Przyklejony Nowości w tłumaczeniu gry

Ta strona wykorzystuje pliki cookies (ciasteczka). Kontynuując jej przeglądanie, zgadzasz się na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Więcej informacji

• Lutowa paczka językowa #1

TEKSTY DIALOGOWE

Pokaż spoiler
      1. "Jeśli skasujesz umiejętność, wydane na jej naukę PP zostaną ci zwrócone. Jednakże w celu skasowania umiejętności musisz zapłacić tyle samo, ile zaplaciłeś za jej wyuczenie." ---> "Jeśli skasujesz umiejętność, wydane na jej naukę PP zostaną Ci zwrócone. Jednakże w celu skasowania umiejętności, musisz zapłacić tyle samo, ile zapłaciłeś za jej wyuczenie."

2. "W tych dniach okropnie traktowałem swoich kovoldzkich przyjaciół. Będę je teraz traktować bardziej wspaniałomyślnie..." ---> "W tych dniach okropnie traktowałem swoich przyjaciół - Kovoltów. Będę ich teraz traktować bardziej wspaniałomyślnie..."

3. "Numer seryjny miecza poszukiwacza przygód to NTR40U-10X. Jak na tą cenę to jest bardzo dobry. Właśnie dlatego Teoman Topp przestał je produkować." ---> "Numer seryjny miecza poszukiwacza przygód to NTR40U-10X. Jak na tę cenę to jest bardzo dobry. Właśnie dlatego Teoman Topp przestał je produkować."

4. "Naprawdę bardo nam pomogłeś. Oczekuję od ciebie dalszego wsparcia." ---> "Naprawdę bardzo nam pomogłeś. Oczekuję od Ciebie dalszego wsparcia."

5. "Im szybciej będziesz osiągać wyznaczone sobie cele, tym więcej sparcia ode mnie uzyskasz." ---> "Im szybciej będziesz osiągać wyznaczone sobie cele, tym więcej wsparcia ode mnie uzyskasz."

6. "To nie jest odpowiednie miejsce dla takiego żółtodziona, jak ty!" ---> "To nie jest odpowiednie miejsce dla takiego żółtodzioba jak ty!"

7. "Ach.. tAle tu ciemno i mglisto... A, tam jest Krispo!! Na szczęście jeszcze żyje!" ---> "Ach... Ale tu ciemno i mglisto... A, tam jest Krispo! Na szczęście jeszcze żyje!"

8. "Biega wokoło jak opętany i udaje, że mnie nie słyszy... Ten koleś doprowdza mnie do białej gorączki!" ---> "Biega wokoło jak opętany i udaje, że mnie nie słyszy... Ten koleś doprowadza mnie do białej gorączki!"

9. "Myślisz, że to dobry pomysł? Tym razem wpradzie ci się udało, ale... Hej, wracaj!" ---> "Myślisz, że to dobry pomysł? Tym razem wprawdzie Ci się udało, ale... Hej, wracaj!"

10. "Te potwory zwybiły mnie w pułapkę..." ---> "Te potwory zwabiły mnie w pułapkę..."

11. "Ci ponuto łypiący rycerze z pewnością mnie nie wpuszczą." ---> "Ci ponuro spoglądający rycerze z pewnością mnie nie wpuszczą."

12. "Tej zniewagi nigdy ie zapomnę!" ---> "Tej zniewagi nigdy nie zapomnę!"

13. "Udało mi się ich podsłuchać... Słyszałeś o straku Kovoltów, prawda? Widocznie i tu potwory maczały swoje paluchy!" ---> "Udało mi się ich podsłuchać... Słyszałeś o strajku Kovoltów, prawda? Widocznie i tu potwory maczały swoje paluchy!"

14. "Obowiązuje nas tylko jedno prawo: rozkaz Lorda Cuarry! Jeśli nie będziesz mu posłuszony, to wtedy..." ---> "Obowiązuje nas tylko jedno prawo: rozkaz Lorda Cuarry! Jeśli nie będziesz mu posłuszny, to wtedy..."

15. "Lord Cuarry rzeczywiście zawarł pakiet z demonami. A Kovolty protestują jedynie z powodu złych warunków pracy w kopalniach. Powoli tracę rozeznanie w tym, kto naprawdą jest moim wrogiem." ---> "Lord Cuarry rzeczywiście zawarł pakiet z demonami. A Kovolty protestują jedynie z powodu złych warunków pracy w kopalniach. Powoli tracę rozeznanie w tym, kto naprawdę jest moim wrogiem."

16. "W zamian Lord Cuarry pozyskał prawa do kopalni na północnych terenach Kreano." ---> "W zamian Lord Cuarry pozyskał prawa do kopalni na północnych terenach Koraen."

17. "Nie zamierzam odpowiadać na jakiekolwiek twoje pytanie. Wracaj. I tak wystarczająco już sierpię z powodu tego wewnętrznego konfliktu." ---> "Nie zamierzam odpowiadać na jakiekolwiek twoje pytanie. Wracaj. I tak wystarczająco już cierpię z powodu tego wewnętrznego konfliktu."

18. "Rycerz 3: O nie! Droga za nami zostały zablokowana!" ---> "Rycerz 3: O nie! Droga za nami została zablokowana!"

19. "Dlaczego? Dlaczego zdecydowałeś się pomóc temu diabłowi?" ---> "Dlaczego? Dlaczego zdecydowałeś się pomóc temu diabłu?"

20. "Kapitan straży NosVille: Nie gadaj tyle! Jak śmiałeś przyjść tu beze mnie? Problemy będą istnieś nadal, ale teraz to nieważne!" ---> "Kapitan straży NosVille: Nie gadaj tyle! Jak śmiałeś przyjść tu beze mnie? Problemy będą istnieć nadal, ale teraz to nieważne!"

21. "Rodzina to swego rodzaju wspólnota, którą możesz założyś wraz z innymi graczami Nostale." ---> "Rodzina to swego rodzaju wspólnota, którą możesz założyć wraz z innymi graczami Nostale."

22. "Łatwiej ci jednak będzie ukańczać poziomy po kolei." ---> "Łatwiej ci jednak będzie zakańczać poziomy po kolei."

23. "Uratuj uns, proszę!" ---> "Uratuj nas, proszę!"

24. "Wszyscy rycerze: Będź błogosławiony, Lordzie Cuarry!" ---> "Wszyscy rycerze: Bądź błogosławiony, Lordzie Cuarry!"

25. "*Porzuca swoje wątpliwości* No coż, jazda!" ---> "*Porzuca swoje wątpliwości* No cóż, jazda!"

26. "Raport: Zwolennicy boginie Zenas zapieczętowali Fernon." ---> "Raport: Zwolennicy bogini Zenas zapieczętowali Fernon."

27. "Białe wiedźmy Ciernia Róży!! Ukarajcie go!!!" ---> "Białe wiedźmy Ciernia Róży! Ukarzcie go!!!"

28. "A wię to ty!!" ---> "A więc to ty!"

29. "Jesteś człowiekiem, dlatego nie możemy ci pokazać, jak przestrzegać prawm Kovoltów!" ---> "Jesteś człowiekiem, dlatego nie możemy ci pokazać, jak przestrzegać praw Kovoltów!"

30. "Kovolt: Kenko ist tutaj..." ---> "Kovolt: Kenko są tutaj..."

31. "Jeśli powiem coś wiącej, wyniknie jeszcze tylko więcej nieporozumień." ---> "Jeśli powiem coś więcej, wyniknie jeszcze tylko więcej nieporozumień."

32. "Jeśli Catsy zaatkują Kovoltów, nie będą tego zaakceptować!" ---> "Jeśli Catsy zaatakują Kovoltów, nie będą tego zaakceptować!"

33. "No dobrze, umowas stoi." ---> "No dobrze, umowa stoi."

34. "Teraz znikam stąd, ale obiecuję ci, że kiedy spotkamy się nastepnym razem, mój miecz będzie wycelowany w twoje gardło." ---> "Teraz znikam stąd, ale obiecuję ci, że kiedy spotkamy się następnym razem, mój miecz będzie wycelowany w twoje gardło."

35. "Nikt nie może tu wejść dopóki, dopóty rytuał sią nie skończy." ---> "Nikt nie może tu wejść dopóki, dopóty rytuał się nie skończy."

36. "Chcesz powiedzieć, że mam dałej spać na tym brudnym kocu?" ---> "Chcesz powiedzieć, że mam dalej spać na tym brudnym kocu?"

37. "Przezwyczaiłem się do tego." ---> "Przyzwyczaiłem się do tego."

38. "Rozsypię jego prochy ze szczytu góry na wszystkie czery strony świata!" ---> "Rozsypię jego prochy ze szczytu góry na wszystkie cztery strony świata!"

39. "Bałem sie twojej mocy." --> "Bałem się twojej mocy."

40. "Miecznik może zostać ninją, łucznik łotrem, a mag świętym magiem." ---> "Wojownik może zostać Samurają, łucznik Zabójcą, a mag Świętym Magiem."

41. "Przyprowadźc go do mnie." ---> "Przyprowadzić go do mnie."

42. "Gdy go dotkniesz, poczujesz, jakby cią ciągnął." ---> "Gdy go dotkniesz, poczujesz, jakby Cię ciągnął."

43. "Ciała zmasakrowanych górników Kovoltów leżą ubroczone we własnej krwi." ---> "Ciała zmasakrowanych górników Kovoltów leżą zbroczone we własnej krwi."

44. "Potem ludzie pozakładali kopalnie i nagle zaczŁy pojawiać się Mandragory..." ---> "Potem ludzie pozakładali kopalnie i nagle zaczęły pojawiać się Mandry..."

45. "Mam to z sobą dla samoochrony," ---> "Mam to ze sobą dla samoobrony,"

46. "Jeśli się stąd nie wy<dostaniemy, to powinno nym być w sumie obojętne, czy tam na zewnątrz toczy się wojna czy panuje pokój..." ---> "Jeśli się stąd nie wydostaniemy, to powinno nam być w sumie obojętne, czy tam na zewnątrz toczy się wojna czy panuje pokój..."

47. "Chmara pająkow atakuje..." ---> "Chmara pająków atakuje..."

48. Zmyskasz stąd i sprowadzasz tutaj wojowników Koaren." ---> "Zmykasz stąd i sprowadzasz tutaj wojowników Koaren."

49. "Teraz oddziały Koaren zmiotą pajaki!" ---> "Teraz oddziały Koaren zmiotą pająki!"

50. "Jest potężną maginią i posiada niesamowitą diabelską energię." ---> "Jest potężną magiczką i posiada niesamowitą diabelską energię."

51. "A niecht to!!!" ---> "A niech to!!!"

52. "Mówią, że jeślinie przestaniemy, zakończy się to wielką katastrofą." ---> "Mówią, że jeśli nie przestaniemy, zakończy się to wielką katastrofą."

53. "Mimo, że nie znamy szczegółow, wiemy, że pewnego dnia Duke i jego laboratoria zostały zniszczone przez tajemnicze mroczne siły." ---> "Mimo, że nie znamy szczegółów, wiemy, że pewnego dnia Duke i jego laboratoria zostały zniszczone przez tajemnicze mroczne siły."

54. "W końcu jest to tylko tutorial." ---> "W końcu jest to tylko samouczek."

55. "Aby odebrać swoje wyposażenie, musisz porozmawiać z Teomanem, to ten typ z młoten w ręku." ---> "Aby odebrać swoje wyposażenie, musisz porozmawiać z Teomanem, to ten typ z młotem w ręku."

56. "Dbam o to, by głodni poszkiwacze przygód zawsze znaleźli tu coś świeżego i pysznego do jedzenia." ---> "Dbam o to, by głodni poszukiwacze przygód zawsze znaleźli tu coś świeżego i pysznego do jedzenia."

57. "Jeśli więc chcesz zbadać jaąś czasoprzestrzeń, musisz znaleźć odpowiedni kamień i wejść w lśniący okrąg, który go otacza." ---> "Jeśli więc chcesz zbadać jakąś czasoprzestrzeń, musisz znaleźć odpowiedni kamień i wejść w lśniący okrąg, który go otacza."

58. "Nie mam pojęcia, jak wypełnić moje obowiązki i jednocześnie zająś się chorą mamą." ---> "Nie mam pojęcia, jak wypełnić moje obowiązki i jednocześnie zająć się chorą mamą."

59. "Ciągle się przechwalał, a jak przyszło co do czego, to czmyhnął przed przebraną dziewczynką wymachującą drewnianym mieczem." ---> "Ciągle się przechwalał, a jak przyszło co do czego, to czmychnął przed przebraną dziewczynką wymachującą drewnianym mieczem."

60. "Waolczyłem nim, gdy sam jeszcze byłem młodym i niedoświadczonym poszukiwaczem przygód." ---> "Walczyłem nim, gdy sam jeszcze byłem młodym i niedoświadczonym poszukiwaczem przygód."

61. "W NosObozie jestw wielu dzielnych poszukiwaczy przygód, którzy przeszli twój trening." ---> "W NosObozie jest wielu dzielnych poszukiwaczy przygód, którzy przeszli Twój trening."

62. "Wytworzyłeś za pomocą tych narzędzi naprawdę wartościowy przemiot." ---> "Wytworzyłeś za pomocą tych narzędzi naprawdę wartościowy przedmiot."

63. "Zaprawszam, jeśli chcesz skorzystać z naszych usług." ---> "Zapraszam, jeśli chcesz skorzystać z naszych usług."

64. "To jest prezent od Sorayi, mam rację?" ---> "To jest prezent od Sorai, mam rację?"

65. "Od jakiegoś czasu szczodrość Sorayi nie jest dla mnie tajemnicą." ---> "Od jakiegoś czasu szczodrość Sorai nie jest dla mnie tajemnicą."

66. "Malcolm Mix sszuka cię już od jakiegoś czasu." ---> "Malcolm Mix szuka Cię już od jakiegoś czasu."

67. "Jednak obecnie mam zbyt dużo roboty, by zdobyś wszystko samej." ---> "Jednak obecnie mam zbyt dużo roboty, by zdobyć wszystko sama."

68. "Przecież potrzebuję twojej pomocy, w celu załatwienia pozostałych slładników." ---> "Przecież potrzebuję Twojej pomocy, w celu załatwienia pozostałych składników."

69. "Nin iejszym wzywam wszystkich strażników, poszukiwaczy przygód i mieszkańców NosVille do zachowania nadzwyczajnej ostrożności!" ---> "Niniejszym wzywam wszystkich strażników, poszukiwaczy przygód i mieszkańców NosVille do zachowania nadzwyczajnej ostrożności!"

70. "Teraz powinienieś sobie trochę odpocząć i przygotowaś się do kolejnej misji." ---> "Teraz powinieneś sobie trochę odpocząć i przygotować się do kolejnej misji."

71. "Chcę tylko powiedzieć, że taki poszukiwacz przygód jak ty na pewno zdążył się przezwyczaić do przyjmowania zadań od obcych." ---> "Chcę tylko powiedzieć, że taki poszukiwacz przygód jak ty na pewno zdążył się przyzwyczaić do przyjmowania zadań od obcych."

72. "Naprawdą mi przykro, że z powodu tych młotów przysporzyłem ci trudności..." ---> "Naprawdę mi przykro, że z powodu tych młotów przysporzyłem ci trudności..."

73. "Podóżają za mrzonką, która nigdy nie stanie się rzeczywistością!" ---> "Podążają za mrzonką, która nigdy nie stanie się rzeczywistością!"

74. "Naprawdą nieźle!" ---> "Naprawdę nieźle!"

75. "Tak, szkody są niejsze niż przypuszczano." ---> "Tak, szkody są mniejsze niż przypuszczano."

76. "Wyruszył jakiś czas temu na polowanie na potwory, by wesprzeć annych strażników." ---> "Wyruszył jakiś czas temu na polowanie na potwory, by wesprzeć rannych strażników."

77. "Jazda, weź na siebie odpowiedzialość!" ---> "Jazda, weź na siebie odpowiedzialność!"

78. "Chcesz mi dawać rozkazy, nądzny strażniku?" ---> "Chcesz mi dawać rozkazy, nędzny strażniku?"

79. "Może powienienem porozmawiać jeszcze raz z Teodorem Toppem..." ---> "Może powinienem porozmawiać jeszcze raz z Teodorem Toppem..."

80. "Masz może trochę perumu myśliwskiego dla mnie?" ---> "Masz może trochę perfum myśliwskich dla mnie?"

81. "Nie mam już zapasów perfumu myśliwskiego." ---> "Nie mam już zapasów perfum myśliwskich."

82. "Mógłbym po kryjomu nasmarować jego miecz perfumem myśliwskim." ---> "Mógłbym po kryjomu nasmarować jego miecz perfumami myśliwskimi."

83. "Jednak perum myśliwski na jego mieczu nie pozwoli mu przede mną tak łatwo zwiać!" ---> "Jednak perfumy myśliwskie na jego mieczu nie pozwolą mu przede mną tak łatwo zwiać!"

84. "Skoro tak mnie prosisz z całegop serca, to może dam się przekonać." ---> "Skoro tak mnie prosisz z całeop serca, to może dam się przekonać."

85. "Chętnię... pozostanę teraz sam." ---> "Chętnie... Pozostanę teraz sam."

86. "*Śmiech* Nie musiz mnie żałować." ---> "*Śmiech* Nie musisz mnie żałować."

87. "Pomogłeś nam, dlatego jestemn gotów ci uwierzyć." ---> "Pomogłeś nam, dlatego jestem gotów ci uwierzyć."

88. "*Odkrywasz notatkę: Do wszystkich rycerzy - Przez kopalnię dojdziecie do miesca spotkań!" ---> "*Odkrywasz notatkę: Do wszystkich rycerzy - Przez kopalnię dojdziecie do miejsca spotkań!"

89. "Wówczas ukaram cię zgodnie z prawem militarnym!!" ---> "Wówczas ukarzę cię zgodnie z prawem militarnym!!"

90. ""Ukaram cię zgodnie z prawem militarnym!!"" ---> ""Ukarzę Cię zgodnie z prawem militarnym!!""

91. "Naprawdą nie możesz mi pomóc?" ---> "Naprawdę nie możesz mi pomóc?"

92. "*Zowu cisza*" ---> "*Znowu cisza*"

93. "Mówiłeś, że oddałeś Lordowi Cuarry jego piecząć!" ---> "Mówiłeś, że oddałeś Lordowi Cuarry jego pieczęć!"

94 . "Ale to całkierm sporo." ---> "Ale to całkiem sporo."

95. "*Soraja znika z małymi rubinami w Domu Mody." ---> "*Soraya znika z małymi rubinami w Domu Mody."

96. "Śledzilem go aż dotąd." ---> "Śledziłem go aż dotąd."

97. "Wiżącej dowiesz się na północnym zachodzie od Słonecznych Łąk - na końcu jaskini." ---> "Więcej dowiesz się na północnym zachodzie od Słonecznych Łąk - na końcu jaskini."

98. "Składa się z czeterch części, których koniecznie potrzebuję." ---> "Składa się z czterech części, których koniecznie potrzebuję."

99. "To wlaściwie nie twój, a nasz problem." ---> "To właściwie nie Twój, a nasz problem."

100. "Poziom 33 - Wojenna zawirucha" ---> "Poziom 33 - Wojenna zawierucha"

101. "*Oczy Teodora Topps zalśniły z chciwością." ---> "*Oczy Teodora Toppa zalśniły z chciwością."

102. "Za pomiocą świętego konaru można stworzyć konar niewinności..." ---> "Za pomocą świętego konaru można stworzyć konar niewinności..."

103. "Od czasumojej niewoli... czas stoi w miejscu..." ---> "Od czasu mojej niewoli... Czas stoi w miejscu..."

104. "Msimy wciąż się poruszać!" ---> "Musimy wciąż się poruszać!"

105. "Lv 43 - Poszukiwanie tajemniczego skarbu" ---> "Poziom 43 - Poszukiwanie tajemniczego skarbu"

106. "Absolutnie nie chę ci przeszkadzać." ---> "Absolutnie nie chcę Ci przeszkadzać."

107. "Nie mogę kontynuowaś, bo blokuje mi drogę." ---> "Nie mogę kontynuować, bo blokuje mi drogę."

108. "Zbrodniarz nazywa się Namaju, ten koleś w czerwonym Jajmaru, a porwana kobieta to księżniczka Sakura." ---> "Zbrodniarz nazywa się Namaju, ten koleś w czerwonym to Jajamaru, a porwana kobieta to księżniczka Sakura."

109. "Uwolnienie ludzi z takiej mapy nnie jest takie proste..." ---> "Uwolnienie ludzi z takiej mapy nie jest takie proste..."

110. "Nigdy nie zapomne tego, co dla mnie zrobiłeś!" ---> "Nigdy nie zapomnę tego, co dla mnie zrobiłeś!"

111. "Driady najwyraźnij zniknęły." ---> "Driady najwyraźniej zniknęły."

112. "O jeju..." ---> "Ojeju..."

113. "Mglista Dilona, jak sama nazwa wskazuje, otulona jest gęstą mgłą." ---> "Mglista Dolina, jak sama nazwa wskazuje, otulona jest gęstą mgłą."

114. "Istnieje pewien sposób. ale jest abrdzo niebezpieczny." ---> "Istnieje pewien sposób. ale jest bardzo niebezpieczny."

115. "Członkowie rodziny, którzy opuszczą rodzinę, muszą poczekać 24 godziny, zanim ponownie będą mogli dołączć do nowej rodziny." ---> "Członkowie rodziny, którzy opuszczą rodzinę, muszą poczekać 24 godziny, zanim ponownie będą mogli dołączyć do nowej rodziny."

116. "Poziom 56 - Jasknia NosObozu na Górze Krem" ---> "Poziom 56 - Jaskinia NosObozu na Górze Krem"

117. "Poziom 60 - Zmartychwstanie Kenko" ---> "Poziom 60 - Zmartwychwstanie Kenko"

118. "Idź tam i przekonaj 8 bogów naszych przdodków, że ta energia nie bierze swojego źródła w obecności ludzi." ---> "Idź tam i przekonaj 8 bogów naszych przodków, że ta energia nie bierze swojego źródła w obecności ludzi."

119. "W pierwszej kolejności musimy złapać Catsy - to jest nasz priotytet." ---> "W pierwszej kolejności musimy złapać Catsy - to jest nasz priorytet."

120. "Mediacja pomiędzy tymi dwoma rasami od samego początku nie była latwa." ---> "Mediacja pomiędzy tymi dwoma rasami od samego początku nie była łatwa."

121. "Gdy go znajsę, list będzie kompletny." ---> "Gdy go znajdę, list będzie kompletny."

122. "Kenko uporwadził księżniczkę Catlotte." ---> "Kenko uprowadzili księżniczkę Catlotte."

123. "Igitt!!!" ---> "Fuj!!!"

124. "Ludzie nazywają go 'Posągiem Przerażenia', bo nikt nie potrafi go rozbić bez użycia Młotu Bólu." ---> "Ludzie nazywają go 'Posągiem Przerażenia', bo nikt nie potrafi go rozbić bez użycia Młota Bólu."

125. "Nie do wiary, że tak łatwo było tozbić posąg przy użyciu młotka..." ---> "Nie do wiary, że tak łatwo było rozbić posąg przy użyciu młotka..."

126. "Grawura została uszkodzona." ---> "Grawiura została uszkodzona."

127. "Misje punktowe wyoskiego poziomu" ---> "Misje punktowe wysokiego poziomu"

128. "*Pokazujesz Sorayi pierścienie Radala." ---> "*Pokazujesz Sorai pierścienie Radala."

129. "Legenda mówi, że mag postawił kamienną statuę Chryso u wejścia do podwodnej jaskini, by ochraniać małża." ---> "Legenda mówi, że mag postawił kamienną statuę Chrysosa u wejścia do podwodnej jaskini, by ochraniać małża."

130. "Szopak z jodłowych i klonowych lasów są takie piękne." ---> "Szopy z jodłowych i klonowych lasów są takie piękne."

131. "Tak szczerze, to ogony szopaków wcale nie są takie piękne. *szloch* Dziękuję, ale nie chcę ich." ---> "Tak szczerze, to ogony szopów wcale nie są takie piękne. *szloch* Dziękuję, ale nie chcę ich."

132. "Twój głos nie brzmi przekonywująco!" ---> "Twój głos nie brzmi przekonująco!"

133. "Teraz, gdy leśne zombie zniknęły, pójdę do Sorayi... hahahaha!" ---> "Teraz, gdy leśne zombie zniknęły, pójdę do Sorai... hahahaha!"

134. "Nie jestem gotów na uczucie Sorayi." ---> "Nie jestem gotów na uczucie Sorai."

135. "To musiałbyć ktoś naprawdę na wskroś zły, skoro przemienił jelenie w tak niebezpieczne potwory." ---> "To musiał być ktoś naprawdę na wskroś zły, skoro przemienił jelenie w tak niebezpieczne potwory."

