Galeria Enyuu i Kyoko - Czyli duet Pandy i Lamy znów powraca!

• Galeria Enyuu i Kyoko - Czyli duet Pandy i Lamy znów powraca!

Nie wiem co ja tu robię.
    Tak, grafikuję, więc nie rysuję i nie piszę. Znaczy, rysuję, ale dla siebie i nie publikuję byle komu xD Tak samo z pisaniem, sorry.
    Pracuję w programie GIMP 2.6.
    Nie kojarzę ile już to robię, ze dwa lata chyba sa, choć miałam kilkumiesięczną przerwę. Od tygodnia dopiero się nawracam.

Sygny z 2013 roku.
    1a. v1.0 Idol Syndrome! (6.04.2013)

1b. v2.0 Idol Syndrome!

Zrobione dosłownie przed chwilą. Od wczoraj słucham pewnej piosenki vocaloidów mayu i GUMI w wersji mafumafu i amatsuki. Dwa arty związane z tą piosenką mi się spodobały, jak i sama nutka, więc chciałam coś zrobić. Ogólem jpg. zjechał jakość. I tak, kombinowałam. Szczególnie z napisem. Druga wersja była właściwie pierwsza (xD), uznana za Pandę jako ta "blada" (no, biła bułeczkę z Giotto żywotnością, kto wie ock to niech ogarnia ock). Kazała mi zrobić ożywioną, a w końcu stwierdziła, że "żywa" jest gorsza xD Wiedziałam, że blade do mnie pasują.

2. Thomberry? (ok. 7.03.2013)

Zamówienie, przez które wróciłam. Właściwie prośbę napisano w styczniu, odpowiedziałam w połowie lutego chyba xDD Samą pracę w ogóle na początku marca zrobiłam (GZ ENYUU CZASOWO ZLAMIŁAŚ) Nie wiedziałam co tu zrobić, ale zrobiłam. Dzikie.

3. Marisa Kirisame C: (30.03.2013)

Art mi się spodobał, to pierw go na kartkę przelałam, a potem zrobiłam na szybko sygnę, żeby starą Fuji zastąpić. Ogólem jest dziwna. Znowu. xD

4. Erza Scarlet (01.2013)

Świeżo po obejrzeniu odcinków FT jakie były możliwe w styczniu (poza fillerami i kilkoma ostatnimi z tej areny?) chciałam coś zrobić na forum Elsa, bo nie miałam sygny. Uparłam się, że Erza ma być. To Erza. Też na szybko, taka średnia.

Troszkę starsze (2012), które były nieoceniane, ale wciąż mi się podobają. Dlaczego wkopuję? Bo mogę!

5. Chrome Dokuro (3.07.2012 XD)

Tyle tam w khr facetów, że postacie żeńskie uciekają pod biurko, no cóż xD Ogólem średnio lubię Chrome, ale jeden render mi się z nią spodobał. To zrobiłam. Chyba nie jest aż tak tragicznie.

6. Koishi Komeiji (26-27.04.2012, jeszcze lepiej)

Jedna z tych, co mi się strasznie podoba. Chyba przed długą przerwą na forum Elsa ją zrobiłam.

Na razie tyle, bo tylko tyle albo się nadawało, albo mieściło się w rocznikach 2012-2013. Chętnie posłucham waszych narzekań, bo wiem, że jestem kiepska xD
    Od razu mówię, jak chcecie jakieś zamówienie czy coś, nie gryźć, pytać na pw. A może jakaś sygna sie podoba, chcesz ją wziąć, bo nie ma podpisu? Na pw, również.

EDIT: Tak, dnia 20.07.2013 do galerii doszła <wreszcie> nowa osóbka, jest nią Kyoko (znana jako Panda lub Maka-Chii)! Kolejny (?) rysownik, który zmaga się z tabletem i dziwnymi mordkami <oraz łapkami, ale cóż, szpan musi być xD Jeszcze zaszpanuję postem, jak będę miała pracę.

Post był edytowany 1 raz, ostatnio przez Enyuu ().

• Ciszymy się z powrotu :)
    1. Ta sygna podoba mi się najbardziej, bo lubię takie kolorki i chyba nie będzie zaskoczeniem, jeśli powiem że bardziej przypadła mi do gustu wersja pierwsza. Jak dla mnie wszystko jest tu ok kolory, kompozycja, napis. Well done :)
    2. Nie trafia to do mnie, no ale są gusta i guściki.
    3. Ładny dobór c4d czy co tam jest i gradient mapa/y (?), ale ten centralny pusty punkt aż się prosi o napis.
    4. Moim zdaniem najsłabsza z tego zestawienia, ot c4d na tło i duży render. Przydałoby się popracować z oświetleniem, tak jak to wskazują cienie i świecenia na renderze.
    5. Ta z Chrome wyszła bardzo delikatna i kobieca. Podoba mi się kompozycja. Chrome to chyba była jedyna dziewczyna, która nadrabiała charakterem (zwłaszcza w późniejszych chapterach), a już na pewno wkurzające były Kyouko i Haru, które przez cały future arc nie wychodziły z kuchni X(
    6. Tu jest wszystko ok XD

sygnaturka od Yuu
  • Czasem mi się wydaje, że Mary trochę odstaje od reszty ._.

