Dodatkowe zabezpieczenia przed kradzieżą

• GRA

This site uses cookies. By continuing to browse this site, you are agreeing to our Cookie Policy.

• Dodatkowe zabezpieczenia przed kradzieżą

1. Czego dotyczy pomysł/propozycja?:
    Pomysł dotyczy wprowadzenia kilku zabezpieczeń, które uchronią graczy przed utratą przedmiotów w razie kradzieży. Zabezpieczenia banku, magazynu, postaci przed kradzieżami
    2. Dokładny opis pomysłu/propozycji:
    Fale kradzieży w tej grze to już chyba codzienność i powinna być jakakolwiek możliwość ochrony chociażby części swojego pikselowego "dobytku". Obecnie kiedy potencjalny złodziej dostanie się na nasze konto, ma dostęp dosłownie do wszystkiego. Zaczynając od ekwipunku, kończąc na pieniądzach i przedmiotach ukrytych w banku i magazynie. Po takiej kradzieży zostajemy bez niczego i potencjalny anon w takim momencie kończy grę, chyba że ma duże samozaparcie, aby kontynuować rozgrywkę od 0. Zmierzając do sedna, myślę że dobrym pomysłem byłoby wprowadzenie zabezpieczeń banku i magazynu, lub też całej postaci. Aion posiada dodatkowe zabezpieczenie podczas logowania, jest to kilkucyfrowy kod do wpisania myszką, czyli jakiś program łamiący hasło, nie ułatwi życia złodziejowi, a zabezpieczy konto. Dodatkowo można zabezpieczyć na podobnej zasadzie bank i magazyn. Jeżeli ktoś z czytających ma jeszcze jakieś pomysły lub propozycje odnośnie tematu, zachęcam do komentowania.

3. Zrzuty ekranu bądź dodatkowe materiały prezentujące pomysł (niewymagane):

4. Jakie korzyści (wady i zalety) wniesie do gry ta zmiana?:
    Myślę, że ta zmiana wniesie więcej korzyści, aniżeli wad, ponieważ nasze konta będą bardziej chronione, a złodziejstwo będzie miało mniejszą skalę niż obecnie. Jedynymi wadami jakie przychodzą mi teraz do głowy, są odrobinę dłuższe procesy logowania do gry i wyjmowania przedmiotów lub pieniędzy z banku i magazynu, jak też zapamiętanie dodatkowych haseł do konta.
    ~~Dzięki za pomoc totek ^^
  • Pomysł zaakceptowano przez Zespół NosTale.pl i grupę projektową.
    Fakt, fala kradzieży roślnie na sile, dlatego kwestia zabezpieczenia kont w grze jest jednym z głównych tematów dyskusji grupy projektowej, również od czasu wprowadzenia nowego launchera. Grupa projektowa zapoznała się już z wieloma propozycjami nt. bezpieczeństwa, m.in. dwuetapowej weryfikacji uwierzytelniającej, co jest głównym atutem wielu cieszących się popularnością gier MMORPG. Co się zaś tyczy osobliwego hasła dla magazynu/banku, itp. w postaci PINu - zostało to odrzucone ze względu na możliwość zapomnienia tego hasła i inne kwestie techniczne.