Balans klas postaci

This site uses cookies. By continuing to browse this site, you are agreeing to our Cookie Policy.

• Balans klas postaci

Witajcie!
      Zdążyliśmy już ochłonąć po fuzji serwerów, która była głównym projektem ubiegłego roku. Banan z naszych buziek jeszcze nie zniknął i chyba minie dużo czasu, zanim znikną na dobre. Jak już wiecie, koreańska wersja gry została dzisiaj wyłączona i Entwell będzie skupiał się tylko i wyłącznie na naszej wersji gry (oryginalnej). Na razie mamy z tego powodu dobre niespodzianki, takie jak naprawienie błędów gry, które istniały bardzo długo (dekadę...), czy realizacje świetnych pomysłów z całej społeczności NosTale.

W zeszłym roku w każdej społeczności gry powstał temat - feedback, dotyczący kart specjalisty. Byłem pod ogromnym wrażeniem, że tyle krajów w niektórych aspektach miało podobne zdanie. Jeśli się nie mylę, poprawa balansu między klasami postaci jest jednym z głównych projektów na ten rok. Jakie macie oczekiwania? Czy oprócz kart, będą reworki m.in: pasywek (zwróćcie uwagę, przy msw pisaliśmy, że ma mało many i cyk, zwiększyli), ekwipunku?

Zapraszam do dyskusji.

Art, nie bij mnie za ten temat. ><

The post was edited 1 time, last by Lucek ().

• O nie... kolejny temat Lucka dot. balansu klas postaci... <X <X

Lucek wrote:

Banany z naszych buziek jeszcze nie zniknęły i chyba minie dużo czasu, zanim znikną na dobre.
      Banany? Jak już, to banan (nawiązując do uśmiechu). I nie, zniknęły.

Kolejny bezsensowny temat stworzony przez Lucka, który prędzej czy później pójdzie do archiwum.
      Nie wiadomo, co Entwell zrobi (czy w ogóle zrobi) z balansem SP, ale mam jedną nadzieje - że nie ruszą Destro.
      Dziękuje.
    • Wojownikowi przydało by się zwiększenie celności na każdej z kart oprócz bojowego mnicha o przynajmniej 200. Dodanie do kuszy bona ale nie na dmg tylko to co ma msw:
      Obrażenia od wszystkich ataków zostają zmniejszone z prawdopodobieństwem 15% o 25%.
      Obrażenia od ciosu krytycznego zostają zmniejszone o 45%.
      Przydała by się też pasywka do dmg w bosy rajdowe tylko dla wojownika, aktualnie łucznik robi ~1,5kk dmg a wojownik wątpie czy wyciągnie 500k w fernonke.

Uważam też że ściąganie bufów z łuków 45aw/skili powinno działać tylko na bufy które można rzucić też innej osobie np: morał/buf blue/red itp. Ściąganie takich bufków jak tarcza many, buf bma/zwiada nie powinno być możliwe.
      1. fus ja fus ja fus ja /3zl
      2. Mało kto wie że w 200x roku w chipsach lays główna nagrodą była posada CMa w gameforge, ciekawe kto był tym szczęśliwcem...
    • Liczę na to, że naprawią przestoje u blade, które wyglądają jak pokaz slajdów i tak jak @HejkaNaklejka wspomniał, dadzą wojownikowi tę upragnioną celność. Zwiastun Śmierci jest aż tak zapomnianą kartą, że jeden gracz spytał mojego kolegę "co to za nowe SP?". Także no.
    • Trzeba całkowicie zrobić wojownika od nowa. Jak można zrobić w grze 2 klasy które według mnie są na tym samym wysokim poziomie (no poza blue u maga) a wojownik jest gorszy nawet od zwierzaka w grze którego może mieć każdy. Trzeba miec wbity 48aw na wojowniku aby cokolwiek zrobić. na 90 wojownik a magiem/lucznikiem na 90 nie ma szans o ile nie ma eq u7+10 i sp15 100pp

Każdą sp wojownika trzeba zrobić od nowa, aby miała szanse z łucznikiem i magiem; o msw nawet nie będę wspominać ze względu na to, że nie jest jeszcze dokończoną klasą.
      Jedyne sp mające sens to war i bm, resztę trzeba całkowicie zmienić.

Nieporozumieniem jest też tak długa nieśmiertelka na prrk, powinni zmniejszyć jej czas chociaż o 2 sekundy bo na glacy to naprawdę nieśmiertelka :)
      A zwiad? o tym nawet nie mam siły pisać,
      Zwiadowca jest kartą specjalisty która jest po prostu za silna.
      Display Spoiler
      Kwiaty na grobie wroga pachną upajająco.
    • IchLiebeDich wrote:

^ Mnicha to zostawcie w spokoju, bo to jedyna karta uzyteczna na wojowniku, ktorej nie trzeba naprawiac.
      Nieeee, wcale nie jest broken. Kilka debuffów, leczenie, buffek, który wybierasz, czy chcesz zadać więcej obrażeń, czy być bardziej tanki. XD

Taaak, zostawmy go w takiej formie, jakiej jest. :)
    • IchLiebeDich wrote:

Quarry wrote:

Nieeee, wcale nie jest broken. Kilka debuffów, leczenie, buffek, który wybierasz, czy chcesz zadać więcej obrażeń, czy być bardziej tanki. XD
      XDDDDDDDDDDD Tanky w 2k19, to chyba utknales na 90lvl, idz utankuj sobie zwiada ktory ma 50% dmg w samym luku i niezbalansowana karte, pomysl zanim cos napiszesz.
      Ogólnie SP6 samo w sobie jest zdecydowanie lepsze od innych kart, takie moje spostrzeżenie (mam na myśli wszystkie klasy, chociaż u maga jest jeszcze bitwa miedzy vc, a posem). Skoro gra daje nam aż osiem "podklas" do wyboru, to dlaczego w rzeczywistości ograniczamy się do kilku? Jak to jest możliwe, że mnich dostaje fajną premię do obrażeń i nie traci przez tego defa, a berek już tak? I dlaczego atakując zwiadowcę bardziej liczysz na bona niż na bonkryta? Dziwne trochę, nie?

Na SE nie było czegoś takiego jak bon, bronie/zbroje miały po prostu wysokie bazówki, bonusy były takie sobie. Wydaje mi się, że nie było tam takiego RNG jak u nas, choć mogę się mylić. Mieli też inny system dmg itp.
    • Lucek wrote:

że mnich dostaje fajną premię do obrażeń i nie traci przez tego defa,
      Mnich ma wszystko cos, kosztem czegos, bierzesz 2 buff? Nie masz celnosci, co jest praktycznie useless, bierzesz 3 buff? Dostajesz bomby, ktore niszcza Cie praktycznie, patrzcie kosztem wszystkiego, nie badzcie obojetni :> DLaczego zwiad ma 2 buffy, ktore sa praktycznie lepsze razem niz wszystkie buffy woja (procz warka) Dalej krytykujcie mnicha.
    • Proszę dyskutować jasno i na temat. Wątek jest stworzony na potrzebę dyskusji na ogół balansu klas postaci oraz Waszych oczekiwań.
      Można wgłębiać się do "potrzebnych" i wyczekiwanych zmian dot. klasach postaci, ale nie do ślepych propozycji, kompletnie niepotrzebnych i nierealnych, a już tym bardziej rozwijania ich przez resztę użytkowników. Posty tego typu będą traktowane jako spam.
      Chciałbym prosić, abyście zwrócili na to uwagę i zachowali rozsądek w dyskutowaniu w tym wątku. Życzę miłej i spokojnej dyskusji ;)