Przyśpieszenie Expienia Wróżki

• GRA

This site uses cookies. By continuing to browse this site, you are agreeing to our Cookie Policy.

• Przyśpieszenie Expienia Wróżki

Czy Podoba ci się mój pomysł 49
      1.  
        Tak , To zdecydowanie zbyt mozolny proces (31) 63%
      2.  
        Nie , jest dobrze tak jak jest (18) 37%
      1. Czego dotyczy pomysł/propozycja?:Propozycja dotyczy zmniejszenia ilosci mobów potrzebnych do zwiększenia % wróżki

2. Dokładny opis pomysłu/propozycji:Jak wiemy aktualnie wzór na ilość mobów do zabicia aby zwiększyć % wróżki wygląda tak :
      • 0-39%: (Poziom Wróżki * Poziom Wróżki + 50)
      • 40-80%: (Poziom Wróżki * Poziom Wróżki + 50) * 3
      Dziś przeprowadziłem pewien test
      Zacząłem expic mojego elkaima (50%) na groszkach przy uzyciu dopalacza expa wrózki oraz mojego maga
      W 1 Godzinę udało mi się wbić mu 1% co oznacza że ubiłem około 3825 mobów (dopalacz expa wrózki daje za 1 moba 2 pd)(Biłem bez żółwia bo niby nie nabija on juz expa)
      W 1 godzinę jesteśmy w stanie ubic od 3700 do 4000 mobów
      Przy takim tempie exp tej wrózki do 80% zajmie nam uwaga!!! 50H-+
      Uważam że jest to stanowczo za duży czas (Stanie 50h w miejscu i klikanie spacji jest bardzo monotonne i wyczerpujące)
      Wiele osób przez to korzysta z nielegalnego oprogramowania które ma na celu automatyczne zabijanie mobów i nabijanie % wróżce
      Proponuję zmianę wzoru na
      40-80%: (Poziom Wróżki * Poziom Wróżki + 50) * 2
      Lub nawet5100
      40-80%: (Poziom Wróżki * Poziom Wróżki + 500) * 1.5
      3. Zrzuty ekranu bądź dodatkowe materiały prezentujące pomysł (niewymagane):
      Wróżki.png

4. Jakie korzyści (wady i zalety) wniesie do gry ta zmiana?:
      Zmniejszenie ilości botów i zmniejszenie monotonnosci gry
    • Rakkii Ruuku wrote:

Quarry wrote:

A jakby zrobić tak jak na NosTale SE, gdzie wyexpienie wróżki zależało od uczestnictwa w rajdach?
      Mógłbyś jaśniej? nie znam całego systemu jaki był na SE a nie ukrywam zaciekawiłeś mnie.
      Gdy chodziło się na rajdy (typu Kostka, Żeń-Szeń, Castra) była szansa (albo jakiś postęp, nie pamiętaj dokładnie), który zwiększał % wróżki po zakończonym rajdzie.

Jednakże prawdopodobnie to u nas nie przejdzie, ponieważ system wróżek europejskich, a koreańskich bardzo mocno się różni.
      Jednak zgadzam się do jednego - aktualny system wbijania % wróżek powinien zostać zmieniony.

Tutaj filmik ze wszystkimi różnicami:
    • Expiac z żółwiem i potkami expa dla wr, wbicie wróżki z 50% na 80% zajmuje 24-25h (spot 5 groszkow 10lv). Jeśli się systematycznie wbija to nie jest to problemem.
      Nie wiem jak trzeba bić, żeby zajmowało to aż 50h. Mimo wszystko jest to bardzo nudne i jakby wróżki dostawały jakiś większy exp za ukończenie rajdu czy coś, to by było fajnie, tylko trzeba to dobrze przemyśleć.

Albo może jakiś lepszy potek expa, bon na expa wr w kostiumie, spp z pasywką albo coś... Możliwości jest wiele.

Dla mnie może pozostać bez zmian,100h na wbicie 4wr to nie jest dużo, zwłaszcza że można expic 2 wr na raz i wtedy możemy 4 sprzedać.
      :Żartujesz?:
    • Mr. Thinker wrote:

Na tak, aktualnie to wszystko trwa za długo, i nie chcąc gracze wybierają nielegalną drogę.
      Gracze wybierający tę ścieżkę robiliby to i tak. To kwestia charakteru. A skrócenie czasu bicia wróżek po prostu zmniejszając liczbę mobów przyczyni się do większej liczby botów.

