Pinned Fuzja serwerów NosTale.pl

  • NosTale

  This site uses cookies. By continuing to browse this site, you are agreeing to our Cookie Policy.

  • Fuzja serwerów NosTale.pl


   Zapowiedź Fuzji I

   Drodzy NosGracze,

   w minionym roku, jednym (jak nie najważniejszym) z tematów w naszych społecznościach była dyskusja o fuzji serwerów.
   Zdajemy sobie sprawę z aktywności na poszczególnych serwerach, która stanowi dla Was problem, dlatego też mamy dobre wieści:

   Tak, fuzja serwerów zostanie przeprowadzona w NosTale! Stała się ona jednym z głównych celów dla Zespołu NosTale na obecny rok.

   Prosimy zrozumieć, że zrobimy to po raz pierwszy i nie możemy Wam dać żadnego przewidywanego terminu zakończenia prac.
   Jest to trudne zadanie, z wieloma zagadnieniami technicznymi, zatem trochę to potrwa. Nie mamy konkretnego terminu, ani listy serwerów/społeczności, które zostaną połączone.
   Chcieliśmy Was tylko poinformować, że fuzja stała się jednym z głównych zadań w tym roku i będziemy w dalszym ciągu monitorować sytuację na serwerach, aby upewnić się, że zastosujemy odpowiednie kroki.
   Oczywiście, Wasze opinie są zawsze mile widziane!

   Będziemy Was informować, jeśli pojawią się nowe informacje na ten temat.

   Wasz Zespół NosTale
   Community Manager
   GAMEFORGE
  • Zapowiedź Fuzji II

   Szanowni NosGracze,

   w styczniu wspomnieliśmy, że fuzja będzie naszym jednym z najważniejszych projektów na 2018 rok. Pierwsze połączenie serwerów w NosTale.
   Dziś chcemy Wam przekazać kolejną, małą aktualizację w tym zakresie.

   Rozpoczęliśmy prace nad technicznymi aspektami procesu łączenia. Z racji faktu, że fuzja nigdy nie była przeprowadzana na NosTale, musimy przeanalizować wiele zagadnień i nie jesteśmy w stanie podać przybliżonego czasu trwania tego etapu.
   Jednak z całą pewnością możemy powiedzieć, że pierwsza runda fuzji serwerów będzie miała miejsce w następujących społecznościach:
   • niemieckiej (DE)
   • francuskiej (FR)
   • hiszpańskiej (ORG)
   • włoskiej (IT)
   • polskiej (PL)
   W w/w społecznościach połączymy dwa lub więcej serwerów, co oznacza zmniejszoną ich ilość po zakończeniu procesu.

   Społeczności, które nie zostały wymienione, nie zostaną połączone w pierwszym etapie. Ale będziemy bacznie obserwować sytuację i rozważymy ewentualny proces fuzji w przyszłości, jeśli zajdzie taka potrzeba.

   Będziemy informować Was na bieżąco, jeśli pojawią się nowe informacje dotyczące procesu fuzji.
   Jak zwykle zachęcamy do dyskusji i przedstawiania propozycji na forum!

   Wasz Zespół Nostale
  • [NosTale] Fuzja serwerów

   Zapowiedź Fuzji III - Konfiguracja serwerów

   Szanowni Gracze,

   na wstępie przepraszam za zbyt obiecujący tytuł tematu, ale w tym wątku będę Wam przedstawiał wszelkie informacje związane z nadchodzącą fuzją serwerów NosTale.
   Dziś zdążyłem Wam już napisać, że prace ruszyły naprzód (tutaj). Jest to pierwsza fuzja w historii gry, zatem musimy dopracować wiele zagadnień związanych z połączeniem, aby zapewnić najlepszą możliwą (technicznie i organizacyjnie) fuzję.
   Zarówno producent jak i my kończymy projekt, który uwzględnia wszelkie problemy i czekamy na ostateczne zatwierdzenie przez producenta ostatnich technicznych zagadnień.
   Wkrótce powinny pojawić się dalsze informacje!

