[KONKURS] Przygody Kota Maunusa

This site uses cookies. By continuing to browse this site, you are agreeing to our Cookie Policy.

• [KONKURS] Przygody Kota Maunusa

Przygody Kota Maunusa

Nieustraszony Kot Dr. Maunus postanowił udać się w podróż po EastMile i przy okazji zdobyć trochę składników do kolejnego szatańskiego pomysłu obalenia ludzi. Kiedy dzielni bohaterzy zakradli się do katakumb a następnie jako jego 'sojusznicy', zwierzęta, zabrali ukradzioną rózgę Białej Wiedźmy Laureny cały jego plan poległ. Zmuszony wymyśleć nowy, po długich miesiącach w końcu stworzył przepis na trującą ludzi chmurę! Jednakże, nie posiadał wszystkich składników, jego podwładny, Obiekt Doświadczalny znikł po wydarzeniach w katakumbach, więc był zdany tylko na siebie, ponieważ nienawidził ludzi i już nie wierzył innym zwierzętom, które łatwo dały się oswoić ludziom.

Podróż
    Futrzany naukowiec wędrował we wszystkie kierunki żeby móc zebrać wszystkiego co potrzebował.
    Jak każdy naukowiec wszystko zapisywał i notował we swoim notesie, niestety, dla jego nieszczęścia notes gubił strony, które zostały zapisane, poszukiwacze przygód wszystko publikowały na forum, żeby każdy mógł dowiedzieć się co ten kot knuje i razem go odnaleźć, póki nie jest za późno!

Kartki z notesu
    Podróże są w różnych godzinach więc nie można się domyśleć godziny, po prostu śledź ten temat.

Cel
    Celem graczy jest domyślenie się gdzie kot był i czego on może potrzebował (i może już to posiada).
    Kartki z notesu zostaną publikowane tutaj, po opisach terenu i po potworach które spotykał musisz się domyśleć jakie miejsca on odwiedzał, potem napisać odpowiedz przez te sposoby:
    • Wiadomość prywatna na forum,
    • Wiadomość prywatna na Discord do Thinker#3365, można mnie spotkać również na nieoficjalnym Discord NosTale.pl, tutaj również możesz napisać pytanie do mnie dotyczące konkursu.
    Nagrody
    (1szt.) Kolorowa Peruka
    (1szt.) Perła Polarnego Prychacza
    (1szt.) Wróżka Światła (50%)
    (5szt.) Błogosławieństwo Ancelloan
    (20szt.) Błogosławieństwo Anioła Stróża NosKumpla

Miłego zgadywania, mrau!

The post was edited 1 time, last by Mr. Thinker ().

• Notatka I
    Display Spoiler
    Gdy tylko wyszedłem z moich katakumb, oślepiło mnie jasne słońce, na twarzach tych nędznych ludzi widziałem tylko uśmiechy a te durni zdrajcy, króliczki, świnki oraz owieczki stały jakby nigdy nic koło nich i również się uśmiechały, ohyda! Światło było tak mocne że potrzebowałem czegoś, co zablokuje te promienie i to natychmiastowo, niedaleko zauważyłem innego naukowca, oczywiście człowieka, jednakże podarował jemu dziwną czerwoną szmatkę, czegoś co ja potrzebuję. Kiedy młody poszukiwacz oddalił się, powędrowałem za nim, doszedłem aż do łąki, gdzie słońce jeszcze bardziej mnie oślepiało. Kiedy poszukiwacz chwycił za swój drewniany młotek i podniósł nad owieczką wiedziałem że trzeba teraz interweniować. Natychmiastowo pobiegłem prosto na niego, moimi silnymi łapami przewróciłem jego a pazurami podrapałem, wspaniała zabawa, jednak nie miałem czasu do zmarnowania, natychmiastowo wyrwałem z jego czoła czerwoną szmatkę i czapkę, po założeniu światło już mnie nie raziło i czułe się znacznie lepiej. Dosłownie parę kroków dalej znalazłem świecącą i ładnie pachnącą trawę, zabrałem parę sztuk tego. Następnie powędrowałem na północ, były już tutaj inne zwierzęta, jadowite chomiki oraz lisy z wieloma ogonami. Poszedłem wraz z liniami cienia, doszedłem do ogromnego kamienia gdzie był wizerunek dwóch ludzi, dziewczyny i chłopaka. Nieopodal był kolejny portal, kiedy wszedłem znalazłem się między kurami i galaretkami. Eureka! Wykradłem parę grudek z galaretek, pierwszy składnik do toksycznej chmury. Nie było tutaj ciepło a w dodatku ciemno, tak jak lubię, postanowiłem tutaj spędzić noc.