136. "Akt 3 - Fever to wyjątkowo ryzykowne stowrzenie" ---> "Akt 3 - Fever to wyjątkowo niebezpieczne stworzenie"

137. "Ok. Chyba mam już wszystko. A teraz do Soty Bystandera!" ---> "Ok. Chyba mam już wszystko. A teraz do Soty Bystander!"

138. "Nazywam się Recturus Lightelusion, Sotys Asystent." ---> "Nazywam się Recturus Lightelusion, asystent Soty Bystander."

139. "Kokon Fever musi być przy Seli-Lusha." ---> "Kokon Fever musi być przy Seli Lusha."

140. "Wydaje mi się, że jest podziemna ścieżka do Seli-Lusha." ---> "Wydaje mi się, że jest podziemna ścieżka do Seli Lusha."

141. "Rody Windsinge jest opętany swoją żądzą władzy i nie toleruje żadnego sprzeciwu." ---> "Rody Windsinger jest opętany swoją żądzą władzy i nie toleruje żadnego sprzeciwu."

142. "Do Seli-Lusha." ---> "Do Seli Lusha."

143. "(Acha, od czasu do czasu? To musi przecież boleć.) A poza tym, co to za słup tam po tamtej stronie? Wygląda jakby się lekko poruszał." ---> "(Aha, od czasu do czasu? To musi przecież boleć.) A poza tym, co to za słup tam po tamtej stronie? Wygląda jakby się lekko poruszał."

144. "To jest ścieżka do środka Seli-Lusha." ---> "To jest ścieżka do środka Seli Lusha."

145. "Seli-Lusha jest zaskakująco duża." ---> "Seli Lusha jest zaskakująco duża."

146. "Ten człowiek nie może wejść do Seli-Lusha." ---> "Ten człowiek nie może wejść do Seli Lusha."

147. "Nie bój się zmian, które nastąpią po odrodzeniu Latheore i chodź z nami do Seli-Lusha." ---> "Nie bój się zmian, które nastąpią po odrodzeniu Latheore i chodź z nami do Seli Lusha."

148. "Chodź, porozglądamy się wewnątrz Seli-Lusha." ---> "Chodź, porozglądamy się wewnątrz Seli Lusha."

149. "Wprawdzie udało nam się za pomocą spuścizny Ancelloana wszczepić do kokonu duszę Latheore, ale nie mogliśmy uformować ciała." ---> "Wprawdzie udało nam się za pomocą spuścizny Ancelloan wszczepić do kokonu duszę Latheore, ale nie mogliśmy uformować ciała."

150. "*Próbujesz uratować Recta Late'a, zadając poczwarce precyzyjnie wycelowany cios."

151. "Legenda mówi, że jeśli włożysz lodowate serce, stokrotkę i irysy do ust statuy Chryso, to drzwi się otworzą." ---> "Legenda mówi, że jeśli włożysz lodowate serce, stokrotkę i irysy do ust statuy Chrysosa, to drzwi się otworzą."

152. "W każdym razie będę czekała na ciebie w umówionym miejscu.Soraya" ---> "W każdym razie będę czekała na ciebie w umówionym miejscu. Soraya"

153. "To portret berserkera." ---> "To portret berserka."

154. "To jest portret bardzo znanego berserkera." ---> "To jest portret bardzo znanego berserka."

155. "Może myślała, że berserker doda jej odwagi." ---> "Może myślała, że berserk doda jej odwagi."

156. "Twoim zadaniem jest pokonać Archtheridona, najsilniejszego demona ze zbirów Hellroada." ---> "Twoim zadaniem jest pokonać Archtheridona, najsilniejszego demona z armii Hellorda."

157. "Archtheridon to najsilniejszy demon ze zbirów Hellroada." ---> "Archtheridon to najsilniejszy demon z armii Hellorda."

158. "Przy odrobinie szczęścia otrzymasz Świętego Krzakogona jako NosKumpla.Albo" ---> "Przy odrobinie szczęścia otrzymasz Świętego Krzakogona jako NosKumpla. Albo"

159. "Wojownik może zostać berserkerem, łucznik dzikim strażnikiem, a mag lodowym mrocznym magiem." ---> "Wojownik może zostać Berserkiem, łucznik Dzikim Strażnikiem, a mag Mrocznym Magiem."

160. "Chodzi tutaj o spuściznę Ancelloana." ---> "Chodzi tutaj o spuściznę Ancelloan."

161. "To jest los berserkerów." ---> "To jest los berserków."

162. "(Miejsce eksploduje niesamowitym światlem.)" ---> "(Miejsce eksploduje niesamowitym światłem.)"

163. "Daj mi znać, jeśli rzuci ci się w oczy cos dziwnego." ---> "Daj mi znać, jeśli rzuci Ci się w oczy coś dziwnego."

164. "Ciężko zakładać, że tak prymitywne istoty są zdolne to tak ustrukturyzowanej pracy..." ---> "Ciężko zakładać, że tak prymitywne istoty są zdolne to tak zorganizowanej pracy..."

165. "To niemożliwe... A więc to Murkaju był odpowiedzialny za to, że zostaliśmy wypędzeni z centrum Glacernon. To jest niepojęte, że stał się magiem nieumarlaków..." ---> "To niemożliwe... A więc to Mukraju był odpowiedzialny za to, że zostaliśmy wypędzeni z centrum Glacernon. To jest niepojęte, że stał się magiem nieumarlaków..."

166. "Jeśli chcesz zostawić towarzyszącego ci NosKumpla w mini-landzie, naciśnij przycisk: "Bleiben". Wówczas NosKumpel przestanie za tobą podążać." ---> "Jeśli chcesz zostawić towarzyszącego ci NosKumpla w mini-landzie, naciśnij przycisk: "Zostań". Wówczas NosKumpel przestanie za tobą podążać."

167. "Dzięki Jajku Lateora możesz otrzymać moc ochrony." ---> "Dzięki Jajku Latheor'a możesz otrzymać moc ochrony."

168. "Dlatego współpraca międy obydwoma frakcjami nie jest możliwa." ---> "Dlatego współpraca między obydwoma frakcjami nie jest możliwa."

169. "Proszę uratuj ją od potworów i nie mów o tym Malcomowi albo Sorayi." ---> "Proszę uratuj ją od potworów i nie mów o tym Malcolmowi albo Sorai."

170. "Zebrałem wszyystkie litery do słów "Happy New Year”!" ---> "Zebrałem wszystkie litery do słów "Happy New Year”!"

171. "Ruszaj więc i rozpraw się z potworami w porcie, byy już więcej nie atakowały." ---> "Ruszaj więc i rozpraw się z potworami w porcie, by już więcej nie atakowały."

172. "Jeśli mogę zaufać moim informacjom, to rozpraszone są one w zachodniej oraz wschodniej część obozu handlarzy Akamura." ---> "Jeśli mogę zaufać moim informacjom, to rozproszone są one w zachodniej oraz wschodniej część obozu handlarzy Akamura."

173. "Wtrąćcie go jak najszybciej do naszego lochu.Mursha." ---> "Wtrąćcie go jak najszybciej do naszego lochu. Mursha."

174. "Zdecydowałem, że mie wybaczę im tych czynów." ---> "Zdecydowałem, że nie wybaczę im tych czynów."

175. "Sprawdź, czy jeszcze go używaju i przynieś mi go trochę." ---> "Sprawdź, czy jeszcze go używają i przynieś mi go trochę."

176. "W tym celu potrzebujesz specjalnej troby, którą znajdziesz w okolicy." ---> "W tym celu potrzebujesz specjalnej torby, którą znajdziesz w okolicy."

177. "A zamiast tego siędzę tu nad papierami..." ---> "A zamiast tego siedzę tu nad papierami..."

178. "Jestem, że tak powiem, okiem Ibrahima i przyszedłem tutaj, aby obserwować oboz." ---> "Jestem, że tak powiem, okiem Ibrahima i przyszedłem tutaj, aby obserwować obóz."

179. "Ponieważ Pustynia Mortaz znajduje się obecnie pod wpływem płonącego meicza, nie możesz używać niektórych swoich magicznych przedmiotów, używanych wcześniej w NosVille." ---> "Ponieważ Pustynia Mortaz znajduje się obecnie pod wpływem płonącego miecza, nie możesz używać niektórych swoich magicznych przedmiotów, używanych wcześniej w NosVille."

180. "Powinieneś również przebrać się za potwora, bo inyczej może się zdarzyć, że niektórzy mieszkańcy mogą ci nic nie dać." ---> "Powinieneś również przebrać się za potwora, bo inaczej może się zdarzyć, że niektórzy mieszkańcy mogą Ci nic nie dać."

181. "Idź natychmiast do Obozu Niela, wykradnij rozkaz ataku i zanieś go strażnikowi portowemu Tomowi." ---> "Idź natychmiast do Obozu Neila, wykradnij rozkaz ataku i zanieś go strażnikowi portowemu Tomowi."

182. "Chciałbyś wiedzieć coś o Haalloween?" ---> "Chciałbyś wiedzieć coś o Halloween?"

183. "W Nosville są to Teoman Topp, Soraya Style, Malcolm Mix..." ---> "W NosVille są to Teoman Topp, Soraya Style, Malcolm Mix..."

184. "Jeśli załatwisz królów potworów ziemniaczanych oraz wielkich królów potworów ziemniaczanych i zdobędziesz 5x Sadzonek potworów ziemniaczanych, to w podzięce dam ci prezent NosVlle!" ---> "Jeśli załatwisz królów potworów ziemniaczanych oraz wielkich królów potworów ziemniaczanych i zdobędziesz 5x Sadzonek potworów ziemniaczanych, to w podzięce dam ci prezent NosVille!"

185. "Kliknij na przycisk "Wstaw" znajdujący się w dolnej części NosBazaru, a wyśiwtli się okienko wstawienia, w które możesz włożyć swój towar." ---> "Kliknij na przycisk "Wstaw" znajdujący się w dolnej części NosBazaru, a wyśiwietli się okienko wstawienia, w które możesz włożyć swój towar."

186. "A jeśli udasz się z tym do NPC Professora Asima i dasz mu trochę złota, zbada to dla ciebie i da ci magiczne litery." ---> "A jeśli udasz się z tym do Profesora Asima i dasz mu trochę złota, zbada to dla Ciebie i da Ci magiczne litery."

187. "Jeśli otrzymałeś ten przedmiot w rajdzie Królowej Kurczaków, to teraz w swoim mini-landzie możesz spodziwać się wyklucia skocznego pisklęcia." ---> "Jeśli otrzymałeś ten przedmiot w rajdzie Królowej Kurczaków, to teraz w swoim mini-landzie możesz spodziewać się wyklucia skocznego pisklęcia."

188. "Postaram się znaleźć paru ochotników, ale byłoby super, gdybyć mi w tym pomógł." ---> "Postaram się znaleźć paru ochotników, ale byłoby super, gdybyś mi w tym pomógł."

189. "Ketos pokonany? Został zatem jeszcze Valakus, rozwal go!" ---> "Kertos pokonany? Został zatem jeszcze Valakus, rozwal go!"

190. "Chciałabym udziergać mu szal." ---> "Chciałabym wydziergać mu szal."

191. "Muszę to zaraz powiedzieć Sorayi.)" ---> "Muszę to zaraz powiedzieć Sorai.)"

192. "Gdy użyjesz go w Mini-Landzie, z pewnym prawdopdobieństwem może się z niego wykluć galaretka." ---> "Gdy użyjesz go w Mini-Landzie, z pewnym prawdopodobieństwem może się z niego wykluć galaretka."

193. "Mam mały prezent dla Sorayi." ---> "Mam mały prezent dla Sorai."

194. "Idó już, nie zostało nam zbyt wiele czasu." ---> "Idź już, nie zostało nam zbyt wiele czasu."

195. "Ten smok potrafi wywołać u swej ofiary taki strach, że ta nie będzie w stanie się poruszayć." ---> "Ten smok potrafi wywołać u swej ofiary taki strach, że ta nie będzie w stanie się poruszać."

196. "*Oczy poszkiwacza przygód powoli się zamknęły." ---> "*Oczy poszukiwacza przygód powoli się zamknęły."

197. "Wielki Bałwan wtargął tutaj przez czasoprzestrzeń." ---> "Wielki Bałwan wtargnął tutaj przez czasoprzestrzeń."

198. "Ale w;a]ciwie to w jaki sposób mogę przywrócić siłę?" ---> "Ale właściwie to w jaki sposób mogę przywrócić siłę?"

199. "Własnie jestem w drodze do mojej ojczyzny, by w końcu poznać prawdę." ---> "Właśnie jestem w drodze do mojej ojczyzny, by w końcu poznać prawdę."

200. "(Jaskółka krzyczy z bólu na skuetk złamanej nogi.)" ---> "(Jaskółka krzyczy z bólu na skutek złamanej nogi.)"

201. "Najpierw jednak rozglądasz się wokoło i spotykasz anioły vs. demony." ---> "Najpierw jednak rozglądasz się wokoło i spotykasz Anioły i Demony."

202. "Nasza walka nie ustanie dopoki się ich nie pozbędziemy." ---> "Nasza walka nie ustanie dopóki się ich nie pozbędziemy."

203. "Hmm, tak jak się tego spodziwałem." ---> "Hmm, tak jak się tego spodziewałem."

204. "W takim razien nie mam wyboru." ---> "W takim razie nie mam wyboru."

205. "Lepiej wróć do Cylloan i daj się opatrzeć." ---> "Lepiej wróć do Cylloan i daj się opatrzyć."

206. "W alejkach tego miasta mieszka alchemistka." ---> "W alejkach tego miasta mieszka alchemiczka."

207. "Dziękuję. Dzięki twojej pomocy moja rodzina może teraz wejść do Wahlalli." ---> "Dziękuję. Dzięki twojej pomocy moja rodzina może teraz wejść do Walhalli."

208. "Miło mi cię poznać. Słyszałem, że nosisz w sobie duszę Kovolta" ---> "Miło mi cię poznać. Słyszałam, że nosisz w sobie duszę Kovolta"

MISJE

Pokaż spoiler
      1. "Pokonaj elitarnach włóczników Kenko!" ---> "Pokonaj elitarnych włóczników Kenko!"

2. "Dostarcz olbrzami żelazny młot górnikowi Yobby Expy!" ---> "Dostarcz olbrzymi żelazny młot górnikowi Yobby Expy!"

3. "Udaj się na zaschodni stok szczytu i spryskaj posąg Shinebone sokiem z owoców!" ---> "Udaj się na zachodni stok szczytu i spryskaj posąg Shinebone sokiem z owoców!"

4. "Doręcz niedkończoną włócznię kapłana!" ---> "Doręcz niedokończoną włócznię kapłana!"

5. "Strażnik portowy Tom z Portu Pustyni Mortazuważa, że po załatwieniu potworów, będzie można znaleźć dowody." ---> "Strażnik portowy Tom z Portu Pustyni Mortaz uważa, że po załatwieniu potworów, będzie można znaleźć dowody."

6. "Reprezentantka Semia z kwatery Akamur prosi cięo zaniesienie raportu Nephi." ---> "Reprezentantka Semia z kwatery Akamur prosi Cię o zaniesienie raportu Nephi."

7. "Kapłanka Vera ze Świątyni Asterprosi cię o odszukanie fragmentu reliktu od Grenigasa na świętym Placu Centrum w centrum Aster." ---> "Kapłanka Vera ze Świątyni Aster prosi Ćię o odszukanie fragmentu reliktu od Grenigasa na świętym Placu Centrum w centrum Aster."

8. "Załatw lomendantów w świątyni Aster i zabierz listy rozkazów!" ---> "Załatw komendantów w świątyni Aster i zabierz listy rozkazów!"

9. "Poczulem dziwny wstrząs." ---> "Poczułem dziwny wstrząs."

10. "Porozmwiaj z Nephi!" ---> "Porozmawiaj z Nephi!"

11. "Ukaraj Lolę Kłapouszka!" ---> "Ukarz Lolę Kłapouszka!"

12. "Ukaraj Lolę Kłapouszka i odzyskaj skarby!" ---> "Ukarz Lolę Kłapouszka i odzyskaj skarby!"

13. "Ukaraj Lolę Kłapouszka i wróć do Raphaela!" ---> 'Ukarz Lolę Kłapouszka i wróć do Raphaela!"

14. "Przetrzeć drogę transortową" ---> "Przetrzeć drogę transportową"

15. "Przetrzeć drogę transortową (2)" ---> "Przetrzeć drogę transportową (2)"

16. "Ukończ pomyślnie 3 raz rajd Fanfira." ---> "Ukończ pomyślnie 3 raz rajd Fafnira."

17. "Ukończ pomyślnie rajd obrony króla Krzakogonu." ---> "Ukończ pomyślnie rajd obrony króla Krzakogonów."

18. "Zapoluj na elitanych wojowników Koaren!" ---> "Zapoluj na Elitarnych Wojowników Koaren!"

UMIEJĘTNOŚCI

Pokaż spoiler
      1. "Działa tylko na przeciwnikach o niżyszym, albo maksymalnie o 3 poziomy wyższym niż twój własny." ---> "Działa tylko na przeciwnikach o poziomie niższym albo maksymalnie o 3 wyższym niż Twój własny."

2. "Absorbcja PŻ" ---> "Absorpcja PŻ"

3. "Ognistz atak na ustawionych w rzędzie przeciwników." ---> "Ognisty atak na ustawionych w rzędzie przeciwników."

4. "Berserker" ---> "Berserk"

5. "To podstawowy atak berserkera." ---> "To podstawowy atak Berserka."

6. "Zwiększa czas trwania i absorbcję obrażeń." ---> "Zwiększa czas trwania i absorpcję obrażeń."

7. "Święte światło zmiejsza umiejętności wszystkich przeciwników." ---> "Święte światło zmniejsza umiejętności wszystkich przeciwników."

8. "Showaj się w beczce rumu" ---> "Schowaj się w beczce rumu"

9. "Jeśli ty i twoi członkowie grupy usłyszycie te słowa po raz pierwszy, z prawdopodobieństwem 25% na 5 sekundvznikną wszystkie wasze negatywne efekty." ---> "Jeśli ty i twoi członkowie grupy usłyszycie te słowa po raz pierwszy, z prawdopodobieństwem 25% na 5 sekund znikną wszystkie wasze negatywne efekty."

10. "Mentalna absorbcja" ---> "Mentalna absorpcja"

11. "Z pewnym prawdopodobieństwem używa efektu [duchowej absorbcji]." ---> "Z pewnym prawdopodobieństwem używa efektu [duchowej absorpcji]."

12. "Gdy użyta zostanie [duchowa absorbcja], czas ponownego użycia umiejętności zmniejszy się o 80%." ---> "Gdy użyta zostanie [duchowa absorpcja], czas ponownego użycia umiejętności zmniejszy się o 80%."

13. "Modlitwa Ancelloana" ---> "Modlitwa Ancelloan"

14. "Stajesz się mocniejszy na duchu i ciele poprzez działanie energii Ancelloana." ---> "Stajesz się mocniejszy na duchu i ciele poprzez działanie energii Ancelloan."

15. "Poziom Ancelloana" ---> "Poziom Ancelloan"

16. "Wypiera wroga za pomocą mocy Ancelloana." ---> "Wypiera wroga za pomocą mocy Ancelloan."

17. "Stajesz się mocniejszy na duchu i ciele poprzez działanie energii Ancelloana." ---> "Stajesz się mocniejszy na duchu i ciele poprzez działanie energii Ancelloan."

18. "Użycie esencji Ancelloana." ---> "Użycie esencji Ancelloan."

19. "Złość Ancelloana" ---> "Złość Ancelloan"

20. "PM zostały zwięszone x% zadanych obrażeń." ---> "PM zostały zwiększone o x% zadanych obrażeń."

21. "Kradzież PŻ i absorbcja PM." ---> "Kradzież PŻ i absorpcja PM."

22. "Zwielokratnia siłę ataku." ---> "Potęguje siłę ataku."

23. "Zwielokratnia łączną siłę ataków." ---> "Potęguje łączną siłę ataków."

24. "Zwielokratnia siłę ataków krótkodystansowych." ---> "Potęguje siłę ataków krótkodystansowych."

25. "Zwielokratnia siłę ataków długodystansowych." ---> "Potęguje siłę ataków długodystansowych."

26. "Zwielokratnia siłę magicznych ataków." ---> "Potęguje siłę magicznych ataków."

27. "Zwielokratnia siłę obrony." ---> "Potęguje siłę obrony."

28. "Zwielokratnia wszystkie siły obrony." ---> "Potęguje wszystkie siły obrony."

29. "Zwiększa PM poprzez absorbcję x% zadanych obrażeń." ---> "Zwiększa PM poprzez absorpcję x% zadanych obrażeń."

30. "Absorbcja" ---> "Absorpcja"

31. "Nakierowanie absorbcji" ---> "Nakierowanie absorpcji"

32. "Absorbcja PŻ" ---> "Absorpcja PŻ"

33. "Nakłada na przeciwnika absorbcję." ---> "Nakłada na przeciwnika absorpcję."

34. "Z prawdopobieństwem x% y% obrony celu zostanie zignorowane." ---> "Z prawdopodobieństwem x% y% obrony celu zostanie zignorowane."

35. "Z prawdopodobieństwem x% usunięte zostaną pozytywne efekty Pz.y%." ---> "Z prawdopodobieństwem x% usunięte zostaną pozytywne efekty poziomu y%."

36. "Tworzy za pomocą magii licza kościstego smoka i daje stosującemu ten efekt graczowi "Siłę życia smoka"." ---> "Tworzy za pomocą magii licz kościstego smoka i daje stosującemu ten efekt graczowi "Siłę życia smoka"."

37. "Absorbcja siły ataku" ---> "Absorpcja siły ataku"

38. "Wzmacnia żywioł żwiatła i zwiększa odporność na mrok." ---> "Wzmacnia żywioł światła i zwiększa odporność na mrok."

39. "Deaktywacja mroku" ---> "Dezaktywacja mroku"

40. "Deaktywuje żywioł mroku." ---> "Dezaktywuje żywioł mroku."

41. "Na skutek skamienienianie możesz się poruszać." ---> "Na skutek skamienienia nie możesz się poruszać."

42. "Absorbcja many" ---> "Absorpcja many"

43. "Wielki strumień lawy powoduje, że przeciwnik z pewnym prawdopodobieństwem grzęznie w twardniejącej lawie." ---> "Wielki strumień lawy powoduje, że przeciwnik z pewnym prawdopodobieństwem grzęźnie w twardniejącej lawie."

44. "Błogosławieństwo Ereniii" ---> "Błogosławieństwo Erenii"

45. "Błogosławieństwo zenas odbija otrzymane obrażenia." ---> "Błogosławieństwo Zenas odbija otrzymane obrażenia."

46. "Mentalna absorbcja" ---> "Mentalna absorpcja"

47. "Mentalna absorbcja możliwa jest poprzez wyćwiczenie umiejętności krótkotrwałej samohipnozy." ---> "Mentalna absorpcja możliwa jest poprzez wyćwiczenie umiejętności krótkotrwałej samohipnozy."

48. "Duchowa absorbcja" ---> "Duchowa absorpcja"

49. "Duchowa absorbcja umożliwia wchłonięcie wyssanych duchów." ---> "Duchowa absorpcja umożliwia wchłonięcie wyssanych duchów."

50. "Zadaje dodatkowe obrażenia osobie noszącej ten znak i wystawionej na działanie [Duchowego rozszczepenia]." ---> "Zadaje dodatkowe obrażenia osobie noszącej ten znak i wystawionej na działanie [Duchowego rozszczepienia]."

51. "Ukaraj wroga za pomocą jasnego światła." ---> "Ukarz wroga za pomocą jasnego światła."

52. "Pobłogosławiony mocą Ancelloana." ---> "Pobłogosławiony mocą Ancelloan."

53. "Krąpujące korzenie uniemożliwiają jakikolwiek ruch." ---> "Krępujące korzenie uniemożliwiają jakikolwiek ruch."

54. "Nieznany cios wywołuje kryt. krwawienie." ---> "Nieznany cios wywołuje krytyczne krwawienie."

55. "Esencja Seli-Lusha" ---> "Esencja Seli Lusha"

56. "Mróz Glacernonu" ---> "Mróz Glacernon"

57. "Klątwa Glacernonu" ---> "Klątwa Glacernon"

58. "Niech twój przeciwnik zastygie w bezruchu na skutek silnego wyładowania." ---> "Niech twój przeciwnik zastygnie w bezruchu na skutek silnego wyładowania."

59. "Odporność na debuff" ---> "Odporność na negatywny efekt"

60. "Zmniejsza skuteczność wzmacniających atak buffów przeciwnika." ---> "Zmniejsza skuteczność wzmacniających atak efektów przeciwnika."

