Spis dobrego EQ od 63 lvla

 • Witam. Moje pytanie brzmi, czy ktoś mógłby mi napisać spis zbroi, łuków i sztyletów (i ewentualnie biżuterii), które powinnam kupować od mojego 63 lvla? Nie chodzi mi oczywiście o spis, jakie po kolei eq idzie, ale o takie, które naprawdę warto kupić za dużą kasę. Dotychczas zakładałam wszystko jak leci.


  Z góry mówię, iż przeszukałam forum. Wiem, że ktoś już gdzieś to pisał bo kiedyś, dawno o czymś takim czytałam, ale jedyne co znalazłam to temat ze spisem all eq... A to mi nie wystarcza. Jeśli ktoś ma link to spisu o którym mówię, to bardzo proszę mnie nie hejtować tylko go wkleić :)  Tak dla wyjaśnienia, moje EQ:
  -maska X
  -kapelusz w kształcie czuba
  -łuk oblężniczy u5 +5
  -sztylet ducha u4 +2
  -tunika ducha u3 +2
  -biżu Oriharcon bez bransoletki (lvl...)


  Wiem, że sztylet i tunikę najlepiej by było zmienić od razu bo są kiepskie, ale kasy zbyt dużo nie mam i wolałabym je wymienić już na coś, co trochę ponoszę.

 • Eh.. Było multum takich tematów i w każdym jest to samo. Ale dobra powtórzę po raz setny. Nie czytałem co masz, podam po prostu optymalne eq (według mnie), co z tym zrobisz to już twoja wola.


  Łuki: Oblężniczy (63) u6/7+8 (lub lepszy) -> Pustynnych (83) lub Podstawa (85) -> Klinowy (90) -> Feniksa (92) -> Grala (95)

  • Wsadź do Oblecha jakąś koksiarską osło, najlepiej ze zwiększoną szansą crita. Długo w nim pochodzisz, więc warto dobrze zainwestować :)
  • Dylemat - podstawa czy pustynnych. Podstawa ma ściągnie resa, fakt to przydatny bon, ale za to pustynnych posiada bon do dmg, który jak wejdzie daje ładne dmg. W dodatku ten bon przechodzi tez na sztylet (tak jak ściąganie resa w sumie :P). Osobiście poleciłbym pustynnych :) W końcu łucznik specjalizuje się w ataku, a nie elemencie :P
  • Klinowy możesz zrobić słaby, tak żeby wystarczył do expa (u5+7?), te 2 lvle to moment na nowy akcie, jeżeli byś sumiennie expił.

  Sztylety: Ducha u1/7+6 (58) -> Kriss u6/7+7/8 (67) -> Skorpiona (80) -> Calvinas (88) -> Psa (92) -> Kertosa (95)

  • Unikalność w Ducha nie ma znaczenia, bo nie opłaca się na tym levelu wkładać osłonek, nie ma też go co plusować bo na tym levelu nie zwojujemy wiele sinem :) Lepiej na 67 zaopatrzyć się w dobrego Krissa.
  • Jak do Skorpiona wsadzisz osło z sl'ami to nie musisz go od razu sprzedawać, ten sztylet daje 100 celności do łuku, więc na 88 możesz nosić skorpka pod łuk, a calviego na sina :)
  • Jak już wspomniałem, expienie na 90 to nie problem, więc nie ma co zmieniać sztyla na 90, no chyba że przez te 2 lvle koniecznie chcesz lepszy sztylet :) Ale moim zdaniem się nie opłaca. Tym bardziej że te na 92 będą bardzo tanie, a są dużo lepsze i łatwiej dostępne na wyższym u.

  Tuniki: Spojrzenie u5/7+6/8 (55) -> Bryza/Kryształowa/Lekki/Suphi u7+8 (69/70/74/78) -> (opcjonalnie) Złota (88) -> Przywódcy u5+7 (90) -> Giganta (92) -> Ta nowa (95)

  • Spojrzenie jak jesteś "biedniejszy" to styknie u5+6, jeżeli chcesz "koksić" do 70+ to zaopatrz się w minimum u6+7 z dobrą osło, a najlepiej u6/7+8.
  • Potem mamy 4 tuniki.. podobne do siebie, bardzo wręcz. Obronami sie prawie nie różnią, a bony.. mają podobne. Co nowa to lepsze, ale minimalnie. Teoretycznie suphi jest z nich najlepsza, ale i najdroższa. Osobiście polecam Lekki, jest dość tani, a z uwagi na poziom 74, masz większy wybór osłon niż w przypadku bryzy czy kryształki.
  • Tunika na 88 jest dobra.. bardzo dobra. Jeżeli uważasz że te 2 lvle do 90 będziesz wbijał całe wieki, to zmieniaj.
  • Czemu tylko u5+7? Bo znów tylko 3 lvle do następnej, tańszej, dużo lepszej. Możesz kupic lepszą, jeżeli Ci się expić nie będzie chciało, ale zauważ że ta na 93 ma aż o 100 większe obrony, nie mówiąc o boskim wyglądzie i lepszych bonach :)

  Biżuteria - Ważne by w biżu było zmniejszenie kryta i PŻ. Reszta opcji jest mniej ważna. Więc staraj się właśnie taką biżu robić. Teraz oriharhon na cellony 6. Potem na 70+ masz Diareason (nie wiem czy dobrze napisałem) tam masz cellony 7. Na 80+ biżu trzeba zrobić własnoręcznie, jest na cellony 8. Tak samo biżu na 90+, również jest na cellony 8. Dlatego tu masz wybór, męczyć się z tym na 80+, albo poczekać do 90+, ponieważ te na 90+ jest łatwiej zrobić/zdobyć :)


  Maski/Czapki - ja noszę tak - na glacka Maska wspaniałych rozbójników (75) ze srebrnych monet na a5 + Czapka małpy (20) z nosmarketu. Na mobki Maske X + PoohPooh. Jest jeszcze masa masek/czapek na 75lvl i 80lvl. Ich liste masz w tych poradnikach - Spis Czapek , Spis Masek - One sie przydają głównie na pvp arenowe pod konkretne karty, albo na mobki dający dany efekt :P Dodam tylko że na glacka możesz również ubierać Maske elity, dającą odporność na ogłuszenie + śmiertelne zamroczenie, lecz wtedy nie będziesz miał nic na zamro (maska wspaniałych). Oczywiście dobór masek ejst również uzalezniony od opcji w naszej osłonce w pancerzu. Jak mamy opcje na wszystkie ogłuszenia, a nie mamy zamrożenia to nie ma co ubierać elity na glacka, jeżeli odwrotnie to lepiej ubrać elita, a wspaniałych zostawić na pvp np. z rangami :P

  The post was edited 2 times, last by Mido ().

 • Napisałam wyraźnie, że przeszukałam forum, i niestety nie znalazłam tego, chociaż WIEM, że było. Jednocześnie prosiłam, by po prostu wkleić link, zamiast się tu roztwarzać na temat ilości podobnych tematów.


  Mimo wszystko dziękuję, o to mi chodziło- temat do zamknięcia.