Cel: Napisz nazwy wszystkich map, w których był Dr. Maunus.
  • Czas minął!

Lista zwycięzców (każdy otrzymuje jeden punkt):
    • Caaprio
    • tomo00
    • Clasic
    • Piżmak
    • hanteiv2
    Serdeczne gratulacje!

Prawidłowa odpowiedź: NosVille, Łąki NosVille, Słoneczne Łąki, Sekretna Farma

Mam nadzieję że w następnej rundzie jeszcze więcej osób weźmie udział.
  • Notatka II
    Display Spoiler
    Poranek, kolejny dzień moich zmagań, ledwo otworzyłem moje oczy a już zauważyłem ludzką gębę, poszukiwaczki przygód, która na głowie miała kapelusz w kształcie Mandragory, ludzie przebierają się za naturę a następnie sami ją zabiją pomyślałem i natychmiastowo zemściłem się, zaatakowałem ją, podrapałem moimi pazurkami jej twarz i zniszczyłem kapelusz tak, że kawałki były rozrzucone we wszystkich zakątkach tej ciemnej jaskini. Wychodząc z niej spotkałem wojownika który wołał jakaś Monikę, domyśliłem się że to ta dziewczyna, którą podrapałem, uciekłem, ale to tylko ze względu na czas, nie mam czasu na nieustanne pojedynki z tym zgniłym elementem. Powędrowałem jeszcze bardziej na zachód, po drodze zauważyłem z daleka wodospad oraz dziwną kładkę na wodzie, przeszedłem się na niej i chodząc dalej na północ znalazłem kolejny portal, po wejściu doszedłem do dziwnego, mrocznego miejsca, pełen latających i kamiennych potworów. Droga nieustannie szła w dół, jednakże kusiło mnie odkrycie tego miejsca do moich badań naukowych tego miejsca, które nazywa się Eastmile. Po drodze znalazłem cztery studnie z których znalazłem maskę, spodnie, szatę oraz magiczną broń, która była częścią wynalazku mojego dziadka, Alfreda Mraumiauczyńskiego, z radością schowałem broń do mojego plecaka, wyrzucając resztę w ogromną przepaść. Na samym dnie był dziwny mglisty las, zgodnie z moimi przekonaniami poszedłem dalej na północ. Wchodząc do kolejnego miejsca natychmiastowo zaatakował mnie anioł a w kolejnym miejscu demon, postanowiłem uciekać stąd. Trafiłem do miejsca otoczonym płomieniami, znowu spotkałem mnóstwo aniołów i demonów, dziwiło mnie jedno, czemu nie atakują siebie nawzajem tylko mnie, słodkiego kotka. Na samym końcu była kobieta, cała w płomieniach, zaatakowała mnie! Szybko odwróciłem atak i po paru sekundach wygrałem tą walkę. Nie było tutaj bezpiecznie, wróciłem do poprzedniej, pustej jaskini, postanowiłem tutaj spędzić noc, przed snem zjadłem pysznego śledzia.

Cel: Napisz nazwy wszystkich map, w których był Dr. Maunus. Trzeba pamiętać żeby zacząć od ostatniej lokalizacji poprzedniego dnia - Sekretna Farma.
  • Czas minął!

