Ten pomysł nie uprzyjemni tylko ułatwi oraz nie urozmaici rozgrywki bo ją zautomatyzuje. Forum stoi otworem i to jest zasadniczy problem ponieważ ilość idiotycznych pomysłów i nie mających żadnego wpływu na poprawę stanu gry zalewa forum przez co zamiast zająć się głównymi problemami jak Glacernon, Blanas, Nowy akt, akt 6.1/2 itd. to większość pomysłów jak nie wszystkie to: poprawa wyglądu skrzydeł, nowy kostium, nowy pet, nowe spp, zmiana przycisku bo komuś się nie podoba i inne nonsensowne pierdoły. Zamiast skupić się na tym co rzeczywiście jest istotne dla rozwoju gry by była grywalna i dalej się rozwijała. Co do systemu lojalności nie ma aktualnie żadnego sensu naprawiać go ani zmieniać bo sam w sobie ma wiele bugów, a same pety są w tym momencie lalkami do padania i dawania buffów.

    Jestem fanem litery Q. Moje życie definiuje tylko ta jedna literka!

  • Nigdzie nie napisałem, że proponujesz wprowadzenie automatycznego biegania lecz to był wniosek wychodzący z zamysłu twojej propozycji. Tak SPP może używać umiejętności co i tak nie ma większego sensu bo wątpię byś istotne skile takie jak u aegira itp. chciał by były używane w randomowym momencie. Ten pomysł nie uprzyjemni tylko ułatwi oraz nie urozmaici rozgrywki bo ją zautomatyzuje. Forum stoi otworem i to jest zasadniczy problem ponieważ ilość idiotycznych pomysłów i nie mających żadnego wpływu na poprawę stanu gry zalewa forum przez co zamiast zająć się głównymi problemami jak Glacernon, Blanas, Nowy akt, akt 6.1/2 itd. to większość pomysłów jak nie wszystkie to: poprawa wyglądu skrzydeł, nowy kostium, nowy pet, nowe spp, zmiana przycisku bo komuś się nie podoba i inne nonsensowne pierdoły. Zamiast skupić się na tym co rzeczywiście jest istotne dla rozwoju gry by była grywalna i dalej się rozwijała. Co do systemu lojalności nie ma aktualnie żadnego sensu naprawiać go ani zmieniać bo sam w sobie ma wiele bugów, a same pety są w tym momencie lalkami do padania i dawania buffów.

    W ostatniej linijce tylko przyznałeś mi rację. Wiesz, nie mi, ani też nie Tobie oceniać co jest "pierdołami", a co głównymi problemami i gdyby to były aż tak duże problemy to pewnie już dawno by zostały naprawione, albo są inne priorytety. Chyba właśnie o to chodzi w całym tym projekcie żeby wytknąć twórcom co nas denerwuje i nam się nie podoba (nawet najbardziej błahe rzeczy jak "wygląd" przycisku) bo to przecież odbiorcy(my) w to grają, a nie programiści/projektanci/twórcy/sponsorzy, a czy zostanie to zamiecione pod dywan i uznane za nieistotne czy wprowadzone w pierwszej kolejności ze względu na to iż nie jest to złożony problem to już nie nasz problem i możemy tylko mieć nadzieję. Większość rzeczy które wymieniłeś (balans, nowe akty, poprawki starych) to nie są rzeczy do zrobienia w 5 minut, wymagają dokładnego przemyślenia i sprawdzenia w praktyce. Aha i co do Twoich zarzutów że "karmnik" by zautomatyzował i nie urozmaicił gry, to już tłumaczę. Po to podałem parę opcji, aby Team mógł wybrać najlepszą, najrozsądniejszą opcję. Każda opcja urozmaiciła by grę, ponieważ wniosła by ZMIANĘ co już samo w sobie po tylu latach istnienia niedoskonałego systemu jest urozmaiceniem. Opcja nr 1 dodałaby nową mechanikę karmienia peta, opcja nr 2 dodałaby nową karmę (również urozmaicenie), jedynie opcja 3 z nienamierzaniem peta faktycznie nie do końca jest urozmaiceniem (nic nowego nie wprowadza), a bardziej usprawnieniem. Także nie ma co stawać okoniem na mniejsze propozycje, bo wątpię aby zostały wprowadzone kosztem tych "ważnych". Czasami szczegóły są bardziej istotne niż ogół.