   Przedstawiamy Wam poniżej listę serwerów, których dotknie fuzja (proszę pamiętać, że nie stanowi ona o fuzji wszystkich serwerów w jeden):
   • DE: S1, S2, S3, S4, S5
   • FR: S1, S2, S3, S4, S5
   • ES: S1, S2, S4
   • PL: S1, S2, S3, S4
   • IT: S1, S2, S3, S4
   Dziękujemy wszystkim za cierpliwość i wyrozumiałość.
   Jak zwykle zachęcamy do komentarzy i opinii na naszym forum!

   Wasz Zespół NosTale
   Community Manager
   GAMEFORGE
  • Wybór nazwy dla serwera po fuzji

   Wybór nazwy dla nowego serwera po fuzji

   Szanowni NosGracze,

   Fuzja serwerów już niebawem, szersze informacje na jej temat pojawią się już wkrótce, dziś nadszedł czas do wybrania nazwy dla nowego serwera, który powstanie z istniejących serwerów:
   • Serwer 1: Avalon + Enigma + Finesia + Gryf
   Prosimy oddanie głosu w naszej ankiecie dostępnej na stronie głównej dostępnej po zalogowaniu na konto. Ankieta jest widoczna dla postaci z poziomem 30+.

   Głosowanie potrwa do 26 listopada.

   Wasz Zespół NosTale
   Community Manager
   GAMEFORGE
  • Szanowni NosGracze,

   Życzenie społeczności NosTale się spełni: serwery zostaną połączone! Cieszcie się z ożywione rajdów, eventów oraz mnóstwa nowych członków rodziny! (Gdy tylko ustalimy datę fuzji serwerów, natychmiast Was o tym poinformujemy.)

   FAQ Fuzji Serwerów

   1. Które serwery zostaną połączone?


   Następujące serwery zostaną połączone:
   Stary serwerNowy serwer
   PL1 + PL2 + PL3 + PL4PL1 (Feniks)

   2. Ile kanałów będą posiadały nowe serwery?


   7 kanałów.

   3. Jak zdecydowano, które serwery zostaną połączone?


   Po szczegółowej analizie wszystkich serwerów połączyliśmy je w taki sposób, aby po fuzji powstała wyrównana społeczność oraz aktywność na wszystkich serwerach docelowych.

   4. Co się stanie, jeżeli na kilku serwerach posiadam postacie, które zostaną przeniesione na ten sam serwer docelowy?


   Łącznie masz do dyspozycji cztery sloty postaci. Jeżeli posiadasz kilka postaci, na serwer docelowy zostaną przeniesione cztery z nich, znajdujące się na najwyższych poziomach. Pozostałe postaci nie zostaną utracone. Zostaną one jedynie dezaktywowane. Na stronie internetowej możesz dowolnie aktywować/dezaktywować swoje postaci.

   Pamiętaj, że tylko 1 aktywny slot jest dostępny dla Mistrza Sztuk Walki.

   Istnieje wiele scenariuszy, które można zrealizować w sposób opisany poniżej. (Klasy Mag, Wojownik i Łucznik są poniżej określane jako „oryginalne”):

   • Scenariusz 1: Trzy klasy oryginalne i brak Mistrza Sztuk Walki
    Twoje postaci (klasy oryginalne) zajmują trzy sloty, podczas gdy czwarty slot pozostaje wolny, dopóki nie stworzysz kolejnej postaci.
   • Scenariusz 2: Cztery postaci (klasy oryginalne) i brak Mistrza Sztuk Walki
    Twoje postaci zajmują wszystkie cztery sloty.
   • Scenariusz 3:Więcej niż trzy postaci (klasy oryginalne) i brak Mistrza Sztuk Walki
    Jeżeli nie posiadasz Mistrza Sztuk Walki, Twoje postaci na najwyższych poziomach zajmują wszystkie cztery sloty. Pozostałe postaci zostaną dezaktywowane, jednak można je aktywować na stronie internetowej, jak opisano w pytaniu 5.
   • Scenariusz 4: Więcej niż cztery postaci (klasy oryginalne) i co najmniej jeden Mistrz Sztuk Walki
    Postaci na najwyższych poziomach (klasy oryginalne) zajmują trzy sloty. Czwarty slot zajmuje Mistrz Sztuk Walki znajdujący się na najwyższym poziomie. Pozostałe postaci zostaną dezaktywowane, jednak można je aktywować na stronie internetowej, jak opisano w pytaniu 5.
   • Scenariusz 5: Mniej niż trzy postaci (klasy oryginalne) i co najmniej jeden Mistrz Sztuk Walki
    Twoje postaci (klasy oryginalne) zajmują sloty, pozostałe sloty pozostają wolne, dopóki nie stworzysz kolejnych postaci (klasy oryginalne). Czwarty slot zajmuje Mistrz Sztuk Walki znajdujący się na najwyższym poziomie. Pozostali Mistrzowie Sztuk Walki zostaną dezaktywowani, jednak można ich aktywować na stronie internetowej, jak opisano w pytaniu 5.

