Mag a wojownik, co wybrac?

• Mag a wojownik, co wybrac?

Witam ;)

Mam do was pytanie, kim grać wojownikiem czy magiem?

No to tak, opiszę wam obie te postacie i powiedzcie co wybrać.

Wojownik:
    Znudził mi się i wiem że jest on nie za bardzo pożyteczny, jego sp mi się nie podobają.
    Co mam na nim?
    Wszystkie SP (wraz z SP5) i jakieś badziewne itemki i jedynego krzaka dyniowego z 44lvl-em.
    Sam mam 68lvl i 78 profesję

Mag:
    Kocham maga, jego sp są boskie, i zawsze się przyda do jakiś rajdów, jest on płcią żeńską ponieważ dziewczyna ma lepsze kostiumy.
    Co na nim mam?
    Tylko sp1 i 2 ale za niedługo będę robił 3, mam na nim tez jajo z 21jobem i kuraka, i pajame.
    On ma 50 lvl i 35 profesje.

Nie wiem co wybrać ale zależy mi na tym żeby mi się na niej nie nudziło. zawsze stroje jakieś musi mieć a dziewczyna ma zawsze tanie i ładne.

Dla czego chce wybrać jedno z tych postaci?
    Ponieważ jedną z nich chce usunąć aby mnie nie kusiło do powrotu bo jak nie usunę to po pięciu minutach znowu przejdę np. na wojownika.

Ogólnie to obie te postacie mi się podobają a mag jest bardzo dobrze "uzbrojony", posiada on wspaniałe resy (po 100%), eperiala (do holly).

Jeszcze tak, z jednej strony chcę grać magiem a z dógiej zapewne będzie tak że jak będę potrzebował wojownika to już będzie po wszystkim bo już go nie będzie.
    Jedyne co w wojowniku mnie irytuje to jego wygląd i 1 i 2 SP. Wiadomo wygląd można zmienić ale to kosztuje bo przynajmniej 400k na 7dni. a tamte sp to i tak ich nie używam.

Proszę pomóżcie!!

Zadajcie też pytania, na wszystkie odpowiem ;)
  • Wojownik jak i mag są bardzo pożyteczne później na rajdach. Jeżeli wolisz grać magiem graj, na wojowniku radzę Ci selnąć sp5 zawsze masz w keszeni 20kk i możesz kupić sobie lepsze eQ/sp na maga. Nie wiem czy usuwanie tego wojownika było by dobrym pomysłem później byś żałował, mógłbyś od czasu do czasu tam wbić i pograć. Też mi się czasem nudzi mój łucznik i lubię sobie pograć magiem ale chyba nie usune 87lvl aby grać 56:> ? Mag dla mnie jest nowym doświadczeniem, nie mam tam jakiś eq czy sp gram jak nudzi mi się łucznik. Tak samo ty byś mógł mieć, że nagle najdzie cię myśl zagrania wojownikiem i przypomni Ci się fakt, że miałeś woja a usunołeś. :P To samo może być z magiem.
  • To już zależy od ciebie. Mag ma bardzo duże DMG i na dłuższą mete Mag jest Lepszy. Woj.. Hmm woj też nie jest aż taki zły, więcej wytrzymuje na mobkach niż mag lub łucznik. Tylko zapewniam cie. Ja jak grałem magiem i wbiłem 63 on już mi się znudził. A Wojem myśle że się przyjemnie gra.

Ale jak ci się tak świetnie gra Magiem i wgl go tak "Lovciasz" to wybierz Maga a skasuj Woja. To jest moje zdanie ^^
  • Z tym SP to niezły pomysł dzięki ;)

A co do tematu to wiesz chyba rozwarze twoją propozycje ale jest właśnie jeden problem, ponieważ wszystkie itemy które mam na wojowniku to zawsze przekładam na maga gdy chce nim zagrać, więc co będę tak co 5 minut przekładał itemki?
  • Właśnie dla tego napisałem tan temat, chce Wojownika i Maga tak samo ale chce jedną postać z nich dobrą albo 2 dobre (zwykle chodzi mi tylko o to żeby była dobra w Eq)
  • Zastanów się na jakiej postaci chcesz grać. Bo po twoich odpowiedziach widzę, że chcesz grać na Magu zarówno jak na Wojowniku, więc...? To już kwestia tego na której postaci bardziej podoba Ci się gra lub zrób tak jak kolega wyżej.

