Więcej Kronik Akashica

• GRA

This site uses cookies. By continuing to browse this site, you are agreeing to our Cookie Policy.

• Laurie wrote:

Dzisiejszy caligor zapełnił się w jakąś minutę po rozpoczęciu xD
      Może trochę więcej slotów skoro mamy teoretycznie 4 serwery w jednym.
      Zgodnie z radą niektórych inteligentnych graczy tej jakże wymagającej gry, pewnie ludzie przyszli ze swoimi nupami. Inni gracze nie weszli z braku miejsc. Część nupów pewnie pieki nie dostała, bo nie wyrobiła wkładu. Ludzie z nupami już kupić jej nie musieli, wzięli z nupka. Natomiast osoby, którym nie udało się wejść zostały postawione w miejscu osób, które wcześniej miały za mało piek. Bo ich miejsce w rajdzie zastąpiła czyjaś kolejna postać. Tak więc jak problem był tak jest dalej

Mos to taki ja, tylko z Avalonu. Pamiętajcie
    • Ja osobiście jestem zdania że cali powinien fazować nas jak bb przez co nie było by problemu z limitem osób.(Zmniejszyć limit do 50 osób na jedna "faze" przez co nie bedzie tłoku i lagów przez zbyt duże liczby graczy). Jeżeli chodzi o kroniki to jestem za tym żeby zwiększyć ich liczbe do 2 z cali i dać brak możliwości handlu.(bo w sumie kto powiedział że trzeba zrobić ile rajdów sie da w ciągu otwarcia placu :3)
    • Obecnie jakis pajac sztucznie zawyza cene, skupujac prawie 2 tysiace sztuk kronik. Jesli podwoimy ich ilosc, powiekszymy caligora i zlikwidujemy handel kronikami, maksymalnie sklad zbierze 16 kronik na godzine rajdow + ewentualne nupy, ktore zdobyly pieczatki, lecz wtedy pozostanie im problem miejsca w skladzie. Pojawi sie za to potem problem zmarnowanych kronik, bo setki ludzi - 25 aw chodza i bija caligora, a na fernony jeszcze dlugo lub nigdy nie pojda. Pomysl jest dziurawy jak szwajcarski ser. Nie ma to jak strzelic sobie w stopy, zmniejszajac ilosc rajdow, ktore sa niezbedne, by dogonic topke, ktora juz na nich zarobila.
    • Ten pajac, skupował sobie kroniki po 500-1.5kk, bo wiedział jaka jest sytuacja i jaka będzie. AKTUALNIE kroniki z nb wykupiła osoba, która po prostu ma zamiar je robić. Trudno bylo wydedukować, że cena najprawdopodobniej pójdzie w górę i warto się zabezpieczyć na kilka tygodni lub miesięcy, czekając na rozwinięcie spraw. Mimo to, cena w żaden sposób nie jest zawyżona, problem rozwiąże się podobnie jak na DE - przy wysokiej cenie kronik tj. 3-5kk za szt. - część rajdujących graczy po prostu oddaje lub sprzedaje kronike, BO nie jest za darmo.. Przy okazji, średniej klasy gracze też mają jakąś opcje fajnego zarobku. 1600 możliwych rajdów co tydzień - mało? Nie braknie pieczątek dla tych co chcą ten rajd robić, rownież nie braknie ekwipunku na aw. 400 kronik na godzine caligora, jest to okolo 13-15 teamów. Wiadomo, dla topki najlepiej było, gdy mogli rajdować za darmo, a mniejsi gracze, to niech w ogóle wypie******. PAMIĘTAJCIE, że te kroniki z których rajdujecie, dropili gracze nie otrzymując za nie swego czasu ani grosza. Miłego weekendu robaczki :hej:
    • Dalej się zastanawiam, dlaczego ten temat jeszcze nie został przeniesiony do Odrzuconych, no ale...

Topka będzie topką, będą narzekać bo już nie mają co robić w tej grze. Osiągnęli swoje, zarobili swoje.

