Kraina Śmierci na serwerze polskim jak na niemieckim

• GRA

Ta strona wykorzystuje pliki cookies (ciasteczka). Kontynuując jej przeglądanie, zgadzasz się na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Więcej informacji

• Kraina Śmierci na serwerze polskim jak na niemieckim

1. Nazwa (tytuł) pomysłu/propozycji (czego się tyczy?):
    LoD i jego godzin otwarcia
    2. Dokładny opis pomysłu/propozycji:
    Zmienienie godzin LoD z 17:00 - 18:00 (all ch) i 20:00 - 21:00 (all ch) do

Kanał drugi: 13:00 (DH o godzinie 14:30) -15:00, 16:00 (DH o godzinie 17:30) -18:00
    Kanał trzeci: 14:00 (DH o godzinie 15:30) -16:00, 17:00 (DH o godzinie 18:30) -19:00
    Kanał czwarty: 15:00 (DH o godzinie 16:30) -17:00, 18:00 (Dh o godzinie 19:30) -20:00
    Kanał piąty: 19:00 (DH o godzinie 20:30) -21:00, 16:00 (DH o godzinie 17:30) -18:00
    Kanał szósty: 20:00 (DH o godzinie 21:30) -22:00, 17:00 (DH o godzinie 18:30) -19:00

Tak, wiem, na Plu nie ma ch6, jednak @Art wspominał, że po fuzji serwerów może się pojawić więcej ch.

3. Zrzuty ekranu bądź dodatkowe załączniki (niewymagane):

4. Dodatkowe informacje:
    :mam cię:

Post był edytowany 2 razy, ostatnio przez Kiarus ().

• Zawsze można każdy kanał o 1 cofnąć.
    Ale brakuje jednak lod rano, proponuje dodać LOD o 9:00 (dh 9:30) koniec - 10:00/30, żeby coś było rano (tym samym usunąć LOD o 13:00, wtedy są areny :( )
    Zgaduje że i tak powiedzą 'bo jak ja expiłem to *bla*bla*' tylko trzeba zauważyć że jest już 2018 i PL ma najmniej LOD :/
    ^Trzeba zauważyć że gracze są w szkole/treningu/pracy i nie zawszę mogą:

teraz: grać wieczorem o 17:00 lub 20:00 (więc oba lub jedno lod mają z głowy) a w weekend idzie gracz do kolegów itp..
    pomysł z dużą ilością lod by kiara: nie z wszystkich się da skorzystać :Żartujesz?: aż takich uzależnieńców nie ma, a zawsze jest jakaś dobra godzina... bo lod będzie prawie cały dzień (może nawet za dużo) =O

Pokaż spoiler

*Kici*Kici*

• Nie wiem jak to jest na DE, że LoD trwa tak długo, ale na UK jest to spowodowane strefami czasowymi (UK, USA, Australia), więc jest to zrozumiałe. Jestem średnio nastawiony na ten pomysł, zważywszy na fakt, że często spotyka się osoby mające 70+ poziom i wiedza o grze na poziomie 30lv.
  • Mr. Thinker napisał(a):

Zawsze można każdy kanał o 1 cofnąć.
    Ale brakuje jednak lod rano, proponuje dodać LOD o 9:00 (dh 9:30) koniec - 10:00/30, żeby coś było rano (tym samym usunąć LOD o 13:00, wtedy są areny :( ) No o 13:00 robi się tak, że robisz arenki i od 14:30 idziesz na lod. Nie warto usuwać tego o 13:00, ponieważ łatwiej będzie wszystko przekopiować 1:1 z de. :altS:

Zgaduje że i tak powiedzą 'bo jak ja expiłem to *bla*bla*' tylko trzeba zauważyć że jest już 2018 i PL ma najmniej LOD :/
    ^Trzeba zauważyć że gracze są w szkole/treningu/pracy i nie zawszę mogą:

teraz: grać wieczorem o 17:00 lub 20:00 (więc oba lub jedno lod mają z głowy) a w weekend idzie gracz do kolegów itp..
    pomysł z dużą ilością lod by kiara: nie z wszystkich się da skorzystać :Żartujesz?: aż takich uzależnieńców nie ma, a zawsze jest jakaś dobra godzina... bo lod będzie prawie cały dzień (może nawet za dużo) =O na de tak jest i jest oki xd kazdy zawsze pojdzie na jakies lod

Lucek napisał(a):