W pierwszej wersji nie, w drugiej może odrobinkę ;) Kolorystyka, kompozycja ok, nie wiem czy nie lepiej wyglądałyby tu inne świecenia (jakieś kółeczka czy cuś), ale te też pasują. Bardzo fajne są te różyczki i dałabym ich więcej, zamiast tych niezidentyfikowanych kwiatków po prawej.

sygnaturka od Yuu
  • Jestem chora, więc tworzę, cóż. Nudzę się, więc chciałam spróbować pokombinować ze stockiem.

8. Fujiwara no Mokou (17.IV.2013)
    v1

v2

Jak mówiłam, chciałam pokombinować. Już kij, jak. :doofy:
    E:

9. CIRNO :) (trafiłam z cyfrą, oh yeaah)
    Link, bo to tapeto-cos

Podobnie doszło do próby szybkiego malowania, plus inne bzdury. Znowu z kolorami poszłam, teraz żeby troszkę pomóc tle, który znowu zaliczał się do jednego koloru. Gorsze zdecydowanie. Ale Cirno!

Post był edytowany 2 razy, ostatnio przez Enyuu ().

• 48h minęło, więc upominki dostać nie mogę ;x Kolejny efekt nudy.

10. Erika Furude/Furudo/weźcie sie zdecydujcie (stock, którego nie zlinkuję, bo mogę)

Krzywego ryjka Enyuu NIE MA HEHE XD Ej nie, to było głupie... I to też.

Sezon/czy cos tego nabijania postów uważam za otwarty yay xD

Post był edytowany 1 raz, ostatnio przez Enyuu ().

• Hej ho :3
    10. Monokolor + ni ma stocka, więc nie wiem co jest zasługą obrazka ;p ogółem jedynie dodam że nieźle się prezentuje
    8. Znowu stock, tak jak wyżej + nic specjalnego, średnio mi się podoba
    7. Ta jest boska jak dla mnie *-*, w pierwszej wersji w ogóle nie odstaje render, obie mi się podobają, ładne kolorki
  • Poo - U mnie z napisami kiepsko, jednak tak patrzac, bez napisów często pusto :c Powiedziałam więc sobie, że od następnej sygny SPRÓBUJĘ dodać jakiś napis. Cóż..

SYGNA ŹLE DZIAŁAJĄCA NA OCZY, UWAGA!

11. Kirisame Marisa (render!) TUTAJ WERSJA PNG, JEDNAK TROCHĘ JAKOŚCI POSZŁO.

Drugi tytuł brzmiałby pewno tak - Dlaczego Enyuu ma lamerskie prace, kiedy chce coś z tutoriala zobaczyć.
    Początkowo chciałam spróbować zrobić sygnę z tego tutoriala, wyłapałam go, patrząc się na dA Mikado, był tam linkw jednej pracy. Chciałam, ale nagle pomyślałam "A co, ja nie potrafię? Mam pomysł...) Początek to render Marisy, tak, powtórzony. Ten dalszy rozsmarowałam, zarzuciłam gradient mapą... No a potem zaczęłam męczyć resztę. Ogólem ostatnio lubię dręczyć prace kolorami i rozsmarowywaniem właśnie o-o A potem SPRÓBOWAŁAM dać napis. Nie wiem jak to pasuje. Nie wiem też, jak mi to wyszło, czy jest spoko, czy lepiej się nie przyznawać. Pomysł z mojej głowy wyszedł, to trzeba zaznaczyć. Z tutka właściwie jest tylko tło, znaczy się, tło z chmurami...
  • A ja myślałam, że Mikado wpadła sama na tą pracę... ;_;
    Napis w sumie nie jest zły, ja bym może go bardziej wtopiła ale... Chyba jednak nie umiem oceniać napisów. ;_;
    No i ten, nie lubię tych niebieskich rozsmarowań i tego różowego podartego na dole sygny.

Sygnatura by Enyuu, dziękuje!

Avalon/Mag: doda1513/73lvl [off]
    Finesia/Wojownik: Hiromi/85lvl [on]

Post był edytowany 1 raz, ostatnio przez Ayumi. ().

