You are not logged in.

Dear visitor, welcome to NosTale.pl. If this is your first visit here, please read the Help. It explains in detail how this page works. To use all features of this page, you should consider registering. Please use the registration form, to register here or read more information about the registration process. If you are already registered, please login here.

21

Wednesday, August 14th 2013, 2:04pm

No te 1000zł sms'em to wychodzi 3k nd, za połowę tego przelewem lub czymś innym będzie ponad 3k xD
Nie wiem jak można dla upiększenia postaci tyle wydać. No chyba, że ulepszając eq ją upiększała D:
To jest marna reklama dla nt, jakby był to jakiś gameplay albo coś to ok, ale to? ;/

Tashir

Łazik

• "Tashir" is male

Date of registration: Jan 1st 2011

• Send private message

22

Wednesday, August 14th 2013, 7:27pm

btw, czy ktos tam w ogole powiedzial jaka to gra? :|

6UnUnE9

Łazik

• "6UnUnE9" is male

Date of registration: Sep 21st 2011

Occupation: Perfekcyjność.

• Send private message

23

Wednesday, August 14th 2013, 7:30pm

Też wydawałem tyle co ona... Dobrze że już odstawiłem NT na bok. Szkoda że nie pokazała Maina.

KHeafy

Łazik

• "KHeafy" is male

Date of registration: Nov 27th 2012

• Send private message

24

Wednesday, August 14th 2013, 7:38pm

btw, czy ktos tam w ogole powiedzial jaka to gra? :|
Nie wogóle, wymislilismy sobie że to o nt chodzi.

Co do tematu to widać że ten jej występ trochę naciągany, wydała pare tys. na upiększanie poszukiwaczki wtf? Niby nie mogła wytrzymać i odpaliła sobie tam w studiu, ale tą poszukiwaczkę, gdzie jest sens :P Chyba powinna odpalić swoją normalną postać, a nie poszukiwacza, i to jakis 1-5lvl :P

Camembert

Stały Bywalec

• "Camembert" is female

Date of registration: Jun 15th 2012

• Send private message

25

Wednesday, August 14th 2013, 7:58pm

Najlepsze jest to, że ten konkretny odcinek leciał DZISIAJ na tvn ;p.
Całkiem sporo jest ogółem osób, które zarywają nocki dla gry.
Małgosia130, 92 lvl, Enigma

A-ADiN

Green Abyss

• "A-ADiN" is male

Date of registration: Sep 30th 2009

• Send private message

26

Wednesday, August 14th 2013, 7:58pm

Już dawno temu widziałem ten odcinek i jak dla mnie to... chore. Można tam czasem wydać kasę na grę (ja np. kiedyś wydawałem ok. 20 zł na ND co jakieś 1.5 miesiąca), no ale ludzie, ile można? Jak dla mnie to takie osoby powinny raczej skonsultować się z psychologiem, bo może to podchodzić pod uzależnienie (w sumie to to chyba jest uzależnienie, no nie?)

Sygna & avek by Poo

Jeśli ktoś potrzebuje czegoś ode mnie jestem w:
-LoL'u (nick ten sam, A-ADiN)
-Osu (nick bez myślnika)
-Docie (też bez myślnika, AADiN)
-Reddicie (również A-ADiN)

6UnUnE9

Łazik

• "6UnUnE9" is male

Date of registration: Sep 21st 2011

Occupation: Perfekcyjność.

• Send private message

27

Wednesday, August 14th 2013, 8:02pm

Już dawno temu widziałem ten odcinek i jak dla mnie to... chore. Można tam czasem wydać kasę na grę (ja np. kiedyś wydawałem ok. 20 zł na ND co jakieś 1.5 miesiąca), no ale ludzie, ile można? Jak dla mnie to takie osoby powinny raczej skonsultować się z psychologiem, bo może to podchodzić pod uzależnienie (w sumie to to chyba jest uzależnienie, no nie?)
No jak ktoś ma pieniądze to niech wydaje na co che, pieniądze są po to by je wydawać o.0

Moslaten

Stały Bywalec

• "Moslaten" is male

Date of registration: Jun 17th 2012

Occupation: Idiota i głupek serwerowy.