61. "x% Szansa na usunięcie buffu wzmacniającego z przeciwnika." ---> "x% szansa na usunięcie efektu wzmacniającego z przeciwnika."

62. "Chwila słabości Kukukeen to może dobry moment do ataku?" ---> "Chwila słabości Kukukeena to może dobry moment do ataku?"

63. "Magiczne odbicie z pewnym prawdopodobieństwem odbija wszystkie debuffy przeciwnika." ---> "Magiczne odbicie z pewnym prawdopodobieństwem odbija wszystkie negatywne efekty przeciwnika."

64. "Umiejętności, które wywołują jedynie debuff i nie zadają żadnych obrażeń, nie są odbijane." ---> "Umiejętności, które wywołują jedynie negatywny efekt i nie zadają żadnych obrażeń, nie są odbijane."

65. "Umiejętności, które wywołują wyłącznie debuff, nie mogą ulec odbiciu." ---> "Umiejętności, które wywołują wyłącznie negatywny efekt, nie mogą ulec odbiciu."

66. "Ataki długodystansowe są zakazane." ---> "Ataki długodystansowe są niemożliwe."

67. "Efekt osłabiający ożywienia" ---> "Kara po wskrzeszeniu"

68. "Otrzymujesz karępodczas ataku, bo twój poziom ataku został odparty." ---> "Otrzymałeś karę podczas walki, gdyż zostałeś wskrzeszony."

69. "Z wyposażeniem [ATRYBUT] wróżki, właściwość ducha zostanie dodana." ---> "Nosząc wróżkę z elementem: [ATRYBUT], zyskasz dodatkową siłę ataku."

PRZEDMIOTY
      Pokaż spoiler
      "Jajowata Wróżka" ---> "Wróżka Jajkowa",
      "Zbierz wampirowe kostki" ---> "Kulka Wampirka",
      "Różdżka ducha" ---> "Laska Ducha",
      "Różdżka ducha" ---> "Różdżka Ducha",
      "Podwójny łuk" ---> "Mistrzowski łuk,
      "Esencja Ancelloana" ---> "Esencja Ancelloan",
      "Pudełko z Prezentem Króla Krzakogonu" ---> "Pudełko z Prezentem Króla Krzakogonów"
      "Gorące kakao" ---> "Gorące Kakao",
      "Tępy podwójny łuk" ---> "Tępy mistrzowski łuk",
      "Jasny kamień dekorycyjny" ---> "Jasny Kamień Dekoracyjny"
      "Rzeźba Driad z Brązu" ---> "Rzeźba Driady z Brązu",
      "Zielona Rzeźba Driad" ---> "Zielona Rzeźba Driady",
      "Fragmen reliktu Grenigasa B" ---> "Fragment Reliktu Grenigasa B",
      "Sakura" ---> "Perła Sakury",
      "Pieczony kurczak" ---> "Pieczony Kurczak"
      "Buty głębokiego morza" ---> "Buty Głębokiego Morza",
      "Twardy pancerz płytowy" ---> "Twardy Pancerz Płytowy"
      "Przyprawy" ---> "Mieszanka Ziół",
      "Gałąź Światła Seli-Lusha" ---> "Gałąź Światła Seli Lusha"
      "Błyszczące rękawice bojowe" ---> "Błyszczące Rękawice Bojowe",
      "Błyszczące rękawice kolcze" ---> "Błyszczące Rękawice Kolcze"
      "Liść Seli-Lusha" ---> "Liść Seli Lusha",
      "Szlachetny pierścień Kocie Oko" ---> "Szlachetny Pierścień Kociego Oka",
      "PS świętego maga" ---> "Karta Specjalisty Świętego Maga",
      "Narzędzia ozdób" ---> "Narzędzia Biżuterii",
      "Przepaska na Oczy Otchłani A (Japonia)" ---> "Przepaska na Oczy Otchłani A",
      "Przepaska na Oczy Otchłani B" ---> "Przepaska Otchłani B",
      "Przepaska na Oczy Otchłani C" ---> "Przepaska Otchłani C",
      "Przepaska na Oczy Otchłani" ---> "Przepaska Otchłani",
      "Złota pudełko noworoczne" ---> "Złote Pudełko Noworoczne",
      "Czasoprzestrzeń Elementarnej Podrózy w Czasie" ---> "Bilet Elementarnej Podrózy w Czasie",
      "Przedmiot ten stosowany jest do używania wyjątkowych przedmiotów. Pieczołowicie przechowuj ten przedmiot do misji." ---> "Przedmiot ten ma zastosowanie w wykonaniu misji, więc przechowuj go bezpiecznie.",
      "Możesz dołączyć do letniego rajdu w Horrorowie w NosVille" ---> "Dołącz do zimowego rajdu w wiosce NosVille! Zalecany poziom: 20 - 99. Minimalna liczba graczy: 5. [Po użyciu] Zostajesz liderem drużyny, możesz zapraszać innych graczy do rajdu. Kiedy będziecie gotowi, udaj się na śnieżny szlak i wkrocz do rajdu jako lider, pozostali członkowie podążą za Tobą automatycznie. [Uwaga!] Przedmiot ten znika po zakończeniu eventu.",
      "Specjalne przedmioty" ---> "Specjalny przedmiot",
      "Bilet podróży w czasie żywiołów umożliwia ci reset dziennego limity rajdu żywiołów. Kliknij dwa razy w celu użycia." --->
      "Bilet Podróży w Czasie umożliwia Ci reset limitu dziennego rajdów Lorda Draco oraz Glacerusa Lodowatego. Kliknij dwa razy w celu użycia.",
      "Odnawia 200 PM. Nie więcej niż 20% wszystkich PM." ---> "Odnawia 200 PM. Nie więcej niż 20% maksymalnych PM.",
      "Odnawia 400 PM. Nie więcej niż 20% wszystkich PM." ---> "Odnawia 400 PM. Nie więcej niż 20% maksymalnych PM.",
      "Odnawia 600 PM. Nie więcej niż 20% wszystkich PM." ---> "Odnawia 600 PM. Nie więcej niż 20% maksymalnych PM.",
      "Ta roślina lecznicza jest stosowana w formie antidotum. Potrzebna jest do uleczenia zatrutej postaci. Możesz użyć jej podczas rytułału odtrucia." ---> "Ta roślina lecznicza jest stosowana w formie antidotum. Potrzebna jest do uleczenia zatrutej postaci. Możesz użyć jej podczas rytuału odtrucia.",
      "Potrzebne do stworzenia różnych magicznych materiałów. Wykorzystywane także do rozdzielania Kryształu Nowiu Księżyca." ---> "Potrzebny do stworzenia różnych magicznych materiałów. Wykorzystywany także do rozdzielania Kryształu Nowiu Księżyca.",
      "Zdolny do użycia Pojawienia się Ancelloana." ---> "Zdolny do użycia Pojawienia się Ancelloan.",
      "Ulepsza jakość surowych produktów, takich jak drążki metalowe, drewno i skóra." ---> "Ulepsza jakość surowców, takich jak metal, drewno, płótno i skóra.",
      "Pióra anioła to ważny materiał do procesu ulepszania kart specjalisty. Wraz z kryształem pełni księżyca i świecącą duszą zanieś je do Malcolma Mixa, w celu ulepszenia swojej karty." ---> "Pióro anioła to ważny materiał do procesu ulepszania kart specjalisty. Wraz z kryształem pełni księżyca i świecącą duszą zanieś je do Malcolma Mixa, w celu ulepszenia swojej karty.",
      "Pióra anioła to ważny materiał do procesu ulepszania kart specjalisty." ---> "Pióro anioła to ważny materiał do procesu ulepszania kart specjalisty.",
      "Ustaw ten świąteczny drogowskaz, aby inni gracze przez 30 minut mogli odwiedzać twój mini-land. Wygląda trochę kiczowato." ---> "Ustaw ten drogowskaz, aby inni gracze przez 30 minut mogli odwiedzać twój Mini-land. Wygląda trochę kiczowato.",
      "Posiada żywioł światła o mocy 35%, nie może jednak być silniejszy." ---> "Posiada żywioł światła o mocy 35%, nie może jednak być silniejszy. Zmniejsza zużycie punktów produkcji w mini-grach o 20%.",
      "Hawajski kostum dla mężczyzn. Czas użytkowania rozpoczyna się w momencie założenia. Cała obrona +5% Maks. PŻ +200" ---> "Hawajski kostium dla mężczyzn. Czas użytkowania rozpoczyna się w momencie założenia. Cała obrona +5% Maks. PŻ +200",
      "Na pewien czas zwiększa PŻ i PM. Leczy NosKumpla i partnera.[n]Można użyć podczas walki." ---> "Po użyciu regeneruje określoną liczbę PŻ i PM. Efekt ten działa również na NosKumpla i partnera. Można użyć podczas walki.",
      "Można sprzedać w sklepie. Można zdobyć na szczęśliwych górnikach." ---> "Można sprzedać w sklepie. Można zdobyć od szczęśliwych pracowników kopalni.",
      "Można sprzedać w sklepie. Można zdobyć na wampirkach." ---> "Można sprzedać w sklepie. Można zdobyć od wampirków.",
      "Ustaw ten świąteczny drogowskaz, aby inni gracze przez 30 minut mogli odwiedzać twój mini-land. Drogowskaz ma formę domu." ---> "Ustaw ten drogowskaz, aby inni gracze przez 30 minut mogli odwiedzać twój Mini-land. Drogowskaz ma formę domu.",
      "Kliknij na ikonę ''Idź''..." ---> "Kliknij na ikonę Skrzydeł Przyjaźni...",
      "Zbroja z wysoką siłę obrony i chroni przed ogniem." ---> "Zbroja ta posiada dużą siłę obrony i chroni jej posiadacza przed ogniem.",
      "Doświadczenie bojowe i doświadczenie w profesji zostają zwiększone o 100% na jedną godzinę." ---> "Zdobywanie doświadczenia postaci, jak i profesji zostaje zwiększone o 100% na jedną godzinę.",
      "Prezent dlah początkującego maga. Poszukiwacze przygód nie mogą używać tej broni." ---> "Prezent dla początkującego maga. Poszukiwacze przygód nie mogą używać tej broni.",
      "Ta różdżka jest popularna pośród młodych magów ze względu na ozdobę w postaci sporego rubina." ---> "Ta różdżka jest popularna pośród młodych magów ze względu na ozdobę w postaci sporego rubinu.",
      "Potęga duchów, drzemiąca w tej różdżce, redukuje wszystkie odporności przeciwnika na moc żywiołów i zamienia je dodatkową energię wzacniającą właściciela różdżki." ---> "Potęga duchów, drzemiąca w tej różdżce, redukuje wszystkie odporności przeciwnika na moc żywiołów i zamienia je dodatkową energię wzmacniającą właściciela różdżki.",
      "Ta różdżka została ozdobiona koralami z głębo oceanu." ---> "Ta różdżka została ozdobiona koralami z głębi oceanu.",
      "Tunika ta ochraniana jest przezn duchy i posiada dużo siły obrony." ---> "Tunika ta ochraniana jest przez duchy i posiada dużo siły obrony."

KOMUNIKATY
      Pokaż spoiler
      "Prawa ręka" ---> "Broń główna",
      "Lewa ręka" ---> "Broń poboczna",
      ujednolicenie nazw kategorii na NosBazarze,
      zamiana "Rodzina: "Żaden" na "Rodzina: brak" w oknie informacji o postaci,
      zamiana "Wskaż punkt wskrzeszenia" na "Zmień punkt wskrzeszenia",
      zamiana "Zakończ rozmowę" na "Zakończ",
      zamiana "Poziom H:" na "Poziom B:".

NAZWY AKTÓW
      Pokaż spoiler
      "Zamarznięta Korona" ---> "Korona Wiecznego Lodu".

MAPY
      Pokaż spoiler
      "Zapomniana. Wieża 1" ---> "Zapomniana Wieża 1",
      "Zapomniana. Wieża 2" ---> "Zapomniana Wieża 2",
      "Zapomniana. Wieża 3" ---> "Zapomniana Wieża 3",
      "Zapomniana. Wieża 4" ---> "Zapomniana Wieża 4",
      "Zapomniana. Wieża 5" ---> "Zapomniana Wieża 5",
      "Zapomniana. Wieża 6" ---> "Zapomniana Wieża 6",
      "Zapomniana. Wieża 7" ---> "Zapomniana Wieża 7".

OBIEKTY

Pokaż spoiler
      "Kierownika Magazynu Neila" ---> "Kierownik Magazynu Neila",
      "Jajowata Wróżka" ---> "Wróżka Jajkowa"
    • Marcowa paczka językowa #1

RODZINA
      Pokaż spoiler
      1. "X osiągnęła poziom Y" -> "Poziom Y został osiągnięty przez X"
      2. "Osiągnięto X > Y poziom bohatera" -> "Poziom bohatera Y został osiągnięty przez X"
      3. "Osiągnięto poziom rodziny X!" -> "Rodzina osiągnęła poziom X!"
      4. "X wyznaczył Y: Z" -> "X: nowa funcja: Y: Z"
      5. "X zmienił uprawnienia: Y - Z" -> "X: zmiana uprawnień: Y - Z"
      6. "Bitwa tęczowego kryształu X - rodzina-przeciwnik: Y" -> "Bitwa Tęczowego Kryształu X - przeciwna rodzina: Y"
      7. "Bitwa Tęczowego KryształuX" -> "Bitwa Tęczowego Kryształu X"
      8. "X otrzymała Y PD rodziny!" -> "X: zdobycie Y PD rodziny!"
      9. "X ulepszył przedmiot Y+Z" -> "X: ulepszenie przedmiotu Y+Z"
      10. "X opuścił rodzinę Y" -> "X: opuszczenie rodziny Y"
      11. "X zaprosił Y do rodziny" -> "X: przyjęcie Y do rodziny"
      12. "Uprawnienia do m" -> Upr. do magazynu"
      13. "Ukaż listę" -> "Lista"
      14. "Informacje o rodz" -> "Informacje"

KOMUNIKATY
      Pokaż spoiler
      1. "Dzisiejsze pismo" -> "Ostatnie rozmowy"
      2. "Połóż rękawice/buty, które chcesz połączyć" -> "Wstaw rękawice/buty, które chcesz połączyć."
      3. "Rękawice i buty zostaną połączone" -> "Rękawice/buty zostaną połączone."
      4. "Przekroczyłeś limit czasowy!Błyskawiczna bitwa zakończyła się" -> "Za późno! Błyskawiczna Bitwa zakończyła się."
      5. "X pokonał stróża demonów." -> "Gracz X pokonał Stróża Demonów"
      6. "X pokonał stróża aniołów." -> "Gracz X pokonał Stróża Aniołów"
      7. "[X] użył Pojawienia się Ancelloan w/na Y." -> "Gracz X użył "Pojawienie się Ancelloan" w Y."
      8. "[X] został pokonany w/na Y." -> "Gracz X został pokonany w Y."
      9. "Użyłeś już Księgi Przywoływania dla tego NosKumpla." -> "Księga Przywołania została już użyta dla tego NosKumpla."
      10. "Użyłeś już Księgi Przywoływania NosKumpla dla X." -> "Księga Przywołania NosKumpla została już użyta dla X."
      11. ""Zużyłeś wszystkie bohaterskie wiadomości." -> "Wszystkie bohaterskie wiadomości zostały już zużyte."
      12. "Misja pomyślnie zakończona. Kliknij na "Nagroda". Pamiętaj, że musisz posiadać wystarczającą ilość miejsca w ekwipunku." -> "Misja pomyślnie zakończona. Kliknij na "Nagrody", aby otrzymać nagrody za jej ukończenie. Pamiętaj, że musisz posiadać wystarczającą ilość miejsca w ekwipunku/paczce."
      13. "Nagroda-przedmiot" -> "Nagrody za ukończenie misji"
      14. "Dodatkowe zadanie" -> "Dodatkowe misje"
      15. "Zadanie Kwiatu Dźwięku" -> "Misje z Kwiatu Dźwięku"
      16. "Mag tylko" -> "Mag może to tylko nosić"
      17. "Wojownik tylko" -> "Wojownik może to tylko nosić"
      18. "Łucznik tylko" -> "Łucznik może to tylko nosić"
      19. "Ubiór ukierunkowany na ciało" -> "Ubiór dopasowany do ciała"
      20. "Ubiór ukierunkowany na ducha" -> "Ubiór dopasowany do duszy"
      21. "Ubiór ukierunkowany na umiejętności" -> "Ubiór dopasowany do zwinności"
      22. "Ulepszanie kart" -> "Ulepszenie Karty"
      23. "Magiczny przedmiot" -> "Magiczne przedmioty"
      24. "Nie możesz wysłać zapytania do swojego przeciwnika, ponieważ korzysta on właśnie z usług banku." -> "Nie możesz wysłać zapytania do innego gracza, ponieważ korzysta on właśnie z usług banku."
      25. "Uciekłeś z [Porzuconych Katakumb]. W ramach nagrody otrzymujesz [Skrzynię ze złomem szalonego dr Maunusa (event)]." -> "Udało ci się uciec z Porzuconych Katakumb. W ramach nagrody otrzymujesz Skrzynię ze złomem szalonego dr Maunusa (event).
      26. "Buff na 10. rocznicę już działa!" -> "Efekt na 10. rocznicę już działa!"
      27. "Jesteś zbyt daleko. Może zostać użyty tyko w obrębie X pól." -> "Jesteś zbyt daleko. To może zostać użyte tylko w obrębie X pól."
      28. "Sloty dla partnerów zostały na stałe zwiększone oX." -> "Sloty dla partnerów zostały na stałe zwiększone o X."
      29. "[X] aktywował [Y]." -> "Gracz X aktywował Y."
      30. "Portal do areny walki został utworzony." -> "Portal do Areny Walki został utworzony."
      31. "Zostało jeszcze X min., aby zwiedzić arenę walki." -> "Zostało jeszcze X min., aby zwiedzić Arenę Walki."
      32. "Po chwili pojawi się portal do Placu Świątyni." -> "Za chwilę pojawi się portal do Placu Świątyni."
      33. "Aby można było zmienić wygląd, oba materiały muszą zostać połączone (nie mogą być na handel).
      -> "Aby można było zmienić wygląd, oba materiały muszą zostać połączone (nie mogą być przeznaczone na handel)."
      34. "X pokonał strażnika Zenas." -> "Gracz X pokonał Strażnika Zenas."
      35. "X pokonał strażnika Erenii." -> "Gracz X pokonał Strażnika Erenii."
      36. "Strażnik Erenii załatwił strażnika Zenas." -> "Strażnik Erenii pokonał Strażnika Zenas."
      37. "Strażnik Zenas załatwił strażnika Erenii." -> "Strażnik Zenas pokonał Strażnika Erenii."
      40. "Zdałeś drugi test Zenas. Ostatni za chwilę się rozpocznie." -> "Udało ci się zdać drugi test Zenas. Ostatni za chwilę się rozpocznie."
      41. "W zakładzie się nie poszczęściło, ale przedmiot został ochroniony." -> "W zakładzie ci się nie poszczęściło, ale przedmiot został ochroniony."
      42. "X załatwił Y." -> "Gracz X pokonał Y."
      43. "Zdałeś pierwszy test Erenii. Drugi rozpocznie się za chwilę." -> "Udało ci się zdać pierwszy test Erenii. Drugi za chwilę się rozpocznie."
      44. "Nigdy się nie poddam! Wy diabelne kratury!" -> "Nigdy się nie poddam! Wy diabelne kreatury!"
      45. "Osłabię moc Zenas. Proszę, ochraniaj, dopóki nie skończę swej modlitwy." -> "Osłabię moc Zenas. Proszę, ochraniaj mnie, dopóki nie skończę swej modlitwy."
      46. "Zdałeś pierwszy test Zenas. Drugi rozpocznie się za chwilę." -> "Udało ci się zdać pierwszy test Zenas. Drugi za chwilę się rozpocznie."
      47. "Musimy ją powstrzymać! Ukaraj te złe moce!" -> "Musimy ją powstrzymać! Ukarz te złe moce!"
      48. "Nie możesz brać udziału, bo masz zbyt niską reputację. Możesz przystąpić z reputacją na poziomie min. X." -> "Nie możesz wziąć udziału, bo masz zbyt niską reputację. Możesz przystąpić z reputacją na poziomie min. X."
      49. "Już nie możesz skonfrontować się z Caligorem." ---> "Nie możesz już walczyć z Caligorem."

MAPY
      Pokaż spoiler
      1. "Sekr.Far.Kurczaków" -> "Sekretna Farma"
      2. "Arena Indywidualna" -> "Arena Ogólna"
      3. "Ścież. do Jask. Pająka" -> "Pajęczy Tunel"
      4. "Ziemny Tunel-1" -> "Ziemny Tunel -1"
      5. "Ziemny Tunel-2" -> "Ziemny Tunel -2"
      6. "Ziemny Tunel-3" -> "Ziemny Tunel -3"
      7. "Zimny Tunel" -> "Mroźny Tunel"
      8. "Cytadela Anioła" -> "Cytadela Aniołów"
      9. "Cytadela Demona" -> "Cytadela Demonów"
      10. "Mroczny Ślad" -> "Mroczny Szlak"
      11. "Brama nieba 1" -> "Brama Niebios 1"
      12. "Brama nieba 2" -> "Brama Niebios 2"
      13. "Brama nieba 3" -> "Brama Niebios 3"
      14. "Brama nieba 4" -> "Brama Niebios 4"
      15. "Ruiny nieba 1" -> "Ruiny Niebios 1"
      16. "Ruiny nieba 1" -> "Ruiny Niebios 2"
      17. "Brama piekła 1" -> "Brama Piekieł 1"
      18. "Brama piekła 2" -> "Brama Piekieł 2"
      19. "Brama piekła 3" -> "Brama Piekieł 3"
      20. "Brama piekła 4" -> "Brama Piekieł 4"
      21. "Ruiny piekła 1" -> "Ruiny Piekieł 1"
      22. "Ruiny piekła 2" -> "Ruiny Piekieł 2"
      23. "Zamknięta Kopalnia" -> "Stara Kopalnia 1"
      24. "Zamknięta Kopalnia 1" -> "Stara Kopalnia 2"
      25. "Skraj Lasu Jodłow." -> "Jodłowy Skraj"
      26. "Skraj Lasu Klon." -> "Klonowy Skraj"
      27. "Wsch.Obóz Handlarzy" ---> "Wsch. Obóz Handlarzy"
      28. "Zach.Obóz Handlarzy" ---> "Zach. Obóz Handlarzy"
      29. "Ołtarz Rozbj." -> "Ołtarz Rozbój."
      30. "Droga Kertosa" -> "Szlak Kertosa"
      31. "Otocz. Obozu Rozbój." -> "Teren Obozu Rozbój."
      32. "Obóz Pust. Rozbój." -> "Obóz Rozbójników"

