Pinned [Feedback] Nowy proces logowania

This site uses cookies. By continuing to browse this site, you are agreeing to our Cookie Policy.

• ^Konax^ wrote:

@Alarius możesz wskazać gdzie znajduje się ten magiczny przycisk "pomiń"?
      Gdyż w przypadku starego klienta(bez gameforge live) ktoś o nim chyba zapomniał.
      Musisz uruchomić klienta gry, kliknąć przycisk "Start", a kiedy uruchomi Ci się już ten nowy klient gry, zaloguj się normalnie swoimi danymi, a potem w dolnej części klienta kliknij na "Pomiń", jeśli nie chcesz powiązać konta.
    • ^Konax^ wrote:

@Alarius możesz wskazać gdzie znajduje się ten magiczny przycisk "pomiń"?
      Gdyż w przypadku starego klienta(bez gameforge live) ktoś o nim chyba zapomniał.
      Po wpisaniu loginu i hasła w kliencie wyrzuca Ci komunikat o rejestracji konta gameforge na mailu, który jest przypisany do konta.
      Magiczny przycisk jest poniżej przycisku rejestracji - jak niżej.
    • A czy w zwiazku z tym nowym systemem logowania zostanie zrobione cokolwiek z multikontami? W ta gre gra niewiele ludzi ale bardzo duzo postaci. Moznaby powiedziec ze na jednego czlowieka online przypada z 2 albo i wiecej jednoczesnie zalogowanych kont w grze. Polaczenie wszystkich swoich nupow w 1 wielkie konto ktore mozna odpalac ile fabryka w procesorze dala spowoduje ze niedlugo eq z ereni i zenasow bedziemy sprzedawac u Teo :D a jak wiadomo przyszlosci to ta gra nie ma. Expiac nupa na lod w nupskiej fam bedac na discordzie sluchalem tego placzu 70 lvli ktore juz sa zapatrzone na robienie nupow do ml i eq na aw choc ledwo zaczeli gre. Jeszcze nie doszli do 90 lvla a juz maja raka. Nie robi sie nic poza maniaczeniem fernonow zenasow i ereni. A no i jeszcze czytanie glosnikow atencjuszy co wracaja z Tureckich wakacji z 20k nd tygodniowo. Mam wrazenie ze GF wy i Entwel wiecie jaka jest sytuacja gry i swiadomie pozwalacie na takie czy inne zachowania graczy by ich nie stracic. Problem w tym ze stracilibyscie jednego gracza i jego 20 multikont a nie robiac nic stracicie jakis kilku prawdziwych graczy a nie tylko nup do limitow. Troche nie na temat ale szkoda mi gry z ktora spedzilem tak wiele lat.
    • NosFan wrote:

A czy w zwiazku z tym nowym systemem logowania zostanie zrobione cokolwiek z multikontami? W ta gre gra niewiele ludzi ale bardzo duzo postaci. Moznaby powiedziec ze na jednego czlowieka online przypada z 2 albo i wiecej jednoczesnie zalogowanych kont w grze. Polaczenie wszystkich swoich nupow w 1 wielkie konto ktore mozna odpalac ile fabryka w procesorze dala spowoduje ze niedlugo eq z ereni i zenasow bedziemy sprzedawac u Teo :D a jak wiadomo przyszlosci to ta gra nie ma. Expiac nupa na lod w nupskiej fam bedac na discordzie sluchalem tego placzu 70 lvli ktore juz sa zapatrzone na robienie nupow do ml i eq na aw choc ledwo zaczeli gre. Jeszcze nie doszli do 90 lvla a juz maja raka. Nie robi sie nic poza maniaczeniem fernonow zenasow i ereni. A no i jeszcze czytanie glosnikow atencjuszy co wracaja z Tureckich wakacji z 20k nd tygodniowo. Mam wrazenie ze GF wy i Entwel wiecie jaka jest sytuacja gry i swiadomie pozwalacie na takie czy inne zachowania graczy by ich nie stracic. Problem w tym ze stracilibyscie jednego gracza i jego 20 multikont a nie robiac nic stracicie jakis kilku prawdziwych graczy a nie tylko nup do limitow. Troche nie na temat ale szkoda mi gry z ktora spedzilem tak wiele lat.
      akurat z multikontami to oni moga zrobic tyle co nic, zeby ten ""problem"" zlikwidowac gracze sami musieliby sie wykazac jakas inicjatywa w tej sprawie, ale tak sie nigdy nie stanie bo nikomu to nie jest na reke ;)
      takze placz kieruj do graczy, a nie do "gf, teamu czy entwella"
    • Akurat twoja opinia najmniej mnie interesuje :) Zaproponuj jakas inicjatywe ludzi grajacych by usunac robienie rajdow i wszystkiego innego na nupy a ja zaproponuje jedna inicjatywe ktora GF moglby wprowadzic bez ingerencji graczy:
      - Zalogowane 2 lub wiecej kont jednoczesnie > Zgloszenie do supportu> blyskawiczne sprawdzenie zgloszenia ( logi ip cokolwiek) > ban do 2032. I po problemie. A Twoja propozycja to co marsz ulicami nosvile? Strajk? Co moga zrobic gracze jesli generalnie maja z tego nieograniczone korzysci? Zabronic sami sobie?
    • zacznijmy od tego ze ja nie wyrazam swojej opinii tylko stwierdzam fakty XD i mowiac 'inicjatywa' mialam na mysli to zeby gracze z wlasnej woli zaprzestali uzywac multikow, nadmienilam tez ze jest to n i e m o z l i w e (co potem mi wytknales???? nie mam pojecia z jakiej racji skoro o tym wspomnialam) bo nikomu sie to nie oplaca, wiec z laski swojej nie rzucaj sie na mnie i czytaj ze zrozumieniem bo twoj post nic nie wnosi do dyskusji i tylko robisz z siebie pajaca :--D pogodz sie po prostu z tym ze multikont sie nie pozbedziesz, wiec wylewanie tutaj zali jest jak najbardziej zbedne :)

