Pomysły i propozycje - zasady działania

 • Wstęp
  Zespół NosTale.pl może zażądać od firmy Gameforge wszelakich (uzasadnionych) implementacji dotyczących gry, niemniej jednak Entwell (twórca gry) i Gameforge (jej wydawca) mają bardzo konkretne i uściślone plany dotyczące niej samej.
  Nie każdy pomysł/propozycję da radę wdrożyć do gry, programiści są również ludźmi, którzy mają pewne ograniczenia.


  Od złożenia propozycji do zamknięcia tematu - czyli od początku do końca

  • W dziale "Pomysły i propozycje" każdy pełnoprawny użytkownik forum w jednym temacie złożyć może wyłącznie jedną propozycję dotyczącą gry/forum/strony głównej/eventów. Temat propozycji musi w sposób uproszczony i składny jednocześnie wskazywać na jego zawartość, np.: "Zwiększenie slotów w ekwipunku". Każda propozycja musi zostać złożona wedle ustalonego już szablonu, który będzie pojawiał się w momencie tworzenia nowego tematu. Propozycja musi zostać przedstawiona za pomocą owego szablonu, ponadto musi zostać starannie doprecyzowana i skonkretyzowana, gdyż niesprecyzowane będą z góry kasowane. Przed opublikowaniem tematu użytkownik będzie również musiał wybrać dany prefiks spośród: "GRA", "FORUM", "STRONA GŁÓWNA", "EVENTY". W każdym temacie dozwolona, a nawet wskazana jest dyskusja - im więcej opinii, tym lepiej, gdyż może to pomóc w podjęciu decyzji.
  • Z każdą złożoną propozycją w dziale zapoznaje się Zespół NosTale.pl, do którego należy ostateczna decyzja, czy dana sugestia zostanie przekierowana do grupy projektowej NosTale, czy też nie. Zamknięcie tematu będzie równoznaczne z podjęciem decyzji przez Zespół NosTale.pl, również wtedy osoba odpowiedzialna zamieści w temacie post końcowy, który będzie wskazywał na to, czy dana propozycja została zgłoszona bądź też odrzucona. Dany temat następnie zostanie przeniesiony do odpowiedniego podforum, który jednoznacznie będzie wskazywał na to, na jakim etapie ów temat (pomysł/propozycja) się znajduje.
  • Zaakceptowana przez Zespół NosTale.pl propozycja zostaje następnie przekierowana do grupy projektowej NosTale, w skład której wchodzą pracownicy firmy Gameforge. Propozycja jest ponownie sprawdzana, a zaakceptowana przez nich zostaje ostatecznie przekierowana w ręce firmy projektanckiej (Entwell), do której należy ostateczna decyzja, a także która przyjmuje największy i nieodwołalny głos w sprawie pomysłu/propozycji.

  Dlaczego proces przekierowywania/implementowania propozycji trwa tak długo?
  Trzeba zaznaczyć, że zarówno firma Gameforge, a w zupełności Entwell mają już ustalone plany dotyczące gry, jak i jakichkolwiek jej usprawnień. Ostateczny głos jednak należy do firmy projektanckiej, z której firma Gameforge "chłonie" wszelakie napływające nowości. Również i wiele zależy od wagi danej propozycji, gdyż niektóre mogą być łatwiejsze do wdrożenia od innych - zaś niektóre wręcz przeciwnie: kompletnie niewykonalne. Zespół NosTale.pl nie może zagwarantować, że dany pomysł zostanie wdrożony, gdyż nawet jeśli przejdzie on pomyślną weryfikację grupy projektowej NosTale, to musi również zostać poddany ocenie firmy projektanckiej.