Co do samego sensu tego tematu - został już wyczerpany i jedynie co można wywnioskować to fakt, że trzeba zwiększyć ilość miejsc na Caligorze i postawić lepszy serwer na kanał glacowy, bo chyba postawiony jest na gąbce.
    • Ty nadal nie rozumiesz, ze z tych 1600 potencjalnych kronik z trudem otrzymujemy 800 albo i mniej, bo reszta to nupy o ktorych wlasciciele zapomnieli by bic punkty? Skupiles te pieczatki tylko po to, zeby pokazac, ze masz hajs i zrobic gownoburze. Inaczej nie wystawialbys 2 tysiecy kronik w weekend przed caligorem, na zlosc calemu serwerowi. Mam nadzieje ze odbije sie to na tobie tak, jak na gosciu, ktory tydzien przed eventem skupil noworoczne swinki po pol limita a potem sprzedawal je po 30kk :) Goraco niepozdrawiam. Jednego Viraciaela juz mielismy, ale on nam chociaz eq powykrecal, a ty tylko skupujesz :D
    • Nie wiem, na jakiego caligora Ty chodzisz, bo ja nie widuje 100-200 afczących nupków na portalach caligora... Większość co afczy przed wyjściem to topka, która już sobid nabiła te pkt i czeka na zakończenie. Kolego, gdybym chciał pokazać, że mam hajs - już dawno bym to zrobił, z pewnych względów jednak tego nie zrobiłem. Mając na myśli kroniki, kolosalnie się pomyliłeś, wydałem na nie grosze, które juz dawno zostały zwrócone.
    • @Quarry, Topka sobie jakoś poradzi z tymi piekami, zamiast 25 rajdów będziemy robić mniej i tyle. Tylko pamiętaj o tym, że my eq już mamy a jak będzie mniej rajdów to mniej eq będzie dropić czyli jego cenna będzie wyższa. Czekam na moment kiedy średni łuk będzie wart limit bo nic innego nie będzie
    • Najprościej powiedzieć, my się odbijemy to średni gracze będą mieli wyższe ceny eq.

I tu leży problem, bo mówicie o naszym zarobku a my o braku ekwipunku. Ekwipunku, który topka w teorii dawno zrobiła, więc komu zabraknie itemów? No właśnie.

A i argument, że u7 na bazarze od groma jedynie pokazuje, że mentalnie siedzicie w ibrahimie, jeśli nie zauważacie różnic w osłonach tego świetnego eq u7, które tylko Malcolm kupuje.

• Ekwipunku jest bardzo dużo, zarówno tego średniego jak i mocnego, na co dzień nie uciekają itemy z serwera, osoba mająca coś warte eq, gdy ma zamiar skończyć lub wymienić ekwipunek na nowy, po prostu posyła go dalej, a z goldem to wiadomo co robi :śmiech:
    • SantaSwift wrote:

Z potencjalnych 12800 boxów tygodniowo, nie da rady wydropić ekwipunku, intrygujące :Hmmmm: :płacz:
      Patrząc tylko i wyłącznie na mój fart? Zróbmy analizę na podstawie moich doświadczeń.

Box u7/8 średnio co 10 rajdów, odlicza nam już 90%. 1280 boxów to wciąż dużo. Jakiekolwiek eq leci mi średnio raz na 400 (tak, nie żartuję) boxów, co daje ze wszystkich 12800 boxów 32 itemki. A to daje nam 3-4 itemy u7/8. Teraz pytanie, jak z osłonką? Pozwól, że zaproszę Cię na nosbazar, gdzie te wszystkie u7 leżą miesiącami po 1/2kk i nikt ich nie chce.

Szybka edycja: nie sugeruj się moimi liczbami jako prawdą objawioną, z mojej perspektywy tygodniowo tyle rajdów nie jest wcale wybitnie dużą ilością eq u7/8 a nie brałem pod uwagę osłonek. I stąd jestem bardzo, bardzo sceptyczny do twojego podejścia. Siedzisz na lvlu 88, świecisz się jak choinka i na tym twoja gra się kończy. Jesteś pewien, że dobrze osądzasz te kroniki?

• Kolego, od razu zaznaczę, że nie mam zamiaru się z Tobą gryźć, bo szkoda na to Twojego i mojego czasu. Mam nadzieje, że pomyliłeś się o chociaż jedno zero w tej analizie, jeśli jednak nie, to masz mega unlucky boxy. Oczywiście nie twierdzę, że kłamiesz. Drodzy nostejlowicze strimerzy z polskiej jak i zagranicznej sceny, rozpieszczają nas co jakiś czas openingami boxów - widać tam, że średnia itemów z boxów jest to 1/10-20. Jakby nie było, życzę Ci więcej szczęścia na kolejnych rajdach Nieukończonej Fernon.