   5. Jak mogę aktywować/dezaktywować swoje postaci?   Aby aktywować/dezaktywować swoje postaci, postępuj zgodnie z tymi punktami:

   • Zaloguj się na naszej stronie nostale.gameforge.com.
   • Jeżeli grasz na Steamie, również możesz korzystać z aktywowania postaci na stronie internetowej. W tym celu wystarczy połączyć swoje konto na Steamie z kontem na stronie internetowej.
   • Sprawdź listę swoich postaci na stronie internetowej. Znajdziesz ją w ustawieniach.
   • Jeżeli posiadasz więcej niż cztery postaci i chcesz grać jedną z dezaktywowanych postaci, wybierz dowolną aktywną postać i kliknij na postać, którą chcesz aktywować. Obie postaci zostaną zamienione.
   • Pamiętaj, że 1 aktywny slot postaci jest dostępny dla Mistrza Sztuk Walki.
   • Swoje aktywne postaci możesz dowolnie zamieniać na stronie internetowej.

   6. Co się stanie z rodzinami?


   Aktywne rodziny zostaną przeniesione na określony serwer docelowy. Tylko rodziny, których członkowie byli przedtem nieaktywni przez co najmniej 180 dni, lub rodziny, które posiadają mniej niż 4 członków i których poziom rodziny jest niższy niż 4, zostaną usunięte.

   7. Co się stanie, jeżeli 2 lub więcej postaci tak samo się nazywa?


   Postać, która była online w ciągu ostatnich 90 dni, zachowuje swoje imię. Imiona pozostałych postaci zostaną zmienione.

   Jeżeli w ciągu ostatnich 90 dni kilka postaci było online, imię zachowuje ta postać, która przewyższa pozostałe postaci o (co najmniej) 10 poziomów.

   W przypadku postaci, które w ciągu ostatnich 90 dni były online, a odstęp między ich poziomami jest mniejszy niż 10, imię zachowuje starsza postać (decydująca jest data utworzenia).

   Jeżeli konieczna jest zmiana imienia postaci, przy wyborze tej postaci po fuzji serwerów wyświetli się okienko umożliwiające zmianę imienia.

   8. Co się stanie, jeżeli 2 lub więcej rodzin posiada taką samą nazwę?


   Jeżeli na serwerze docelowym będzie kilka rodzin o tej samej nazwie, swoją nazwę zachowa najstarsza rodzina. Nazwy nowszych rodzin zostaną zmienione w następujący sposób: „s(numer serwera)_(nazwa rodziny)" "merge_losowa-liczba" (zmiana ze względu na ograniczenie długości nazw). W razie konieczności na końcu nazwy zostanie dodany losowy numer.
   Aby zmienić nazwę rodziny ręcznie, należy skontaktować się z Supportem.

   9. Co się stanie z przedmiotami w magazynie?


   Twoje przedmioty w magazynie zostaną wysłane w formie przesyłek do Twojej postaci znajdującej się na najwyższym poziomie.

   10. Co się stanie z przedmiotami z NosMarketu, które nie zostały jeszcze odebrane?


   Twoje nieodebrane przedmioty z NosMarketu zostaną wysłane w formie przesyłek do Twojej aktywnej postaci znajdującej się na najwyższym poziomie

   11. Co się stanie z aktywnymi aukcjami na NosBazarze?


   Przed fuzją serwerów wszystkie aktywne oferty na NosBazarze zostaną anulowane i odesłane w formie przesyłek do poszczególnych postaci.

   12. Co się stanie z listami przyjaciół i małżeństwami?


   O ile będzie to możliwe, listy przyjaciół i małżeństwa zostaną połączone na serwerach docelowych.

