Dodanie kanałów

• GRA

This site uses cookies. By continuing to browse this site, you are agreeing to our Cookie Policy.

• Znasz akt 5 i 6 tylko z teorii,a wypowiadasz się strasznie dużo na ten temat. Grindowałem solo bo bardziej mi się to opłacało proste.
    Tak jak mówiłem skoro aktualnie zazwyczaj na jednego spota wypada jedna osoba to tylko dlatego bo bardziej się to opłaca i we dwóch po prostu nie opłaca się expić.(albo party jest za silne i nie ma respa mobów albo gracz jest za słaby aby expic solo)
    Skoro chcecie,żeby na jednego spota przypadało więcej niż jeden gracz trzeba wzmocnić moby (chociaż ciężko będzie nagle o rework większości mobów w grze XD) i wtedy będze można mówić o zniesieniu podziału expa czy o jakiś bonusach w expie. Aktualnie exp solo (poza lod,które inaczej działa) jest najbardziej opłacalny i tak zostanie.

Gra ma juz ponad dziesięć lat,większość mobów była właśnie wtedy zaprojektowana.Nie było wtedy ani eq na 90 ani na aw ani yerta na 88,a próbujecie ciągle tą grę ułatwiać to nie jest Single player Mage 99lvl który jednym spellem kasuje 3 wavy mobów.Dla mnie mmo powinno,być wymagające na każdym poziomie,bo aktualnie jest ciężej zbić lura złośników na poszukiwaczu,niż expić solo magiem na rp2.
    P.S Nostale to nie tylko ludzie z aw lvl prawda ale każdy nowy update będzie wymagał od gracza tego aw więc nie widzę sensu patrzeć na ludzi którzy go aktualnie nie mają przy projektowaniu gry.
  • konrino wrote:

Znasz akt 5 i 6 tylko z teorii,a wypowiadasz się strasznie dużo na ten temat.
    Przypomnij mi proszę cytatem owe strasznie duże moje wypowiedzi o akcie 5 i 6.

konrino wrote:

więc nie widzę sensu patrzeć na ludzi którzy go aktualnie nie mają przy projektowaniu gry.
    W takim razie proszę Cię, nie wypowiadaj się na tematy istotne dla CAŁEJ społeczności, jeśli patrzysz tylko na aw lvl'e.

konrino wrote:

albo party jest za silne i nie ma respa mobów albo gracz jest za słaby aby expic solo
    W takim razie w jaki sposób wzmocnienie mobów poprawi tę (nie)równowagę?

Od początku istnienia gry droga od poziomu 1 do 80 wygląda tak samo i przez wszystkie te lata to działało. A Ty "nagle" po wbiciu aw lvl "zaczynasz" rewolucję, bo się wyexpiłeś i za silny jesteś. To może od razu poproś o wprowadzenie skalowania na mapach, to będziesz miał takie samo wyzwanie jak ze złośnikami za minilandem na 1 poziomie. Ja jestem skalowaniu przeciwny, od razu wyjaśniam.

Spoty nie są tylko domeną map "powyżej 99 poziomu". Wzmacnianie mobów, osłabianie mobów, zmiany w mechanikach to eksperymenty destabilizujące grę. Wyniki trudno przewidzieć. Siła mobów na danym poziomie jest dostosowana przecież do ekwipunku na danym poziomie. Zmienisz atak i obronę kilku mobów, okaże się, że wojownik ma za dużo missów, mag ssie manę, a łucznik żadnych problemów nie ma nadal. Potem trzeba będzie zwiększać celność mieczy, zmniejszać ilość many pobieranej przez zaklęcia, a na końcu na glacy okaże się, że zrobił się taki bałagan, że już nawet kart sp nie będzie opłacało się zaczynać(!) balansować. To tylko przykład ogólny!!! Tylko że właśnie przez takie mieszanie w statystykach w grach mmorpg robi się bałagan.

Zniesienie lub zmniejszenie kary do expa za grę w party byłoby (wg mnie) najmniej inwazyjne z wielu wymienionych tutaj propozycji, podobnie jak skromne zwiększenie dropu jako nagrodę za grę w party, żeby ludzi zachęcić do dzielenia się spotem i zwiększyć integrację społeczności graczy.

