You are not logged in.

Dear visitor, welcome to NosTale.pl. If this is your first visit here, please read the Help. It explains in detail how this page works. To use all features of this page, you should consider registering. Please use the registration form, to register here or read more information about the registration process. If you are already registered, please login here.

• "Azortanin" is male
  • "Azortanin" started this thread

Date of registration: Aug 14th 2011

• Send private message

1

Monday, March 19th 2012, 1:37pm

Czemu nie działa mi nostale?

Witam,a więc mam oto taki problem włączam NosTale na starym laptopie :thumbdown: Fujitsu Siemens Amilo. I tu nauswa mi się pytanie czemu jak wchodzę do gry wszystko świetnie wchodzi- ekran logowania, wybór postaci. A jak klikam start to pojawia się niebieski ekran i wyłącza się komputer. Wszystkie ustawienia w Nostale zmniejszyłem prawie do minimum w menu NosConfig czy jakoś tak. Bardzo proszę o pomoc. :łzy: :łzy:

Każdy powinien mieć kogoś, z kim mógłby szczerze pomówić, bo choćby człowiek był nie wiadomo jak dzielny, czasami czuje się bardzo samotny.

CEL

Poszukiwacz

Date of registration: Jan 12th 2012

• Send private message

2

Monday, March 19th 2012, 1:46pm

Czy twój komputer spełnia wszystkie wymagania gry ?
Jeśli wygrałem u Ciebie jakąś, aukcje lub Ty ją u mnie wygrałeś, napisz do mnie.

• "Azortanin" is male

• Send private message

3

Monday, March 19th 2012, 1:49pm

A gdzie mogę zobaczyć te wymagania? Wcześniej jak włączałem z 2 miesiące temu normalnie z lekkimi lagami mi chodziło.

Każdy powinien mieć kogoś, z kim mógłby szczerze pomówić, bo choćby człowiek był nie wiadomo jak dzielny, czasami czuje się bardzo samotny.

RedKitty

Poszukiwacz

• "RedKitty" is female

Date of registration: Dec 18th 2011

Occupation: Niańka ! , beksa .

• Send private message

4

Monday, March 19th 2012, 2:06pm

Wymagania nostale to oczywiście na stronie : nostale.pl
"Życie jest trudne , każe , rani , potem gładzi rany"

Prezka-Prezka Kitty.

• "Azortanin" is male

• Send private message

5

Monday, March 19th 2012, 2:10pm

Dzięki już znalazłem, ale powiedzcie mi jeszcze jak to możliwe, że wcześniej mi jakoś chodził a teraz już nie chce?

CEL

Poszukiwacz

• Send private message

6

Monday, March 19th 2012, 2:16pm

Ciężko powiedzieć, nadal nie odpowiedziałeś mi na moje pytanie czy twój komputer spełnia wymagania systemowe?
Jaki masz system tj. Linux/xp/7/vista ? Czy masz oryginalny system (tj. kupowany czy ściągany nie legalnie) ?
Jeśli wygrałem u Ciebie jakąś, aukcje lub Ty ją u mnie wygrałeś, napisz do mnie.

• "Azortanin" is male

• Send private message

7

Monday, March 19th 2012, 2:17pm

Systemik mam orginalny directX mam tylko nie mogę znaleźć jaką mam kartę graficzną

CEL

Poszukiwacz

• Send private message

8

Monday, March 19th 2012, 2:20pm

Szczerze nigdy nie słyszałem o systemie DirectX ? przypuszczam, że to windows 7.
Myślę również, że karta graficzna nie ma tu nic do rzeczy ze względu na to, że komputer Ci się wyłącza po pewnym czasie.

• "Azortanin" is male

• Send private message

9

Monday, March 19th 2012, 2:20pm

tak u mnie pisze
Fujitsu Siemens Computers
Intel(R)Celeron(R)M
Procesor 1.30 GHz
704 MB RAM

system to ja mam XP a directX to jest karta dźwiękowa ;s

CEL

Poszukiwacz

• Send private message

10

Monday, March 19th 2012, 2:23pm

Od kiedy tak Ci się dzieje? Czy instalowałeś od tamtego czasu coś?

