Balans klas postaci

This site uses cookies. By continuing to browse this site, you are agreeing to our Cookie Policy.

• Moim zdaniem Żołnierska Wola powinna przejść takie zmiany

Czas regeneracji: 240.0 sek.

Żołnierska Wola
      Pozytywny efekt (Poziom 4 -> 5)
      Czas trwania: 180.0 sek. -> 300.0 sek.

Obrażenia od wszystkich ataków zostają zmniejszone z prawdopodobieństwem 15% -> 20% o 90% -> 75%.

Zwiększa siłę ataku w PvP o 15% -> Zwiększa siłę ataku i obronę w PvP o 7%.

Zwiększa celność o (poziom gracza *2) i szansę na trafienie krytyczne o (poziom gracza /9).

Oraz ulepszenie bomby w jakiś sposób (zwiększenie jej obrażeń/zasięgu działania/dodanie ogłuszenia po detonacji).
    • Thiene wrote:

Moim zdaniem Żołnierska Wola powinna przejść takie zmiany

Czas regeneracji: 240.0 sek.

Żołnierska Wola
      Pozytywny efekt (Poziom 4 -> 5)
      Czas trwania: 180.0 sek. -> 300.0 sek.

Obrażenia od wszystkich ataków zostają zmniejszone z prawdopodobieństwem 15% -> 20% o 90% -> 75%.

Zwiększa siłę ataku w PvP o 15% -> Zwiększa siłę ataku i obronę w PvP o 7%.

Zwiększa celność o (poziom gracza *2) i szansę na trafienie krytyczne o (poziom gracza /9).

Oraz ulepszenie bomby w jakiś sposób (zwiększenie jej obrażeń/zasięgu działania/dodanie ogłuszenia po detonacji).
      Propozycje można składać w osobnym dziale. Jestem przeciwny zmianie żołnierskiej woli, głównie szansy na redukcję obrażeń. Z Amorą i kostiumem z redukcję idzie nawet teraz wyciągnąć taką szanse na redukcję obraże, że to niepojęte. Celność? Może być. Zwiększenie szansy na kryta? Gaz wystarczy. Miny self-destruct mogłyby dawać slowa, bomba stuna, ale też nie za długiego. Stun w szybkim strzale zastąpić czymś, na co małpa nie działa i tak jak TOG wspomniał, zwiększyć zasięg, skrócić casting i będzie cacy
    • Naszła mnie ostatnio taka mała refleksja dot. balansu klas postaci.
      Poza oczywistą rzeczą jaka jest celność wojownika i MSW ciężko jest okreslić jak NA PRAWDĘ ta gra jest zdyzbalansowana.

Oczywiście mówie o czystym balansie klas, a nie SP, bo to, że niektóre SP są bezużyteczne to fakt.

Moja refleksja dotyczy tego, że każdy płacze o to, że łucznik jest najbaardziej broken. Tak, ALE! Ile mamy mega silnych łuczników? Yamayka, Esiu, Schubert, Nelcia i mógłbym wymieniać w nieskończoność. Są to osoby (oczywiście bez obrazy dla nich, to coś normalnego), które z reguły kładą w te giere mega duzo hajsu i maksują postać na każdy możliwy sposób. Między powyższymi łucznikami poziom jest bardzo zbliżony. I ogolnie nie ma takich przepasci pomiedzy nastepnymi w kolejnosci silnych łuczników.
      kompletnie na odwrót jest w 2 nastepnycch klasach

Ile jest takich magów i wojów?
      Mamy 3? silnych magów na Feniksie.
      Jest Knajcik, chwile potem Danioq, potem gdzieś Daniorocket i potem juz serio dość długo nic.

Wojów? 2?
      Utrata, Ronex potem gdzieś Hiadi czy może nawet Dubix. A potem już nikt.

Sugeruje sie tym, ze na DE np to woj jest topką.

Sumując wszytko sprowadza się do tego na ile ktoś wymaksował sobie postać. Fakt faktem dysbalans może być, ale nie na taką skalę jak jest to uważane aktualnie.

Dawajcie swoje opinie pis joł

Edit:chodzi głownie o to, ze prawodpodobnie zadenn mag czy woj nie jest tak wymaksowany jak którys z powyzszych łucznikow

The post was edited 2 times, last by Castervile ().

• Ok, tylko dlaczego jest tyle łuczników? Klasa jest mega atrakcyjna i ma największy fun factor. Mobliność, trafienia krytyczne, każda sp ma swoje miejsce i jest użyteczna. Podklasa- zwiad to już w ogóle bajka na glacy, jeśli chodzi o fun.

Jak mam polować na glacy na jakiś food (a ze mnie też jest food- 90 lvl), to w sumie wolę przejść na łucznika 83 z oblechem u5+5 i kryształką u5+3, od razu robi się przyjemniej i fajniej.

Więc no imo fun factor tutaj zdefiniował dlaczego mamy tyle łuczników którzy są wymaksowani.

A na DE? To Niemcy, oni nie lubią funu, lubią pracę, dlatego wojownik.