• Od razu nie życzę wam podzielenia mojego losu. Komputer, na którym miałam tekstury, pędzle i jakieś czcionki właśnie się focha z niebieskim tłem na czele, yay, Wirusy, albo chyba coś z dyskiem... Moja muzyka!
    A bardzo, bardzo się nudzę, więc zainstalowałam <nielegalnie?> gimpa "tutaj" i znalazłam troszkę tekstur...

12. Koishi Komeiji (stock) <wersja png>

12b Bez tych dziwnych boków <samo w sobie już png>

Miało być dziwnie i hugowo pod względem wykonania Nie mam co robić ze swoim życiem, wieem.
    No to jest dziwnie. Mówię, bardzo się nudzę bez chociażby osu i gimpa, więc już po prostu ściągnęłam ;-; Gupi jpg też znowu mi napis rozmazal, yay.
    Wybaczcie, że mam oczy katuję, ale ja to lubię. Katować oczy tych, co tu czasem z nudów wchodzą. xD
  • 11. Ten drugi napis strasznie wydaje się u mnie spikselowany, nie podobają mi się te kolorki ._., tak samo te niebieskie rozsmarowywania.
    12. Pierwsza wersja ma ciekawy kształt jednak moim zdaniem słabo się komponuje z postacią. Napis słabo widoczny, trochę bym jednak wymazała tą czerwoną smugę ale tak to nawet mi się podoba ^^
  • Jasne. Idzie kolejne badziewie.

13. Nue <postać wycięta z białego tła, to to można zaliczyć do rendera> Wersja png od razu, yay.

Tutaj tło zrobiłam sama, natknąwszy się na jakiś tutek. Popatrzyłam "Wow, to to nawet może epicko wyglądać", więc gimp do włączenia, maźnij tu, maźnij tam, rozsmaruj i kombinuj do woli ;x (tylko tam jedną teksturę niby wpakowałam, ale praktycznie nie widać. Teraz mi szkoda, że nie wywaliłam, zanim zapisałam) Potem stwierdziłam, że se z tego sygnę zrobię, a co. Początkowo miało paść na jakąś biedną istotkę z khr, ale się rozmyśliłam, więc znowu Toho. Miałam dowalić napis, ale nie wiedziałam jaki i gdzie xD

I kolejna praca do bicia po oczach dzikością, like a boss Enyuu <okularki>
  • 11. Oj nieładnie, że taki monokolor wyszedł, bardzo nieładnie. Lepiej by to wyglądało w większej gamie kolorystycznej, aczkolwiek nieco zgaszonej jak w tutku. Zostawiłabym to wyrwanie papieru czarne, i dodała te małe świetliki, które dodały by trochę dynamiki. Świecenia wyglądają u Ciebie jak chmurki, a w tutku ładnie świecą na niebiesko oraz obowiązkowo dałabym szarpena :P Na plus zasługuje napis, który dość zgrabnie wplotłaś w pracę :)
    12. Przy tym stocku ciężko byłoby coś zrobić, bo sam w sobie świetnie nadaje się na sygne i wszelkie dodawanie dodatkowych rzeczy zaburza jego układ. Stock jest ciemny z mocnymi szczegółami jakimi jest zieleń oczu i krew. Można było tutaj co najwyżej trochę pobawić się z ogólną kolorystyką, dodać nieco więcej cienia i jeszcze dodatkowo wyeksponować oko i krew. Nie poradziłaś sobie z nim, dodając tekstury na twarz, zgasiłaś to co tak ładnie świeciło. Ewentualnie zostawiłabym tą teksturę krwi na kapeluszu i w tle, ale twarz zostawiła tak jak jest w oryginale. Napis lepszy w v2, bo ten pierwszy jakiś taki rozmyty.
    13. Rozmycia są złe, bardzo, bardzo złe. Lepiej było skupić się na świeceniach.

sygnaturka od Yuu
  • O Boże.

14. Shou Toramaru <render>

Odzyskałam komputer! Moja muzyka! I tekstury! Sygny! Wszystko!
    ...
    Tylko czcionki mi pouciekały. No coż, z nudów, znowu. Jakoś tak.

EDIT!
    15. Tapeta Danshi Koukosei no Nichijou +... <wszystko ładnie jakoś powycinane>
    LINK NIE OMIJAJ KLIKAJ
    Wersja z ładniejszym słówkiem, oryginał mocniejszy. Osobiście leżę xD "Wywaliło ich chyba do kosmosu", drugi dobry komentarz.

EDIT 2:

16. Misao <właściwie postaci wycietę... Ale jak chcą, to klik>

Tak czerwono i dziko... Ale taka ma wena była. Cóż, widać, że się nudzę, w sumie niedługo znowu będzie niezła przerwa... Co do pracy, nie wiem co z napisem. Chyba jednak teraz jest dosyć średni...