TEKSTY DIALOGOWE
      Pokaż spoiler
      1. "Dobra, powiedz mi." -> "Witaj, w czym mogę pomóc?"
      2. "Uszlachetniacz można nabyć w Stowarzyszeniu Alchemii." -> "Uszlachetniacz Cellonu możesz nabyć w sklepach alchemicznych."
      3. "Wejdź na nieograniczoną indywidualną arenę!" -> "Wejdź na nieograniczoną Arenę Ogólną!"
      4. "Wejdź na nieograniczoną arenę rodziny!" -> "Wejdź na nieograniczoną Arenę Rodzinną!"
      5."Dzięki temu kamieniowi duszy możesz otrzymać kartę specjalisty pasującą do twojej klasy. Miecznik może zostać wojownikiem, łucznik łowcą, a mag ognistym magiem." -> "Dzięki temu kamieniowi duszy możesz otrzymać kartę specjalisty pasującą do twojej klasy postaci. Wojownik może zostać żelaznym wojownikiem, łucznik myśliwym, a mag ognistym magiem."
      6. "Bezwładny Król Pyłu! Nędzny Elf! Zniszczę cię! Spalę cię i potnę na kawałki!" -> "Bezsilny Król Pyłu! Nędzny Elf! Zniszczę cię! Spalę cię i potnę na kawałki!"
      7. "Bezwładny Król Pyłu! Rozpuszczę twoje ciało do kości!" -> "Bezsilny Król Pyłu! Rozpuszczę twoje ciało do kości!"
      8. "Bezwładny Król Pyłu:..." -> "Bezsilny Król Pyłu:..."
      9. "Hej, bezsilny Królu Kurzu!" -> "Hej, Bezsilny Królu Pyłu!"
      10. "Dzięki temu kamieniowi duszy możesz otrzymać kartę specjalisty pasującą do twojej klasy. Miecznik może zostać ninją, łucznik łotrem, a mag świętym magiem.
      " -> "Dzięki temu kamieniowi duszy możesz otrzymać kartę specjalisty pasującą do twojej klasy postaci. Wojownik może zostać ninja, łucznik zabójcą, a mag świętym magiem."
      11. "Zakończ rozmowę" -> "Zakończ"
      12. "Zamknięta Kopalnia 1... Posąg Kovolta... Dotknij naszyjnika piekielnego psa... Otworzą się drzwi...
      " -> "Stara Kopalnia 2... Posąg Kovolta... Dotknij naszyjnika piekielnego psa... Otworzą się drzwi..."
      13. "Dzięki temu kamieniowi duszy możesz otrzymać kartę specjalisty pasującą do twojej klasy. Wojownik może zostać krzyżowcem, łucznik niszczycielem, a mag lodowym magiem." -> "Dzięki temu kamieniowi duszy możesz otrzymać kartę specjalisty pasującą do twojej klasy postaci. Wojownik może zostać krzyżowcem, łucznik niszczycielem, a mag lodowym magiem."
      14. "Dzięki temu kamieniowi duszy możesz otrzymać kartę specjalisty pasującą do twojej klasy. Wojownik może zostać Berserkiem, łucznik Dzikim Strażnikiem, a mag Mrocznym Magiem." -> "Dzięki temu kamieniowi duszy możesz otrzymać kartę specjalisty pasującą do twojej klasy postaci. Wojownik może zostać Berserkiem, łucznik Dzikim Strażnikiem, a mag Mrocznym Magiem."
      15. "Naszym pierwszym celem w walce z rozbójnikami jest obóz pustynnych rozbójników. Załatw najpierw oddział zwiadowczy w otoczeniu ich obozu, a następnie jednostki transportowe już w samym obozie." -> "Naszym pierwszym celem w walce z rozbójnikami jest Obóz Pustynnych Rozbójników. Załatw najpierw oddział zwiadowczy na Terenie Obozu Rozbójników, a następnie jednostki transportowe już w samym obozie."
      16. "Czym jest zwój upgrade kostiumu kurczaka?" -> "Czym jest zwój ulepszenia karty specjalisty kurczaka?"
      17. "Chcesz sprawdzić swoje szczęście? A może zagrasz o PS Piratów, a w zamian dasz mi jedną część PS Piratów oraz 5000 szt. złota?" -> "Chcesz sprawdzić swoje szczęście? A może zagrasz o kartę specjalisty pirata? Jeśli tak, to musisz mi dać jeden kawałek karty specjalisty pirata i 5000 sztuk złota?"
      18. "Przynieś mi dzwoneczek świąteczny od dużego bałwana. Dam ci za to świąteczne skarpety i zwój ulepszenia piżamy." -> "Przynieś mi dzwoneczek świąteczny od dużego bałwana. Dam ci za to świąteczne skarpety i zwój ulepszenia karty specjalisty piżamy."
      19. "Czy chcesz wypróbować swego szczęścia? Zagraj ze mną o PS piratów! Ale daj mi najpierw część PS piratów oraz 1000 sztuk złota!" -> "zChcesz wystawić swe szczęście na próbę? Zagraj ze mną o kartę specjalisty pirata! Ale daj mi najpierw kawałek karty specjalisty pirata oraz 1000 sztuk złota!"
      20. "O nie. Nie mamy już czasu. Szybko, musisz udać się na Skraj Lasu Klonowego, gdzie przebywają teraz bohaterowie. Raz, dwa!" -> "O nie. Nie mamy już czasu. Szybko, musisz udać się do Klonowego Skraju, gdzie przebywają teraz bohaterowie. Raz, dwa!"
      21. "Udaj sią do Bramy Nieba 2. 'Zepharr' będzie tam na ciebie czekał." -> "Udaj się do Bramy Niebios 2. 'Zepharr' będzie tam na ciebie czekał."
      22. "Znajdź 'Polneusa' przy Bramie Nieba 3." -> "Znajdź 'Polneusa' przy Bramie Niebios 3."
      23. ""Haha, jesteś tak słaby, tak jak się spodziewałem."" -> ""Haha, jesteś tak słaby, jak się spodziewałam!""
      24. ""Wszyscy głupcy już tu są - znowu! Dostaniesz ode mnie szansę, by sią ze mną zmierzyć, jednak najpierw musisz zdać 3 testy."" -> ""Wszyscy głupcy już tu są - znowu! Dostaniesz ode mnie szansę, by się ze mną zmierzyć, jednak najpierw musisz zdać 3 testy.""
      25. "Dobra, powiedz mi." -> "Witaj, w czym mogę pomóc?"

POTWORY
      Pokaż spoiler
      1. "Kościany Smok" -> "Kościsty Smok"
      2. "Słabe Ziarniak" -> "Słaby Ziarniak"
      3. "Bezwładny Piechur" -> "Bezsilny Piechur"
      4. "Bezwładny Król Pyłu" -> Bezsilny Król Pyłu"

PRZEDMIOTY I ICH OPISY
      Pokaż spoiler
      1. "Koralowa Różdżka" -> "Koralowa różdżka"
      2. "Stalowy błysk luksusowych kryształów, które zostały wkomponowane w tę broń,napawa twych przeciwników ogromnym strachem." -> "Stalowy błysk luksusowych kryształów, które zostały wkomponowane w tę broń, napawa twych przeciwników ogromnym strachem."
      3. "Wielkoduszny miotacz zaklęć" -> "Dostojny Miotacz Zaklęć"
      4. "Wielkoduszni magowie wybierają tę broń ze względu na możliwość ulepszenia magicznych ataków." -> "Dostojni Magowie wybierają tę broń ze względu na możliwość ulepszenia magicznych ataków."
      5. "Toga Początkującego Maga" -> "Szata Początkującego Maga"
      6. "Bawełniana toga" -> "Bawełniana Szata"
      7. "Toga zrobiona z bawełny." -> "Szata wykonana z bawełny."
      8. "Magiczna bawełniana toga" -> "Magiczna Bawełniana Szata"
      9. "Lniana Toga" -> "Lniana Szata"
      10. "Jedwabna Toga" -> "Jedwabna Szata"
      11. "Toga ciemności" -> "Szata Ciemności"
      12. "Ta różdżka czerpie swą moc z dwóch różnych óródeł energii, przy czym zużycie PM zostanie znacznie zmniejszone." -> "Ta różdżka czerpie swą moc z dwóch różnych źródeł energii, przy czym zużycie PM zostanie znacznie zmniejszone."
      13. "Normalny miotacz zaklęć" -> "Zwykły Miotacz Zaklęć"
      14. "Różdżka nowicjusza" -> "Szata Nowicjusza"
      15. "Toga jasności" -> "Szata Światłości"
      16. "Czarodziejska toga" -> "Czarodziejska Szata"
      17. "Toga źródła" -> "Szata Źródła"
      18. "Niebieska toga mędrca" -> "Niebieska Szata Mędrca"
      19, "Pudełko rajdu" -> "Pudło Rajdu"
      20. "Mały eliksir życia" -> "Mały Eliksir Życia"
      21. "Średni eliksir życia" -> "Średni Eliksir Życia"
      22. "Duży eliksir życia" -> "Duży Eliksir Życia"
      23. "Mały eliksir many" -> "Mały Eliksir Many"
      24. "Średni eliksir many" -> "Średni Eliksir Many"
      25. "Mały eliksir odnowy" -> "Mały Eliksir Odnowy"
      26. "Średni eliksir odnowy" -> "Średni Eliksir Odnowy"
      27. "Duży eliksir odnowy" -> "Duży Eliksir Odnowy"
      28. "Olbrzymi eliksir odnowy" -> "Olbrzymi Eliksir Odnowy"
      29. "Pieczęć Matki Kostki" -> "Pieczęć Matki Kostek"
      30. "Rozpocznij rajd Matki Kostki na Placu Galaretek na Słonecznych Łąkach. Zalecany poziom: 30-49 [Jak używać?] Gracz zostaje dowódcą drużyny. Po zostaniu dowódcą drużyny kliknij na inną postać i użyj przycisku "Drużyna". Gdy przygotowania zostaną zakończone, udaj się do wejścia do rajdu. Gdy dowódca drużyny wejdzie do rajdu, reszta podąża automatycznie [Uwaga] Postacie o wyższym poziomie od zalecanego mogą wziąć udział w rajdzie, jednakże otrzymują kare. (Bez dodatkowych serc ani pudełek rajdu nawet, gdy rajd zakończy się powodzeniem)" -> "Rozpocznij rajd Matki Kostek na Placu Galaretek na Słonecznych Łąkach. Zalecany poziom: 30-49 [Jak używać?] Gracz zostaje dowódcą drużyny. Po zostaniu dowódcą drużyny kliknij na inną postać i użyj przycisku "Drużyna". Gdy przygotowania zostaną zakończone, udaj się do wejścia do rajdu. Gdy dowódca drużyny wejdzie do rajdu, reszta podąża automatycznie. [Uwaga] Postacie o wyższym poziomie od zalecanego mogą wziąć udział w rajdzie, jednakże otrzymują kare. (Bez dodatkowych serc ani pudełek rajdu nawet, gdy rajd zakończy się powodzeniem)"
      31. "Rozpocznij rajd Mroczngo Castra w Holu Lamentu w Świątyni Fernon -2. Zalecany poziom: 50-69 [Jak używać?] Gracz zostaje liderem drużyny. Po zostaniu liderem drużyny kliknij na inną postać i użyj przycisku "Drużyna". Gdy przygotowania zostaną zakończone, udaj się do wejścia do rajdu. Gdy lider drużyny wejdzie do rajdu, reszta podąża automatycznie. [Uwaga] Postacie o wyższym poziomie od zalecanego mogą wziąć udział w rajdzie, jednakże otrzymują karę. (Bez dodatkowych serc ani pudełek rajdu nawet, gdy rajd zakończy się powodzeniem)" -> "Rozpocznij rajd Mrocznego Castry w Holu Lamentu w Świątyni Fernon -2. Zalecany poziom: 50-69 [Jak używać?] Gracz zostaje liderem drużyny. Po zostaniu liderem drużyny kliknij na inną postać i użyj przycisku "Drużyna". Gdy przygotowania zostaną zakończone, udaj się do wejścia do rajdu. Gdy lider drużyny wejdzie do rajdu, reszta podąża automatycznie. [Uwaga] Postacie o wyższym poziomie od zalecanego mogą wziąć udział w rajdzie, jednakże otrzymują karę. (Bez dodatkowych serc ani pudełek rajdu nawet, gdy rajd zakończy się powodzeniem)"
      32. "Strój Toma" -> "Strój dla Toma"
      33. "Można sprzedać w sklepie. Dostępny u królowej pszczół." -> "Można sprzedać w sklepie. Można zdobyć od Królowych Pszczół."
      34. "Można sprzedać w sklepie. Dostępna u królowej pająków." -> "Można sprzedać w sklepie. Można zdobyć od Króli Pająków."
      35. "Zasadniczo używane do robienia rożnych mikstur i leków ziołowych." -> "Zasadniczo używane do robienia różnych mikstur i leków ziołowych."
      36. "Przydatny do ochrony NPC w czasoprzestrzeni. Wytrzymałość wszystkich NPC w zasięgu 6 pól zostaje wzmocniona o 800. Nie dotyczy graczy ani NosKumpli." -> "Przydatny do ochrony NPCów w czasoprzestrzeni. Po użyciu zdrowie wszystkich NPCów w zasięgu 6 pól zostanie zregenerowane o 800. Nie dotyczy graczy ani NosKumpli."
      37. "Różdżka Życzeń" -> "Różdżka sekretów"
      38. "Może natychmiast przenieść cię do twojego przyjaciela. Otwórz listę przyjaciół, kliknij na ikonę skrzydełn] i przenieś się do przyjaciela za cenę jednego skrzydła przyjaźni." -> "Może natychmiast przenieść cię do twojego przyjaciela. Otwórz listę przyjaciół, kliknij na ikonę Skrzydeł Przyjaźni i przenieś się do swojego przyjaciela. Zużyte zostanie 1 skrzydło przyjaźni."
      39. "Pierwszorzędny żel do włosów" -> "Doskonały Żel do Włosów"
      40. "Pierwszorzędny wosk do włosów" -> "Doskonały Wosk do Włosów"
      41. "Krzak Pomidora w Doniczce z Terakoty." -> "Krzak Pomidora w Doniczce z Terakoty"
      42. "Żółty krzak pomidora w doniczce z terakoty." -> "Żółty Krzak Pomidora w Doniczce z Terakoty"
      43. "Nigdy nie więdnące i wiecznie pachnące czerwone róże." -> "Nigdy niewiędnące i wiecznie pachnące czerwone róże."
      44. "Ozdoba świąteczna" -> "Ozdoba Świąteczna"
      45. "Kapelusz kwiat doniczkowy" -> "Kapelusz-Doniczka"
      46. "Kombinacja butów Typ A" -> Kombinacja Butów (typ A)
      47. "Kombinacja butów Typ B" -> Kombinacja Butów (typ B)
      48. "Kombinacja rękawic Typ A" -> Kombinacja Rękawic (typ A)
      49. "Kombinacja rękawic Typ B" -> Kombinacja Rękawic (typ B)
      50. "Używane do wznoszenia wspaniałych budowli. Kliknij dwa razy, aby zobaczyć listę." -> "Używane do wznoszenia budowli poziomu 1. Kliknij dwa razy, aby zobaczyć listę."
      51. "Używane do wznoszenia wspaniałych budowli. Kliknij dwa razy, aby zobaczyć listę." -> "Używane do wznoszenia budowli poziomu 2. Kliknij dwa razy, aby zobaczyć listę."
      52. "Zwiększa punkty doświadczenia na 10 minut o 20%." -> "Zwiększa zdobywanie punktów doświadczenia o 20% na 10 minut."
      53. "Twój NosKumpel otrzyma 50% więcej punktów doświadczenia.[n]Szybkość poruszania się wzrasta o 2 (1 godzina)" -> "Twój NosKumpel będzie otrzymywał 50% więcej punktów doświadczenia podczas walki, a jego szybkość poruszania się wzrośnie o 2. Efekt ten trwa 1 godzinę."
      54. "Czasoprzestrzeń Crisosa" -> "Czasoprzestrzeń Chrysosa"
      55. "Mieczb ten wykuto w mrocznych kopalniach krasnoludów przez legendarnego kowala - mistrza Schilbong. Kiedyś należał do panów aniołów, posiada moc jednoczenia mroku i światła." -> "Miecz ten wykuto w mrocznych kopalniach krasnoludów przez legendarnego kowala - mistrza Schilbong. Kiedyś należał do panów aniołów, posiada moc jednoczenia mroku i światła."
      56. "Szybkie i niebezpieczniee jak tornado strzały tej broni przeszywają przeciwnika i zadają mu fatalne obrażenia." -> "Szybkie i niebezpiecznie jak tornado strzały tej broni przeszywają przeciwnika i zadają mu fatalne obrażenia."
      57. "Poprzez błogosławieństwo świętej wody,zwiększą się znaczenie obrażenia i obrona przed żywiołami." -> "Poprzez błogosławieństwo świętej wody, zwiększą się znaczenie obrażenia i obrona przed żywiołami."
      58. "Limit poziomu: 65 - 99 Można wejść poprzez mapę [Ziemny Tunel-3]. Można wejść w pojedynkę lub w grupie." -> "Limit poziomu: 65 - 99 Można wejść poprzez mapę [Ziemny Tunel -3]. Można wejść w pojedynkę lub w grupie."
      59. "Limit poziomu: 65 - 99 Można wejść poprzez [Skraj Lasu Jodłowego]. Można wejść w pojedynkę lub w grupie." -> "Limit poziomu: 65 - 99 Można wejść poprzez [Jodłowy Skraj]. Można wejść w pojedynkę lub w grupie."
      60. "Święta butelka wody" -> "Butelka ze Świętą Wodą"
      61. "Specjalna butelka wody" -> "Butelka ze Specjalną Wodą"
      62. "Peruka na jeża" -> "Fryzura na Jeża"
      63. "Rzadka fryzura na jeża" -> "Rzadka Fryzura na Jeża"
      64. "Airwaves o Smaku Porzeczki" -> "Klasyczne Airwaves"
      65. "Nić Fevera" -> "Nić Fever"
      66. "Niski Zwój Ochrony Karty PS" -> "Niski Zwój Ochrony Karty SP"
      67. "Wysoki Zwój Ochrony PS" -> "Wysoki Zwój Ochrony SP"
      68. "Kamień ożywienia duszy" -> "Kamień Ożywienia Duszy"
      69. "Błyszcząca zielona dusza" -> "Błyszcząca Zielona Dusza"
      70. "Lśniący zielona dusza jest cennym materiałem używanym do ulepszania wysokiej rangi kart specjalisty. Przedmiot ten używany jest do ulepszenia poziomów 0-4." -> "Błyszcząca zielona dusza jest cennym materiałem używanym do ulepszania niskiej rangi kart specjalisty. Przedmiot ten używany jest do ulepszenia poziomów 0-4."
      71. "Lśniąca czerwona dusza jest cennym materiałem używanym do ulepszania kart specjalisty. Przedmiot ten jest używany do ulepszania poziomów 5-9." -> "Błyszcząca czerwona dusza jest cennym materiałem używanym do ulepszania wysokiej rangi kart specjalisty. Przedmiot ten jest używany do ulepszania poziomów 5-9."
      72. "Przedmiot eventowy na Walentynki. Jeśli chciałby komuś wyznać swoją miłość, możesz to zrobić używając tego przedmiotu. Gdy ukochana osoba przyjmie prezent, otrzymasz walentynkowe błogosławieństwo. Jeśli natomiast ukochana osoba odmówi przyjęcia prezentu, postać będzie płakać przez minutę. [Uwaga] Przedmiot ten zniknie po zakończeniu eventu." -> "Przedmiot eventowy na Walentynki. Jeśli chcesz komuś wyznać miłość, możesz to zrobić, używając tego przedmiotu.[n]Gdy ukochana osoba przyjmie prezent, otrzymasz walentynkowe błogosławieństwo. Jeśli natomiast ukochana osoba odmówi przyjęcia prezentu, postać będzie płakać przez minutę. [Uwaga] Przedmiot ten zniknie po zakończeniu eventu."
      73. "Słodki kostium misia. Czas użytkowania rozpoczyna się w momencie założenia. Cała obrona +5% Maks. PŻ +200" -> "Słodki kostium pandy. Czas użytkowania rozpoczyna się w momencie założenia. Cała obrona +5% Maks. PŻ +200"
      74. "Napisano tu, że Mistrz Morcos sam zamierza zaatakować Cytadelę Mroźne Serce." -> "Napisano tu, że sam Mistrz Morcos zamierza zaatakować Cytadelę Mroźnego Serca."
      75. "Magiczny skrzynia skarbów z szkolnymi mundurkami dla kobiet" -> "Magiczna skrzynia skarbów ze szkolnymi mundurkami dla kobiet"
      76. "Skrzynia Mistrza Morcosa" -> "Pudło z Podarunkami Mistrza Morcosa"
      77. "Skrzynia skarbów Mistrza Morcosa. Możesz zdobyć ten skarb, otwierając skrzynię za pomocą podwójnego kliknięcia. Jeśli zdobyty przedmiot okaże się elementem wyposażenia, otrzyma wówczas taki sam poziom unikalności co pudełko." -> "Jest to pudło z podarunkami, które należało kiedyś do Mistrza Morcosa. Gdy je otworzysz, możesz otrzymać sekretny przedmiot Mistrza Morcosa. Jeśli zdobyty przedmiot okaże się elementem wyposażenia, otrzyma wówczas taki sam poziom unikalności co pudełko."
      78. "Poprzez użycie tego przedmiotu możesz ulepszyć swoją kartę specjalisty poziomu 0-9. W przypadku niepowodzenia dusza karty nie zostanie zniszczona, a błyszcząca czerwona i zielona dusza nie znikną. Instrukcja: Kliknij dwa razy na przedmiot w ekwipunku, aby otworzyć okno upgradu. Zwój ochrony zabezpiecza twoją kartę specjalisty w przypadku niepowodzenia." -> "Poprzez użycie tego przedmiotu możesz ulepszyć swoją kartę specjalisty poziomu 0-9. W przypadku niepowodzenia dusza karty nie zostanie zniszczona, a błyszcząca czerwona i zielona dusza nie znikną. Instrukcja: Kliknij dwa razy na przedmiot w ekwipunku, aby otworzyć okno ulepszenia. Zwój ochrony zabezpiecza twoją kartę specjalisty w przypadku niepowodzenia."
      79. "Kapelusz, który wygląda jak przepychaczka do toalety." -> "Kapelusz, który wygląda jak przepychacz do toalety."
      80. "Słodki kostium misia. Czas użytkowania rozpoczyna się w momencie założenia." -> "Słodki kostium pandy.[n]Czas użytkowania rozpoczyna się w momencie założenia."
      81. "[Produkcja] 1. Wszystkie materiały muszą znajdować się w ekwipunku. 2. Otwórz okno produkcji i kliknij podwójnie na zwój. 3. Wybierz przedmiot, który chcesz wyprodukować. 4. Umieść materiały w oknie. 5. Naciśnij na przycisk produkcji, by zakończyć proces. Uwaga: Poziom unikalności, ulepszenia i opcje przedmiotu wyjściowego zostaną przeniesione na produkt." -> "[Produkcja] 1. Wszystkie materiały muszą znajdować się w ekwipunku. 2. Otwórz okno produkcji i kliknij dwukrotnie na zwój. 3. Wybierz przedmiot, który chcesz wyprodukować. 4. Umieść materiały w oknie. 5. Naciśnij na przycisk produkcji, by zakończyć proces. Uwaga: Poziom unikalności, ulepszenia i opcje przedmiotu wyjściowego zostaną przeniesione na produkt."
      82. "PŻ i PM są powoli przywracane. Korzysta na tym również twój NosKumpel. Może być użyte podczas wypoczynku." ->
      "PŻ i PM są powoli przywracane. Korzystają na tym również Twoi NosKumpel i Partner. Może być użyte podczas wypoczynku."
      83. "Kanciasta parasolka przeciwłoneczna" -> "Kanciasta parasolka przeciwsłoneczna"
      84. "Czapka Świętego Mikołaja (1 dzień)" -> "Świąteczna Czapka (1 dzień)"
      85. "Czapka Świętego Mikołaja (7 bni)" -> "Świąteczna Czapka (7 dni)"
      86. "Czapka Świętego Mikołaja (30 dni)" -> "Świąteczna Czapka (30 dni)"
      87. "Pudło z prezentami Mistrza Hatusa" -> "Pudło z Podarunkami Mistrza Hatusa"
      88. "Pudło z prezentami Mistrza Hatusa. Po otwarciu znajdziesz w nim przedmiot Mistrza Hatusa." -> "Jest to pudło z podarunkami, które należało kiedyś do Mistrza Hatusa. Gdy je otworzysz, możesz otrzymać sekretny przedmiot Mistrza Hatusa."
      89. "Pudełko prezentów Lady Calvinas" -> "Pudło z Podarunkami Lady Calvinas"
      90. "Magiczna lniana toga" -> "Magiczna Lniana Szata"
      91. "Lniana toga maga" -> "Lniana Szata Maga"
      92. "Gorąca srebrna sieć" -> "Gorąca Srebrna Nić"
      93. "Gorąca złota nić" -> "Gorąca Złota Nić"
      94. "Zwiększa punkty doświadczenia na jedną godzinę o 100%." -> "Zwiększa zdobywanie punktów doświadczenia o 100% na jedną godzinę."
      95. "Jest to pudełko z prezentami, które należało kiedyś do Lady Calviny. Po otworzeniu możesz otrzymać sekretny przedmiot od Lady Calviny." -> "Jest to pudło z podarunkami, które należało kiedyś do Lady Calvinas. Gdy je otworzysz, możesz otrzymać sekretny przedmiot Lady Calvinas."
      96. "Skrzynia skarbów Lorda Beriosa" -> "Pudło z Podarunkami Lorda Beriosa"
      97. "Skrzynia skarbów, którą nosił przy sobie lord Berios. Otwórz skrzynię, by otrzymać ukryty przedmiot." -> "Jest to pudło z podarunkami, które należało kiedyś do Lorda Beriosa. Gdy je otworzysz, możesz otrzymać sekretny przedmiot Loda Beriosa."
      98. "Użycie wywołuje następujące efekty na 30 dni. [Efekt przy wstawieniu] 1. Zniżka opłaty za wstawienie. 2. Wstawienie do 100 przedmiotów na raz 3. Ograniczenie ceny sprzedaży: 100 000 000 szt. złota 4. Oferta ważna do 30 dni. [Efekt danego towaru w danym czasie] 1. Przechowywanie po sprzedaży: 30 dni 2. Opłata za sprzedaż odpada [Ważna wskazówka] Do ilości wstawień wliczane są oprócz oferowanych przedmiotów również te, które nie zostały usunięte z NosBazaru lub są już nieważne." -> "Użycie wywołuje następujące efekty na 30 dni. [Efekt przy wstawieniu] 1. Zniżka opłaty za wstawienie. 2. Wstawienie do 100 przedmiotów na raz 3. Ograniczenie ceny sprzedaży: 100 000 000 szt. złota 4. Oferta ważna do 30 dni. [Efekt danego towaru w danym czasie] 1. Przechowywanie po sprzedaży: 30 dni 2. Brak opłaty za sprzedaż przedmiotów [Ważna wskazówka] Przedmioty, które nie zostały usunięte z NosBazaru lub są już nieważne, również wliczają się do liczby przedmiotów wstawionych."
      101. "Czapka Świętego Mikołaja (na stałe)" -> "Świąteczna Czapka (na stałe)"
      102. "Zwój upgrade dla kostiumu kurczaka (event)" -> "Zwój Ulepszenia Karty Specjalisty Kurczaka (event)"
      103. "Gdy tylko użyjesz zwoju, wyświetli się okno ulepszenia, w którym możesz ulepszyć kartę specjalisty kurczaka. Jeśli przeprowadzisz upgrade, nie będziesz musiał użyć żadnego innego przedmiotu do ulepszenia. Zużyty zostanie tylko jeden zwój ulepszenia." -> "Gdy tylko użyjesz zwoju, wyświetli się okno ulepszenia, w którym możesz ulepszyć kartę specjalisty kurczaka. Jeśli przeprowadzisz ulepszenie, nie będziesz musiał użyć żadnego innego przedmiotu do ulepszenia. Zużyty zostanie tylko jeden zwój ulepszenia."
      104. "Pudełko Rajdu (event)" -> "Pudło Rajdu (event)"
      105. "Powiększenia slotów dla zwierzaków" -> "Powiększenie Slotów dla Zwierzaków"
      106. "Toga ognistego Feniksa" -> "Szata Ognistego Feniksa"
      107. "Toga ta pobłyskuje ognistym żarem Feniksa." -> "Szata ta błyszczy ognistym żarem Feniksa."
      108, "Toga mieniącego się Grala" -> "Szata Mieniącego się Grala"
      109. "Toga ta czerpie swoją siłę z energii życiowej mieniącego się Grala." -> "Szata ta czerpie swoją siłę z energii życiowej mieniącego się Grala."
      110. "Toga zapomnianego bohatera" -> "Szata Zapomnianego Bohatera"
      111. "Żywioł ten skrywa w sobie energię ziemi. Gdy uzbierasz 5 żywiołów ziemi, otrzymasz w zamian wodę źródlaną. Do celów produkcyjnych." -> "Żywioł ten skrywa w sobie energię ziemi. Gdy uzbierasz 5 Żywiołów Ziemi, otrzymasz w zamian Wodę Źródlaną. Służy do celów produkcyjnych."
      112. "Żywioł ten skrywa w sobie energię ziemi. Gdy uzbierasz 5x wodę źródlaną, otrzymasz w zamian kryształ ziemi. Do celów produkcyjnych." -> "Woda ta skrywa w sobie energię ziemi. Gdy uzbierasz 5 Wód Źródlanych, otrzymasz w zamian Kryształ Ziemi. Służy do celów produkcyjnych."
      113. "Prawa połówka pieczęci rajdu Grenigasa [Jak używać?] Jeśli zaniesz lewy i prawy kawałek pieczęci rajdu Grenigasa do Serizad u bram Wulkanu, połączy ona obie części i powstanie w ten sposób pieczęś rajdu Grenigasa." -> "Prawa połówka pieczęci rajdu Grenigasa [Jak używać?] Jeśli zaniesiesz lewy i prawy kawałek pieczęci rajdu Grenigasa do Serizad u bram Wulkanu, połączy ona obie części i powstanie w ten sposób pieczęć rajdu Grenigasa."
      114. "Część PS piratów (event)" -> "Kawałek Karty Specjalisty Pirata (event)"
      115. "Magiczne Druty" -> "Magiczny Drut"
      116. "Smocza skóra" -> "Smocza Skóra"
      117. "Smocza krew" -> "Smocza Krew"
      118. "Smocze serce" -> "Smocze Serce"
      119. "Smocza skóra jest cennym materiałem używanym do ulepszania wysokiej rangi kart specjalisty. Przedmiot ten używany jest do ulepszenia od poziomu 0-4." -> "Smocza skóra jest cennym materiałem używanym do ulepszania niskiej rangi kart specjalisty. Przedmiot ten używany jest do ulepszenia od poziomu 0-4."
      120. "Smocza skóra jest cennym materiałem używanym do ulepszania wysokiej rangi kart specjalisty. Przedmiot ten używany jest do ulepszenia poziomów 5-9." -> "Smocza krew jest cennym materiałem używanym do ulepszania wysokiej rangi kart specjalisty. Przedmiot ten używany jest do ulepszenia poziomów 5-9."
      121. "Smocza skóra jest cennym materiałem używanym do ulepszania wysokiej rangi kart specjalisty. Przedmiot ten używany jest do ulepszenia poziomów 10-14." -> "Smocze serce jest cennym materiałem używanym do ulepszania najwyższej rangi kart specjalisty. Przedmiot ten używany jest do ulepszenia poziomów 10-14."
      122. "Magiczna Toga Mroku (30 dni)" -> "Magiczna Szata Mroku (30 dni)"
      123. "Magiczna Toga Mroku (na stałe)" -> "Magiczna Szata Mroku (na stałe)"
      124. "Zdobądź podczas rajdu z lodowej bestii części grzywy Glacerusa. U Felixa Frosta możesz wymienić 50 części grzywy Glacerusa na PS bojowego mnicha/PS zwiadowcy/PS władcy przypływów. Za 5 części grzywy otrzymasz szafir doskonałości." -> "Do zdobycia z rajdu lodowej bestii - Glacerusa. U Felixa Frosta możesz wymienić 50 Grzyw Glacerusa na Kartę Specjalisty Bojowego Mnicha, Zwiadowcy lub Władcy Przypływów. Za 5 Grzyw otrzymasz Szafir Doskonałości."
      125. "Windsurfer" -> "Deska Windsurfingowa z Żaglem"
      126. "Skrzynia z Windsurferem" -> "Pudło z Deską Windsurfingową z Żaglem"
      127. "Zwój Ulepszenia PS Piratów" -> "Zwój Ulepszenia Karty Specjalisty Pirata"
      128. "Pudełko Rajdu Diabełka" -> "Pudło Rajdu Diabełka"
      129. "Pudełko Rajdu Smoczego Króla" -> "Pudło Rajdu Smoczego Króla"
      130. "Uszkodzony Oreichalkos" -> "Uszkodzony Orichalcum"
      131. "Nienaruszony Oreichalkos" -> "Nienaruszony Orichalcum"
      132. "Srebrny naszyjnik" -> "Srebrna Nić"
      133. "Srebrny naszyjnik, jaśniejący wspaniałym blaskiem." -> "Srebrna nić, jaśniejąca wspaniałym blaskiem."
      134. "Złoty naszyjnik" -> "Złota Nić"
      135. "Złoty naszyjnik, który wygląda na bardzo wartościowy." -> "Złota nić, która wygląda na bardzo wartościową."
      136. "Toga utkana z błogosławionej nici." -> "Szata utkana z błogosławionej nici."
      137. "Toga utkana z przeklętej nici." -> "Szata utkana z przeklętej nici."
      138. "Jajo zawiera wróżkę Erenię. Mrok ma formę jaja. " -> "Jajo zawiera Wróżkę Erenię. Przyjmuje formę mroku."
      139. "Wewnątrz tego jaja znajduje się wróżka Zenas. Światło ma formę jaja. Istnieje niewielka szansa, że wróżka zostanie aktywowana." -> "Wewnątrz tego jaja znajduje się Wróżka Zenas. Przyjmuje formę światła. Istnieje niewielka szansa, że wróżka zostanie aktywowana."
      140. "Powiększenia slotów dla partnerów" -> "Powiększenie Slotów dla Partnerów"
      141. "Dzięki temu kostiumowi pustynnemu nawet w największe upały zachowasz zimą krew. [Przedmioty:] 1x Turban Pustynny (na stałe) 1x Szata Pustynna (na stałe)" -> "Dzięki temu kostiumowi pustynnemu nawet w największe upały zachowasz zimną krew. [Przedmioty:] 1x Turban Pustynny (na stałe) 1x Szata Pustynna (na stałe)"
      142. "Dzięki tej szacie pustynnej nie spocisz się szybko.Czas użytkowania rozpoczyna się w momencie założenia. [Efekt] Zwiększa szybkość poruszania się, podczas gdy się ukrywasz." -> "Dzięki tej szacie pustynnej nie spocisz się szybko. Czas użytkowania rozpoczyna się w momencie założenia. [Efekt] Zwiększa szybkość poruszania się podczas ukrycia."
      143. "Magiczny Kościany Smok" -> "Magiczny Kościsty Smok"
      144. "Pancerz treningowy" -> "Ubranie Treningowe"
      145. "Ciepły zestaw płaszczykowy" -> "Ciepły Płaszcz"
      146. "Krótki miecz" -> "Tępy Miecz"