• Caaprio
    • tomo00
    • hanteiv2
    Serdeczne gratulacje!

Prawidłowa odpowiedź: Sekretna Farma, Słoneczne Łąki, Skalny Klif 1-4, Mglisty Las, Jaskinia Pamięci

• Notatka III
    Display Spoiler
    Obudziłem się cały obolały, mój ogon okropnie bolał a głowa pękała, ponieważ przez cały czas słyszałem śmiechy aniołów i demonów. Postanowiłem wrócić na powierzchnie, gdzie sytuacje były lepsze i nie było tych knujących i spiskujących bestii. Ponownie przebiegłem przez chmarę demonów, aniołów oraz ogromne mandragory, kamienne potwory i dziwne lewitujące kule. W końcu, osiągnąłem cel, doszedłem na powierzchnię! Przyjemna bryza pogłaskała moje wąsiki, czułem się wolny ale nadal spragniony zemsty, zamiast przyjaciół moja lista wrogów powiększała się, teraz chce się zemścić na aniołach i demonach. Powróciłem do miejscu gdzie popełniłem mój błąd, poszedłem na zachód, tym razem na tym samym zakręcie poszedłem dalej prosto, na północ. Po wyjściu z portalu spotkałem dwóch ludzi w zbrojach, jeden z nich miał hełm z ogonkiem, to był ogon konia. Ogromna złość we mnie wstąpiła, skoczyłem na jego głowę i wyrwałem jego hełm, jednakże oni nie postanowi zostawić mnie w spokoju! Wściekła dwójka ścigała mnie między tymi obrzydliwymi psami (toż to gorsze od ludzi!) i czerwonymi baranami, pobiegłem schodami i nadal prosto, doszedłem do kolejnego portalu, moimi oczami dojrzałem olbrzymią świątynie, było tutaj znacznie gorzej, psy były większe i agresywniejsze w dodatku znowu spotkałem potwory ze klifu a co gorsze ta dwójka nadal nie ścigała, pobiegłem dalej i skoczyłem nad zbiornikiem wody, z zresztą oni zrobili to samo po krótkim czasie, znowu wpadłem w wir portalu, bardzo blisko był kolejny portal, szybciutko tam wszedłem i doszedłem do kolejnego poziomu świątyni. Postanowiłem pobiec we prawo następnie, korzystając z portalu doszedłem do krętej drogi, pełnej imp i galaretek. Biegłem i biegłem, znalazłem czarny lewitujący krąg, kiedy dotknąłem tego wessało mnie i znalazłem się po drugiej stronie, gdzie były jeszcze magiczne płomyki a galaretki były już czarne. Postanowiłem tutaj odpocząć i zanocować. Ohh… jeszcze jedno, ci marni ludzie mnie nie odnaleźli, haha, nędzni frajerzy, ich panowanie jest bliskie końca!

Cel: Napisz nazwy wszystkich map, w których był Dr. Maunus. Trzeba pamiętać żeby zacząć od ostatniej lokalizacji poprzedniego dnia - Jaskinia Pamięci.
    • Kocia ciekawość jest największą we wszechświecie, z tego powodu część* nagród zostaje dzisiaj odsłonięte!
    (1szt.) Kolorowa Peruka
    (1szt.) Perła Polarnego Prychacza
    (1szt.) Wróżka Światła (50%)
    (5szt.) Błogosławieństwo Ancelloan
    (20szt.) Błogosławieństwo Anioła Stróża NosKumpla
    *Nagrody mogą zmienić wartość, ale tylko na wyższą, podane nagrody są gwarantowane dla zwycięzcy całego konkursu.
    • W przypadku remisu dwóch lub więcej osób - Zostanie opublikowany specjalny post, kto pierwszy odpisze w tym temacie wygrywa całą pule nagród, dla drugiego i trzeciego miejsca również są planowane nagrody pocieszenia.
    • Odpowiedzi za notatkę 3 będę zbierać do jutrzejszego dnia, notatka 4 zostanie opublikowana w sobotę!