• "Azortanin" is male

• Send private message

11

Monday, March 19th 2012, 2:26pm

System :
MIcrosoft Windows XP Home Edition 2002
Service Pack 2

Eeee kilka gier Cs-a, Zoo Tycoon :D i to wszystko ale przestało działać zanim je zainstalowałem.

This post has been edited 1 times, last edit by "Azortanin" (Mar 19th 2012, 2:35pm)

na30ndd

Poszukiwacz

Date of registration: Dec 29th 2011

• Send private message

12

Monday, March 19th 2012, 2:33pm

Najlepiej to odinstaluj NT i ściognij jeszcze raz :NIeśmiały: to powinno pomuc. ;)

• "Azortanin" is male

• Send private message

13

Monday, March 19th 2012, 2:33pm

Eeee kilka gier Cs-a, Zoo Tycoon :D i to wszystko ale przestało działać zanim je zainstalowałem.

CEL

Poszukiwacz

• Send private message

14

Monday, March 19th 2012, 2:40pm

na30ndd Tobie powinien pomóc słownik, więc jak się nie znasz to się nie udzielaj :)
Hmm sam mam cs, zootycon patrzyłem na necie to gry te nie powinny mieć wpływu na nt.
Cs masz z steamem ^^?

• "Azortanin" is male

• Send private message

15

Monday, March 19th 2012, 2:56pm

Nie CS 1.6 Final

SOR81

Zbanowany

• "SOR81" has been banned

Date of registration: Jan 14th 2012

• Send private message

16

Monday, March 19th 2012, 3:26pm

Wtrącę się i ja do pomocy...

Po pierwsze DirectX, to nie karta dźwiękowa, tylko: "Biblioteki DirectX, które zapewniają wysoką wydajność grom i innemu oprogramowaniu multimedialnemu, opierającemu się na tej technologii. Jest niezbędnym uzupełnieniem każdego systemu Windows." i najlepiej, abyś miał je w wersji 10c - chyba to najwyższa wersja pod Win XP, ale nie daję głowy, że jednak nie ukazała się wyższa wersja na XPeka ;)

Po drugie odinstaluj grę, zrób restart komputera, gdyż niektóre programy nie usuwają wszystkich wpisów z Rejestru Systemowego do czasu restartu (a niektóre celowo pozostawiają ślady po obecności danego programu/aplikacji), więc odinstalowanie i ponowna instalacja bez restartu może nie pomóc, jeśli masz jakieś zbędne, bądź uszkodzone wpisy w Rejestrze, których ponowna instalacja nie naprawi. I dopiero po restarcie ponownie zainstaluj NT. Gdyby jednak nie pomogło i dalej wyskakiwał niebieski ekran (podejrzewam, iż to ekran zgłoszeniowy krytycznego alarmu - taki z białymi napisami od góry do prawie samego dołu ekranu), to wtedy spisz sobie na kartce najistotniejszą treść tego alarmu (wraz z oznaczeniem kodowym, które może wyglądać np. jakoś tak 0x002FB240 lub coś podobnie), a następnie ponownie uruchom komputer i wyszukaj w Google informacje na temat danego komunikatu.
Jeśli np. w ostatnim czasie robiłeś aktualizację sterowników, albo reinstall Windowsa, to może się okazać, iż ów niebieskie ekrany są powodowane właśnie przez niewłaściwe sterowniki, bądź nawet ich całkowity brak (np. domyślne sterowniki kart graficznych w systemach Windows XP - a tym bardziej HOME Edition - nie obsługują wielu funkcji kart, jak przykładowo renderowań 3D, cieniowania Shader i temu podobnych), co w przypadku wymagania, bądź odwołania się jakiejś aplikacji do tych funkcji często powoduje wyskakiwanie takich właśnie niebieskich ekranów z białymi opisami problemu.
Rozwiązaniem w takim przypadku jest aktualizacja sterowników do tych oryginalnych (w przypadku niezgodnych z danym urządzeniem), lub pobraniu ze strony producenta i zainstalowaniu tych najnowszych do posiadanego sprzętu sterowników, lecz często aktualizacja sterowników na starszych płytach głównych wiąże się niestety również z aktualizacją BIOSu do nowszej wersji (tak właśnie ja miałem po zakupieniu laptopa i powtórnej instalacji Windowsa, gdyż nie dostałem sterowników z laptopem a ukrytej partycji nie było :-/), lecz aktualizacja BIOSu jest ryzykowna, gdyż podczas aktualizacji BIOSu nie może nastąpić zanik zasilania, gdyż po awarii zasilania nie uruchomisz ponownie komputera i będzie czekało Cię odstawienie komputera do serwisu, celem ponownego wgrania BIOSu do kości pamięci na Płycie Głównej - koszt ok. 20-50zł.