UMIEJĘTNOŚCI
      Pokaż spoiler
      1. "Zrzuca ogromny głaz na przeciwnika, powodując u niego zamroczenie." -> "Zrzuca głaz na przeciwnika, powodując u niego z pewną szansą na zamroczenie."
      2. "Wytwarza słup ognia, który atakuje przeciwnika." -> "Wytwarza słup ognia, który spala przeciwnika."
      3. "Siła przebicia magicznej broni wraz z magicznym pociskiem jest jeszcze większa." -> "Za pomocą wystrzelenia magicznego strzału, siła przebicia zwiększa się."
      4. "Przeciwnik usypia, nie może się poruszać ani atakować. Obudzi się jednak, jeśli zostanie zaatakowany. -> "Przeciwnik zasypia, nie może się poruszać ani atakować. Obudzi się jednak, jeśli zostanie zaatakowany."
      5. "Celny strzał w głowę zadaje krytyczne obrażenia." -> "Celny strzał w głowę, który może zadać krytyczne obrażenia."
      6. "Zwiększenie zasięgu" -> "Zwiększony Zasięg"
      7. "Naturalne uzdrowienie" -> "Naturalna Regeneracja"
      8. "[Początkujący] Naturalne uzdrowienie" -> "[Początkujący] Naturalna Regeneracja"
      9. "Atakujesz cel z zasadzki." -> "Teleportujesz się do wybranego miejsca i przez pewien czas pozostajesz w ukryciu, aby móc zaatakować cel z zasadzki."
      10. "Przywołaj uczestnika nr 1" -> "Przywołaj uczestnika numer 1"
      11. "[Średni] Naturalne uzdrowienie" -> "[Średni] Naturalna Regeneracja"
      12. "[Zaawansowany] Naturalne uzdrowienie" -> "[Zaawansowany] Naturalna Regeneracja"
      13. "Zmniejsza X% obrażeń, zadanych graczowi w twoim zasięgu. Y% jego obrażeń przechodzi na ciebie." -> "Osoba posiadająca to wzmocnienie otrzymuje X% mniej obrażeń, zaś osoba, która rzuciła to wzmocnienie, otrzyma Y% obrażeń zadanych pierwszej osobie."
      14. "Twój wróg jest ścigany przez sokoła i atakowany z powietrza." -> "Twój wróg jest ścigany przez sokoła i może zostać zaatakowany z powietrza."
      15. "Odpycha przeciwnika z prawdopodobieństwem X% o Y pole/-a/pól." -> "Odpycha przeciwnika z prawdopodobieństwem X% o Y x pole."
      16. "Twoja szybkość poruszania się została zwiększona o X, podczas gdy się ukrywasz." -> "Podczas ukrycia twoja szybkość poruszania się zostanie zwiększona o X."
      17. "Twoja szybkość poruszania się została zmniejszona o X, podczas gdy się ukrywasz." -> "Podczas ukrycia twoja szybkość poruszania się zostanie zmniejszona o X."
      18. "Zwiększa obrażenia u X o Y." -> "Zwiększa obrażenia przeciwko: X o Y."
      19. "Przeciągnij uwagę przeciwników w zasięgu X komórek." -> "Przyciągnij do siebie przeciwnika, który znajduje się w zasięgu X x komórki."
      20. "Dezaktywuje trafienia krytyczne poprzez zwiększenie poziomu obrony." -> "Zwiększa ogólny poziom obrony i odporności na żywioły."
      21. "Błogosławieństwo ukochanego" -> "Błogosławieństwo Solaris"
      22. "Leczenie Ran" -> "Żołnierska Wola"
      23. "Cień Łotr" -> "Cień Łotra"
      24. "Szybko" -> "Szybka Regeneracja"
    • Marcowa paczka językowa #2

RODZINA
      Pokaż spoiler
      1. (Zastępca) -> (Reprezentant)
      2. " " -> "X: osiągniecie Y poziomu!"
      3. " " -> "X: osiągnięcie Y poziomu bohatera!"

NOSBAZAR
      Pokaż spoiler
      1. "partner" -> "Partner"
      2. "Przechowaj wierzchowca" -> "Wierzchowiec"
      3. "Wyposażenie bohate" -> "Poziom Bohatera"
      4. "Wiekowy" -> "Antyczny"
      5. "Ulepszenie Karty S" -> "Ulepszenie"
      6. "sortuj według" -> "Sortuj według"
      7. "akcesorium" -> "Akcesorium"
      8. "rękawiczki" -> "Rękawice"
      9. "buty" -> "Buty"
      10. "kostium" -> "Kostium"
      11. "kapelusz kostiumowy" -> "Kapelusz kostiumowy"
      12. "naszyjnik" -> "Naszyjnik"
      13. "pierścień" -> "Pierścień"
      14. "bransoletka" -> "Bransoletka"
      15. "amulet" -> "Amulet"
      16. "pusty pojemnik na karty" -> "Pusty pojemnik na karty"
      17. "krzyżowiec" -> "Krzyżowiec"
      18. "Samuraj" -> "Ninja"
      19. "Święty mag" -> "Święty Mag"
      20. "mroczny mag" -> "Mroczny Mag"
      21. "Lodowy mag" -> "Lodowy Mag"
      22. "jajamaru" -> "Jajamaru"
      23. "kostium kurczaka" -> "Kurczak"
      24. "pirat" -> "Pirat"
      25. "pusta perła NosKumpla" -> "Pusta perła zwierzaka"
      26. "pusta perła partnera" -> "Pusta perła partnera"
      27. "perła partnera" -> "Perła partnera"
      28. "Pusty pojemnik na karty" -> "Pusty pojemnik na karty"
      29. "Pusta perła wierzchowca" -> "Pusta perła wierzchowca"
      30. "Perła wierzchowca" -> "Perła Wierzchowca"
      31. "ubranie" -> "Strój"
      32. "przedmioty ogólne" -> "Przedmiot ogólny"
      33. "materiał" -> "Materiał"
      34. "przedmiot produkcyjny" -> "Przedmiot produkcyjny"
      35. "przedmioty specjalne" -> "Przedmiot specjalny"
      36. "eliksir życia" -> "Eliksir"
      37. "event" -> "Przedmiot eventowy"
      38. "jedzenie" -> "Jedzenie"
      39." przekąska" -> "Przekąska"
      40. "przedmioty magiczne" -> "Przedmiot magiczny"
      41. "Składniki" -> "Składnik"
      42. "przedmiot partnera" -> "Przedmiot partnera"
      43. "kryteria szukania" -> "Kryteria"
      44. "kategoria" -> "Kategoria"

PRZEDMIOTY
      Pokaż spoiler
      1. "Silna drewniana pałka, która zadaje dodatkowe obrażeni" -> "Silna, drewniana pałka, zadająca spore obrażenia."
      2. "Ciężki drewniany moc, zadający dodatkowe obrażenia." -> "Ciężki, drewniany młot, zadający spore obrażenia."
      3. "Pierwsza broń dodatkowa nowych poszukiwaczy przygód w NosVille." -> "Pierwsza broń drugorzędna nowych poszukiwaczy przygód w NosVille."
      4. "Proca dla niedoświadczonego poszukiwacza przygód" -> "Katapulta dla niedoświadczonego poszukiwacza przygód"
      5. "Proca poszukiwacza przygód" -> "Katapulta Poszukiwacza Przygód"
      6. "Ubrania" -> "Ubranie"
      7. "Zestaw płaszczy podróżnika" -> "Płaszcz Podróżnika"
      8. "Łuk odwagi" -> "Łuk Odwagi"
      9. "Czerwona różdżka z perłą" -> "Różdżka z Czerwoną Perłą"
      10. "Różdżka, której końcówka ozdobiona jest czerwonymi perłami." -> "Magiczna różdżka z ozdobną, czerwoną perłą."
      11. "Różdżka z błękitnych pereł" -> "Różdżka z Błękitną Perłą"
      12. "Różdżka, na której końcu wbudowano niebieską perłę." -> "Różdżka, na której końcu umieszczono niebieską perłę."
      13. "Broń dodatkowa dla początkujących wojowników." -> "Broń drugorzędna dla początkujących wojowników."
      14. "Bezużyteczny." -> "Bezużyteczny przedmiot"
      15. "Broń dodatkowa dla początkujących łuczników." -> "Broń drugorzędna dla początkujących łuczników."
      16. "Broń dodatkowa dla początkujących magów." -> "Broń drugorzędna dla początkujących magów."
      17. "Ciężkie, ale wytrzymała broń z mosiądzu." -> "Ciężka, ale wytrzymała broń z mosiądzu."
      18. "Ta potężna broń zadaje przeciwnikom fatalne obrażenia." -> "Ta potężna broń zadaje przeciwnikom spore obrażenia."
      19. "Różdżka" -> "Czarodziejska Różdżka"
      20. "Ozdoba na włosy" -> "Opaska na Włosy"
      21. "Perła partnera" -> "Perła Partnera"
      22. "Skórzane buty" -> "Futrzane Buty"
      23. "Buty te, jak wiadomo, wykonane zostały ze skóry starego demona i absorbują magiczne ataki." -> "Buty te wykonane zostały z futra starego demona i absorbują magiczne ataki."
      24. "Hej! Cieszmy się życiem! Dlaczego jesteś taki zmartwiony? Korzystaj z życia!" -> "Hej! Cieszmy się życiem! Dlaczego tak się martwisz? Korzystaj z życia!"
      25. "Karta specjalisty - żywioł światła Strażnik światła, przykazań i wyrównania. Ten mądry mag działa zgodnie z boską wolą Erenii, posługując się mocą dobra, w celu pokonania wrogów." -> "Karta specjalisty - żywioł światła Strażnik światła, przykazań i równowagi. Ten mądry maga działa zgodnie z boską wolą Erenii, posługując się mocą dobra, aby pokonać swoich wrogów."
      26. "Narzędzia wojownika" -> "Narzędzia Wojowników"
      27. "Narzędzia łuczników" -> "Narzędzia Łuczników"
      28. "Eliksir PS" -> "Eliksir Punktów Specjalisty"
      29. "Kamień czasoprzestrzeni (Grupa)" -> "Fragment Czasoprzestrzeni (Grupa)"
      30. "Kamień czasoprzestrzeni (jedna osoba)" -> "Fragment Czasoprzestrzeni (jedna osoba)"
      31. "Kamień czasoprzestrzeni (Polowanie)" -> "Fragment Czasoprzestrzeni (Polowanie)"
      32. "Kamień czasoprzestrzeni (Laboratorium)" -> "Fragment Czasoprzestrzeni (Laboratorium)"
      33. "Opustoszała czaszka" -> "Porzucona Czaszka"
      34. "Skóra niskiej jakości" -> "Skóra o Niskiej Jakośc"
      35. "Skóra o wysokiej jakości" -> "Skóra o Wysokiej Jakości"
      36. "Nadaj zwierzakowi imię. Instrukcja: Wybierz zwierzaka i kliknij podwójnie na tabliczkę, aby nadać mu imię." -> "Nadaj zwierzakowi imię. Instrukcja: Wybierz zwierzaka i kliknij dwukrotnie na obrożę, aby nadać mu imię."
      37. "Chusteczka Podziału" -> "Chusteczka Rozłąki"
      38. "Perfum Myśliwski" -> "Perfumy Myśliwskie"
      39. "Czarna gurda" -> "Czarna Butelka"
      40. "Stwarza iluzję żołnierza Kenko w celu oszukania demona. Wykorzystywany do misji, więc przechowuj go pieczołowicie." -> "Stwarza iluzję żołnierza Kenko w celu oszukania Demonów. Przedmiot ten ma zastosowanie w wykonaniu misji, więc przechowuj go bezpiecznie."
      41. "Karta specjalisty żywiołu ognia Powrót legendy! Jajamaru przybywa do NosTale, aby ratować księżniczkę Sakura!" -> "Karta specjalisty - żywioł ognia. Powrót legendy! Jajamaru przybywa do NosTale, aby uratować księżniczkę Sakurę!"
      42. "Teleport Zachodzącego Słońca" -> "Teleport Zachodu Słońca"
      43. "Przenosi postać do Klifu Zachodzącego Słońca, który jest połączony z Krainą Śmierci." -> "Przenosi postać na Klif Zachodu Słońca, który jest połączony z Krainą Śmierci."
      44. "Różdżka Seraphena" -> "Różdżka Serafina"
      45. "Ruda Mithrill" -> "Ruda Mithrillu"
      46. "Koszyk NosKumpla (30 dni)" -> "Koszyk Zwierzątka (30 dni)"
      47. "Zanieczyszczona Strzała" -> "Zanieczyszczony Grot"
      48. "Kopyto Jaka" -> "Podkowa Jaka"
      49. "Świetlista Antena" -> "Jaskrawa Macka"
      50. "Świecąca Antena" -> "Świecąca Macka"
      51. "Miecz ten wykuto w mrocznych kopalniach krasnoludów przez legendarnego kowala - mistrza Schilbong. Kiedyś należał do panów aniołów, posiada moc jednoczenia mroku i światła." -> "Miecz ten wykuto w mrocznych kopalniach krasnoludów przez legendarnego kowala - mistrza Schilbonga. Kiedyś należał do Króla Aniołów, posiada moc jednoczenia mroku i światła."
      52. "Kamień Czasoprzestrzeni Bazyliszka" -> "Fragment Czasoprzestrzeni (Bazyliszek)"
      53. "Kamień czasoprzestrzeni (Piekielny Rycerz)" -> "Fragment Czasoprzestrzeni (Piekielny Rycerz)"
      54. "Kamień czasoprzestrzeni (Treekun)" -> "Fragment Czasoprzestrzeni (Treekun)"
      55. "Kamień czasoprzestrzeni (Chrysos)" -> "Fragment Czasoprzestrzeni (Chrysos)"
      56. "Ostra łapa" -> "Ostry Pazur"
      57. "Luźny fragment skóry" -> "Fragment Skóry"
      58. "Drewniany kryształ ducha" -> "Kryształ Ducha Starego Drzewa"
      59. "Ta farbowa bomba zmieniam kolor twoich włosów lub twoją fryzurę." -> "Ta farbowa bomba zmienia kolor twoich włosów lub twoją fryzurę."
      60. "Karta specjalisty - żywioł mroku Mroczni Magowie przepędzają swoich wrogów za pomocą niedozwolonych zaklęć. Wojownicy ci czerpią swą siłę z mrocznej mocy diabła" -> "Karta specjalisty - żywioł mroku Mroczni magowie przepędzają swoich wrogów za pomocą zakazanej magii. Czerpią oni swą siłę z mrocznej mocy diabła."
      61. "Kostium Niedźwiedzia Himalajskiego (30d)" -> "Kostium Niedźwiedzia Himalajskiego (30 dni)"
      62. "Jajko Lateora" -> "Jajo Latheore'a"
      63. "Czarodziejska gwiezdna broń" -> "Czarodziejski Gwiezdny Miotacz"
      64. "Ozdoba na włosy (7 dni)" -> "Opaska na Włosy (7 dni"
      65. "Jajo anioła dla pojedynczych graczy" -> "Jajo Anioła (indywidualne)"
      66. "Twoja moc ochrony zmieniła się w moc aniołów. Jeśli jesteś członkiem rodziny, nie możesz tego użyć." -> "Po użyciu twoja ochronna moc zyska siłę Aniołów. Jeśli jesteś członkiem rodziny, nie możesz tego użyć."
      67. "Jajo demona dla pojedynczych graczy" -> "Jajo Demona (indywidualne)"
      68. "Twoja moc ochrony zmieniła się w moc demonów. Jeśli jesteś członkiem rodziny, nie możesz tego użyć" -> "Po użyciu twoja ochronna moc zyska siłę Demonów. Jeśli jesteś członkiem rodziny, nie możesz tego użyć."
      69. "Jajo anioła dla rodzin" -> "Jajo Anioła (rodzina)"
      70. "Twoja rodzinna moc ochrony zmieniła się w moc aniołów. Tylko głowa rodziny może tego użyć." -> "Po użyciu ochronna moc rodziny zyska siłę Aniołów. Tylko głowa rodziny może tego użyć"
      71. "Jajo demona dla rodzin" -> "Jajo Demona (rodzina)"
      72. "Twoja rodzinna moc ochrony zmieniła się w moc demonów. Tylko głowa rodziny może tego użyć." -> "Po użyciu ochronna moc rodziny zyska siłę Demonów. Tylko głowa rodziny może tego użyć"
      73. "Esencja Duchów" -> "Esencja Ducha"
      74. "Raport o Placu Świątyni B" -> "Raport o Placu Świątyni A"
      75. "Opowiedz o Placu Świątyni B." -> "Raport o Placu Świątyni B"
      76. "Różdżka lilii wodnej Calvinas" -> "Magiczna Laska Lilii Wodnej Calvinas"
      77. "Niebieski róg - magiczna broń Calvinas" -> "Miotacz Niebieskiego Kolca Calvinas"
      78. "Lekkie skórzane buty" -> "Lekkie Futrzane Buty"
      79. "Sztuczne ognie - Serce (niebieskie)" -> "Fajerwerki - Serce (niebieskie)"
      80. "Sztuczne ognie - Serce (czerwone)" -> "Fajerwerki - Serce (czerwone)"
      81. "Szpulka Ruchu (event)" -> "Zwój Ruchu (event)"
      82. "Skrzydło Feniksa" -> "Skrzydła Feniksa"
      83. "Skrzydło Grala" -> "Skrzydła Grala"
      84. "Zwój produkcji broni dodatkowej Grenigasa" -> "Zwój produkcji broni drugorzędnej Grenigasa"
      85. "Dzięki niemu zostaniesz łyżworolkarzem. Twoja szybkość poruszania się wzrośnie. Aby zsiąść, użyj ponownie tego przedmiotu. Brak ograniczenia poziomu. [Właściwości] Tempo 14 empo na pustyni i w rejonie płonącego miecza +6 [Z dopalaczem prędkości] Tempo +2 Czas trwania +5" -> "Dzięki temu przedmiotowi staniesz się jeźdźcem magicznego wielbłąda. Twoja szybkość poruszania się wzrośnie. Aby zsiąść, użyj ponownie tego przedmiotu. Brak ograniczenia poziomu [Właściwości] Tempo 14 Tempo na pustyni i w rejonie płonącego miecza +6 [Z dopalaczem prędkości] Tempo +2 Czas trwania +5"
      86. "Szpulka ruchu" -> "Zwój Ruchu"
      87. "Jajo Seraphima" -> "Jajo Serafina"
      88. "Mroczuś, Piekielne Szczenię" -> "Piekielny Szczeniak Mroczuś"
      89. "Ozdoba do włosów Elisi" -> "Opaska na Włosy Elisi"
      90. "Badacz czarnej magii "Każda istota podąży za mną... nieważne, dokąd."" -> "Badacz czarnej magii"Każda istota podąży za mną... gdziekolwiek pójdę.""
      91. "Otrzymał skoncentrowaną boską moc. "Bóg powiedział: jam jest światło."" -> "Arcymag otrzymał skoncentrowaną boską moc. "Bóg rzekł: bądź światłością.""
      92. "Przyniesiony hełm armii Mystic Heaven" -> "Dostarczony Hełm Armii Tajemnicze Niebo."
      93. "Kusza, kryjąca w sobie moc Mystic Heaven." -> "Kusza, kryjąca w sobie moc Tajemniczego Nieba."
      94. "Ten sztylet pochodzi ze zbrojowni w Mystic Heaven." -> "Ten sztylet pochodzi ze zbrojowni w Tajemniczym Niebie."
      95. "Miecz ten wykuto w Mystic Heaven." -> "Miecz ten wykuto w Tajemniczym Niebie."
      96. "Ten łuk wyraża niekonwencjonalność Mystic Heaven." -> "Ten łuk wyraża niekonwencjonalność Tajemniczego Nieba."
      97. "Oto krew aniołów z Mystic Heaven. Kryją się w niej święte moce." -> "Oto krew aniołów z Tajemniczego Nieba. Kryją się w niej święte moce."
      98. "Zwój Produkcji Broni Dodatkowej Ancelloan" -> "Zwój Produkcji Broni Drugorzędnej Ancelloan"
      99. "Pakiet Zapasów dla Żołnierzy Mystic Heaven" -> "Pakiet Zapasów dla Żołnierzy Tajemniczego Nieba"
      100. "Zawiera różne przedmioty dla oddziałów Mystic Heaven." -> "Zawiera różne przedmioty dla oddziałów Tajemniczego Nieba."
      101. "Pieczęć Rajdu 'Uniknij meteorytu'" -> "Pieczęć Rajdu 'Uniknij meteoru'"