edit; troche chaotycznie napisalam wiec w skrocie
      jacy gracze taki 'komfort' grania, zluzuj troche gacie bo placzem nic nie wniesiesz, buzka :*
    • Nie oszukujmy się - bez inicjatywy graczy i tak jakoś obejdzie się multikonta, jestem prawie pewien, że niektórzy byliby w stanie postawić system na wirtualnej maszynie z vpnem, żeby tylko zalogować tego nupa. Znam też osoby, które są przeciwko nupom, ale korzystają z nich, bo 'wszyscy tak robią, więc bez nupów się teraz nie da normalnie grać'. Jakieś zabezpieczenia dodatkowe w nowym kliencie byłyby fajne, przydałyby się też surowsze kary i lepsze sposoby weryfikacji takich zachowań, ale to nie wystarczy, bo jak wyżej - chcący i tak jakoś to obejdzie (osobiście w domu są 2 laptopy + służbowy taty, 2 nieużywane komputery i historyczny laptop, którego przez sentyment nikt nie wyrzuca - na nim też nostale idzie odpalić, więc to już 6 kont), więc bez zmian w społeczności będą to tylko tymczasowe rozwiązania, które dość szybko przestaną raczej działać.

TeX Source Code

1. \int Aspiri \cdot dn =

Dość przykre - forum obsługuje kod źródłowy, w tym kod TeX, ale nie renderowanie kodu TeX (albo nie mogę tego znaleźć :Hmmmm: ). Jak mam pisać w takim razie matematyczne żarciki? :C
    • Rece mi opadaja jak takie Trole sie wypowiadaja na forum jak Shinon. Wystarczy ban i juz po jakichkolwiek inicjatywach i umoralnianiu ludzi do uzywania multikont. Niech uzywaja jesli chca ale jesli ktos kogos podpierniczy ze tego uzywa powinien zostac sprawdzony i zbanowany. przeciez to jest zwyczajne farmienie golda w predkosci kilkukrotnie szybszej niz zaklada to gra. po czym hajs laduje i tak na alledrogokropka peel. Nie placze z powodu gry ''nwm moze ty masz takie problemy'' a jedynie zwracam uwage na glowny problem czemu ta gra jest taka jaka jest i jak to zmienic. Pomiedzy nogami lata mi ze teraz takie sa czasy i tak juz bedzie. Takie farmazony najlepiej przyswajaja ludzie ktorzy godza sie byc pionkiem w zyciu zamiast sie postawic i choc sprobowac cos zrobic. Jednym zdaniem. Szamba jakie zostalo zrobione za pozwoleniem administraci nie zmieni nawet najpiekniejszy interfejs.
    • NosFan wrote:

Takie farmazony najlepiej przyswajaja ludzie ktorzy godza sie byc pionkiem w zyciu zamiast sie postawic i choc sprobowac cos zrobic.
      jesli porownujesz podejscie do randomowej gierki a do realnego zycia to ja chyba spasuje i nie bede dalej z toba dyskutowac bo wyglada na to ze masz powazne problemyXDD trzymaj sie, ogranicz moze troche to nasale wyjdzie ci na zdrowie, buziaki ze slonecznej malezji
    • Jak dla mnie totalne dno, nie ułatwia to logowania, staje się ono tylko dłuższe a to że nie trzeba wpisywać danych logowania nie jest żadnym ułatwieniem trwało to o wiele mniej niż włączenie tego szitu. GF kolejny raz pokazał jak bardzo potrafi ułatwić życie graczom :))). Jeśli miało to za zadanie "unieszkodliwienie" graczy którzy korzystają z multiclienta, to mogę powiedzieć tylko tyle, że nie zadziałało i można dalej na luzie z niego korzystać logując sie po staremu.
    • Ale wy kochacie sobie ciśnienie nawzajem podnosić.
      Zabawnie się to czyta, kiedy jedna osoba wyraża swoje zdanie, a druga z miejsca to podważa. Po części oboje macie racje. Przyzwolenie na nieograniczoną ilość multikont dało taką opcję, i jak to nasze cebulackie społeczeństwo, korzysta ile wlezie. Nie patrzą na to czy innym to przeszkadza, byle mieć dobrze dla siebie. Gracze sami od siebie na pewno nie zaprzestaną tego robić, to ile z tego wyciągają jest ważniejsze. Ograniczenie może wprowadzić tylko góra, ale na takie zmiany bym nie liczyła. Musieliby taką politykę wprowadzić wszędzie a nie tylko w naszym serwerze.
      Nostale nie jest jedyną grą, gdzie robi się taki sztuczny tłum. I w każdej robi się to z różnych powodów, z przewagą chęci zarobku.
      Limity, erenie, zenas, fernon... Nie ma co płakać, za jakiś czas (w kolejnym stuleciu), najedzą się tym. Eq nie będziesz sprzedawał tylko kręcił, bo kto wie, czy z byle dziadostwa nie wykręcisz czegoś kozackiego, co może będzie już coś więcej warte. Sami ludzie psują sobie rynek i sami nad tym płaczą, ale czego można chcieć od naszego cebulkowatego "społeczeństwa".

