Balans klas postaci

• Wolałbym jednak albo wywalenie tego bonu poprzez zwiększenie bazowych obrażeń, albo zrobienie to w taki sposób, aby ten bon działał jedynie w PvE :P

Co będzie, to będzie - na razie jeszcze nic nie jest wiadome :O

• Zapłaciłem za Perti i nie chcę nerfa. Z onyksami też było w podobny sposób mówione, zatem skrzydła mają zostać nietkniete, a SPP już tak? Podwójne standardy.

Balans w takim razie nie ma sensu, jest sobie takie jedno SPP, które wszystko psuje, więc po co balans?

Płaczesz o balans, a w tym samym czasie piszesz to, popierając UNbalans, UPADEK.

• A kogo interesuje to, na co wydałeś Lucek?

Czy jak ktoś kupi (w innej grze) bohatera + plus wszystkie skórki i po tygodniu dostanie ona/o nerfa, to ludzie będą płakać za tym?

Nie.

Trzeba pogodzić się z tym, że gra się ciągle zmienia, a balans powinien być już daaawno.

Jeśli znerfią onyksy/SPP - no cóż, taka kolej rzeczy. Chcemy balansu? Znerfimy to co jest OP (w/w onyksy).

• Jak połowa osób tutaj nie wie co to balans prawdziwy xD Wy serio myślicie, że zmiana bona, cokolwiek pomoże w tym balansie? Ten UNBALANS nie tworzy już eq, a śmieszne dodatki, które powinny być znerfione chociaż o połowę, w takim razie "nie życzę sobie, by łucznika zmieniali, bo ja zapłaciłem za jego rozwój..." Hipokryzja z strony pewnego użytkownika.

• Niestety chłopaki, ale zdania takiego przykładowego Łucka mają poparcie u GMow.

Przykładowo w sytuacji bodajże kostki albo onyxow, Alarius się już wypowiedział, że są to zbyt wartościowe rzeczy i nerfy raczej nie wchodzą w grę bo gracze za dużo wydali na to.

A co do dysbalansu to tak jak mówilem kiedyś, dysbalans między klasami jest ALE MINIMALNY, nie jest to tak jak każdy pisze, ze ohoho Łucznik OP.

Nie ma tak wymaxowanego woja czy maga jak pierwsze lepsze 5-10 łuczników z topki xD

Tutaj jest kwestia różnorodności i użyteczności sp bo tak, niektóre sp są kompletnie bezużyteczne.

Ale każda klasa ma coś broken, woj war i mnich, mag cygan i DG, Łucznik ma najwięcej broken sp, ale nie czyni to go op op bo nie użyje się więcej niż 1 kartę w jednym momencie. Ma większy wybór po prostu, taka różnica.

I tak, racja za dużo % do dmg jest zdecydowanie, ALE pvp na 50 aw aktualnie trwa już i tak dość długo ze względu na ogromne ilości pz i wytrzymałość każdej z klas. Zabranie tych % może spowodować, że np na takiej arenie talentów 5 min na walkę nie starczy xdddd

• Pointless. Wydałem masę realnej gotówki na zrobienie mojej karty specjalisty. Realnej, bo do ulepszania są potrzebne zwoje. Pióra i fmy też szło dostać w sporej ilości z ISu. Czas poświęcony na dobicie joby i perfekcji. I to możemy zmienić w ramach balansu ale item pokroju SPP czy skrzydeł nie. BO LUDZIE WYDALI MASĘ PIENIĘDZY 2head

Poza tym balans wypadałoby zacząć od eq, bo to czysta ruletka bonów, % uników osłonek i innych śmiesznych antyefektów.

Mos to taki ja, tylko z Avalonu. Pamiętajcie

• I tak wszystkie nasze wypociny zgodnie z regulaminem zamknie pan ''w morde wol'' bo maja juz 3 dni. Ja mu zycze z calego serca, zeby ten swoj temat do pogadanek musial zamknac z powodu nieaktywnosci :D

W losowej grze nigdy balansu nie bedzie. Zawsze znajdzie sie ktos, kto bedzie mial lepsze szczescie na rajdzie fernon, albo zwyczajnie wywali kilkanascie tysiecy na krecenie jak jeden z przyglupow ponad rok temu. Mimo to zawsze ta losowosc mozna zminimalizowac nerfem tych nienormalnych ''dodatkow''. Jak narazie nerfione sa tylko sposoby na latwe pomnazanie gotowki. Wszelkie rzeczy dostepne w item shopie, ktore burza rownowage ale ktore to ty musisz kupic sa juz cacy

• I tak wszystkie nasze wypociny zgodnie z regulaminem zamknie pan ''w morde wol'' bo maja juz 3 dni.

