Regulamin działu "Pomysły i propozycje"

 • Regulamin działu "Pomysły i propozycje"


  [h1]§1. Podział działu[/h1]
  Dział podzielony jest na 3 podfora:

  • Przekierowane pomysły/propozycje - służące jako archiwum; w tym podforum umieszczane będą pomysły/propozycje zamieszczane w dziale "Pomysły i propozycje", które zostały przekierowane do grupy projektowej NosTale,
  • Wdrożone pomysły/propozycje - służące jako archiwum; w tym podforum umieszczane będą pomysły/propozycje zamieszczane w dziale "Pomysły i propozycje", które zostały częściowo bądź w całości wdrożone do gry,
  • Odrzucone pomysły/propozycje - służące jako archiwum; w tym podforum umieszczane będą pomysły/propozycje zamieszczane w dziale "Pomysły i propozycje", które nie mają racji bytu, gdyż np. są dziwne, nie pasują do klimatu gry, burzą balans gry bądź nie mogą zostać zaimplementowane (takich pomysłów/propozycji proszę więcej nie zgłaszać).

  [h1]§2. Postanowienia ogólne[/h1]
  Dział powstał po to, by użytkownicy mogli w nim proponować swoje pomysły dotyczące:

  • gry,
  • forum,
  • strony głównej,
  • eventów.

  W całym dziale obowiązuje Regulamin Forum.


  [h1]§3. Pomysły i propozycje - zasady działania[/h1]
  Każdy pomysł/propozycja zamieszczany w danym temacie w zależności od szansy wdrożenia musi przejść szereg operacji opisanych w tym temacie, z którym użytkownik powinien się zapoznać: Pomysły i propozycje - zasady działania.


  [h1]§4. Zakładanie tematu[/h1]
  Nim użytkownik założy nowy temat (zawierający wyłącznie jeden pomysł/propozycję), powinien się upewnić, czy pasuje on do działu, a także powinien zapoznać się z regulaminem działu.
  Przed zamieszczeniem nowego tematu (pomysłu/propozycji) użytkownik winien sprawdzić, czy wcześniej nie został założony taki sam bądź podobny zawierający ten sam bądź zbliżony pomysł/propozycję.
  Tytuł tematu musi jednoznacznie wskazywać na jego zawartość, musi stanowić krótkie wprowadzenie do danego pomysłu/propozycji, np.: "Zwiększenie liczby slotów w ekwipunku" - zabieg ten ułatwi poruszanie się po tematach, a także usprawni pracę ich zgłaszania do grupy projektowej NosTale.
  Każdy użytkownik forum ma możliwość załączenia do swojego wątku ankiety. Jest to bardzo zalecane.
  Nim dany temat pojawi się w dziale, musi zostać zaakceptowany przez moderatora działu.
  W temacie dozwolona jest dyskusja na temat przedstawionego przez użytkownika pomysłu.


  [h1]§5. Niedozwolone treści[/h1]
  Zabronione są posty, typu "jestem na tak" lub "jestem na nie" bez podania konkretnego i sensownego uzasadnienia swojego stanowiska. Jeśli użytkownik zgadza się z pomysłem, może dać głównemu postowi autora wątku like'a. Jeśli ma coś więcej do dodania - może napisać posta z uzasadnieniem i dopełnieniem propozycji. W przypadku niezgadzania się z pomysłem, post powinien zawierać sensowne uzasadnienie odrzucenia.
  Zakaz dublowania postów - zalecane użycia przycisku "Edytuj".
  Niedozwolone jest obrażanie innych użytkowników i używanie wulgarnego języka.
  Zamieszczanie treści nawołujących do łamania prawa, informacji możliwych do wykorzystania (w celu osiągnięcia korzyści w grze, na IRCu lub na forum) - bugach, błędach, crackach i innych zabiegach hakerskich.  [h1]§6. Zamykanie tematów[/h1]
  Tematy (pomysły/propozycje) zamykane będą przez moderatora działu po uprzedniej jego weryfikacji i ocenie.
  Tematy, w których nagminnie łamane będą zasady, bez względu na to, jaki pomysł/propozycję same w sobie zawierają, będą od razu kasowane.