TEKSTY DIALOGOWE

Pokaż spoiler
      1. "Tajemnicza Wiedźma Ciernia Róży: Nigdy ci nie wybaczę. Należysz do mnie!" -> "Tajemnicza Osoba: Nigdy ci nie wybaczę! Należysz do mnie!"
      2. "Tajemnicza Wiedźma Ciernia Róży: Będę powoli przeżuwać... twoje ciało." -> "Tajemnicza Osoba: Będę powoli przeżuwać... twoje ciało."
      3. "Tajemnicza Wiedźma Ciernia Róży: Porozrywam cię na malutkie strzępy!" -> "Tajemnicza Osoba: Porozrywam cię na malutkie strzępy!"
      4. "Tajemnicza Wiedźma Ciernia Róży: Hahahahahaahahhaahahaha!!!" -> "Tajemnicza Osoba: Hahahahahahahahaaa!!!"
      5. "Tajemnicza Wiedźma Ciernia Róży: Stój! Należysz do mnie!" -> "Tajemnicza Osoba: Stój! Należysz do mnie!"
      6."Tajemnicza Wiedźma Ciernia Róży: Nie masz szans! Buahahahaha!!! Rozerwę cię na strzępy! Muhahahaha!" -> "Tajemnicza Osoba: Nie masz szans! Buahahahaha!!! Rozerwę cię na strzępy! Muhahahaha!"
      7. "Tajemnicza Wiedźma Ciernia Róży: Nie wybaczę ci... nigdy nie będę w stanie ci tego wybaczyć!" -> "Tajemnicza Osoba: Nie wybaczę ci... nigdy nie będę w stanie ci tego wybaczyć!"
      8. "Tajemnicza Wiedźma Ciernia Róży: Zgiń!!!" -> "Tajemnicza Osoba: Zgiń!!!"
      9. "Tajemnicza Wiedźma Ciernia Róży: Ha ha ha!" -> "Tajemnicza Osoba: Hahaha!"
      10. "Tajemnicza Wiedźma Ciernia Róży: Aua! To bolało!!" -> "Tajemnicza Osoba: Aua!!! To bolało!!"
      11. "Czy ten perfum myśliwski jest naprawdę taki silny, że bez problemu go wyśledzę?" -> "Czy te perfumy myśliwskie są naprawdę aż tak silne, że bez problemu go wyśledzę?"
      12. "Tom także stąd wyruszył. Zdaje się, że zmierza w kierunku słonecznych łąk. Hahaha. W takim razie przekonajmy się, co potrafi perfum myśliwski." -> "Tom także stąd wyruszył. Zdaje się, że zmierza w kierunku Słonecznych Łąk. Hahaha! W takim razie przekonajmy się, co potrafią perfumy myśliwskie."
      13. "(A niech to. Na pewno się domyślił, że to perfum myśliwski.)" -> "(A niech to. Na pewno się domyślił, że to perfumy myśliwskie.)"
      14. "Jestem aniołem z Mystic Heaven. Nazywam się Rody Windsinger i jestem jednym z ośmiu kapłanów króla aniołów." -> "Jestem aniołem z Tajemniczego Nieba. Nazywam się Rody Windsinger i jestem jednym z ośmiu kapłanów króla aniołów."
      15. "Król aniołów ma przekroczyć ten świat w NosVille. Ale dlaczego właśnie to miasto? Mogą go przecież obudzić również w Mystic Heaven, w końcu to ich miasto." -> "Król aniołów ma przekroczyć ten świat w NosVille. Ale dlaczego właśnie to miasto? Mogą go przecież obudzić również w Tajemniczym Niebie, w końcu to ich miasto."
      16. "Błąd. Przybyliśmy tutaj, by powstrzymać anioły. Przygotowywały się do tego już dużo wcześniej. Prawdopodobnie próbowały ożywić Latheore również w Mystic Heaven. A to zakończyło się dla miasta jedną wielką katastrofą. Zrozumiałe, że teraz szukają innego miejsc na powrót króla aniołów. W ten sposób chronią swoje miasto i prowadzą wojnę z Hellord." -> "Błąd. Przybyliśmy tutaj, by powstrzymać anioły. Przygotowywały się do tego już dużo wcześniej. Prawdopodobnie próbowały ożywić Latheore również w Tajemniczym Niebie. A to zakończyło się dla miasta jedną wielką katastrofą. Zrozumiałe, że teraz szukają innego miejsc na powrót króla aniołów. W ten sposób chronią swoje miasto i prowadzą wojnę z Hellord."
      17. "Nie znasz legendy o pierwszej wojnie pomiędzy Mystic Heaven i Hellord? Boginie Zenas chciała położyć wszystkiemu kres i unicestwić Mystic Heaven oraz Hellord. Jednak boska matka Erenia odwodziła ją od tego. Odtąd naszym obowiązkiem jest zachowywanie równowagi. Hellord ma wielu popleczników - jedni chcą pokoju, inni pragną wojny. Pragnę strzec pokoju. Wówczas, gdy Król Aniołów się tu obudzi, równowaga zostanie zachwiana. Wtedy Erenia już nie będzie w stanie udobruchać Zenas. A wtedy..." -> "Nie znasz legendy o pierwszej wojnie pomiędzy Tajemniczym Niebem i Hellord? Boginie Zenas chciała położyć wszystkiemu kres i unicestwić Tajemnicze Niebo oraz Hellord. Jednak boska matka Erenia odwodziła ją od tego. Odtąd naszym obowiązkiem jest zachowywanie równowagi. Hellord ma wielu popleczników - jedni chcą pokoju, inni pragną wojny. Pragnę strzec pokoju. Wówczas, gdy król aniołów się tu obudzi, równowaga zostanie zachwiana. Wtedy Erenia już nie będzie w stanie udobruchać Zenasa. A wtedy..."
      18. "Należysz do milicji. Jeśli tutaj jesteście, oznacza to, że Hellord również umocni swoją milicję. Jeśli tak się stanie, doprowadzi to z pewnością do wojny. Proszę wróćcie do Mystic Heaven." -> "Należysz do milicji. Jeśli tutaj jesteście, oznacza to, że Hellord również umocni swoją milicję. Jeśli tak się stanie, doprowadzi to z pewnością do wojny. Proszę wróćcie do Tajemniczego Nieba."
      19. "Robimy to dla Mystic Heaven. Robimy to, by zemścić się na naszych wrogach." -> "Robimy to dla Tajemniczego Nieba. Robimy to, by zemścić się na naszych wrogach."
      20. "Nie, to nieprawda! Moimi wrogami są demony. Zabiliście w Mystic Heaven moją rodzinę. Wy..." -> "Nie, to nieprawda! Moimi wrogami są demony. Zabiliście w Tajemniczym Niebie moją rodzinę. Wy..."
      21. "Od czasu wielkiej wojny nie możemy wchodzić do Mystic Heaven..." -> "Od czasu wielkiej wojny nie możemy wchodzić do Tajemniczego Nieba..."
      22. "Ty niegdyś również przecież próbowałeś już przebudzić Latheore. Ty szumowino! Czy nie chciałeś go wtedy odrodzić w Mystic Heaven?" -> "Bam! Ty niegdyś również przecież próbowałeś już przebudzić Latheore. Ty szumowino! Czy nie chciałeś go wtedy odrodzić w Tajemniczym Niebie?"
      23. "Energia esencji duchów jest coraz mocniejsza. Mam pewne przypuszczenia odnośnie tego zjawiska." -> "Energia esencji ducha jest coraz mocniejsza. Mam pewne przypuszczenia odnośnie tego zjawiska."
      24. "Czym jest szpulka ruchu?" -> "Czym jest zwój ruchu?"
      25. "Te krysz... kryształy lodowego kwiatu możesz znaleźć w Gla... Glacernon. Jeśli mi je przyniesiesz, dam ci w podziękowaniu świąteczne skar... skarpety oraz szpulkę ruchu." -> "Te krysz... kryształy lodowego kwiatu możesz znaleźć na Gla... Glacernonie. Jeśli mi je przyniesiesz, dam ci w podziękowaniu świąteczne skar... skarpety oraz zwój ruchu."
      26. "Chodzi o moją ozdobę do włosów. Można ją łatwo rozpoznać, ponieważ przyozdobiona jest dużym szafirem." -> "Chodzi o moją opaskę na włosy. Można ją łatwo rozpoznać, ponieważ przyozdobiona jest dużym szafirem."
      27. "Szafir to bardzo rzadki klejnot, dlatego ta ozdoba do włosów jest po prostu bezcenna." -> "Szafir to bardzo rzadki klejnot, dlatego ta opaska na włosy jest po prostu bezcenna."
      28. "Chodzi o ozdobę do włosów Elisi. Wiesz coś na ten temat?" -> "Chodzi o opaskę na włosy Elisi. Wiesz coś na ten temat?"
      29. "Jakiś czas temu kierowniczka Kwatery Akamura Nephi chwaliła się, że to ona ma tę ozdobę." -> "Jakiś czas temu kierowniczka Kwatery Akamura Nephi chwaliła się, że to ona ma tę opaskę."
      30. "Nieważne, to ona ma Ozdobę do Włosów Elisi, a więc idę do Kwatery Akamura." -> "Nieważne, to ona ma opaskę na włosy Elisi, a więc idę do Kwatery Akamura."
      31. "A niektórzy nazywają Zaginiony Archipelag 'Mystic Heaven' lub 'Hellord'. Trochę dobrze, trochę źle." -> "A niektórzy nazywają Zaginiony Archipelag 'Tajemnicze Niebo' lub 'Hellord'. Trochę dobrze, trochę źle."
      32. "Mystic Heaven i Hellord także należały do Zaginionego Archipelagu. To był kiedyś potężny kontynent. Ale to było dawno..." -> "Tajemnicze Niebo i Hellord także należały do Zaginionego Archipelagu. To był kiedyś potężny kontynent. Ale to było dawno..."
      33. "Wejdź do statku powietrznego." -> "Wejdź na statek powietrzny."
      34. "Burza... nadchodzi... ponownie. Kuk. Ale... przecież... jeszcze lecimy. Kuk." -> "Burza nadchodzi... Znowu... *gdacze* Mimo wszystko i tak polecimy! *gdacze*"
      35. "Bo... mamy... Kuk. jeszcze napęd odrzutowy... Kuk... zgadza się?" -> "W każdym razie... *gdacze* Mamy jeszcze silniki odrzutowe... *gdacze* Zgadza się?"
      36. "Martwię się o Kerzenę w Mystic Heaven." -> "Martwię się o Kerzenę w Tajemniczym Niebie."
      37. "To tajemnicze pęknięcia w przestrzeni, które pojawiają się w całym Cylloan. Są połączone z Mystic Heaven i Hellord." -> "To tajemnicze pęknięcia w przestrzeni, które pojawiają się w całym Cylloan. Są połączone z Tajemniczym Niebem i Hellord."
      38. "Pokonaj strażników w okolicy Mystic Heaven. Jesteś gotowy na takie zadanie, prawda?" -> "Pokonaj strażników w okolicy Tajemniczego Nieba. Jesteś gotowy na takie zadanie, prawda?"

KOMUNIKATY
      Pokaż spoiler
      1. "Zginęło: [X*Y]" -> "Zgon*Zwycięstwo: [X*Y]"
      2. "Nick(online)" -> "Nick (online)"
      3. "Nick(offline)" -> "Nick (offline)"
      4. "Zachodnia Góra Krem (1000 szt. złota) -> "Zachodni Krem (1000 szt. złota)"
      5. "Port Alveus (2 000 szt. złota)" -> "Plac Portu Alveus (2 000 szt. złota)"
      6. "Liczba twoich punktów została zresetowana w wyniku działania siły wyższej w Glacernon." -> "Liczba twoich punktów została zresetowana w wyniku działania siły wyższej na Glacernonie."
      7. "W Glacernon nie możesz chwalić innych graczy." -> "Na Glacernonie nie możesz chwalić innych graczy."
      8. "Wróg został wytrzebiony. Nie możesz zdobyć więcej punktów." -> "Wróg został pokonany. Nie możesz już zdobyć więcej punktów."
      9. "Zostałeś pochwalony przez X." -> "Gracz X pochwalił cię."
      10. "Pochwaliłeś X." ---> "Gracz X został przez ciebie pochwalony."
      11. "X dołączył do twojej rodziny." -> "Gracz X dołączył do twojej rodziny."
      12. "X odrzucił twoje zaproszenie." ---> "Gracz X odrzucił twoje zaproszenie."
      13. "Pomyślnie zastosowano złoty zwój ochrony wyposażenia." ---> "Pomyślnie zastosowano Złoty Zwój Ochrony Wyposażenia."
      14. "Nie możesz zagrać w mini-grę, gdyż twoja reputacja jest za niska. Można grać z reputacją od X." ---> "Nie możesz zagrać w mini-grę, gdyż twoja reputacja jest za niska. Można grać z minimalną reputacją równą X."
      15. "Zwycięża drużyna gracza X" ---> "Zwycięża drużyna X"
      16. "Możesz jeszcze X x wziąć udział bitwie na Arenie Talentów." ---> "Możesz jeszcze X razy wziąć udział w bitwie na Arenie Talentów."
      17. "Znajdź drużynę przeciwną" ---> "Szukanie drużyny przeciwnej..."
      18. "Znajdź uczestników" ---> "Szukanie uczestników..."
      19. "Możesz zarejestrować się tylko X x dziennie." ---> "Możesz zarejestrować się tylko X razy dziennie."
      20. "Ilość wejść na Arenę Mistrzów został zwiększony o +1." ---> "Liczba wejść na Arenę Mistrzów została zwiększona o 1."
      21. "X opuścił arenę drużynową." ---> "Gracz X opuścił Arenę Drużynową."
      22. "X pokonał Y." ---> "Gracz X pokonał Y."
      23. "Po krótkim czasie zostanie przywołany przez innego uczestnika: X" --- > "Za chwilę inny uczestnik cię przywoła: X."
      24. "Szukaj teraz zarejestrowanej drużyny" ---> "Poszukiwanie zarejestrowanej drużyny..."
      25. "Zbliżenie do Perfekcji PS nie powiodło się." ---> "Zbliżenie do Perfekcji Karty Specjalisty nie powiodło się."
      26. "Zbliżenie do perfekcji PS powiodło się: +X (Y)" ---> "Zbliżenie do Perfekcji Karty Specjalisty powiodło się: +X (Y)."
      27. "Glacerus: Skazuję cię wieczny lód, ty łajzo!" ---> "Glacerus: Skazuję cię na wieczny lód, ty łajzo!"
      28. "Nie możesz wziąć udziału w rajdzie, ponieważ nie masz przy sobie mistycznego kamienia lodowcowego." ---> "Nie możesz wziąć udziału w rajdzie, ponieważ nie masz przy sobie Mistycznego Kamienia Lodowcowego."
      29. "Tej karty specjalisty nie możesz włożyć do pojemnika na karty." ---> "Tej Karty Specjalisty nie możesz włożyć do Pojemnika na Karty Specjalisty."
      30. "Nie możesz ulepszyć tej karty specjalisty." ---> "Nie możesz ulepszyć tej Karty Specjalisty."
      31. "Efekt poświęcenia został usunięty, ponieważ wybrany gracz znajduje się poza zasięgiem." ---> "Efekt poświęcenia został usunięty, ponieważ wybrany gracz znajduje się poza jego zasięgiem."
      32. "Otrzymałeś buty poszukiwacza przygód w 3 wariantach." ---> "Otrzymano trzykrotnie połączone Buty Poszukiwacza Przygód."
      33. "Nauczyłeś się umiejętności: wzmocniony cios." ---> "Nauczono się umiejętności: “Wzmocniony cios”."
      34. "Otrzymałeś +1 drewniany miecz." ---> "Miecz Drewniany +1 jest od teraz twój!"
      35. "Otrzymałeś strój poszukiwacza przygód." ---> "Otrzymano Strój Poszukiwacza Przygód."
      36. "Nauczyłeś się podstawowych umiejętności." ---> "Nauczono się podstawowych umiejętności."
      37. "Chciałbyś dołączyć do członków swojej grupy?" ---> "Zgadzasz się na dołączenie do członków swojej grupy?"
      38. "Nauczyłeś się prostej regeneracji PŻ." ---> "Nauczono się podstawowej regeneracji PŻ."
      39. "Nauczyłeś się prostego podwyższenia bystrości." ---> "Nauczono się podstawowego podwyższenia bystrości."
      40. "Zakończyłeś naukę szybkości dla początkującego." ---> "Udało ci się ukończyć podstawową naukę szybkości."
      41. "Nauczyłeś się prostego wzmocnionego ataku." ---> "Nauczono się podstawowego wzmocnionego ataku."
      42. "Otrzymałeś ten przedmiot - X x Y" ---> "Otrzymano przedmiot - Xx Y."
      43. "Włożyć partnera do perły? Wówczas jego maska zniknie." ---> "Umieścić Partnera w Perle? Wówczas jego maska zniknie."

MISJE
      Pokaż spoiler
      1. "Zapytaj Malcolma Mixa o perfum myśliwski!" -> "Zapytaj Malcolma Mixa o perfumy myśliwskie!"
      2. "Poproś Malcolma Mixa, aby ci sporządził perfum myśliwski!" -> "Poproś Malcolma Mixa, aby ci sporządził perfumy myśliwskie!"
      3. "Dostarcz perfum myśliwski Teodorowi Toppowi!" -> "Dostarcz perfumy myśliwskie Teodorowi Toppowi!"
      4. "Udaj się na Klif Zachodzącego Słońca na Górze Krem!" -> "Udaj się na Klif Zachodu Słońca na Górze Krem!"
      5. "Udaj się do studni przy Klifie Zachodzącego Słońca!" -> "Udaj się do studni przy Klifie Zachodu Słońca!"
      6. "Kapłanka Vera ze świątyni Aster prosi cię o przyniesienie esencji duchów po załatwieniu duchów w bibliotece." -> "Kapłanka Vera ze świątyni Aster prosi cię o przyniesienie esencji ducha po załatwieniu duchów w bibliotece."
      7. "Zapytaj Feliksa o Ozdobę do Włosów Elisi!" -> "Zapytaj Feliksa o opaskę na włosy Elisi!"
      8. "Znajdź ślad Oddziału Poszukiwawczego z Mystic Heaven przy Bramie Piekieł 1." -> "Znajdź ślad Oddziału Poszukiwawczego z Tajemniczego Nieba przy Bramie Piekieł 1."
      9. "Zniszcz 5 strażników w Mystic Heaven." -> "Zniszcz 5 strażników w Tajemniczym Niebie."
      10. "Ukończ pomyślnie rajd 'Uniknij meteorytu'." -> "Ukończ pomyślnie rajd 'Uniknij meteoru'."

