Nielegalne serwery.

• (Witam, z góry proszę administrację o niekasowanie tego postu, ponieważ ma on charakter czysto DYSKUSYJNY, wręcz nawet PIĘTNUJĄCY takie zachowania. Uważam, że w niedalekiej przyszłości podobny los może spotkać nasz serwer NosTale i dlatego uważam, że wiele mniej lub bardziej pozytywnego feedbacku od graczy może bardzo wspomóc działania)

To teraz do wszystkich.
    Pewnie niektórzy z was widzieli co się dzieje aktualnie na serwerze gry Metin2, która również jest pod rządami Gameforge.
    Chcą wypuścić nowy serwer pod nazwą jednego z lepszych dostępnych (już nie) nielegalnego prywatnego serwera tejże gry.
    Jest to według mnie sytuacja trochę śmieszna, a zarazem komiczna. Gameforge wziął się troszkę, od "dupy" strony. Oczywiście walka z prywatnymi serwerami to powinien być obowiązek, ponieważ wchodzą tutaj w gre TYSIĄCE godzin prac programistów, którzy by nie chcieli by ich praca była rozpowszechniona za darmo. Tyle, ze według mnie lepiej było zacząć od modernizacji serwerów Metina by były one konkurencyjne i przynajmniej w połowie tak rozwinięte jak większość nielegalnych serwerów.

Tutaj link jakby ktoś był ciekawy:
    https://board.pl.metin2.gamefo…lLHFi9ruqjjTc#post2018091

------------------------------------------------------------------------------------------------------------PRZECHODZĄC DO SEDNA SPRAWY-------------------------------------------------------------------------------------

Na szczęście sytuacja w NosTale nie ma się aż tak tragicznie jak na serwerach Metina. (Głównie za sprawą Alarius , który chyba jako jeden z pierwszych zaczał słuchać graczy i walczyć o nasze prawa. Chylę czoło)
    Tylko kto wie co nadejdzie. Niestety Gameforge jedną aktualizacja może bardzo zniechęcić graczy.
    Dodatkowo sprawa nielegalnych serwerów.
    Tutaj nie ma źle, jest nawet powiem, bardzo dobrze.
    Z tego co mi wiadomo tylko jeden jest pod kilkoma względami lepszy od naszego oficjalnego serwera. Przez graczy, dla graczy, niestety nielegalną drogą.
    Wszystkie inne nie mogą się (JESZCZE) technicznie równać z oficjalnymi serwerami.
    Lecz sytuacja stawiam w najbliższych latach się na 1000% zmieni o 180 stopni, ponieważ przybywa dobrych i obeznanych w temacie programistów.
    Nielegalne serwery mogą pojawiać się jak grzyby po deszczu.

Głównie sttworzyłem dlatego ten wątek. Aby zapobiec sytuacji, która istnieje aktualnie w innej grze Gameforge - Metin2. Jestem ciekaw waszych opini na ten temat i sugestii, które mogą zapobiec takiej sytuacji.
    Ja osobiście stawiałbym na ciągły rozwój i mniejsze kładzenie parcia na IS. Najważniejsze jest to żeby oficjalny serwer był wciąż jednym albo najciekawszym kierunkiem wyboru dla nowych graczy.
    Peace yoł
    (trzymajcie kulturke)

• Uważam że zbędny twój trud ;v W kwestii itemszopu nie mamy nic do gadania + to że oni również się nie hamują wystarczy przypomnieć te pieki eventowe które przez chwile były w NM . Kto cokolwiek chcący zmienić na lepsze w tej gierce (która jak dla mnie jest FENOMENEM że żyje z takim itemszopem), kto by wpadł na taki pomysł i zezwolił by weszło to w życie chociaż na ułamek sekundy ? ale no także inne rzeczy zupełnie nie potrzebne jakieś zapychacze typu słabi partnerzy i inne bezużyteczne (w większości) stroje . Przyjdzie moment że ludzi zacznie ubywać i to wszystko walnie w którymś momencie. Chociaż przed fuzją były jakieś sygnały np że dadzą coś by to złoto na tym naszym serverze upływało jakiś goldsink co jest bardzo łatwe do zrobienia , chociaż te głupie pieki do robienia rajdów dla pdr dać za złoto , ale nie lepiej je dać do itemszopu za $$ i mógłbym tak wymieniać dalej i dalej.Do tego dostajemy rework starej bitwy tęczowego kryształu który różni się tylko sposobem dołączenia na rajd bo to tak naprawdę wszystko co zostało zmienione , Dostajemy Odnowione BB i tak jak pisałem wcześniej BTK a nagrody jakie za nie otrzymujemy to pióra anioła i fmy które przez to w jakiej ilości są generowane są nie warte naszego czasu(nie licząc osób które robią to na kilka nupów). Fajny pomysł był również z skrzyniami skarbów ale hola chcesz je otworzyć? no to załaduj pieniądze i spróbuj trafić nagrodę która i tak nie jest tego warta.Nie wiem wystarczyła by jakaś mała szansa na jakiś item z tego Nosmarketu w jakiś rajdach żeby te gospodarkę trochę zabezpieczyć tak jak w Rajdzie Maru chyba leciały zwoje EQ i jakiś sklepik w którym można wydawać to złoto żeby to się wszystko jakoś kupy trzymało.

Podsumowując gra ma swoje lata i ci najwytrwalsi którzy są z nią od początku myślę ze najlepiej wiedzą i nawet nie liczą ze w tym przypadku coś się zmieni .