Peryskop2137 wrote:

Co jeszcze przemawia za moim pomysłem?
      Expienie limitowanych wróżek z którymi nic pozniej nie mozna zrobic
      ani sprzedac
      ani przerobić na fernonke
      I tracimy tylko czas na expienie ich po 50h
      Jeśli problem leży tutaj, może powinniśmy znaleźć rozwiązanie na zastosowanie do materiałów (limitowany)?

Kaszana wrote:

Expiac z żółwiem i potkami expa dla wr, wbicie wróżki z 50% na 80% zajmuje 24-25h (spot 5 groszkow 10lv). Jeśli się systematycznie wbija to nie jest to problemem.
      Nie wiem jak trzeba bić, żeby zajmowało to aż 50h. Mimo wszystko jest to bardzo nudne i jakby wróżki dostawały jakiś większy exp za ukończenie rajdu czy coś, to by było fajnie, tylko trzeba to dobrze przemyśleć.

Albo może jakiś lepszy potek expa, bon na expa wr w kostiumie, spp z pasywką albo coś... Możliwości jest wiele.

Dla mnie może pozostać bez zmian,100h na wbicie 4wr to nie jest dużo, zwłaszcza że można expic 2 wr na raz i wtedy możemy 4 sprzedać.
      Ja też spotykam się raczej z expieniem wróżki 24-25h a nie aż 50. I również nie uważam, by wbicie całej takiej wróżki było czymś problematycznym.

Zauważcie, że metoda obecnie powszechna skraca czas expienia wróżek drastycznie. Nupek w pt i bijemy groszki, których respi się ogromna ilość. Jest nudna, tak. I skraca czas kilkukrotnie (jak nie kilkunastokrotnie). Jestem na nie. Jeśli uważacie, że system wymaga zmiany to zmieńcie system. Obecnie zmniejszanie/zwiększanie ilości pojedynczych mobów do ubicia nie poprawi sytuacji.

P.S. Nie zagłosuję w ankiecie bo nie ma odpowiedzi adekwatnej dla mnie ;x

Mos to taki ja, tylko z Avalonu. Pamiętajcie
    • Coś się powinno zmienić, ale nie w ten sposób. Może umożliwić expić wr bez względu na różnice poziomowe, exp na groszkach nadal będzie najlepszy, ale nie będzie wymagać tworzenia postaci co kilka godzin. To z rajdami też jest interesujące.

Display Spoiler

pełne rozmiary obrazków po kliknięciu

• Co do samego pomysłu podanego przez autora tematu jestem na nie. Przy takim normalnym expie na groszkach jedną wróżkę da się wbić w granicach 20-25h. Gdzieś się walnąłeś w obliczeniach.

Aczkolwiek prawdą jest, że obecny system expa wróżek wygląda przekomicznie i wymaga zmiany. Rajdy tutaj nie brzmią źle. Osobiście nic lepszego nie przychodzi mi do głowy.

Zaznaczę w ankiecie "nie", choć nie jest "dobrze tak jak jest"
    • Wróżkę się expi naprawdę przyjemnie. W 3 tygodnie przy nakładzie godzina/dzień da radę (z elkami wr). Tym bardziej odkąd odbugowali żółwia i spp.

Ja bym jedynie dodał coś w rodzaju licznika, który by pokazywał ile potworów nam brakuje do wbicia następnego %.
    • na nie.

Co to za satysfakcja wbijania kazdej rzeczy w 1 dzien? Chcesz zrobic wrózke 80 % i 99 lvl +50 postac ? Idz na prv.

Co chwila tylko widze tutaj rzeczy które mają tak uprościć grę, jakby grali tutaj ludzie z orzeczeniem o niepełnosprawności.

The post was edited 1 time, last by b4nkrOt ().

• b4nkrOt wrote:

na nie.

Co to za satysfakcja wbijania kazdej rzeczy w 1 dzien? Chcesz zrobic wrózke 80 % i 99 lvl +50 postac ? Idz na prv.

Co chwila tylko widze tutaj rzeczy które mają tak uprościć grę, jakby grali tutaj ludzie z orzeczeniem o niepełnosprawności.
      24h ciągłego wciskania spacji to i tak dużo a poza tym to gdzie tu była mowa o expieniu postaci?