EDIT 3 XD
    17. IA <render>
    v1

v2

Nie chce mi się nowego posta wrzucać. Dobra, najpewniej ostatnia praca.

18. Rivaille <materiały: klik, klik, choć i tak co do naszego głównego został wycięty ._.>
    v1
    Link.
    v2
    Link.

Trochę to duże, więc linki. Wersję sygnaturową (jpg, więc jak zwykle pojazd jest <3) widać.

Post był edytowany 6 razy, ostatnio przez Enyuu ().

• Hej, to znowu ja :hej:
    14. Z całego zestawienia podoba mi się najmniej, trochę za duży miszmasz w tle, sygna jest jasna, przez co świecenia za bardzo nie świecą, a napis przesunęłabym w prawo i dała niżej na styk z tym szalikiem (?)
    15. Niezły zamysł, ale kompozycja trochę uciekła. Podoba mi się kolorystyka, oprócz tych dziwnych niebieskich/szarych akcentów na dole, napisy dość chaotycznie rozstawione i nie wiem co tam robi screen z tytanów, ale może nie rozumiem zamysłu.
    16. Fajnie sobie poradziłaś z tym stockiem, wszytko mi się podoba, ewentualnie napis bym zmieniła ;p
    17. v1 lepsza, druga to za duży monokolor, a jedynka ładnie świeci, tło, napis i kolorystyka ok, tylko można było przyciemnić lewą stronę, bo tak sugeruje światło rozłożone na renderze.
    18. Wersja pierwsza ma jak dla mnie lepsze kolorki, ładnie skomponowane, dobrze wpasowujące się świecenia, można było dać gdzieś jakiś napis, ale bez też jest fajnie. Brakuje mi tu wyostrzenia. Też muszę sobie zrobić jakiś zestaw z tytanów ;)

sygnaturka od Yuu
  • Dobra jesteś Poo, akurat kończyłam sygnę kiedy Ty zaczęłaś pisać xD I tak grazie za ocenę.

Co do 15, czyli DKnN, zamysł był dziki i nie miało być poważnie. To miało być dzikie - pierw mieli być nasi panowie, co robili za tą częśc poważną, że wiecie, no to bardzo normalna tapeta. Potem ze znajomą znalazłyśmy tego tytana i wymyśliłyśmy, że to będzie robić za drugi plan/tło/a jak tam wolicie, że takie "heej, wy mnie nie widzicie, a ja się sparklę i idę po was <3", te białe ludzie po lewo mieli robić za reakcję "ŁO BOŻE TYTAN ŁAPCIE SZPADLE", stąd te chaotyczne napisy. No cóż, mówię, miało dziko i śmiesznie, a nie poważnie xD
    A siedemnastka była <jak pewno dało się kiedyś zauważyć> na zamówienie, w zamówieniu pisało, że miało być ponuro... No to tak na wszelki wypadek wzięłam już machnęłam gradient mapą z bielą i czernią. A tak jakoś. o-o
    Ogólem co do wyostrzania, może. Zawsze tylko zaczynam wtedy wyklinać na takie prace, kiedy chcę z nich sygnę zrobić, bo potem jest "KURDE NO JPG ZNOWU MI CAŁĄ PRACĘ ZEPSUŁ ._."

No dobra, jazda dalej, bo jak mówiłam, ocena wkopała się dosłownie 5 minut przed nową pracą o-o

19. Hong Meiling <render>

Well, znowu ta kolorystyka, znaczy, wiecie no... Dobra, poza pomarańczowym, no i nie takie w oczy walące, patrząc na Rivaille, no ale to już nie moja wina, że Hong ma czerwone włosy >< W tym arcie <który przy okazji jest z Koumajou Densetsu II> nie dość, że czerwone, to jeszcze ostro jej na nasyceniu poleciano w górę. Ogólem jest... Jakaś taka sobie (I tak ją założę xD) Tak czy siak, wersja bez napisu, bo z napisem wygląda hugowo, więc nie wkopuję.
    Muszę niedługo zebrać się za coś, gdzie nie będzie czerwieni... <sorry Tsuna i Gio, idziecie dalej na liście "Zróbże to wreszcie". Trza znaleźć coś chłodniejszego, lolbye>

Oceny kiedyś może polecą <jak nie, to będzie nawał innych prac, yay <3 >. A ja się żegnam, chyba się prześpię. Ciao~
  • A photoshop nie ma problemu z dobrą jakością i małą wagą, ma takie coś fajnego jak "save for web" i nic mi się nie kompresuje przy robieniu sygnatur, ale do gimpa chyba można sobie taką wtyczkę ściągnąć, gdzieś na necie czytałam.
    19. tak jak zauważyłaś znowu podobna kolorystyka i bez napisu trochę pustawa się wydaje ;)

sygnaturka od Yuu