P.S na 88 lvlu siedzę sobie od 2-3 tygodni, daj mi trochę czasu, na pewno jeszcze nie raz zawalczymy za kilka miesięcy :P
    • Cała ta gra to zwykła ruletka. Nie pomyliłem się zerami, pierwszy jakikolwiek item z fernonów był po 3 tygodniach :/

Biorąc item na 10-20 boxów mamy też dość średnio ciekawie, bo jeśli dalej trzymać się u7/8 co 10 rajdów i mamy te 1280 boxów daje nam to na cały serwer 64-128 itemów u7/8, z którego (jak i widać na filmikach z youtube) 1 na ile jest cokolwiek wart?

Jasne, tego eq jest masa. I wcale go nie ubywa, wręcz przybywa. Ludzi je noszących też przybywa.

Jak dla mnie mmorpgi powinny choć trochę być nastawione pozytywnie dla nowych graczy, bo to oni zostają potem i jest szansa, że będą wydawać hajsiwo. Jeśli system gry już jest nieprzyjazny dla nowego gracza (wypycha na siłę w wysoki poziom, zostawiając z niczym i stawia przed żmudnym, niewciągającym grindem lub ładowaniem w IS) to niech chociaż może w ekwipunku przebierać. Kiedyś były osłonki, u7 mogłeś mieć jedno i to samo, zmieniałeś opcje kiedy się coś pojawiło. Teraz zmiana opcji oznacza też zmianę unikalności, co jest naprawdę dużym kosztem. I tu znowu na przykładzie filmików z YT widać, ile potrafi zejść na to amuletów (które kosztują pośrednio realne pieniądze, bo nawet kupowane za złoto jakoś muszą się znaleźć w ekwipunku gracza). I brak gwarancji osłony wcale w tym nie sprzyja.

Mniej rajdów wcale nie zaboli topki. Jasne, to my robimy te rajdy. I to my zrobimy ich mniej, przez co będzie mniej złota i itemów. Kto kupuje te itemy? Nas zaboli wzrost cen jedynie na topowych itemach, których nawet teraz nie leci za dużo. Choć my i tak w teorii mamy znacznie lepsze warunki by poradzić sobie ze wzrostem cen :P

• Tych rajdów wcale nie będzie tak dużo mniej, zauważ, że kroniki nie uciekają z serwera w liczbach 1000/weekend (nie licząc tych co są wydropione podczas weekendu) tylko jest to moze 100? 150? - raczej nie więcej z tego co obserwowałem przez ostatnie miesiące. Kwestią tego, że tak znikają jest to, że gracze się po prostu zabezpieczają i nakupili sobie taniej, żeby potem nie wydawać dużo. To są tylko przypuszczenia, ale według mnie ceny eq się nie zmienią, ale jeśli nawet, to będzie minimalna różnica, niezauważalna wręcz. Głupie buty fernon, mimo ze cena kronik poszła kilkukrotnie razy w górę, zleciały do śmiesznych 100kk, bo jest ich po prostu za dużo.. Jeśli co weekend cały serwer zrobi 100 mniej rajdów niż dotychczas, wątpię, żeby pojawił się problem z cenami.
    • Uciekają po 100, 150 aż w końcu uciekną wszystkie. Ja od samego początku w tym temacie powtarzam, że problemu jeszcze nie ma. Ale się tworzy. Kto wie, czy z czasem i przybywaniem graczy nie zwiększy się również liczba ekip robiących rajdy.

Z butami jest o tyle inna sytuacja, że to 48aw, nie 25/8. Maski są za grosze w końcu a też bardzo fajne

• Jedna osoba wykorzystuje mniej więcej ~16 piek na dwa dni fernonów. Pomnożyć razy 8 wychodzi 128 piek na jeden skład przez weekend. Składów jest około 25 może trochę mniej, nie jestem pewny. To ~3200 piek za weekend fernonów na serwerze. Caligorów jest 4 przez dwa dni, wystarczy poprawienie serwerów i zwiększenie slotów na rajdzie. Reszta się ustabilizuje, pozdrawiam.