Zamknięte tematy zawsze można otworzyć ponownie na prośbę autora ;) Nie jest to żaden problem. Wystarczy prywatna wiadomość lub najzwyczajniej w świecie, autor w X poście może poprosić Zespół o nie zamykanie danego tematu po 3 dniach.

Brzmi to tak, jakby MOD chciał zrobić na złość użytkownikom :P

Ja mu zycze z calego serca, zeby ten swoj temat do pogadanek musial zamknac z powodu nieaktywnosci :D

Temat nie jest mój. Jeżeli nie będzie w nim aktywności, to oczywiście zostanie zamknięty. Nikomu przez to świat się nie zawali ;P

• Temat nie jest mój. Jeżeli nie będzie w nim aktywności, to oczywiście zostanie zamknięty. Nikomu przez to świat się nie zawali ;P

Chodziło mu o ten temat, a on jest twój --> Pogadanki Tak, wiem o co chodzi ;>

Co do balansu, tak sobie myślę, ale fajne byłoby z AOE spacją u holki :)

/Volveremos

• Noo losowość w zdobyciu eq nie jest niczym związana z balansem, bo to jest jedynie kwestia grindu/systemu monetyzowania gry. Natomiast ruletkę to my mamy tak: % na efekty, % na unik (nawet magiczne ataki, które nie mogą zmissować i tak missują), bony (które przy obecnych cyferkach def/atak podnoszą dmg nie o tyle % ile mają napisane, bo przeliczając przed odjęciem obrony zwiększamy znacznie bardziej dmg) i zmniejszenie obrażeń. No i onyks, którego bym podciągnął pod bon bo to 20% na podwojenie dmg w pvp. Bez zbalansowania tego to możemy zapomnieć o czymkolwiek.

I proszę, nie mówcie mi, że onyksów nie tykamy bo ludzie hajs wydali. Ile ja wydałem hajsu by zrobić kartę? I co, może moja karta po balansie stanie się bezużyteczna? Cała perfekcja, zwoje sp, pióra, kamienie pełni księżyca, złoto. No i skrzydła wsadzone w kartę. No ej, to są z lekka podwójne standardy. Zwłaszcza, że do wymaxowania karty trzeba więcej wydać niż wsadzić w nią same skrzydła.

• Dobra to jeszcze ja dodam swoje do tego nerfa perti. Amora w zasadzie nie dostała nerfa tylko dostała szerszy zakres działania, bo buff trafiał w końcu do gracza, słabszy niż oryginał, ale nic jest lepsze niż coś.

Jeśli iść tokiem rozumowania, eee bo płacę za itemy i nie możecie ich zmienić, to w tej grze nigdy nie będzie balansu, bo nic nie można dotknąć, bo ktoś wydał czas/pieniądze. Przez takich typów może być tylko gorzej.

W tej grze jak do walki staną dwie identyczne postaci, wszystko takie samo, osłonki, kostiumy, używane umiejętności idealnie synchronicznie itd. to wyniki walki będą zawsze inne i to mega inne, raz walka potrwa kilka sekund i zwycięzca straci najwyżej pół hp, raz potrwa 2 minuty i zwycięzca będzie mieć ledwie 300 hp. Wszystko losowe. Już wystarczy, że gra mnie skasuje za losowe ulepszanie, losowe resy, losowe perfekcje, bo w sumie jaki ma sens losowanie tego wszystkiego jak podczas walki mi nie wylosuje dobrze i zrobię 0 dmg.

Do tego mechaniki obrony poza cyferkami nie istnieją. Jedyne co to blue ma tarczę i msw ma swoje bloki (norm i sp3). I to są mega fajne mechaniki defensywne, ale jest ich mega mało, reszta to losowy unik, jakieś tam obrony no i to losowe zmniejszenie obrażeń, które jest poza blokami tej trójki wyżej skuteczną obroną, nie aktywną jak tamte, ale pasywną. Tarcza crussa/holy która niby blokuje kryty jest przebijana przez debuff ranga, bo tak, a to obrona jest kontrą na atak, więc powinno być na odwrót. No dobra, w każdym razie, nie mamy się czym bronić w tej grze za bardzo, liczy się tylko kto szybciej wybuchnie tego drugiego.

