Caligor przydzielanie frakcji

 • GRA

This site uses cookies. By continuing to browse this site, you are agreeing to our Cookie Policy.

 • Caligor przydzielanie frakcji

  1. Nazwa (tytuł) pomysłu/propozycji (czego się tyczy?): Caligor / przydział frakcji / wyrównanie sił

  2. Dokładny opis pomysłu/propozycji: Nowy algorytm przydzielania frakcji na caligorze powodujący wyrównanie sił w obu grupach :)
  Algorytm wykorzystywałby informacje o poszczególnych postaciach wchodzących na caliego takich jak:
  • LVL (w tym AW)
  • Rate - stosunek zabić do zgonów (przy wartościach 0 zmiana na wartości 1 aby ułatwić liczenie :P )
  • Reputację (każdy poziom reputacji zaczynając od początku przyjmuje wartość 1pkt i zwiększa się o 1 przy kolejnym - wliczając to również zmiany kolorów)


  Propozycja algorytmu wyliczania punktów -> (LVL/5 + reputacja) * Rate
  Wdrażany algorytm nie musi wyglądać dokładnie jak podany powyżej lecz powinien wykorzystywać podane wartości aby określić "użyteczność" postaci podczas rajdu

  A więc jak będzie działać? :D
  Każda ze stron (frakcje) na rajdzie caligora będzie posiadała własny licznik (sumę) punktów użyteczności - powstałą poprzez zsumowanie wszystkich punktów uzyskanych przez graczy należących do frakcji.
  Przy wejściu na caligora weryfikowane były by owe sumy, frakcja z niższą wartością otrzymywała by nowego gracza :)

  Aby algorytm poprawnie funkcjonował z każdym wejściem na rajd licznik punktów użyteczności musi być zwiększany, natomiast wraz z opuszczeniem (log out / dc) zmniejszany.

  Cel - zwiększenie szans obu frakcji do jednakowego poziomu. Postać postaci nie równa -> większa liczba postaci nie koniecznie oznacza większą siłę frakcji. Możliwa poprawa frekwencji po wygraniu rajdu.
  Możliwa dodatkowa funkcja lecz niekoniecznie - zmniejszenie bicia własnych nupków na glacy.

  3. Zrzuty ekranu bądź dodatkowe załączniki (niewymagane):

  4. Dodatkowe informacje:
 • 2k18- caligor sluzy tylko i wylacznie do zaczecia robienia rajdow Fernon. Watpie by ktokolwiek obecnie czerpal jakakolwiek korzysc z tych 10 minut na mapie. Ludzie sie leja miedzy soba nawet gdy repa nie leci przed zabiciem caliego co jasno daje do wiadomosci ze generalnie wszyscy tego bossa maja w 4 literach. Wytlumaczmy tez sprawe bicia swoich nupow. Administracja chyba rozumie to w ten sposob ze puszcza sie armie poszukiwaczy przygod ale chcialbym przypomniec ze wiekszosc ludzi ma swoja armie nupow 80-90 + z ranga elity nabita na farmieniu glackow i draco.
  Mysle ze mamy wiele innych spraw na cito do naprawy a wlasciwie do odratowywania bo tu na lekach sie nie skonczy bedzie potrzebny przeszczep :) swoja droga trudny do wykonania pomysl ale na logike ma to sens
 • LuckyxPockey wrote:

  KochamTeam10 wrote:

  caligor w 2k18 XDDDDDD gosciu dwa lata temu to byla jakas atrakcja i mialo by to jakis glebszy cel, a teraz? Nie ma to sensu jestem na nie.
  a potem brak esencji otchłani na rynku
  Przepaliłem ostatnio z 80 albo 90 jajek erenii więc może się wypowiem. Ich nie brakuje przez niechęć ludzi czy cokolwiek tylko fakt, że wolą robić ppki.

  Jakieś zmiany wypada wprowadzić bo jednocześnie mamy system losowo rozdzielający ludzi i system wspierający przegraną frakcję. To fajnie, że zupełnie nowy skład (bo losowo przydzielony) może mieć buffa wzmacniającego bo wcześniej frakcja przegrała. Trochę zabawne, bo często jak wygrywam oba caligory to na drugim mam buff dla przegranej frakcji

  Mos to taki ja, tylko z Avalonu. Pamiętajcie