Ogłoszenie Problemy techniczne związane z nowym procesem logowania

• KLIENT

Ta strona wykorzystuje pliki cookies (ciasteczka). Kontynuując jej przeglądanie, zgadzasz się na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Więcej informacji

• Problemy techniczne związane z nowym procesem logowania

Nowy klient, nowe zmiany, ale też i nowe problemy techniczne, z którymi borykać się może każdy z Was. Niniejszy temat stanowi zbiór problemów technicznych, jak i proponowanych rozwiązań, które pojawiały się najczęściej wśród graczy innych społeczności.

Krok 0:
    Nawet jeśli wydaje się to oczywiste, pamiętaj, by zawsze uruchamiać grę jako administrator z pliku "nostale.exe", a nie "GF_Login.exe". Aby wymusić samoczynne włączanie się za każdym razem gry z prawami administratora, należy kliknąć prawym przyciskiem myszy na ikonę gry (plik "nostale.exe"), a następnie z przewijanej listy wybrać "Właściwości", po czym w zakładce "Zgodność" zaznaczyć należy "Uruchom ten program jako administrator" i kliknąć na "Zastosuj".

Problem 1.:
    Klient gry uruchamia się poprawnie, ładuje się, po czym całkowicie znika, ulega awarii.

Rozwiązanie problemu:
    1. Zamknij całkowicie grę NosTale.
    2. Przejdź do Panel sterowania, Programy i funkcje, a następnie odinstaluj Gameforge Login (pojawia się na liście jako oddzielny program, nie NosTale).
    3. Przejdź do folderu, w którym zainstalowana jest gra (domyślny: C:\Program Files (x86)\NosTale(PL)) i uruchom plik nostale.exe z prawami administratora.
    4. Program uruchamiający pobierze się "od zera" i ponowne problemy nie powinny się wydarzyć.
    Problem 2.:
    Nie mogę uruchomić klienta gry, gdyż wyświetla się komunikat z błędem: "Nie znaleziono Api-ms-win-cnt-runtime-l1-1-0.dll".

Rozwiązanie problemu:
    1. Brakujący plik DLL api-ms-win-crt-runtime-l1-1-0.dll jest instalowany z aktualizacją Windows. Należy zainstalować najnowsze aktualizacje systemu Windows, a w szczególności tę: support.microsoft.com/en-us/he…rsal-c-runtime-in-windows.
    Problem 3.:
    Nie mogę uruchomić klienta gry, gdyż wyświetla się komunikat z błędem: "Pliki instalacyjne są uszkodzone. proszę uzyskać nową kopię programu".

Rozwiązanie problemu:
    1. Zamknij całkowicie grę NosTale.
    2. Usuń pliki tymczasowe z folderu: C:\Users\%USERNAME%\AppData\Local\Temp\GameforgeLoginSetup.exe.
    3. Uruchom ponownie grę z pliku nostale.exe z prawami administratora.
    Problem 4.:
    Nie mogę uruchomić klienta gry, gdyż wyświetla się komunikat z błędem: Gameforge Login jest już uruchomiony, proszę spróbować ponownie później.

Rozwiązanie problemu:
    1. Przejdź do Menedżer zadań i zakończ wszystkie procesy związane z NosTale (przede wszystkim GF_Login. Jeśli to nie pomoże, uruchom ponownie system.
    2. Uruchom grę z pliku nostale.exe z prawami administratora.
    Problem 5.:
    Nie mogę uruchomić klienta gry, gdyż wyświetla się komunikat z błędem: Aplikacja nie została właściwie uruchomiona (0xc00007b). Kliknij przycisk OK, aby zakończyć aplikacje.

Rozwiązanie problemu:
    Jeśli zdarzyło Ci się napotkać inny problem bądź proponowane powyżej rozwiązania nie przynoszą oczekiwanego rezultatu, skontaktuj się z nami przez System Zgłoszeń. Dołożymy wszelkich starań, by Ci pomóc.

Problem 6.:
    Nie mogę uruchomić klienta gry, gdyż wyświetla się komunikat z błędem: gf Init failed!.

Rozwiązanie problemu:
    • Komunikat ten wyświetla się, kiedy w użyciu jest Sandbox. Zrezygnuj z korzystania z niego bądź zainstaluj go ponownie. Pamiętaj, że Sandbox jest oprogramowaniem zewnętrznym, dlatego w przypadku problemów związanych z jego użyciem nie udzielamy wsparcia.
    Problem 7.:
    Nie mogę uruchomić klienta gry, gdyż wyświetla się komunikat z błędem: Brak dysku w napędzie E:.

Rozwiązanie problemu:
    • Skontaktuj się z nami za pomocą naszego Systemu Zgłoszeń. Problem ten jest znany i dział techniczny pracuje nad jego naprawą.
    Więcej informacji o naszym nowym procesie logowania znaleźć możesz pod TYM linkiem.

W kwestii problemów związanych z powiązanym kontem Gameforge, proszę kontaktować się przez System Support Gameforge.

Zespół NosTale.pl