POTWORY
      Pokaż spoiler
      1. "Tajemnicza Wiedźma Ciernia Róży" -> "Tajemnicza Osoba"

UMIEJĘTNOŚCI
      Pokaż spoiler
      1. Przy użyciu broni głównej generuje X z prawdopodobieństwem Y%." -> "Przy użyciu broni głównej z prawdopodobieństwem Y% generuje X."
      2. "Generuje X z prawdopodobieństwem Y% poprzez użycie broni dodatkowej." -> "Przy użyciu broni drugorzędnej z prawdopodobieństwem Y% generuje X."
      3. "Podstawowy atak procą" -> "Podstawowy atak katapultą"
    • Kwietniowa paczka językowa #1

OBIEKTY
      Pokaż spoiler
      1. "Rozsierdzony Rogaty Imp" -> "Wściekły Rogaty Imp"
      2. "Zwariowany Garg" -> "Obłąkany Garg"
      3. "Rekrut Żelaznego Wojownika Koaren" -> "Rekrut Żelaznych Wojowników Koaren"
      4. "Rekrut wojownik Kenko" -> "Rekrut Wojowników Kenko"
      5. "Rekrut Włócznik Kenko" -> "Rekrut Włóczników Kenko"
      6. "Rekrut Rozbójnik Kenko" -> "Rekrut Rozbójników Kenko"
      7. "Silny Trener Krzakogon" -> "Silny Krzakogon Trener"
      8. "Pająk Żołnierz" -> "Pajęczy Żołnierz"
      9. "Niewidzialna Galaretka" -> "Przezroczysta Galaretka"
      10. "Melancholijna Zjawa Nocy" -> "Przygnębiona Zjawa Nocy"
      11. "Trener Krzakogon" -> "Krzakogon Trener"
      12. "Król Grzmotnik" -> "Król Grzmotników"
      13. "Zaczarowana Jutrzenka" -> "Zaczarowany Morgensztern"
      14. "Pasikonik Wodny" -> "Wodny Pasikonik"
      15. "Oddział Erikielsa" -> "Oddział Erikieli"
      16. "Matka Kret" -> "Matka Kretów"
      17. "Drapieżnik Mroku" -> "Mroczny Drapieżnik"
      18. "Strażnik Oceanu" -> "Oceaniczny Strażnik"
      19. "Maszyna do Lodu" -> "Maszyna do Lodów"
      20. "Obóz Bazowy Aniołów" -> "Główny Obóz Aniołów"
      21. "Obóz Bazowy Demonów" -> "Główny Obóz Demonów"
      22. "Ołtarz Anioła" -> "Ołtarz Aniołów"
      23. "Pustynny Łupieżca Maloren" -> "Pustynny Rozbójnik Maloren"
      24. "Fantom Greniga" -> "Fantom Grenigasa"
      25. "Przywołany Strażnik Oceanu" -> "Przywołany Oceaniczny Strażnik"
      26. "Strażnik latarni morskiej Chilton" -> "Strażnik Latarni Morskiej Chilton"
      27. "Bombowiec Transportowy Shaya" -> "Bombowiec Transportu Shaya"
      28. "Samuraj Transportowy Shorana" -> "Samuraj Transportu Shorana"
      29. "Myśliwy Transportowy Shorana" -> "Myśliwy Transportu Shorana"
      30. "Drogowskaz na Halloween" -> "Halloweenowy Drogowskaz"
      31. "Drogowskaz Wielkanocny" -> "Wielkanocny Drogowskaz"
      32. "Janek, Poszukiwacz Przygód" -> "Poszukiwacz Przygód Janek"
      33. "Niewyraźny Płomienny Pies" -> "Duch Płomiennego Psa"
      34. "Niewyraźny Magmaros" -> "Duch Magmarosa"
      35. "Niewyraźny Valaket" -> "Duch Valaketa"
      36. "Drogowskaz z Piracką Flagą" -> "Piracki Drogowskaz"
      37. "Krzakogon Pirat (Cień)" -> "Krzakogon Pirat (Mrok)"
      38. "Treser Zwierzaków Piratów" -> "Trener NosKumpla (Pirat)"
      39. "Gral Ogromny Feniks" -> "Ogromny Feniks Gral"
      40. "Ostrze Mieniącego się Żaru" -> "Ostrze Żaru"
      41. "Tarcza połyskującego żaru" -> "Tarcza Żaru"
      42. "Włócznia Połyskującego Żaru" -> "Włócznia Żaru"
      43. "Valoren Pustynny Rozbójnik" -> "Pustynny Rozbójnik Valoren"
      44. "Upiorny Treser Zwierzątka" -> "Trener NosKumpla (Upiorny)"
      45. "Treser Zwierzaków Rudolfa" -> "Trener NosKumpla (Rudolf)"
      46. "Śnieżynka, Śniegowa Wróżka" -> "Śniegowa Wróżka Śnieżynka"
      47. "Pierwszy Syn Mistera Parka" -> "Pierwszy Syn Pana Parka"
      48. "Drugi Syn Pana Parka" -> "Drugi Syn Pana Parka"
      49. "Trzeci Syn Pana Parka" -> "Trzeci Syn Pana Parka"
      50. "Cień onyksowego smoka" -> "Cień Onyksowego Smoka"
      51. "Kapłanka Kelly 2. Jendostki" -> "Kapłanka Kelly 2. Jednostki"
      52. "Kapłanka Molly 2. Jendostki" -> "Kapłanka Molly 2. Jednostki"
      53. "Nieukończony Fernon" -> "Nieukończona Fernon"
      54. "Statua Bogini Erenii" -> "Posąg Bogini Erenii"
      55. "Złamany kieł Fafnira" -> "Złamany Kieł Fafnira"
      56. "Złamany ząbek Fafnira" -> "Złamany Ząbek Fafnira"
      57. "Członek bandy złodziei" -> "Członek Bandy Złodziei"
      58. "Najstarszy z Gotów" -> "Najstarszy z Plemienia Gotów"
      59. "Dziewczyna Gotów" -> "Dziewczyna z Plemienia Gotów"

PRZEDMIOTY
      Pokaż spoiler
      1. "Szata Wykonana z Bawełny." -> "Szata wykonana z bawełny."
      2. "Karta Specjalisty Wojownika" -> "Karta Specjalisty Żelaznego Wojownika"
      3. "Wezwij Trenera Krzakogona, aby zwiększyć poziom ataku i obrony twojego NosKumpla." -> "Wezwij Krzakogona Trenera, aby zwiększyć poziom ataku i obrony twojego NosKumpla."
      4. "Wąs matki kreta" -> "Wąs Matki Kretów"
      5. "Niski Zwój Ochrony Karty SP" -> "Zwój Ochrony Karty Specjalisty Niskiego Poziomu"
      6. "Wysoki Zwój Ochrony Karty SP" -> "Zwój Ochrony Karty Specjalisty Wysokiego Poziomu"
      7. "Kimono Porannego Blasku (na stałe)" -> "Kimono Światła Słonecznego (na stałe)"
      8. "Wiśniowe Kimono (na stałe)" -> "Kimono Kwiatu Wiśni (na stałe)"
      9. "Maszyna do Lodu" -> "Maszyna do Lodów"
      10. "Drogowskaz na Halloween" -> "Halloweenowy Drogowskaz"
      11. "Drogowskaz Wielkanocny" -> "Wielkanocny Drogowskaz"
      12. "Krzakogon Pirat (Cień)" -> "Krzakogon Pirat (Mrok)"
      13. "Drogowskaz z Piracką Flagą" -> "Piracki Drogowskaz"
      14. "Upiorny Treser Zwierzątka (event)" -> "Trener NosKumpla (Upiorny) (event)"
      15. "Dostarczony Hełm Armii Tajemnicze Niebo." -> "Hełm dostarczony armii z Tajemniczego Nieba."
      16. "Szalony dr Maunus" -> "Szalony Dr Maunus"

KOMUNIKATY
      Pokaż spoiler
      1. "Zwiększona energia światła:" -> "Zwiększenie energii światła o:"
      2. "Zwiększona energia ognia:" -> "Zwiększenie energii ognia o:"
      3. "Zwiększone obrażenia roślin:" -> "Zwiększenie obrażeń zadawanych roślinom o:"
      4. "Zwiększone obrażenia zwierząt:" -> "Zwiększenie obrażeń zadawanych zwierzętom o:"

TEKSTY DIALOGOWE
      Pokaż spoiler
      1. "(Mimi jest zbyt zajęta, by słuchać.)" -> "(Mimi jest widocznie zbyt zajęta, by słuchać.)"
      2. "(Najwidoczniej za rękawicami Haralda kryje się wiele różnych historii.)" -> "(Najwidoczniej za rękawicą Haralda kryje się wiele różnych historii.)"
      3. "Rushaldin najwyraźniej wie, co mamy dalej robić." -> "Rushaldin widocznie wie, co mamy dalej robić."
      4. "Głowa rodziny" -> "Szef rodziny"
      5. "Cóż, słyszałem, że dostałeś od Malcolma kilka czerwonych jagód. On zawsze potrzebuje mnóstwa rzeczy do produkcji swoich eliksirów." -> "'Cóż, słyszałam, że dostałeś od Malcolma kilka Czerwonych Owoców. On zawsze potrzebuje mnóstwa rzeczy do produkcji eliksirów."
      6. "Gdzie mogę znaleźć Króla Grzmotnika?" -> "Gdzie mogę znaleźć Króla Grzmotników?"
      7. "Oczywiście zabijanie potworów na pewno nie zaszkodzi, ale Janek, poszukiwacz przygód, twierdzi, że otworzyło się wejście do czasoprzestrzeni. Znajduje się ono bardzo głęboko w rejonie płonącego miecza. Tam zapewne znajduje się również ostatnia pieczęć." -> "Oczywiście zabijanie potworów na pewno nie zaszkodzi, ale Poszukiwacz Przygód Janek, twierdzi, że otworzyło się wejście do czasoprzestrzeni. Znajduje się ono bardzo głęboko w rejonie płonącego miecza. Tam zapewne znajduje się również ostatnia pieczęć."
      8. "Jestem tutaj, ponieważ Janek, poszukiwacz przygód, poprosił mnie, aby cię odszukać." -> "Jestem tutaj, ponieważ Poszukiwacz Przygód Janek, poprosił mnie, aby cię odszukać."
      9. "Janek, poszukiwacz przygód, twierdzi, że we wnętrzu płonącego miecza otworzyło się wejście do czasoprzestrzeni." -> "Poszukiwacz Przygód Janek twierdzi, że we wnętrzu płonącego miecza otworzyło się wejście do czasoprzestrzeni."
      10. "(Najwidoczniej za rękawicami Haralda kryje się wiele różnych historii.)" -> "(Najwidoczniej za rękawicą Haralda kryje się wiele różnych historii.)"
      11. "(Dziewczyna Gotów mówi, że nic nie wie, ale zna kogoś, kto mógłby mi coś opowiedzieć.)" -> "(Dziewczyna z plemienia Gotów mówi, że nic nie wie, ale zna kogoś, kto mógłby mi coś opowiedzieć.)"

MAPY
      Pokaż spoiler
      1. "Brama piekła 3" -> "Brama Piekieł 3"
      2. "Brama piekła 4" -> "Brama Piekieł 4"

UMIEJĘTNOŚCI
      Pokaż spoiler
      1. "Liczba punktów doświadczenia zostaje zwiększona o x%." -> "Liczba zdobywanych punktów doświadczenia zostaje zwiększona o x%."
      2. "Zwiększa liczbę punktów doświadczenia o 20%." -> "Zwiększa zdobywanie liczby punktów doświadczenia o 20%."
      3. "Kolejny efekt partnera" -> "Efekt partnera"
      4. "Daleki strzał" -> "Strzał szczęścia"
      5. "Zabija wszystkich przeciwników znajdujących się w pobliżu." -> "Rani wszystkich przeciwników znajdujących się w pobliżu."
    • Czerwcowa paczka językowa #1

PRZEDMIOTY
      Pokaż spoiler
      1. Zamiana wszystkich małych liter (z wyjątkiem przyimków i zaimków) w nazwach przedmiotów do dużych, np.: "Drewniana pałka" -> "Drewniana Pałka", "Nóż wielkiego przywódcy" -> "Nóż Wielkiego Przywódcy".
      2. "Duży Sellaim" -> "Duża Sellaim"
      3. "Duży Woondine" -> "Duża Woondine"
      4. "Duży Eperial" -> "Duża Eperial"
      5. "Duży Turik" -> "Duża Turik"
      6. "Szata światła" -> "Tunika Światła"
      7. "Rękawice szybkości" -> "Szybkie Rękawice"
      8. "Uszkodzona miska" -> "Uszkodzony Klucz"

UMIEJĘTNOŚCI
      Pokaż spoiler
      1. "Poprzez bardzo skuteczny strzał cel doznaje [szoku]." -> "Na skutek zadania skutecznego strzału w głowę cel doznaje szoku."
      2. "W razie ataku efekt zostanie usunięty i otrzymasz dodatkowe obrażenia" -> "W razie ataku efekt zostanie usunięty i zadasz dodatkowe obrażenia.
    • Czerwcowa paczka językowa #2

KOMUNIKATY SERWEROWE (6 zmian)
      Pokaż spoiler
      .1. "Wymagane:" -> "Wymóg:"
      2. "Możesz otrzymać misję o poziomie [X] od [Y] w [Z]." -> "Możesz otrzymać misję od poziomu X od Y w Z."
      3. "Zamiana" -> "Handel"
      4. "Efekt dźwiękowy" -> "Efekty dźwiękowe"
      5. "Audiencja u Erenii rozpocza si." -> "Audiencja u Erenii rozpoczęła się."
      6. "Zwierzątko jest silniejsze niż Poziom." -> "Zwierzak posiada wyższy poziom niż twój."

PRZEDMIOTY (11 zmian)
      Pokaż spoiler
      1. "Złota nagroda" -> "Nagroda w Postaci Złota"
      2. "Nagroda PD" -> "Nagroda w Postaci Punktów Doświadczenia"
      3. "Skrzydło Przyjaźni (Event)" -> "Skrzydło Przyjaźni (event)"
      4. "Lekarstwo Dla Partnera (Event)" -> "Lekarstwo Dla Partnera (event)"
      5. "Plecak Partnera (10 Dni/Event)" -> "Plecak Partnera (10 dni/event)"
      6. "Koszyk Zwierzaka (10 Dni/Event)" -> "Koszyk Zwierzaka (10 dni/event)"
      7. "Zwój Kostiumu Lodowego (Event)" -> "Zwój Kostiumu Lodowego (event)"
      8. "Czekoladowy Zajączek (Event)" -> "Czekoladowy Zajączek (event)"
      9. "Torba ze SŁODYCZAMI (event)" -> "Torba ze Słodyczami (event)"
      10. "Nakrętka (Event)" -> "Nakrętka (event)"
      11. "Ten cenny klejnot ulepsza twoją kartę specjalisty. ]Dzięki niemu możesz zbliżyć do perfekcji Arcymaga, Odszczepieńca i Anioła Zemsty." -> "Ten cenny klejnot ulepsza twoją kartę specjalisty. Dzięki niemu możesz zbliżyć do perfekcji Arcymaga, Odszczepieńca i Anioła Zemsty."

TEKSTY DIALOGOWE (92 zmiany)
      Pokaż spoiler
      1. "Co tam masz?" -> "Co jest nie tak?"
      2. "Dzień powszechny jest monotonny, ale ciężka praca już nie. Więc chyba nie mogę się skarżyć." -> "Dzień powszechny jest monotonny, ale praca nie jest aż tak ciężka, więc chyba nie mogę się skarżyć."
      3. "Wolno mi wykonać zlecenie dla wielkiego czarodzieja Radala. To wielki zaszczyt." -> "Wykonuję zlecenia dla wielkiego czarodzieja Radala. To wielki zaszczyt."
      4. "Jeśli będę miał szczęście, być może uda mi się wykształcić u niego. Dlatego właśnie muszę udać się na najniższe kondygnacje laboratorium." -> "Jeśli będę miał szczęście, być może nawet uda mi się odbyć u niego staż. Ale za to będę musiał udać się na najniższe kondygnacje laboratorium."
      5. "- ktoś świadomie stworzył czasoprzestrzenie. Jakaś moc siłą rozdarła czas i przestrzeń." -> "- Ktoś świadomie stworzył czasoprzestrzenie. Jakaś nieznana moc siłą rozdarła czas i przestrzeń."
      6. "- Przez tą szczelinę mamy dostęp do zupełnie nowego świata." -> "- Dzięki tym szczelinom mamy dostęp do zupełnie innego świata."
      7. "Akty medyczne:" -> "Historia choroby:"
      8. "Ranga: Praktykant" -> "Ranga: rekrut"
      9. "Godzinę po rozpoczęciu pracy pacjent nagle dostał nagle ataku i zaczął kąsać swoich współpracowników w szyję. Jeden z nich zmarł na miejscu." -> "Godzinę po rozpoczęciu pracy pacjent nagle dostał ataku i zaczął kąsać swoich współpracowników w szyję. Jeden z nich zmarł na miejscu."
      10. "Do tej pory 15 praktykantów padło ofiarą tej "demonizacji", w ramach której zadano im cios dobijający. Razem z tymi, którzy za sprawą tych wydarzeń zostali ranni, łączna liczby ofiar opiewa na 50 osób. Do tego 2 czarodziejów miało takie same objawy, mimo że nawet nie schodzili na najniższe kondygnacje." -> "Do tej pory 15 praktykantów padło ofiarą tej "demonizacji", w ramach której zadano im cios dobijający. Razem z tymi, którzy za sprawą tych wydarzeń zostali ranni, łączna liczba ofiar opiewa na 50 osób. Do tego 2 czarodziejów miało takie same objawy, mimo że nawet nie schodzili na najniższe kondygnacje."
      11. "Dziennik zdobywania wykształcenia: *Poplamiony krwią.*" -> "Dziennik praktyki zawodowej: *poplamiony krwią.*"
      12. "Memo: *Pisane w pośpiechu.*" -> "Notatka: *pisane w pośpiechu.*"
      13. "Boska matko Erenio, miej nas w opiece." -> "Boska Matko Erenio, miej nas w opiece!"
      14. "Każdy zna Boginię Erenię. Jest jedyna w swoim rodzaju i zarządza tym światem z honorem." -> "Każdy zna boginię Erenię. Jest jedyna w swoim rodzaju i zarządza tym światem z honorem."
      15. "Ten cień zniszczył Duke'a. Jak wynika z jego badań, nie wiedział, że to Zenas. Z jego badań wynika, iż nie wiedział, że to Zenas, lecz nie mógł się przeciwstawić niebywałej mocy cienia, której nie był w stanie przezwyciężyć." -> "Ten cień zniszczył Duke'a. Jak wynika z jego badań, nie wiedział, że to Zenas. Nie mógł on przeciwstawić się niebywałej mocy cienia, której nie był w stanie nijak przezwyciężyć."
      16. "Osoba B: Nie... pozwól mi stąd wyjść. Nadchodzi... demon podchodzi coraz bliżej!!!" -> "Osoba B: Nie... pozwól mi stąd wyjść! Nadchodzi... demon nadchodzi coraz bliżej!!!"
      17. "Tak czy siak, wszystko przepadło... Cała praca badawcza Duke'a nigdy nie ujrzy światła dziennego, bo jest teraz w rękach strażników. Bardzo tego żałuję, ale każda pomoc przybywa za późno." -> "Tak czy siak, wszystko przepadło... Cała praca badawcza Duke'a nigdy nie ujrzy światła dziennego, bo jest teraz w rękach strażników. Bardzo tego żałuję, ale jest już za późno na pomoc."
      18. "Tak, ale nie tak ładna, jak ty... W każdym razie... Przysyła mnie Mimi Mentor, aby dowiedział się więcej na temat wzmacniania biżuterii." -> "Tak, ale nie tak ładna, jak ty... W każdym razie... Przysyła mnie Mimi Mentor, abym dowiedział się więcej na temat wzmacniania biżuterii."
      19. "Dobrze, że cię złapałem, zanim opuściłeś wioskę. Mam dla ciebie zadanie." -> "''Dobrze, że cię złapałam, zanim wyruszyłeś w dalszą przygodę. Wyświadczysz mi przysługę?"
      20. "Słyszałem, że cały NosObóz zajęty jest poszukiwaniem skarbu... To nieprawda?" -> "Słyszałam, że cały NosObóz zajęty jest poszukiwaniem skarbu... Czy to prawda?"
      21. "Ahh!! Wykluczyli cię!" -> "Ach! Wygnali cię!"
      22. "Ojej! W NosObozie kogoś wykluczyli!" -> "Ojej! Kogoś wygnali z NosObozu!"
      23. "Na pewno o tobie zapomnieli! Idź i zapytaj Mimi!" -> "Może o tobie po prostu zapomnieli! Idź i zapytaj Mimi!"
      24. "Tak, sam podarowałam jej perfumy, mam nawet jeszcze trochę przy sobie." -> "Tak, sama podarowałam jej perfumy, mam nawet jeszcze trochę przy sobie."
      25. "Hi, jak się masz?" -> "Hej, jak się masz?"
      26. "*Oczy Jack zrobiły się wilgotne po dotknięciu dzwonka.*" -> "*Oczy Jacka zrobiły się nagle wilgotne po dotknięciu dzwonka.*"
      27. "*Czytasz listę.* Ruda musi robić wrażenie, że przepełniona jest ogromną mocą. Dlatego trzeba dodać kilka kryształów duszy... Fever jest bardzo podejrzliwy z natury. Nie dotknie rudy, jeśli wyczuje, że nie posiada ona wielkiej mocy. Do naszych celów najlepsze będą dusze wojowników." -> ""*Czytasz listę* Ruda musi robić wrażenie, a więc powinna być przepełniona ogromną mocą. Dlatego trzeba dodać kilka kryształów duszy... Fever z natury jest bardzo podejrzliwą istotą. Nie dotknie rudy, jeśli wyczuje, że nie posiada ona wielkiej siły. Do naszych celów najlepsze będą Dusze Wojowników."
      28. "Teraz potrzebujemy tylko jeszcze 2 składników, by wyprodukować rudę. Gdzie jest ten opis szóstego składnika..." -> "Teraz brakuje nam tylko 2 składników, by wyprodukować rudę. Gdzie jest ten opis szóstego składnika..."
      29. *Wyjaśniasz skąd masz pierścień Randala.*" -> "*Wyjaśniasz, skąd masz pierścienie Radala*"
      30. "Dzięki ci... Po otwarciu pieczęci, mogłam znowu poczuć świeże morskie powietrze. Jak mogę ci się za to odwdzięczyć?" -> "Dzięki ci... Gdy pieczęć została otwarta, znów mogłem poczuć świeże morskie powietrze. Jak mogę ci się za to odwdzięczyć?"
      31. "O kurczę... straciłem go..." -> "O kurczę... Straciłam go..."
      32. "Tak. To jest jeden ze składników, które potrzebują demony, by zaatakować Fever. Próbują pozbyć się Fever, by nie można było ożywić król aniołów Latheore." -> "Tak, jest to jeden ze składników, którego potrzebują Demony, aby zaatakować Fever. Próbują się go pozbyć, by nie można było ożywić króla Aniołów - Lateora."
      33. "Rect Lat, dostarczę ci ostatniego składnika do zaklęcia. Możemy zaczynać." -> "Rect Lat, oto ostatni składnik do zaklęcia. Możemy zaczynać."
      34. "Może Eri nie udało się dać mi fałszywego składnika dla Recta Lata." -> "Może nie udało się Eri dać im fałszywego składnika dla Rect Lata."
      35. "Anioły zawsze muszę walczyć." -> "Wiedziałem! Anioły nic tak na świecie nie kochają, jak walkę!"
      36. "Tak będzie lepiej. Wiec, że nie ma nic bardziej zaszczytnego, niż poświęcić życie królowi aniołów i jego odrodzeniu. Niech Latheore cię błogosławi." -> "Tak będzie lepiej. Wiedz, że nie ma nic bardziej zaszczytnego, niż poświęcić swoje życie królowi aniołów i jego odrodzeniu. Niech Lateore cię błogosławi!"
      37. "Czy to jest pierścienie Randala?" -> "Czy to są pierścienie Radala?"
      38. "Hi." -> "Cześć!"
      39. "Drogi Calvinie,byłam pod wrażeniem, gdy dowiedziałam się, co zrobiłeś drewnianym zombie po usłyszeniu mojej historii o nich..." -> "Drogi Calvinie,byłam pod wrażeniem, gdy dowiedziałam się, co zrobiłeś drzewom zombie po usłyszeniu mojej historii o nich..."
      40. "Wydaje mi się, że widziałem ją raz..." -> "Ach tak... Wydaje mi się, że widziałam ją raz..."
      41. "Potrzebuję specjalnego środka wybielającego, by usunąć plamę. Muszę zająć się moim sklepem... a więc musisz mi go przynieść tutaj." -> "Potrzebuję specjalnego środka wybielającego, by usunąć plamę. Muszę zająć się moim sklepem... a więc to ty musisz mi go przynieść!"
      42. "To strąki fasoli, słomę, specjalną wodę i krzemień. To wszystko możesz znaleźć u potworów w pobliżu Góry Krem. Musisz tylko dokładnie poszukać." -> "Potrzebuję strąki fasoli, słomę, specjalną wodę i krzemień. To wszystko możesz zdobyć od potworów znajdujących się w pobliżu Góry Krem. Musisz tylko dokładnie poszukać."
      43. "Ach! Potrzebuję jeszcze receptury na ten specjalny wybielacz. Nie zapomnij, mgielne olbrzymy mają tę recepturę." -> "Ach! Potrzebuję jeszcze receptury na ten specjalny wybielacz. Nie zapomnij: mgielne olbrzymy mają tę recepturę."
      44. "Tak długo, jak przypominam sobie mojego towarzysz i wspólne radosne chwile, będzie on zawsze przy mnie. Rozumiesz?" -> "Tak długo, jak przypominam sobie mojego towarzysza i nasze radosne chwile, będzie on zawsze przy mnie. Rozumiesz?"
      45. "Przyjrzyj się wróżce! Czyż nie jest piękna? Jednak... Pamiętaj, że wróżki są małe i urocze, jednak... Posiadają potężną moc! Używaj jej z rozwagą!" -> "Przyjrzyj się wróżce! Czyż nie jest piękna? Pamiętaj, że wróżki są małe i urocze, ale... Posiadają potężną moc! Używaj jej z rozwagą!"
      46. "Proszę uratuj ją od potworów i nie mów o tym Malcolmowi albo Sorai. Po raz pierwszy występuję w roli gospodarza, dlatego nie chcę się zbłaźnić." -> "Proszę, uratuj ją od tych potworów i nie mów o tym Malcolmowi lub Sorai. To mój pierwszy raz jako gospodarz, więc po prostu nie chcę się zbłaźnić."
      47. "Proszę, ukaż tego dużego, paskudnego bałwana. W nagrodę dam ci świąteczne skarpetki oraz świąteczny drogowskaz." -> "Proszę, ukarz tego dużego, paskudnego bałwana. W nagrodę dam ci świąteczne skarpetki oraz świąteczny drogowskaz."
      48. "Ukarz obłudników" -> "Ukarz hipokrytów"
      49. "(Cel)" -> "Cel"
      50. "Napęd odrzutowy! Kku! Napęd odrzutowy! Kku! Kku!" -> "Silniki odrzutowe! *gdacze* Silniki odrzutowe! *gdacze* *gdacze*"
      51. "Podążaj zgodnie z wolą Ancelloan" -> "Wyrusz do Woli Ancelloan."
      52. "Zezwól na powrót, Kku. Burza... Kku... Znowu nadchodzi, kku." -> "Zezwól na powrót, *gdacze* Burza... Kku... Znowu nadchodzi, *gdacze*"
      53. "Witaj, Kku. Wszyscy na pokład! Kku!" -> "Witaj! *gdacze* Wszyscy na pokład! *gdacze*"
      54. "Jestem kapitanem twojego statku, Kku. Mów mi po prostu 'kapitan'. Kku" -> "Jestem kapitanem tego statku, *gdacze* Mów mi po prostu 'Kapitan'. *gdacze*"
      55. "Kku? Pierwszy raz lecisz sterowcem? Kku!" -> "*gdacze* Pierwszy raz lecisz sterowcem? *gdacze*"
      56. "Sterowiec ten... jest wyjątkowy, Kku. (*Blabla*) Fantastyczny, czyż nie, Kku?" -> "Ten sterowiec jest... wyjątkowy. *gdacze* *Bla, bla, bla* Czyż nie jest fantastyczny? *gdacze*"
      57. "Otrzymałem wiadomość z bractwa. Kku!" -> "Otrzymałem wiadomość z bractwa o twojej podróży. *gdacze*"
      58. "A więc szukasz zaginionego patrolu? Kku!" -> "A więc szukasz zaginionego patrolu, hę? *gdacze*"
      59. "Zaprowadzę cię, żaden problem, Kku. Ale nie teraz. Kku!" -> "Nie ma problemu, zabiorę cię tam. *gdacze* Ale nie teraz. *gdacze*"
      60. "Kiedyś już się spotkaliśmy. Podczas ostatniego lotu, w burzy. Kku!" -> "Kiedyś już się spotkaliśmy. Podczas ostatniego lotu, w czasie burzy. *gdacze*"
      61. "Na szczęście, Kku... to dla mnie żaden problem, Kku. Jestem bardzo sprytny. Kku!" -> "Na szczęście nie stanowi to dla mnie problemu. A to dlatego, że jestem taki sprytny. *gdacze*"
      62. "Udało nam się, Kku. Niestety zepsuł się silnik, Kku." -> "Udało nam się! *gdacze* Ale silnik został uszkodzony..."
      63. "Żeby dalej polecieć, Kku... musimy go naprawić. Kku!" -> "Musimy wpierw go naprawić... *gdacze* Jeśli chcemy dalej lecieć... *gdacze*"
      64. "A żeby go naprawić, Kku... potrzebujemy pewnych materiałów. Kku!" -> "A żeby go naprawić... *gdacze* Potrzebujemy pewnych materiałów... *gdacze*"
      65. "Och! Cudownie! Kku!" -> "Och! Cudownie! *gdacze*"
      66. "Nie myślałem, że jesteś taki dobry! Kku!" -> "Nie spodziewałem się, że jesteś taki dobry! *gdacze*"
      67. "Zaraz wrócę. Kku! To potrwa tylko chwilę. Kku!" -> "Niedługo wrócę. *gdacze* Daj mi chwilkę. *gdacze*"
      68. "(Daj nam, Kku... tym razem, Kku... podpicować ten silnik, Kku.)" -> ""(Pozwól nam tym razem... *gdacze* Tym razem trochę usprawnimy ten silnik. *gdacze*)"
      69. "Kku, to nie było łatwe. Kku! Ale udało nam się. Kku!" -> "*gdacze* To nie było łatwe. *gdacze* Ale udało nam się. *gdacze*"
      70. "Kku, teraz musisz opłacić swój bilet. Kku!" -> "Teraz musisz zapłacić za swój bilet. *gdacze*"
      71. "Kku? Poprawić... Kku! Nie, Kku!" -> "*gdacze* Poprawić? *gdacze* Nie."
      72. "Pomogłeś naprawić silnik, Kku. Bractwo ma sprawę, Kku." -> "Pomogłeś mi naprawić silnik! *gdacze* Bractwo wysłało do mnie specjalną prośbę. *gdacze*"
      73. "Przyznaję ci specjalny rabat! Kku! 50%, Kku... zniżki! Kku!" -> "Dam ci specjalną ofertę! *gdacze* 50%... *gdacze* Zniżki! *gdacze*"
      74. "Poszukiwacz przygód, Kku. Przecież jesteś bogaty, Kku." -> "Poszukiwacz przygód... *gdacze* Przecież jesteś bardzo bogaty. *gdacze*"
      75. "Odbijamy teraz! Kku" -> "Czas odbijać! *gdacze*"
      76. "Jesteśmy, Kku. Bądź ostrożny, Kku." -> "No i jesteśmy! *gdacze* Bądź ostrożny! *gdacze*"
      77. "Tutaj jest bardzo niebezpiecznie. Kku!" -> "Tutaj jest bardzo niebezpiecznie... *gdacze*"
      78. "Kku? Masz teraz czas? Pomóż mi proszę! Kku!" -> "*gdacze* Jesteś zajęty? Potrzebuję twojej pomocy! *gdacze*"
      79. "Potrzebuję wody chłodzącej. Kku! Szybko, Kku! Przynieś mi, Kku" -> "Potrzebuję wody chłodzącej. *gdacze* Szybko, *gdacze* Przynieś mi jej trochę! *gdacze*"
      80. "Dziękuję ci! Kku!" -> "Dziękuję ci! *gdacze*"
      81. "Latający kamień, Kku." -> "Latający kamień. *gdacze*"
      82. "Woda Chłodząca, Kku." -> "Woda chłodząca. *gdacze*"
      83. "Mroźny Kryształ, Kku." -> "Mroźny kryształ. *gdacze*"
      84. "Tego mi potrzeba! Kku!" -> "Tego mi potrzeba! *gdacze*"
      85. "Kku!? Ulepszyć silnik? Nie! Kku! Musimy go naprawić! Kku!" -> "*gdacze* Ulepszyć silnik? Nie! *gdacze* Musimy go naprawić! *gdacze*"
      86. "Kkuuuu... To nie ma żadnego związku z chorobą morską. Kku..." -> "*gdacze* To nie ma nic wspólnego z chorobą powietrzną! *gdacze*"
      87. "W Jotunnheim." -> "W Jotunheim."
      88. "Jotunnheim... Muszę tam iść." -> "Jotunheim... Muszę tam iść."
      89. "Witam, czy tu jest Jotunnheim?" -> "Witam, czy tu jest Jotunheim?"
      90. "Zgadza się, jesteś w Jotunnheim." -> "Zgadza się, jesteś w Jotunheim."
      91. "W Jotunnheim. Ale ty nie możesz tam teraz iść." -> "W Jotunheim. Ale ty nie możesz tam teraz iść."
      92. "Znajduje się na pustynie Jotunnheim." -> "Znajduje się na pustynie Jotunheim."