Display Spoiler

pełne rozmiary obrazków po kliknięciu

• Może to nie jest w 100% dobry przykład, bo różnica w sile eq graczy jest na pewno znaczna, ale zwróćcie uwagę na to:

Kumam, że klasa nie jest definitywnie ukończona, ale już śmiem twierdzić, że problemy z trafieniem łucznika ma równie takie same, jak wojownik, jeśli nie gorsze.
    • Lucek wrote:

Może to nie jest w 100% dobry przykład, bo różnica w sile eq graczy jest na pewno znaczna, ale zwróćcie uwagę na to:

Kumam, że klasa nie jest definitywnie ukończona, ale już śmiem twierdzić, że problemy z trafieniem łucznika ma równie takie same, jak wojownik, jeśli nie gorsze.
      sp1 8pp, sp2 49pp (i nie da się mu wbijać więcej, bo jest bug).

Ten sam pięściarz potrafił Utratę złożyć w 5 spacji/3 sekundy. O ile trafił oczywiście :X Ciężko tak porównywać, bo ludzi z niższej półki on potrafi zabić tak o.

Mos to taki ja, tylko z Avalonu. Pamiętajcie
    • No przyznam szczerze, że MSW jest dość fajną klasą. Ślepy jak kret, ale jak już trafi, to bardzo boli.
      @Alarius @Art Czy jest w ogóle jakaś możliwość, by jakiekolwiek zmiany nastąpiły w ciągu tego roku? Coś wiadomo?

The post was edited 1 time, last by Lucek ().

• Lucek wrote:

No przyznam szczerze, że MSW jest dość fajną klasą. Ślepy jak kret, ale jak już trafi, to bardzo boli.
      @Alarius @Art Czy jest w ogóle jakaś możliwość, by jakiekolwiek zmiany nastąpiły w ciągu tego roku? Coś wiadomo?
      Na chwilę obecną trudno powiedzieć. Obecnie priorytetem jest zebranie osobnego feedbacku właśnie dotyczącego MSW, aby nie był ślepy jak kret i stał się klasą atrakcyjniejszą do gry.
      Ogólny balans nie jest zepchnięty całkowicie na boczny tor, ale wpierw osoby odpowiedzialne muszą sprawdzić co możemy zmienić, aby nie rozwalić całego systemu bardziej niż jest obecnie :p
    • Castervile wrote:

@Art stworzyłem fajny temat w dziale dyskusje ogólne, który mógłby zebrać cały feedback od społeczności. niestety już 2 dzien jest niezaakceptowany:/
      @Alarius
      Temat został niezaakceptowany, ponieważ miesza się za bardzo z tematem "Balans klas postaci" - ten wątek jest między innymi od tego, co @Castervile napisałeś w swoim temacie :) Koniec koców oba te wątki zeszłyby na jeden tor. Nie widzę powodów, dla których byście nie mogli o tym dyskutować tutaj - o swoich opiniach/ przemyśleniach/ doświadczeniach na temat faktycznego stanu pomiędzy klasami postaci.
    • Dla mnie glupota było wydawanie klasy bez podstawowych elementów:
      1. 2 broni
      2. 4 sp na każdy element
      3. Eq totalnie randomowe

Mogli przeczekac i wprowadzić chociaż trochę bardziej kompletnego MSW.
      Nikt nie chce grać niekompletna postacią bo co nią można robić? Ani expic, na rajdy max 1 wezmą dla bf, pvp nie będę komentować. Jedyne co nam zostało to czekać i rzucać losowymi pomysłami co byśmy chcieli zmienić. Jak dla mnie priorytetem powinny być sp mroku i swiatla, wtedy możemy zabrać się za rozmowę o balansie.
    • Nie do końca bym się zgodził. Dając nam msw w kawałkach skupiamy się na pojedyńczych szczegółach tej klasy przez co możemy dokładniej określić co z nim jest nie tak niż dostalibyśmy całą klasę i powstał by trochę mętlik.

Z drugiej strony nie trzeba się zastanawiać dużo nad kolejnymi updatami :Żartujesz?:
    • Ayes wrote:

Dla mnie glupota było wydawanie klasy bez podstawowych elementów:
      1. 2 broni
      2. 4 sp na każdy element
      3. Eq totalnie randomowe

Mogli przeczekac i wprowadzić chociaż trochę bardziej kompletnego MSW.
      Nikt nie chce grać niekompletna postacią bo co nią można robić? Ani expic, na rajdy max 1 wezmą dla bf, pvp nie będę komentować. Jedyne co nam zostało to czekać i rzucać losowymi pomysłami co byśmy chcieli zmienić. Jak dla mnie priorytetem powinny być sp mroku i swiatla, wtedy możemy zabrać się za rozmowę o balansie.
      Fakt co do eq. Jest randomowe, bonusy odbiegają od reszty i było ono robione na pewno nie z myślą o serwerach naszych czy HK.

Nezha wrote:

Nie do końca bym się zgodził. Dając nam msw w kawałkach skupiamy się na pojedyńczych szczegółach tej klasy przez co możemy dokładniej określić co z nim jest nie tak niż dostalibyśmy całą klasę i powstał by trochę mętlik.

Z drugiej strony nie trzeba się zastanawiać dużo nad kolejnymi updatami :Żartujesz?:
      Możemy powiedzieć jasno, że ekwipunek został źle zaprojektowany. Brak celności, problemy z jego wytwarzaniem, czy później na aw z jego kręceniem, bo na 25/8 nie dropi nigdzie i trzeba crafting a potem kręcenie. Ale to dałoby się stwierdzić mając 4 karty

Mos to taki ja, tylko z Avalonu. Pamiętajcie