• Send private message

28

Wednesday, August 14th 2013, 8:19pm

Ale wydawanie kasy na coś czego nie ma normalne nie jest, nie ;p?

Wooh

Zaradny

• "Wooh" is male

Date of registration: Nov 2nd 2011

Occupation: Obijanie się, granie w nt.

• Send private message

29

Wednesday, August 14th 2013, 8:21pm

HueHueHue, no niezła zlewa, dawno nie widziałem czegoś tak bardzo wyssanego z palca, wszystkie stereotypy wrzucone do jednego wora i wyśpiewane przez jakąś dziewczynę, wydała tysiące złoty i siedzi bez przerwy czasem po 3-4 dni i jej jedyna wypowiedź na temat nostale to "robie questy, ubijam mandragory"... Płakać mi się chce jak widzę takich debili.

KHeafy

Łazik

• "KHeafy" is male

Date of registration: Nov 27th 2012

• Send private message

30

Wednesday, August 14th 2013, 8:36pm

Prawda, co nie zmienia faktu że są osoby które ładują tysiące w tą grę,a to nie jest normalne, bo ich całym światem jest świat gry a nie noramlny świat. :)

• "Furkalor" is male

Date of registration: May 21st 2011

• Send private message

31

Wednesday, August 14th 2013, 8:41pm

Kto na co wydaje kase to nie jest wasza sprawa. To ich zycie, nie wasze. ;)
Jedni wydaja pieniadze na fajki, alkohol, inni na jakies potrzebne rzeczy do zycia, a jeszcze inni wydaja na gry mmo. Kazdy wydaje pieniadze na co chce i nie oceniajcie innych ludzi po tym na co i ile wydaje.

Co do Rozmow w Toku - znam nie jedna osobe, ktora tam wystapila - ten program jest tak montowany, zeby robic sensacje. Nie nalezy tego traktowac na powaznie :)

Wooh

Zaradny

• "Wooh" is male

Date of registration: Nov 2nd 2011

Occupation: Obijanie się, granie w nt.

• Send private message

32

Wednesday, August 14th 2013, 8:43pm

Tak, lecz nie wiązał bym z tym nd, to że, ktoś wydaje setki złotych na nt wcale nie oznacza iż to jego życie, najczęściej jest właśnie odwrotnie ponieważ inny gracz nie ładujący nd musi przed grą spędzić więcej czasu aby zdobyć ten sam lvl/eq. A poza tym kto nie lubi se przynołlajfić, ja osobiście sam spędzam po kilka godzin dziennie przed komputerem i nie mam jakichś problemów z realnym życiem, jak już to takie ogólne, w żadnym stopniu nie wpływają na to gry, to tylko narzędzie które równie dobrze może zastąpić książka czy telewizor których media oczywiście nie widzą. A wy jak zwykle widzicie w tym tylko nd których team jak zwykle broni nie zwracając uwagi na faktyczny temat tej dyskusji ;/

Aineth

Koordynator Zespołu - specjalista spraw gry

• "Aineth" is female

Date of registration: Mar 5th 2013

Occupation: Dokąd nocą tupta jeż?

• Send private message

33

Thursday, August 15th 2013, 10:24pm

Hmmm a ja widziałam Anhelitkę w grze i z ciekawości zapytałam jej, czy to wszystko prawda :) (Ta rozmowa miała miejsce ponad rok temu, zanim jeszcze zostałam GM.)
Stwierdziła, że większość rzeczy została podkoloryzowana na cele programu, byleby zrobić show. To tylko potwierdza tezę, że TV próbuje nam zrobić wodę z mózgu :P
Ahh, a co do samych Rozmów w Toku, to mam jednego znajomego, który nagadał kompletnych bzdur, ale trzy stówki dostał :D

Damson

Mądrala

• "Damson" is male

Date of registration: Jul 26th 2013

Occupation: To jakies przesluchanie?;-;