Nie wiem jak to jest na DE, że LoD trwa tak długo, ale na UK jest to spowodowane strefami czasowymi (UK, USA, Australia), więc jest to zrozumiałe. Jestem średnio nastawiony na ten pomysł, zważywszy na fakt, że często spotyka się osoby mające 70+ poziom i wiedza o grze na poziomie 30lv. no spoko, jednak trzeba mieć famkę, która robi każde te h lod, żeby je zrobić, no i watpie ze nawet jak taka osoba wbije 80/90 na lod to ze ktos wezmie ja do famki, bo jak poleci jakiekolwiek pytanie, ktore ma na celu wykryc kupniakow o grze to pewnie nie podołają, więc zatrzymają sie na tym poziomie xd
    :mam cię:
  • Ten pomysł ma swoje plusy, a także minusy.
    Zacznę od plusów:
    + Wyexpienie danej Karty Specjalisty (np. Prorok/element mroku/obojętna jaka SP) w prosty sposób (kto jeszcze siedzi na groszkach, xddd).
    + Zdobycie szybkiego poziomu/profesji na swoją wymarzoną Kartę Specjalisty.
    + Wyexpienie NosKumpli bez utraty złota na pokarmy, które zwiększają poziom.
    + Lepsza organizacja dla rodziny - nie każdy ma czas, aby wejść na LoD o 17/20.
    + Szybkie zdobycie przedmiotów podczas eventu (ciasta, litery, lillie itp.)
    + Można bezproblemowo iść na Caligora, nie żałując dwóch straconych dni.

Minusy:
    - Zerowa wiedza o fabule
    - Brak wiedzy dot. gry oraz mechanik
    - Większość stworzonych rodzin szybko upadnie, ponieważ "nie ma LoD, ooo odchodzę :<<<"

To jest moja subiektywna opinia.
  • zdecydowanie na nie, taka duża ilość LoD powodowała by że gracze za szybko by expili, przez co nie daj boże w grze mogłyby istnieć jednostki kompletnie pozbawione jakiejkolwiek wiedzy o grze, będącej w niej dobre tylko przez ekwipunek czy karty specjalisty. Tacy gracze psują rozgrywkę, każdy powinien posiedzieć na LoD te kilka tygodni.
  • kopiowane od viraciaela gdyz sie z nim zgadzam:
    zdecydowanie na nie, taka duża ilość LoD powodowała by że gracze za szybko by expili, przez co nie daj boże w grze mogłyby istnieć jednostki kompletnie pozbawione jakiejkolwiek wiedzy o grze, będącej w niej dobre tylko przez ekwipunek czy karty specjalisty. Tacy gracze psują rozgrywkę, każdy powinien posiedzieć na LoD te kilka tygodni
  • Psucie gry to bugowanie golda/chiterzy a nie pojedyncze osoby ktore nie widza wszystkiego o grze (co one robią? zapytaja cos i tyle, tez mi problem)
    Wiedze zdobywa sie pomalu a nie w 5 minut.
    Inne kraje nie maja problemu z iloscia LOD, a w PL od 9 lat argument wiedzy o grze.

Kilka tygodni, wszyscy maja tyle czasu na gre? Raczej nie. Godziny LOD powinny byc elastyczne i zmienne zeby bardziej pasowaly ludziom.

Pokaż spoiler

*Kici*Kici*

• moim zdaniem nie musi być aż tyle godzin LoD co podane w propozycji ale tak czy inaczej zwiększyłbym ilość
    -> tak jak kilka postów wyżej napisałem nie każdemu zawsze musi pasować godzina
    -> za duża liczba LoD też nie ma sensu -> wątpię by przez dłuższy czas ktokolwiek próbował wykorzystać każdą możliwą godzinę LoD (zwłaszcza w tak dużych ilościach)
    -> Ze względu na to że gra się starzeje powinno zwiększyć możliwość wyexpienia się lecz też bez przesady oczywiście
    -> gra nie polega tylko na expieniu ale nawiązywaniu kontaktów, rozwoju postaci (mimo to exp jest ważną częścią gry którego nie można pominąć)

Ja jestem zdecydowanie za zwiększeniem liczby godzin LoD rozstawione w czasie aby ludzie mieli większy luz godzinowy za to liczbę godzin już za to bym bardziej przeanalizował :)