Przyznaję Ci rację w tej kwestii, że owszem, 50 aw lvl może mieć za dużo "mocy", jeśli rzeczywiście ma za dużo.
    Napisałeś, że "end game" jest dla Ciebie zbyt łatwy. Może to właśnie parametry ekwipunku i siła mobów na najwyższych poziomach wymagają regulacji. Tego nie wiem, bo nie osiągnąłem jeszcze aw lvlu i na ten temat się nie wypowiadam i nie wypowiadałem. Jeśli wspomniałem coś o poziomach powyżej 99 zrobiłem to w kontekście całej gry. Uważam także, że większych regulacji (jeśli w ogóle jakichkolwiek) nie wymagają statystyki postaci i mobów poniżej 80 poziomu.
    Greed is eternal.
    Don't trust a man wearing a better suit than your own.
    Females and finances don't mix.
    No good deed ever goes unpunished.
  • Na drugiej stronie jest ta wypowiedź ze znaniem aktów z teorii znajdź sobie.
    Jak ma pomóc zwiększyć siła mobów w tym? Już ci tłumaczę bo widzę,że nadal nie rozumiesz.Aktualnie większość graczy jest w stanie wszystko solo robić. Magmy/(katol jeszcze utrzymuje poziom)/rp2/wola.
    Dlaczego innych map nie wymieniam? Bo inne mapy nie wymagają reworku są to mapy na,których jest się chwilę,a następnie gracz nigdy tam nie wraca.Po co ci wracać na 80 lvl+ na posterunek fernon na słoneczne łąki itp. Tam pewnie też ludzie mają problemy z jakimś spotem ale nikt na to nie zwraca uwagi bo jest to przejściowe czasami przejście całej mapy to koszt 30minut-jednej godziny.
    Wypowiadam się strikte od magm w górę : Podniesienie trudności mobów zmniejszy problem za małej liczby spotów,ponieważ gracz będzie musiał grać z innymi graczami.Siła ataku dwóch/trzech postaci będzie wymagana do zbicia potworów,a nie jednego. I nie każe teraz zmieniać wam poprzednich map,bo będzie fala hejtu dla leniwych,że :"oni mieli łatwiej".Chcę tylko wam dać do zrozumienia,że w każdej grze są jakieś ulubione spoty/miejsca zajmowane przez graczy to już to wygląda w Mmo. Może entwell zrozumie też ze fajnie by było gdy endgame polegał choć trochę na koperacji a nie robienie wszystkiego samemu,bo po pierwsze jest to nudne,a po drugie tak jak w temacie wątku wnosi problemy z za małą liczbą kanałów.
    Mam nadzieję,że na nowym contencie w grze dla ludzi z aw+ mapy będą naprawdę wymagające.

Jeszcze dodam,bo zapomniałem się odnieść do tego.
    Nikt nie zgodzi się na to aby znieść karę expa w pt,ponieważ wtedy ta gra wgl już byłaby za łatwa.Wyobrażasz sobie ludzi expiących w 3 na magmach? Mogliby czyścić cała mapę na raz tak samo na rp2.
    Exp byłby jeszcze szybszy i max lvl zdobywałby się nie w pareset h a kilkadziesiąt.Co jak co,ale exp wysoko-lvlowy powinien polegać na grindzie i chciałbym przy tym zostać (nie nie boli mnie dupa,że ktoś wbije sobie szybciej lvl)

Co do twojego zdania,że moby są zrobione pod dany ekwipunek na danym lvlu. Z tym się nie zgodzę,ponieważ przedział 30-70 posiada wiele broni na przeróżne lvle w małym odstępstwie lvlowym.
    Bronie od teodora czy z cp są o wiele słabsze od tych z rajdów czy craftowania (chociaż nikt tego już nie robi),nie mówię,że tak nie powinno być ale chodzi mi o to,że jest czysta broń załóżmy na 68 lvl od Arnolda Aristana,a broń z lod np.zabójc na 63lvl różnica między tymi broniami jest spora (patrząc na kryta itp.)

Jeśli nadal uważasz,że gra jest dobrze zoptymalizowana to podsyłam filmik youtubera z naszego serwera,któy robił postać "jak expić na danym lvlu" :

youtube.com/watch?v=-6V7VivvrZ4

Wystarczy "dwóch kolegów" (wk i holy) : żeby większość mobów na tych śmiesznych aktach była na spacje.Teraz może zrozumiesz dlaczego gameplay,poniżej aw (ew magm) mnie nie interesuje.
  • Do 88/90lv nie ma problemu ze spotami bo jest LoD. Nawet jeśli ktoś expi na aster/rashid (4 mapy/spoty na 1 kanał) w godzinach, kiedy LoD jest zamknięty, to i tak wątpię żeby w exp event było tam wszystko zajęte. Dlatego nie ma powodu, by zajmować się mapami z A1-5.1.

Jeśli chodzi o exp na magmach to w grupie (2 os.) się płaca expić tylko wtedy, gdy expi się na zachodniej i wschodniej, czyli zbija całą mapę na raz. I trzecia osoba do expa jest tu zbędna.

Valiant wrote:

konrino wrote:

więc nie widzę sensu patrzeć na ludzi którzy go aktualnie nie mają przy projektowaniu gry.
    W takim razie proszę Cię, nie wypowiadaj się na tematy istotne dla CAŁEJ społeczności, jeśli patrzysz tylko na aw lvl'e.
    Tylko, że problem z kanałami jest tylko na mapach, gdzie expi się awlvl (i tylko podczas exp eventu). Na wulkanie były wolne spoty na katolu podczas exp eventu. Może nie każdy trafił, ale zawsze można zapytać się kiedy dana osoba/grupa zwalnia kanał, zarówno na mapach wulkanu, bram/ruin piekła jak i woli. Dodatkowo, nie każdy kto expi na woli zbija całą mapę, bo znajdą się takie osoby co nie mają dobrego eq i zbijają przykładowo tylko pół mapy. Więc zawsze się można podzielić mapą, bo nie na każdej są koxy zbijające moba na spacje.

Dlatego, jeśli chodzi o dodanie dodatkowych kanałów to jestem na nie.
    :Żartujesz?:
  • Zwiększenie kanałów, to nie zwiększenie liczby spotów. Niezależnie od tego, ile chaneli by było, zawsze jakiś spot, jak chociażby rp2 czy wola będą zajęte (zwłaszcza przy exp evencie). Byłoby spoko, jakby wprowadzili, zaproponowany przez Cousa system zdobywania doświadczenia, gdzie korzystniej jest expić w grupie niż samemu, jak ma to obecnie miejsce. Alternatywnie zwiększyli liczbę spotów, głównie tych endgame'owych.