• Właśnie dla tego napisałem tan temat, chce Wojownika i Maga tak samo ale chce jedną postać z nich dobrą albo 2 dobre (zwykle chodzi mi tylko o to żeby była dobra w Eq)

Mówie selnij sp5 :> eQ itp zostaw na woju i zainwestuj trochę kasy na eQ dla woja tak u4/5 a dla maga lepsze bo będziesz na nim częściej grać lub poprostu all kase wydasz na maga, a na woju masz wszystko co miałeś prócz sp5 ;p
  • Poweim tak :
    Wojownik - +Duza ilośc hp , Dobre sp na rajdy , LoD i Glac , Ataki krótko dystansowe
    - Mała ilośc many
    Mag - + sp dobre na rajdów , Lod ( W sensie 2sp (holly) Do leczenia ) , Ataki długo dystansowe .
    - Mała ilość hp , Wolny .
    Łucznik - + szybki , dobry do pvp , ataki długo dystansowe
    - Mała ilość hp
  • To, jaką klasą postaci zaczniesz grać jest tylko i wyłącznie Twoją decyzją.
    Tutaj każdy przedstawi wady i zalety klasy, na której grał i z którą związał więcej czasu.
    Takiej decyzji za Ciebie nikt nie podejmie, to indywidualne poczynanie.

Zamiast kasować wojownika lepiej sprawdzić, czy faktycznie mag będzie Ci odpowiadał. Nie musisz więc żegnać się już na wstępie z wojownikiem.
    Najlepszym rozwiązaniem ze wszystkich jest założenie maga i sprawdzenie go w myśl porównania. Przekładanie itemów nie jest tak uciążliwym jak Tobie może się wydawać. Jest to oszczędność, szczególnie kiedy postacie występują na jednym koncie. Wejście na drugą postać i przerzucenie np wróżek, resów, kapelusza małpy (jeżeli takowy posiadasz) to robota na góra 2 minuty, bez względu na to gdzie stoisz postacią. Dzwoneczki do ML`a to dość niski koszt, a zawsze dla ułatwienia możesz kończyć grę przy minilandzie, jeżeli nie znajdujesz się na jakimś expowisku, do którego ciężko będzie dotrzeć.
    Wielu graczy właśnie tak robi, aby oszczędzić i przy okazji jako dodatkowy plus to łatwiejszy start dla nowej postaci oraz, w przypadku wróżek, dodatkowa możliwość ich wyexpienia.

Zapraszam do poradnika Porównanie klas postaci, tutaj zobaczysz wszystkie plusy i minusy potencjalnych klas.

• @Shauna

Doceniam to co napisałaś ale chyba nie doczytałaś pierwszego postu ^^

Napisałem że mam Wojownika z 68lvl-em i maga z 50lvl-em i jak mówię oba mi się podobają ale na wojowniku znudziło mi się grać a z jednej strony na magu bym się dobrze bawił i nie nudził ale też musiał droczyć ponownie z tradycyjnymi rzeczami takimi jak: profesja (na groszkach) przynajmniej do 55 lvl bo wtedy już LoD lub np. z ciągłym zarabianiem na nowe itemki bo lvl-e szybko lecą.

Dziękuję za wszystkie odpowiedzi, bardzo to doceniam ;)

A temat można zamknąć bo podjąłem decyzje i zostawiam obie postaci ale gram na magu ;)

Trzymajcie się ciepło ;P