( @Kiarus czuję smutek za dislike )
  • Co do biletu, kiepski pomysł. Widziałabym raczej opcję dostępnego ograniczonego czasu, w stylu ciepła na glacy. Ale tylko do korzyści płynących z przebywania w krainie śmierci. Nie ograniczałoby się ilości wejść w celach np. pomocy mniejszym lvl'om. Taka opcja byłaby bardziej korzystna, nie ograniczałby nikogo wyznaczone godziny. Idziesz kiedy masz ochotę i oczywiście ile ci pozostało jeszcze "czasu". Tu już tylko zgranie z kimś na wspólny wypad i lecisz.
  • Ja jestem za tym, by LoD był 1x na dzien i trwał 2h. Powód- wykorzystujemy 2/3 h tarota ( teraz 2godziny sie marnują). Kiedyś, gdy nie było LoD i dawali NoCLodożerców to ludzie wstawali o 3 w nocy i expili do 6 rano. Był od święta i sprawiał większą frajdę niż teraz, gdy jest codziennie po 2x po 1h. Do tego, by wbić 90 lvl trzeba było się wysilić i expić gdzie tylko się da. W 2009 roku - 2011 gracze expili w obozie Gartona, Aster, Rashid ( oczywiście po wejsciu nowego aktu), a przed wejściem Pustyni, siedzieli na yakach, na bazyliszkach oraz expili na anckach w rajdach na glacu, a po bossie nie relogali jak teraz tylko siedzieli do końca. Było co robić. Oczywiście teraz gracze sa zbyt wygodni,by dać coś od siebie, więc chcą większej ilości LoD. Pomysł mi się nie podoba, a zdanie wyraziłam;)

Amare humanum est, humanum ignoscere est
  • A ja popieram pomysl ze zwiekszona iloscia lod. Kazdy by mogl znalezc pore, ktora mu pasuje by isc na lod.
    Poza tym mam wrazenie, ze niektorzy zakladaja, ze znalazly by sie osoby, co by chodzily na kazdy lod codziennie xd A takich osob by duzo nie bylo, bo ludzie maja szkoly, prace, znajomych xd Ponadto niektorych chyba boli wizja, ze oni wbijali 90 lvl 2 miesiace, a ktos na calodniowym lod by mogl to wbic w np. miesiac. Gracze bogaci kupia ancki i wbija 90 lvl w 2 tygodnie, a gracze biedni nadal beda sie meczyc z tym dobre pol roku, nawet jak im zwieksza ilosc lod.
    Mam wrazenie, ze parafrazujac slynny juz cytatniektorzy by chcieli wprowadzic akcje "Zlikwidujemy też LoD" i niech gracze expia na kremie, shaner itp. aby mieli okazje poznac dokladnie gre i prawie wszystkie mapy xD
    A propo znawcow z wiedzy o grze - na 99% by sie znalazlo pytanie/pytania, ktorym mozna by kazdego czyms zagiac.

Av i sygna by Kanashimi* <3

W grze od lutego 2009 roku do lutego 2017 roku.
  • Ja od zawsze powtarzam, że największą głupotą w grze która się opiera na expieniu, jest uzależnienie expa od konkretnych godzin. Jak nie było LoD to każdy sobie expił kiedy chciał i gdzie chciał (tak jak teraz mamy dopiero od 88/90lvla), dlatego było to dobre rozwiązanie (chociaż zgadzam się że było zbyt ciężko). No ale za to dzisiaj zaczynamy iść w drugą skrajność- chcemy żeby było za łatwo. To już chyba taka mentalność graczy w dzisiejszych czasach, że każdego jara posiadanie wysokiego poziomu (wow mam duży level w grze komputerowej, +30 do poczucia własnej wartości), tylko że chyba większość zapomina o tym, że to co łatwo przychodzi szybko się nudzi. Na jakimś głupim privie każdy ma 99+50 i wszystkie karty +15 w 3 godziny od założenia postaci, i niech mi ktoś powie gdzie w tym jest jakakolwiek frajda? Gra łatwa zaraz się każdemu znudzi. Myślę że to nie jest przypadek, że w latach 2010-2012 ta gra była oblegana przez tłumy graczy, a gdy pojawiło się LoD to szybko się wyludniła;)
    Baaardzo nie lubię LoD, co nie zmienia faktu że uważam że jest potrzebny, no ale tak non stop? Głupota totalna. Zgadzam się z jedną propozycją, a mianowicie żeby jeden z tych LoD które są po południu przenieść na godzinę 9/10 rano, bo to że oba LoD wypadają na jednej zmianie jest kompletnie nielogiczne, powinno być po jednym rano i pod wieczór żeby każdy mógł z tego codziennie skorzystać
    @Wuwek to nie tak że kogoś boli, że ktoś wbijał 90lvl bez LoD (chociaż ja akurat jestem taką osobą) i teraz jest mu strasznie przykro że ktoś inny ma lepiej, bo ja tak na przykład nie uważam, w życiu by mi się nie chciało więcej postaci bez LoD expić, ale nie przesadzajmy z tą drogą na łatwizne. Jest exp za misje do 55lvla, są areny, jest valhalla, są 2 godziny LoD codziennie, jak dla mnie to wystarczająco. I poza tym to sądząc po tym jak ludziom się oczy świecą na widok LoD i logują się na gre tylko na LoD to myślę że expiących non stop na każdym z tych lod z propozycji znalazłoby się sporo xd