• Send private message

34

Thursday, August 15th 2013, 10:51pm

Odrazu mówie ze nie czytalem all postów. Kurcze co wam to przeszkadza ze ktos wydaje 1000zl na item shop'a a ktos nic.Jesli kogos stac to w czym problem... i ma ,,wszystko'' (Tv 50 calowy itp ;p) nie rozumiem naprawde czego tutaj sie czepiacie . OK rozumiem ze mozna tez te 1000zl przeznaczyc na jakis szlachetny cel np:Na bezdomne dzieci.No ale jak ktos nie chce to jest jego sprawa... Jego pieniądze są jego i nikt nikomu nie moze zabraniac (nie mowie ze ktos tu zabrania komus wydawania na MN ale spodkalem sie z takimi przypadkami) jak je wydawac.

Jak ktoś chętny z avalonu na expa w Rashid lub Aster to pisać na PW.

takisekoles

Poszukiwacz

• "takisekoles" is male

Date of registration: Nov 17th 2012

• Send private message

35

Friday, August 16th 2013, 1:33am

Ale wydawanie kasy na coś czego nie ma normalne nie jest, nie ;p?
A, czy jest coś co tak naprawdę będziesz mieć? Spójrzmy logicznie. Kupujesz sobie chipsy masz je, są smaczne. Ale? Mało pożywne. Będziesz musiał zjeść coś jeszcze, a gdybyś wydał tylko na to "coś jeszcze" głód nie dopadłby cię tak szybko, a chipsy i tak wydalisz. Ale były smaczne, było fajnie. Palisz papierosa, dym zniszczy ci płuca, skróci życie. Ale! Było fajnie. A co z tego, że drogie? Pijesz czasami z znajomymi piwo, a ono niszczy ci mózg, ogranicza zdolności intelektualne, a w dodatku nagrzewa organizm, a nie chłodzi, czyli zagraża życiu. Ale pijąc piwo "Jest fajnie" (Nie nawiązuje tutaj do spożywania alkoholu, palenia, obżerania się itp...). Wydając te pieniądze na inny napój oszczędziłbyś, a napój i tak wydalisz z moczem. "Ale to nie jest to samo, bo pić trzeba i jeść" Trzeba, ale można co innego i jest to bardziej pożywne, ale jak kogoś stać na alkohol i fajki to ma prawo.

Odkładasz kasę przez całe życie, chcesz podarować coś dzieciom... Ale, jeżeli twoje dzieci nagle zginą (Czego nikomu nie życzę), albo planowałeś założyć rodzinę później, a złapałeś AIDS? Lub po prostu po 30-stce dowiedziałeś się o braku płodności. Komu dasz te kasę? Nie wydawałeś na przyjemności, aby ktoś inny miał, a co się z tym stanie? Przepadnie? Może oddasz biednemu? Ale, czy dasz radę dać kasę każdemu biednemu, by odmienić jego los? Dasz dwóm, trzem, dziesięciorgu. I co to zmieni? Polepszysz ich los. Ale nie polepszysz losu innych. Inni będą dążyli do pozbawienia ich tego majątku, bo ich bym nie obdarowałeś. Może nawet zostaną terrorystami i wywołają wojny, bo ich były sąsiad dostał twój majątek. Takie bezmyślne próbowanie polepszenia bytu konkretnej osobie, nawet obcej prowadzi do wojen.

Jeżeli, weźmiemy to pod uwagę, to wydawanie pieniędzy na grę jest chyba okej. Po naszej śmierci postać może zostać przez dobrego hackera łatwo okradziona, a kto się po to zgłosi? Trup z cmentarza? Nie. Taki hacker bd kontynuował naszą misje, zdobędzie to w taki sposób, że nikt nie będzie mu zazdrościł czegoś w "wirtualnym świecie" by wywołać wojnę w "realnym". A pieniądze nie zmarnują się i będą przy kimś dłużej, niż miska kawioru.
A co jeżeli gf zbankrutuje? Wtedy będzie można zdobyć pliki gry (Nielegalnie, nikogo nie zachęcam :P ) i kontynuować samemu, skoro i tak wydawaliśmy pieniądze z życia realnego właśnie na to. Gdyby odciąć świat od wszystkie co jest "niekonieczne i drogie" ilość samobójców podskoczyłaby o jakieś 300%, a ilość osób, które pracowałyby idealnie? Nie oszukujmy się, ledwie garstka.