• Czas minął!

• Caaprio
    • tomo00
    • hanteiv2
    Serdeczne gratulacje!

Prawidłowa odpowiedź: Odp.: Jaskinia Pamięci, Skalny Klif 1-4, Słoneczne Łąki, Posterunek Fernon, Świątynia Fernon 1, Świątynia Fernon -1, Świątynia Fernon -2, Szlak ZigZag

• Notatka IV
    Display Spoiler

Środek nocy, te wstrętne diabełki i galaretki są jeszcze gorsze od aniołów i demonów, ponieważ nieustannie hałasowali, śmiali się strasznie głośno, tak aż futro stawało dębem, galaretki dodatkowo skakały tak mocno że podłoga się trzęsła. Postanowiłem uciekać stąd, sprzed tymi wstrętnymi pomyłkami Matki Natury lub jakiegoś demonicznego człowieka. Ponownie dotknąłem magicznego kręgu i natychmiastowo byłem po drugiej stronie, szybciutko uciekłem z tego szatańskiego szlaku, od razu po wyjściu zaatakował mnie pies z włócznią, rzucił we mnie jedną ze swoich włóczni, mało brakowało a skrzywdził by mój ogonek, wiedziałem że nie mogę tutaj zostać a atak nie będzie najwspanialszym pomysłem, ponieważ kundel zawołał swoich braci, wiedziałem jedno, czas na ucieczkę. Szybko ominąłem psa z włócznią, następnie ze stalowymi pazurami i na końcu z mieczem, ten ostatni rzucił mieczem niszcząc moje ubranie. Wystraszony przebiegłem jeszcze między lisami i chomikami, w końcu trafiłem na ścianę świątyni po drugiej stronie piętra, był tutaj kolejny portal, na górze zobaczyłem klejnoty, zahipnotyzował mnie blask tych dwóch tęczowych kryształów, ich blask był przepiękny jednakże, nie miałem czasu, psia armia nadal mnie ścigała. Trafiłem do tajemniczego miejsca, znalazłem się jeszcze niżej w tej świątyni, nie miałem pojęcia gdzie teraz jestem, nie mogłem wrócić, co gorsze tutaj również były te wstrętne psy, cicho, moimi kocimi ruchami wkradłem się wgłęb świątyni. Spojrzałem na listę składników, następny potrzebny przedmiot to żywy płomień, o ile w tej hałaśliwym szlaku były takie istoty to tutaj również w dodatku jeszcze większe. Wyciągnąłem ze plecaka specjalny lejek oraz perłę, czekałem aż płomyk oddali się i będzie sam, po paru minutach w końcu oddalił się i zaczęła się kolejna bitwa. Płomyk był zacięty i łatwo się nie poddawał, jednakże to ja wygrałem, jak zwykle, jednak podczas walki spalił całe moje ubranie, czułem i byłem nagi, zimny wiatr uderzył mnie i poczułem okropny chłód. Na szczęście miałem w perle płomyka, perła była tak ciepła że ogrzała całe moje ciało. Zmęczony postanowiłem zjeść śledzia, perła służyła jako kuchenka i to nawet bardzo dobrze, po 10 minutach śledź był gotowy do zjedzenia. Kiedy już kończyłem jeść zostałem zauważony przez dwóch psów, zawyli i pobiegli w moją stronę, uciekłem korzystając z dolnego portalu i tak jeszcze trzy razy, dalej już nie było portali tylko dziwne magiczne pole, w które nie mogłem wejść. Ukryłem się przed tutejszymi potworami, pieruchami, diabełkami oraz gargami. Bałem się ich, ale cieszyłem się, ponieważ posiadałem już dwa składniki.

Cel: Napisz nazwy wszystkich map, w których był Dr. Maunus. Trzeba pamiętać żeby zacząć od ostatniej lokalizacji poprzedniego dnia - Szlak ZigZag.
  • Czas minął!

• tomo00
    • hanteiv2
    Serdeczne gratulacje!