   13. Czy rankingi zostaną zresetowane?


   Nie. Rankingi wszystkich graczy na serwerach docelowych zostaną ponownie skalkulowane i odpowiednio dopasowane.

   14. Co się stanie z Czarną Listą?


   Czarna Lista zostanie usunięta podczas fuzji serwerów.

   15. Czy przed fuzją serwerów muszę usunąć swoje postaci lub wybrać, które mają być aktywne po przeniesieniu?


   Nie. Twoje postaci zostaną automatycznie aktywowane, jak opisano to w pytaniu 4.

   16. Co się stanie z moim złotem i z przedmiotami z mojego ekwipunku?


   Zarówno Twoje złoto, jak i przedmioty w Twoim ekwipunku zostaną przeniesione na określony serwer docelowy.

   17. Czy po fuzji serwerów muszę ponownie zainstalować grę?


   Nie. Wystarczy uruchomić grę, jak zwykle.

   18. Czy moje dane logowania pozostaną bez zmian?


   Tak. Możesz się zalogować przy użyciu swoich dotychczasowych danych logowania. Jeżeli posiadasz więcej niż 4 postaci, nastąpi procedura opisana w pytaniu 4.

   W razie dodatkowych pytań skontaktuj się z naszym Supportem: nostale.support.gameforge.com/index.php?fld=pl
   Community Manager
   GAMEFORGE
  • Drodzy gracze,

   w związku ze wczorajszymi komplikacjami na ES zwracamy uwagę na to, że wszystkie przesyłki dostarczone będą mogły zostać nawet po kilkukrotnym zalogowaniu się do gry. Jeśli ich liczba będzie większa niż 50, na początku należy opóźnić nieco paczkę, by zrobić miejsca pozostałym.

   Aktywne efekty (np. z medalu NosHandlarza) nie będą dostarczane jako nowe przedmioty, a aktywne, przypisane do danej postaci efekty.

   Proszę również zwrócić szczególną uwagę na system nadawania nazw postaci na nowym serwerze:
   • jeśli dwie postaci maja te same nazwy i były aktywne w przeciągu ostatnich 90 dni, to priorytet przysługuje postaci o wyższym poziomie (minimalna różnica poziomów to 10). W ostateczności brana pod uwagę jest data utworzenia postaci.
   Zespół NosTale.pl

  Directory

  1. Zapowiedź Fuzji I
  2. Zapowiedź Fuzji II
  3. Zapowiedź Fuzji III - Konfiguracja serwerów
  4. Wybór nazwy dla nowego serwera po fuzji
   1. Feniks
  5. FAQ Fuzji Serwerów
   1. 1. Które serwery zostaną połączone?
   2. 2. Ile kanałów będą posiadały nowe serwery?
   3. 3. Jak zdecydowano, które serwery zostaną połączone?
   4. 4. Co się stanie, jeżeli na kilku serwerach posiadam postacie, które zostaną przeniesione na ten sam serwer docelowy?
   5. 5. Jak mogę aktywować/dezaktywować swoje postaci?
   6. 6. Co się stanie z rodzinami?
   7. 7. Co się stanie, jeżeli 2 lub więcej postaci tak samo się nazywa?
   8. 8. Co się stanie, jeżeli 2 lub więcej rodzin posiada taką samą nazwę?
   9. 9. Co się stanie z przedmiotami w magazynie?
   10. 10. Co się stanie z przedmiotami z NosMarketu, które nie zostały jeszcze odebrane?
   11. 11. Co się stanie z aktywnymi aukcjami na NosBazarze?
   12. 12. Co się stanie z listami przyjaciół i małżeństwami?
   13. 13. Czy rankingi zostaną zresetowane?
   14. 14. Co się stanie z Czarną Listą?
   15. 15. Czy przed fuzją serwerów muszę usunąć swoje postaci lub wybrać, które mają być aktywne po przeniesieniu?
   16. 16. Co się stanie z moim złotem i z przedmiotami z mojego ekwipunku?
   17. 17. Czy po fuzji serwerów muszę ponownie zainstalować grę?
   18. 18. Czy moje dane logowania pozostaną bez zmian?