MISJE (3 zmiany)
      Pokaż spoiler
      1. "Wróżbiarz Nuki z Miasta Orła Pustyni prosi cię o przyniesienie miedzianej monety pustynnych rozbójników. W zamian powróży ci z kart tarota." -> "Wróżbiarz Nuki z Miasta Orła Pustyni prosi cię o przyniesienie miedzianych monet pustynnych rozbójników. W zamian powróży ci z kart tarota."
      2. "Ukarz hipokrytów (codziennie)" -> "Ukarz hipokrytów (codzienna)"
      3. "Do Jotunnheim" -> "Do Jotunheim"

MAPY (1 zmiana)
      Pokaż spoiler
      1. "Jotunnheim" -> "Jotunheim"

UMIEJĘTNOŚCI (5 zmian)
      Pokaż spoiler
      1. "Pewne grupy potworów wzięły cię za przyjaciela." -> "Pewne grupy potworów omyłkowo uznają cię za przyjaciela."
      2. "Zasięg działania ognistego kanoniera zostaje zwiększony o X." -> "Atak obszarowy ognistego kanoniera zostaje zwiększony o X."
      3. "Zasięg działania ognistego kanoniera zostaje zmniejszony o X." -> "Atak obszarowy ognistego kanoniera zostaje zmniejszony o X."
      4. "Jeśli Leona nosi przy sobie kartę specjalisty partnera, X zostanie stworzony z prawdopodobieństwem Y%." -> "Jeśli Leona nosi przy sobie kartę specjalisty partnera, z prawdopodobieństwem Y% zostanie stworzony X."
      5. "Jeśli Leona nosi przy sobie kartę specjalisty partnera, X zostanie usunięty z prawdopodobieństwem Y%." -> "Jeśli Leona nosi przy sobie kartę specjalisty partnera, z prawdopodobieństwem Y% zostanie usunięty X."
    • Sierpniowa paczka językowa #1

TEKSTY DIALOGOWE (2453 zmian)
      Teksty dialogowe
      Poprawa wszystkich tekstów dialogowych z aktów 2, 6, części 1, 3, 5 i eventów.

OSŁONY (66 zmian)
      Osłony
      1. "Wzmocnienie żywiołu wody o: X%" -> "Zwiększenie żywiołu wody o: X%."

2. "Wzmacnia wszystkie żywioły o: X%" -> "Zwiększenie energii wszystkich żywiołów o:X%."

3. "Zmniejsza zużycie PM o X%." -> "Zmniejszenie zużycia PM o: X%."

4. "Regeneracja PŻ za uśmiercenie: X" -> "Odnowienie PŻ za zabicie o: X."

5. "Regeneracja PM za zabicie: X<" -> "Odnowienie PM za zabicie o: X."

6. "PS: zwiększa punkty umiejętności ataku: X" -> "Zwiększenie punktów ataku na karcie specjalisty o: X."

7. "PS: zwiększa punkty umiejętności obrony: X" -> "Zwiększenie punktów obrony na karcie specjalisty o: X."

8. "PS: zwiększa punkty umiejętności żywiołu: X" -> "Zwiększenie punktów żywiołu na karcie specjalisty o: X."

9. "PS: zwiększa punkty umiejętności PŻ/PM: X" -> "Zwiększenie punktów PŻ/PM na karcie specjalisty o: X."

10. "Zwiększone wszystkie pkt umiejętności: X" -> "Zwiększenie wszystkich punktów umiejętności o: X."

11. "Zwiększenie pozyskiwania punktów doświadczenia profesji: X%" -> "Zwiększenie zdobywania większej ilości punktów profesji o: X%."

12. "Zmniejsza siłę obrony przeciwników w PvP o: X: Y%" -> "Zmniejszenie siły obrony przeciwników w PvP o: X z szansą równą: Y%."

13. "Zmniejsza odporność na ogień przeciwnika w PvP: X%" -> "Zmniejszenie odporności przeciwnika na ogień w PvP o: X%."

14. "Zmniejsza odporność na wodę przeciwnika w PvP: X%" -> "Zmniejszenie odporności przeciwnika na wodę w PvP o: X%."

15. "Zmniejsza odporność na światło przeciwnika w PvP: X%" -> "Zmniejsza odporności przeciwnika na światło w PvP o: X%."

16. "Zmniejsza odporność na mrok przeciwnika w PvP: X%" -> "Zmniejsza odporności przeciwnika na mrok w PvP o: X%.>"

17. "Obniżenie całkowitej odporności przeciwnika w PvP o: X%" -> "Zmniejszenie całkowitej odporności przeciwnika w PvP o: X%."

18. "Trafia za każdym razem w PvP." -> "Udane trafienie w PvP za każdym razem."

19. "Zwiększa z prawdopodobieństwem 15%% relatywne obrażenia w PvP: X%" -> "Zwiększenie zadawanych obrażeń w PvP z szansą równą 15% o: X%."

20. "Ignoruje odporność na ogień w PvP z prawdopodobieństwem 25%." -> "Ignorowanie odporności na ogień w PvP z prawdopodobieństwem 25%."

21. "Ignoruje odporność na wodę w PvP z prawdopodobieństwem 25%." -> "Ignorowanie odporności na wodę w PvP z prawdopodobieństwem 25%."

22. "Ignoruje odporność na światło w PvP z prawdopodobieństwem 25%." -> "Ignorowanie odporności na światło w PvP z prawdopodobieństwem 25%."

23. "Ignoruje odporność na mrok w PvP z prawdopodobieństwem 25%." -> "Ignorowanie odporności na mrok w PvP z prawdopodobieństwem 25%."

24. "Regeneracja PS za uśmiercenie: X" -> "Odnowienie PS za zabicie o: X."

25. "Zwiększona obrona ataków krótkodystansowych X" -> "Zwiększenie obrony przed atakami krótkodystansowymi o: X."

26. "Zwiększona obrona ataków z dystansu: X" -> "Zwiększenie obrony przed atakami długodystansowymi o: X."

27. "Zwiększona obrona magiczna: X" -> "Zwiększenie obrony przed atakami magicznymi o: X."

28. "Zwiększa każdą obronę o X%." -> "Zwiększenie wszystkich obron o: X%."

29. "Zmniejsza szansę na lekkie krwawienie: X%" -> "Zmniejszenie szansy na małe krwawienie o: X%."

30. "Zmniejsza szansę na krwawienie i lekkie krwawienie: X%" -> "Zmniejszenie szansy na krwawienie i małe krwawienie o: X%."

31. "Zmniejsza szansę na wszystkie krwawienia: X% -> "Zmniejszenie szansy na wszystkie typy krwawień o: X%."

32. "Zmniejsza szansę na zamroczenie:X%" -> "Zmniejszenie szansy na zamroczenie o: X%."

33. "Zmniejsza szansę na wszystkie zamroczenia: X%" -> "Zmniejszenie szansy na wszystkie typy zamroczeń o: X%."

34. "Zmniejsza szansę na rękę śmierci: X%" -> "Zmniejszenie szansy na rękę śmierci o: X%."

35. "Zmniejsza szansę na mróz: X%" -> "Zmniejszenie szansy na mróz o: X%."

36. "Zmniejsza szansę na oślepienie: X%" -> "Zmniejszenie szansy na oślepienie o: X%."

37. "Zmniejsza szansę na spętanie: X%" -> "Zmniejszenie szansy na spętanie o: X%."

38. "Zmniejsza szansę na szok: X%" -> "Zmniejszenie szansy na szok o: X%."

39. "Zmniejsza szansę na stężenie: X%" -> "Zmniejszenie szansy na stężenie o: X%."

40. "Zmniejsza szansę na otrzymanie negatywnego efektu: X%" -> "Zmniejszenie szansy na otrzymanie wszystkich typów negatywnych efektów o: X%."

41. "Zwiększa stopień regeneracji PŻ w stanie spoczynku: X%" -> "Zwiększenie odnowienia PŻ podczas spoczynku o: X%."

42. "Zwiększa naturalny stopień regeneracji PŻ: X%" -> "Zwiększenia odnowienia naturalnych PŻ o: X%."

43. "Zwiększa regenerację PM w stanie spoczynku: X%" -> "Zwiększenie odnowienia PM podczas spoczynku o: X%."

44. "Zwiększa naturalny stopień regeneracji PM: X%" -> ""Zwiększenia odnowienia naturalnych PM o: X%.

45. "Regeneracja PŻ podczas obrony: X%" -> "Zwiększenie odnowienia PŻ podczas obrony o:X%."

46. "Zmniejsza szansę na otrzymanie ciosu krytycznego: X%" -> "Zmniejszenie szansy na otrzymanie ciosu krytycznego o: X%."

47. "Zwiększa odporność na ogień: X%" -> "Zwiększenie odporności na ogień o: X%."

48. "Zwiększa odporność na wodę: X%" -> "Zwiększenie odporności na wodę: X%."

49. "Zwiększa odporność na światło: X%" -> "Zwiększenie odporności na światło: X%."

50. "Zwiększa odporność na mrok: X%" -> "Zwiększenie odporności na mrok o: X%."

51. "Zwiększa wszystkie odporności na żywioły: X%" -> "Zwiększenie wszystkich odporności na żywioły o: X%."

52. "Zmniejszenie obniżania godności: X%" -> "Zmniejszenie obniżenia punktów godności o: X%."

53. "Zmniejszenie zużycia punktów produkcji: X%" -> "Zmniejszenie zużycia punktów produkcji o: X%."

54. "Zwiększa szansę produkcji w mini grach: X%" -> "Zwiększenie otrzymywania większej ilości nagród w mini grach: X%."

55. "Zwiększenie przywracania przedmiotu: X%" -> "Zwiększenie efektywności działania przedmiotów o: X%."

56. "Zwiększa parametry obrony w PvP o X%" -> "Zwiększa parametrów wszystkich obron w PvP o: X%."

57. "Unikaj ataków krótkodystansowych w PvP: X%" -> "Uniknięcie ataków krótkodystansowych w PvP z szansą równą: X%."

58. "Unikaj ataków długodystansowych w PvP: X%" -> "Uniknięcie ataków długodystansowych w PvP z szansą równą: X%."

59. "Ignoruj obrażenia magiczne w PvP: X%" -> "Uniknięcie ataków magicznych w PvP z szansą równą:X%."

60. "Unik wszystkich ataków w PvP: X%" -> "Uniknięcie wszystkich ataków w PvP o: X%."

61. "Chroni manę w PvP." -> "Ochrona many w PvP."

62. "Odporny na obrażenia od ognia w PvP" -> "Odporność na obrażenia od ognia w PvP."

63. "Odporny na obrażenia od wody w PvP" -> "Odporność na obrażenia od wody w PvP."

64. "Odporny na obrażenia od światłą w PvP" -> "Odporność na obrażenia od światła w PvP."

65. "Odporny na obrażenia od mroku w PvP" -> "Odporność na obrażenia od mroku w PvP."

66. "Rzadkość efektów: X" -> "Unikalność osłony: X."

PRZEDMIOTY (45 zmian)
      Przedmioty
      1. "Czerwony pierścień Radala" -> "Czerwony Pierścień Radala"

2. "Papierośnica Kapitana Lance" -> "Papierośnica Kapitana Lance'a"

3. "Wąs Matki Kreta" -> "Wąs Matki Kretów"

4. "Plecak Poszukiwacza Przygód (10 Dni)" -> "Plecak Poszukiwacza Przygód (10 dni)"

5. "Koszyk Zwierzaka (60 Dni)" -> "Koszyk Zwierzaka (60 dni)"

6. "Rękawica Roob'rapha" -> "Rękawice Roob'rapha"

7. "Okładka księgi specyfikacji broni Amira" -> "Okładka Księgi Specyfikacji Broni Amira"

8. "Plan budowy niedokończonej włóczni kapłana" -> "Plan Budowy Niedokończonej Włóczni Kapłana"

9. "Y (Event)" -> "Y (event)"

10. "E (Event)" -> "E (event)"

11. "R (Event)" -> "R (event)"

12. "Halloweenowa Skrzynia Sorai" -> "Halloweenowa Skrzynia Sorayi"

13. "Święta woda bractwa" -> "Święta Woda Bractwa"

14. "Połączenie kostiumów" -> "Połączenie Kostiumów"

15. "Dekoracja ta powstanie poprzez użycie łuski Fafnira i smoczego oddechu." -> "Dekoracja ta powstała na skutek połączenia łuski Fafnira i smoczego oddechu."

16. "Zbroję tę niegdyś nosili wojownicy w Glacernon. Jest on odporna na wszystkie rodzaje ataków." -> "Zbroję tę niegdyś nosili wojownicy na Glacernonie. Jest ona odporna na wszystkie rodzaje ataków."

17. "Limit poziomu: 55-65 Można wejść przez [Zachodni Krem]. Tylko 3 członków grupy może wejść." -> "Limit poziomu: 55-65 Można wejść przez [Wschodni Krem]. Tylko 3 członków grupy może wejść."

18. "Szlachetny Naszyjnik Kocie Oko" -> "Szlachetny Naszyjnik Kociego Oka"

19. "Szlachetna Bransoletka Kocie Oko" -> "Szlachetna Bransoletka Kocie Oka"

20. "Luksusowy naszyjnik Kocie Oko" -> "Luksusowy naszyjnik Kociego Oka"

21. "Luksusowa Bransoletka Kocie Oko" -> "Luksusowa Bransoletka Kociego Oka"

22. "Materiały Badawcze Duke" -> "Materiały Badawcze Duke'a"

23. "Narzędzia do klejnotów, Cellonów i kryształów" -> "Narzędzia do Klejnotów, Cellonów i Kryształów"

24. "Fragment Czasoprzestrzeni (Grupa)" -> "Fragment Czasoprzestrzeni (grupa)"

25. "Fragment Czasoprzestrzeni (Rajd)" -> "Fragment Czasoprzestrzeni (rajd)"

26. "Fragment Czasoprzestrzeni (Polowanie)" -> "Fragment Czasoprzestrzeni (polowanie)"

27. "Fragment Czasoprzestrzeni (Laboratorium)" -> "Fragment Czasoprzestrzeni (laboratorium)"

28. "N (Event)" -> "N (event)"

29. "O (Event)" -> "O (event)"

30. "S (Event)" -> "S (event)"

31. "Rezultaty badawcze Duke" -> "Rezultaty Badawcze Duke'a"

32. "Fragment czasoprzestrzeni (Laboratorium - Finał)" -> "Fragment Czasoprzestrzeni (laboratorium - finał)"

33. "Drzewo z karmazynowymi owocami" -> "Drzewo z Karmazynowymi Owocami"

34. "Plecak poszukiwacza przygód (30 dni)" -> "Plecak Poszukiwacza Przygód (30 dni)"

35. "Pełna Osłona (Broń)" -> "Pełna Osłona (broń)"

36. "Specjalna Osłona (Broń)" -> "Specjalna Osłona (broń)"

37. "Lawendowy Chipao (7 dni)" -> "Lawendowe Chipao (7 dni)"

38. "Lawendowy Chipao! (30 dni)" -> "Lawendowe Chipao (30 dni)"

39. "Lekarstwo Dla Partnera (event)" -> "Lekarstwo dla Partnera (event)"

40. "Halloweenowy Zwój Kostiumu (Event)" -> "Halloweenowy Zwój Kostiumu (event)"

41. "Szalik Sorai" -> "Szalik Sorayi"

42. "Losowa Skrzynia Fibi" -> "Losowa Skrzynia Fibiego"

43. "Karta Specjalisty Zwiadowcy (Czasoprzestrzeń)" -> "Karta Specjalisty Zwiadowcy (czasoprzestrzeń)"

44. "Karta Specjalisty Partnera Shinobi" -> "Karta Specjalisty Partnera Shinobiego"

45. "Karta Specjalisty Partnera Lotusa" -> "Karta Specjalisty Partnera Lotus"

KOMUNIKATY (4 zmiany)
      Komunikaty
      1. "Wejście na Plac Świątyni zostanie otwarte za x min." -> "Wejście na plac świątyni jest jeszcze otwarte przez x min."

2. "Wyprodukowano przedmiot -x" -> "Wyprodukowano przedmiot - x"

3. "Poruszanie się" -> "Portal"

4. "Pomieszczenie szefa rodziny jest o" -> "Czas do zamknięcia pokoju bossa:"

RODZINA (1 zmiana)
      Rodzina
      1. "Zarządzaj" -> "Zarządzanie"

MISJE (3 zmiany)
      Misje
      1. "Użyj pieczęci księżniczki Sakura!" -> "Usuń pieczęć księżniczki Sakury!"

2. "Jeszcze raz pomyślnie ukończ rajd Erenii." -> "Ukończ pomyślnie rajd Erenii."

3. "Jeszcze raz pomyślnie ukończ rajd Zenas." -> "Ukończ pomyślnie rajd Zenas."

OBIEKTY (1 zmiana)
      Obiekty
      1. "Pomocnik wyposażenia" -> "Pomocnik Wyposażenia"