Prawidłowa odpowiedź: Odp.: Szlak ZigZag, Świątynia Fernon -2, Krypta Fernon 1-5.

• Notatka V
    Display Spoiler
    Nareszcie, porządnie się wyspałem, czułem się wspaniale, pełen wigoru i sił żeby zemścić się na ludziach. Dziwiło mnie jedno, gdzie się podziały te wszystkie potwory Pospacerowałem się trochę po najniższym piętrze tej świątyni, po paru minutach usłyszałem przeraźliwe szczęknięcie psa oraz jęki dziesiątek istot, poszedłem za tymi dźwiękami, które doprowadziły mnie do wyższego piętra. Z oddali zauważyłem gigantycznego czarnego psa, łatwo było zauważyć że był nad wyraz wściekły na wszelkie tutejsze potwory. Używając mojego eliksiru niewidzialności podszedłem bliżej i podsłuchałem ich rozmowę, z której wychodziło że jestem poszukiwany w świecie demonów.
    Display Spoiler
    - (Piesek Szatana) Wiem że jest tutaj ten kocur! Czuję go tutaj! W dodatku daliście mu tutaj wejść, macie go natychmiast złapać!
    - (Garg) A... ale... po co ci on?
    - (Piesek Szatana) Ponieważ, doszedł on na dno skalnego klifu i zobaczył współpracujący aniołów i demonów, jeżeli ta informacja dostanie się do ludzi będzie nasz koniec. Na dodatek demony wysoko zapłacą, temu, któremu dostarczy im tego kota.
    - (Duży Piekielny Imp) Słyszeliście? Szukać kota!

Po tych słowach mój eliksir niewidzialności przestał działać, z ust psa zaczęła cieknąć ślina po czym powiedział 'BRAĆ GO!'. Biegłem ile moje krótkie 4 nogi pozwalały, jednak oni nieustannie byli bardzo blisko mnie, wiedziałem że zostając w tej świątyni nie będę bezpieczny, jak tylko to było możliwe uciekłem portalami, udało mi wydostać z krypty, ale od razu zostałem zauważony przez bestie z czerwonymi oczami i ogromnymi pazurami. Zwinnym ruchem udało mi się oddalić od niego, zauważyłem gromadę ludzi wchodzących do portalu. Postanowiłem również tam wejść i zobaczyć co oni knują. W środku wszyscy mówili o jakiejś mrocznej castrze, schowałem się w plecaku który miał jeden z magów. Nagle pojawiłem się w jakimś dziwnym mrocznym miejscu, ludzie zostali zaatakowani przez płomyki, takie same którego mam w perle. Nagle poczułem niebiański zapach, to była karma dla zwierząt, ponieważ byłem głodny zjadłem 3 puszki i zasnąłem...

Cel: Napisz nazwy wszystkich map, w których był Dr. Maunus. Trzeba pamiętać żeby zacząć od ostatniej lokalizacji poprzedniego dnia - Krypta Fernon 5.
  • Czas minął!

• tomo00
    • hanteiv2
    Serdeczne gratulacje!

Prawidłowa odpowiedź: Odp.: Krypta Fernon 1-5, Świątynia Fernon -2, Brama Lamentu (rajd Mrocznej Castry jest uznawany, ale nie potrzebny)

To była ostatnia notatka sezonu 1.
  • Kto ma kocie ruchy i jest szybszy?
    Związku z tym że jest remis dwóch osób, osoba która napisze jako pierwsza komentarz (od teraz) w tym temacie zdobywa pierwsze miejsce i tym samym główne nagrody. Powodzenia dla @tomo00 i @hanteiv2, czyli finalistów.

Mr. Thinker wrote:

W przypadku remisu dwóch lub więcej osób - Zostanie opublikowany specjalny post, kto pierwszy odpisze w tym temacie wygrywa całą pule nagród, dla drugiego i trzeciego miejsca również są planowane nagrody pocieszenia.

Nagroda za drugie miejsce to 5.000.000 golda.