Edit po krótkim zastanowieniu:

Poza tym, sądzicie że ludzie skończyliby grę, gdyby tylko nostale znikło bo wydali tysiące? Nie. Żałowaliby, racja. Ale nie kończyliby całej gry. To tylko wzmogłoby "apetyt" na granie, a w nową grę buliliby jeszcze szybciej, by mieli to zanim zniknie. Rozłąka z jakąś grą, tylko wspomaga wpływ następnej.
Opowiem wam na swoim przykładzie.
Jak nostale było "świeżą grą" i o elicie i a5 nikt nawet nie myślał, a starzy i obecni "miszczowie serfa" mieli po 40-50 lvle grałem po 2-5h. Na początku do 2h dziennie, ale z czasem sięgało w końcu tych 5h. Wtedy było to wystarczająco, a moja wiedza o grze była nikła (Miesiąc na słonecznych łąkach bez robienia questów- Dużo osób o dziwo tak robi). I kiedy skończyłem grę ostatnią postacią "takisekoles", kiedy to największe lvle sięgały zaledwie 80 coś to i tak wbijałem czasem popatrzeć nupem, jak gra się rozwija, ale wiedziałem, porzuciłem postać, od nowa będzie trudniej. TO zmusiło mnie do dwuletniej przerwy (Jeszcze zanim weszły sp5, nb, a5, pojazdy). Po 2 letniej przerwie ujrzałem to i stare emocje powróciły. Z starym doświadczeniem i nowym zapałem było łatwiej, a "dusza poszukiwacza przygód" dawała mi chęci do gry. I tak z 5h kiedyś zacząłem grywać po 10h. Kto wie, gdyby nie ta przerwa byłbym pewnie zadufanym dupkiem 99 lvl, red elita, który ma już wszystko. I po co mam grać, ile mam grać? 20h tak jak nie raz grywam teraz? 30h jak grywam w niektóre weekendy? Po co. Mam wszystko, co mieć powinienem. Tak zapewne wyglądałaby moja postawa, gdyby nie przerwa. Dzięki przerwie sam potrafię nie spać dzień, dwa max (potem ludzie się orientują xD) bo na czymś w grze mi zależy.

Już widzę hejty "Boże kolejny noł-life, idź lepiej zabul 1k pln'ów w nd". Po co? Ja mam czas na grę, a zdobywanie kasy expem, resellem, rajdami, czy małymi brudnymi metodami bugi itp... (Czego wam nie radzę i uprzedzam pytania bugi, nie cheaty, chociaż osoba wykorzystująca błędy gry jest oszustem, czyli cheaterem, więc według niektórych interpretacji bug=cheat O: ...). Wszystko można nazwać uzależnieniem. Równie dobrze mogę powiedzieć, że jesteście uzależnieni od snu. To też choroba psychiczna? Pewien japończyk nie spał od kilkudziesięciu lat. "Bo on jest chory, a nie my uzależnieni i wgl weź się odczep nałogowcu to nie to samo... Mamo <beczy> ten pan oszukuje, powiedz mu coś!".
<3noobs:) -Czytaj Kocham noobów!

This post has been edited 2 times, last edit by "takisekoles" (Aug 16th 2013, 1:52am)

Aineth

Koordynator Zespołu - specjalista spraw gry

• "Aineth" is female

Date of registration: Mar 5th 2013

Occupation: Dokąd nocą tupta jeż?

• Send private message

36

Friday, August 16th 2013, 9:40am

Ja mam czas na grę, a zdobywanie kasy expem, resellem, rajdami, czy małymi brudnymi metodami bugi itp... (Czego wam nie radzę i uprzedzam pytania bugi, nie cheaty, chociaż osoba wykorzystująca błędy gry jest oszustem, czyli cheaterem, więc według niektórych interpretacji bug=cheat O: ...).
Nie będzie to błędne myślenie, wykorzystywanie błędów gry do osiągania korzyści jest niezgodne z regulaminem (bug-using).