• Ja to marzę o tym żeby def na sp był wreszcie użyteczny, bo aktualnie to niezależnie do czego robi się kartę, czy to do pvp, czy do expa, czy do rajdów to jest praktycznie tylko jeden sensowny build, no może dwa. Bonus +600hp to jakieś nieporozumienie, zbroja na maga daje +8k hp. Dawanie w defa w PvE nie ma sensu bo większość mobów ma ustalony jakiś minimalny dmg który to limit można osiągnąć z dobrym eq i buffami. W pvp tym bardziej bo istnieje bon który jak działa każdy wie. Jedyny moment na którym warto dać w defa to chyba -70lv, co jest zazwyczaj 3 dniami gry dla doświadczonych graczy i 2 tygodniami gry dla tych mniej doświadczonych.

• A informacji o jakichkolwiek nadciągajacych zmianach jak nie było, tak nie ma. Nie liczę odpowiedzi z Q&A, bo jest to tylko zapewnienie, że prace się zaczną.

Jeśli ktoś fortuna kołem się toczy, to tą w moim życiu kręci chyba Rafał Brzozowski.

• Po co Ci zmiany? Zmiany samego SP/EQ nei dadzą Ci balansu, balans leży w dodatkach które działają tak jak nie powinny, coś jak "prawdziwy dmg" z skrzydeł, niech nie robią balansu póki cały syf jest w grze, niech się tym zajmą.

• Po co Ci zmiany? Zmiany samego SP/EQ nei dadzą Ci balansu, balans leży w dodatkach które działają tak jak nie powinny, coś jak "prawdziwy dmg" z skrzydeł, niech nie robią balansu póki cały syf jest w grze, niech się tym zajmą.

U nas balans leży przede wszystkim ze względu mechanik gry, które są totalnie XD Sposób wyliczania dmg czy łączenia bonów daje nam takie numery, jak 100% dmg potraja hit bo jest przeliczany przed odejmowaniem obrony czy jak nasze onyksy, niby biją 50% tego co my ale na arenie wychodzi to na 100% naszego dmg. Lub nasz Perti sumujący się z lisem oto

• Ja bym z tej gry wyrzucił w ogóle wszystkie "szanse na".

Zastąpiłbym je czystymi % do obrażen i obrony. Zreworkowałbym cały system dbf i bf bo jest ich po prostu ZA DUZO i 90% jest bezużyteczne.Ujednolicić i uprościć wszystko... Po co nam 90 różnych debufów i % do dmg w Catsy czy inne kurczaki skoro to nam nnic nie daje.

Wymaga to niestety sporej liczby pracy o czym ja się sam przekonałem gdy próbowałem sam ujednolicić i uprościć wszystko, ale nie jest to niewykonaalne

• Ja bym z tej gry wyrzucił w ogóle wszystkie "szanse na".

Zastąpiłbym je czystymi % do obrażen i obrony. Zreworkowałbym cały system dbf i bf bo jest ich po prostu ZA DUZO i 90% jest bezużyteczne.Ujednolicić i uprościć wszystko... Po co nam 90 różnych debufów i % do dmg w Catsy czy inne kurczaki skoro to nam nnic nie daje.

Wymaga to niestety sporej liczby pracy o czym ja się sam przekonałem gdy próbowałem sam ujednolicić i uprościć wszystko, ale nie jest to niewykonaalne

I nie przejdzie argumentem "Ludzie wydali hajs nie tykamy". Skoro onyksów nie chcą przerobić, to co dopiero uniki w armach. No cóż, pora zmienić grę

• Szczerze mówiąc to jakby nad tą grą sprawował piecze KTOKOLWIEK kto nie jest gameforgem to bym udostępnił wyniki mojej pracy, które testowałem wiele godzin i wprowadza to wstępny balans jednocześnie niewelując jakiekolwiek RNG i zachowując podstaawowe założenia i funkcje klas w MMORPG. Znając jednak życie zostałoby to oplute, albo wprowadzone w kompletnie innnej odmianie, więc nie maa to najmniejszego sensu xxd