Sprawdziłem pierwszy post, gdzie napisałeś, iż jest to laptop, a więc bez obaw z tym BIOSem, wystarczy naładować baterię do pełna i nie ma obaw zaniku zasilania, bo bateria powinna wytrzymać Ci te ok. 2-3 minutki aktualizacji ;)

Innym problemem mogą też okazać się ustawienia (I TO ZRÓB W PIERWSZEJ KOLEJNOŚCI), których Twój laptop nie obsługuje, np. za niska rozdzielczość ekranu, zbyt mała ilość bitów (najlepiej ustaw rozdzielczość ekranu na 1024x768, odznacz opcję Fullscreen, aby gra uruchomiła się w oknie, ustaw głębię na 32bity, wybierz DirectX a nie OpenGL, w Sound Setting pozostaw tylko Fx On, resztę odznacz, bo może okazać się problem z brakiem jakichś sterowników do karty dźwiękowej, które miałyby obsługiwać pozostałe funkcje). Kiedy już będziesz miał takie ustawienia, to zapisz je i powyłączaj wszystkie inne uruchomione aplikacje. Odpal NT.exe, jeśli problem będzie się dalej powtarzał, to nie wina gry, a laptopa i jego konfiguracji lub sterowników. Jeśli zniknie, a gra się odpali w oknie, to znaczy, iż miałeś ustawienia wykraczające poza możliwości laptopa (np. grafiki) :)

Najlepiej jakbyś zrobił jakiś zrzut ekranu i wstawił tutaj :)

Sprawdź też Start -> Ustawienia -> Panel sterowania -> System -> Sprzęt (albo Start -> Uruchom i wpisz devmgmt.msc), czy nie ma tam jakichś żółtych znaków zapytania, albo czerwonych krzyżyków (żółte znaczki oznaczają problem ze sterownikiem i trzeba je zainstalować, czerwone z urządzeniem - np. wyłączone lub zablokowane i trzeba uruchomić).

NAJLEPIEJ MOJE PORADY ZACZNIJ WYKONYWAĆ OD KOŃCA - najmniej pracy i poświęconego czasu hehehe :)

Pozdrawiam...
SOR81
Nie jestem "wszyscy" i nie mam na imię "każdy"!!!

Szkoła Jest Jak Nieustanna Gra w CS: Dyrektor - HeadAdmin, Nauczyciel - Admin, Uczniowie - Gracze, Ściągi - Czity, Oceny - Fragi, Dziennik - Statsy, Krzesła - Sloty, Klasy - Serwery, Dzwonek - Zmiana Mapy.

S.Z.K.O.Ł.A - Specjalny Zakład Karno-Opiekuńczy Łączący Analfabetów :Szeroki Uśmiech:

๔เค๒єłєк ןคкเςђ ๓คł๏ }:-»

This post has been edited 1 times, last edit by "SOR81" (Mar 19th 2012, 3:32pm)

AniaPuchatek

Opiekunka Skrybów

• "AniaPuchatek" is female

Date of registration: Apr 22nd 2009

• Send private message

17

Monday, March 19th 2012, 5:00pm

Zamykam i zapraszam do dzialu Bledy i Problemy w razie dalszych problemow