Cytując regulamin:

Quoted

§4 Bug-using
Wykorzystywanie błędów w celu zyskania korzyści w grze jest zabronione i prowadzić może do stałej blokady konta. Błędy gry należy niezwłocznie zgłaszać do GM lub Administracji za pomocą IRC lub zgłoszeń w systemie support.

EDIT: hahahalol ktoś mi zgłosił post xD Ale beka. Dobra, to macie coś na temat, cwaniaczki: pewnie w większości fake, a jeśli nie, no to mega uzależnienie. Koniec :NIeśmiały:

This post has been edited 1 times, last edit by "Aineth" (Aug 19th 2013, 11:02am)

This post has already been reported.

Deiv

Ekspert

• "Deiv" is male

Date of registration: Feb 26th 2009

• Send private message

37

Saturday, August 17th 2013, 5:01pm

Akurat to widziałem. Pani sądziła, że wydała na grę kilka tysięcy, a na materiale widzieliśmy jak gra poszukiwaczem. ;_;
USTAWIONE!

38

Saturday, August 17th 2013, 5:28pm

Deiv a nosdolary jak sama mówiła wydała na "upiększenie postaci" przez zwierzątka, pałki, miecze i inne duperele ;p

Patchman

Kotożerca

• "Patchman" is female

Date of registration: Feb 13th 2013

Occupation: Zawodowy nolife

• Send private message

39

Tuesday, August 20th 2013, 2:07pm

@takisekoles Gościu, to trzeba mieć talent, żeby z tematu o Rozmowach w toku i Nostale rozwinąć monolog o chipsach, alkoholu, fajkach, oszczędnościach, dzieciach które przedwcześnie umierają, AIDS, hackerach, jałmużnej dla biednych i jeszcze wspomnieć historię swojej gry w Nostale. Serio o_O

@Topic Jeżeli ktokolwiek sądzi, że ten odcinek to reklama dla Nostale to jest w wielkim błędzie. Wyobraźcie sobie, że nie znacie Nostale i nagle dowiadujecie się, że trzeba na tę grę wydać tysiące, żeby rozwinąć swoją postać. Chcielibyście zagrać? Ja raczej nie.

Sami dobrze wiecie jak to wszystko wygląda "od podszewki" - gracie, rozumiecie. Niektórzy wydadzą parę baniek na nosdolary, inni ani grosza, to zależy od osoby i oczywiście ilości papierków w portfelu. Gdybym miała bogatych rodziców i nadmiar kasy, z chęcią wydałabym to na paysafecardy i inne szajsy. Aktualnie staram się oszczędzać kasę na realne potrzeby, Noski doładowuję raz na jakiś czas za niewielką sumę i tyle mi wystarczy. Jak wiadomo, telewizja kłamie i sami możemy gołym okiem zobaczyć, że Rozmowy w toku to zwykła bujda - kobieta ta nie miała zielonego pojęcia o grze i grała poszukiwaczem. Kręcić to my, a nie nas.
There is no sincerer love than the love of food.

Prezentacja ::: Pamiętnik
Rekrutacja do fam

Love Me

Poszukiwacz

• "Love Me" is male

Date of registration: Aug 9th 2013

Occupation: Spełniam marzenia

• Send private message

40

Tuesday, August 20th 2013, 2:15pm

Quoted

@Topic Jeżeli ktokolwiek sądzi, że ten odcinek to reklama dla Nostale to jest w wielkim błędzie. Wyobraźcie sobie, że nie znacie Nostale i nagle dowiadujecie się, że trzeba na tę grę wydać tysiące, żeby rozwinąć swoją postać. Chcielibyście zagrać? Ja raczej nie.
Ona nigdzie nie mówiła, że trzeba wydawać pieniędzy na "rozwinięcie" postaci :|
Ona wydawała je tylko i wyłącznie z WŁASNEJ WOLI.

Dzięki Truskaffeczka :love:
Prezka ;3 | Fb