Poza tym, nowy system logowania sam w sobie nie jest i chyba nie miało na celu być zabezpieczeniem przed zasypem nupów. Nie po to dodali opcję pomiń. Korzyść z tego mają nie tylko osoby które bawią się w w/w sposób ale też ci, którzy logują się na małżeńskie postacie. Tego byś chyba nie chciał przypisać do siebie.

Mam nadzieję, że szybko rozwiążą porażkę z przełączaniem miedzy kontami.
    • Ten nowy system to jakiś dramat, kompletnie mi się odechciało logować do tej gry. Wcześniej można było zostawic włączone nostale i kiedy naszła człowiekowi ochota, to po prostu wpisywał dane i grał.

Aktualnie logowanie jest niewygodne, już nie wspomne o próbie wejścia po disconnekcie, katorga!
      Człowiek chce przełączyć się miedzy kontami i musi cały czas odpalać ten uprzykrzający życie proces logowania(i to ciągłe klikanie pomijaj przy próbie przypisania emaila...)

Ktoś zarządzajacy tym nostale PL w ogóle wypróbował nowy system logowania? Może warto by było wprowadzić proces BETA, zanim zrazicie użytkowników niedopracowaną i nieprzemyślaną aktualizacją?

Do czego to doszło że gracz przez(niegrających gm-ów, bo kto grający w nt i normalny by wprowadził takie zmiany) zmuszony jest do używania teoretycznie nielegalnych sposobów logowania w postaci Multiclienta.

Na końcu pragne skrytykować opresyjną platforme gameforCZ... Już wcześniej gf próbował zmusić graczy do wchodzenia na nt poprzez ich platforme, na szczęście istniał WYBÓR, bo można było włączyć nt ikoną od nt. Nie znam gracza który wchodziłby do nt poprzez platforme gf... Aktualnie to zamach na wolny wybór i zmuszenie przez producenta do używania Multiclienta.
    • Koyuki wrote:

Aktualnie logowanie jest niewygodne, już nie wspomne o próbie wejścia po disconnekcie, katorga!

Człowiek chce przełączyć się miedzy kontami i musi cały czas odpalać ten uprzykrzający życie proces logowania(i to ciągłe klikanie pomijaj przy próbie przypisania emaila...)
      Rozłączy podczas zalogowania do gry i kicha trzeba na nowo włączyć. Dajcie ludziom wybór czy chcą starego systemu czy nowego bo to jakaś pomyłka.
    • Alarius wrote:

W przypadku, kiedy stworzę drugie konto z tym samym adresem, czyli w naszym przypadku nostale@fajnagierka.pl, to login jego będzie taki sam, jak wcześniejszy, ale na końcu dopisana zostanie odpowiadająca cyfra, np. nostale1. Sprawdzić to można, logując się na stronie głównej gry. Wspomnę jednak o tym, co piszesz, może jakoś uda się to zmienić.
      Sytuacja związana z nazewnictwem kont została przekazana do działu technicznego.

Takarim wrote:

Myślę, że największą wadą tego nowego systemu jest brak swobodnej zmiany konta. Trzeba całkowicie zamknąć klienta i uruchomić go od nowa.
      Trwają obecnie prace nad dodaniem funkcjonalności "restartu klienta", który pomagałby przy zmianie konta.

Axlon wrote:

Dodałbym opcje przy przycisku pomin "nie pokazuj tego komunikatu więcej" głównie chodzi o to że nie chce powiazywac konta z emailem. Raz to powiedzialem klikając na pomin a gra nonstop się mnie o to pyta tak jakby wymuszala to na mnie.
      Na chwilę obecną jeszcze funkcjonuje guzik pomiń, ale docelowo każdy z graczy będzie korzystał z nowego systemu kont. Nie wiemy tylko kiedy to nastąpi.